مقایسه ی پلی استیشن فت یا قدیمی با اسلیم

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
YLOD رو چطوری میشه تشخیص داد؟ چراغ زردی هست که خوب همیشه چشمک می زنه. همونه؟ من تازه خریدم.

راههای پیشگیری چیه؟

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
YLOD رو چطوری میشه تشخیص داد؟ چراغ زردی هست که خوب همیشه چشمک می زنه. همونه؟ من تازه خریدم.

راههای پیشگیری چیه؟

راه پیشگیری خاصی نداره:d به قول معروف SH*T Happens :d
فقط نباید کنسولتو جایی بذاری که گرم بشه

YLOD وقتی میشه اصلا کنسول روشن نمیشه تا روشنش میکنی چراغ زرد میزنه و 3 تا بوقم میزنه و خاموش میشه

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
راه پیشگیری خاصی نداره:d به قول معروف SH*T Happens :d
فقط نباید کنسولتو جایی بذاری که گرم بشه

YLOD وقتی میشه اصلا کنسول روشن نمیشه تا روشنش میکنی چراغ زرد میزنه و 3 تا بوقم میزنه و خاموش میشه
چجوری میشه درستش کرد تعمیر میشه؟

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
من دیشب رفتم یوتیووووب خوب روشن شدم! :d

وقتی دستگاه رو روشن می کنی، چراغ زرد می زنه، بعد بوق می زنه و چراغ دوباره قرمز میشه.

تنها راه جلوگیری هم غیر از لقد نزدن به دستگاه و توی محفظه ی بسته قرار ندادن اون :d، اینه که دل و جیگرش رو بریزیم پایین، سالی به بار، و cpu و gpu رو تمیز کنیم (فن رو همچنین) که اصلا تا خوب نگاه نکردین ویدیوها رو دست به دستگاهتون نزنین که کار هرکسی نیست. بعد فن رو هم باید تمیز کرد به قول خودشون Heat Sink رو از بین برد (نمی دونم شاید اصطلاح غلطی به کار بردم) و paste های روی دستگاه رو تمیز کرد، چون که فضای خارهای مثلا روی سی پی یو خیلی فشرده ست و این کثیفی ها سبب میشه بیشتر از حد هم گرم بشه و ترک مویی ایجاد بشه روش و در نتیجه دیگه کار نکنه. خراب شده باشه دیگه سخت درست میشه (هرچند چند نفر با همین روش تمیز کردن درستش کرده بودند) اما پیشگیری توصیه شده که الحق کار خسته کننده و پیچیده و اعصاب خوردکنیه. اصولا به مدت طولانی نباید گذاشت روشن بمونه (نمی گم این خرابش می کنه، ولی کمک می کنه به ترک های مویی) و وقتی صدای موتور جت ازش بلند شد، ترجیحا اگه ادامه دار بود، دستگاه رو خاموش کنیم تا آسیب نبینه. من خوندم، میانگین دو سال دستگاه هایی که همینطوری (بی مراقبت) استفاده شده بود، عمر کرده بود، ولی خوب نگهداری صحیح شرط سلامت و طول عمر هر چیزیه دیگه.

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
من دیشب رفتم یوتیووووب خوب روشن شدم! :d

وقتی دستگاه رو روشن می کنی، چراغ زرد می زنه، بعد بوق می زنه و چراغ دوباره قرمز میشه.

تنها راه جلوگیری هم غیر از لقد نزدن به دستگاه و توی محفظه ی بسته قرار ندادن اون :d، اینه که دل و جیگرش رو بریزیم پایین، سالی به بار، و cpu و gpu رو تمیز کنیم (فن رو همچنین) که اصلا تا خوب نگاه نکردین ویدیوها رو دست به دستگاهتون نزنین که کار هرکسی نیست. بعد فن رو هم باید تمیز کرد به قول خودشون Heat Sink رو از بین برد (نمی دونم شاید اصطلاح غلطی به کار بردم) و paste های روی دستگاه رو تمیز کرد، چون که فضای خارهای مثلا روی سی پی یو خیلی فشرده ست و این کثیفی ها سبب میشه بیشتر از حد هم گرم بشه و ترک مویی ایجاد بشه روش و در نتیجه دیگه کار نکنه. خراب شده باشه دیگه سخت درست میشه (هرچند چند نفر با همین روش تمیز کردن درستش کرده بودند) اما پیشگیری توصیه شده که الحق کار خسته کننده و پیچیده و اعصاب خوردکنیه. اصولا به مدت طولانی نباید گذاشت روشن بمونه (نمی گم این خرابش می کنه، ولی کمک می کنه به ترک های مویی) و وقتی صدای موتور جت ازش بلند شد، ترجیحا اگه ادامه دار بود، دستگاه رو خاموش کنیم تا آسیب نبینه. من خوندم، میانگین دو سال دستگاه هایی که همینطوری (بی مراقبت) استفاده شده بود، عمر کرده بود، ولی خوب نگهداری صحیح شرط سلامت و طول عمر هر چیزیه دیگه.

رفیق از توضیحاتت ممنونم ولی من توصیه میکنم اصلا اینکارا رو نکنید.همین که دستگاه رو باز کنید و خمیر سیلیکون عوض کنید و اینا.حتی برای گرد و خاک هم دستگاه رو لازم نیست باز کنید.
به نظر من خیلی بهتره که با همون خمیر سیلیکون خودش باشه تا عوض بشه.میدونم از نظر علمی بهتره که عوض بشه ولی از نظر تجربی من تا حالا 7-8 تا کنسول YLOD تعمیر کردم و یا اینکارا رو کردم ولی عملا بدتره
تازه من اونموقع با بهترین خمیر سیلیون ها مثل Zerotherm ZT100 اگه درست یادم باشه درست میکردم.
خلاصه اینکه تا کنسولتون YLOD نشده دستش نزنین بعدشم که شد به فکر یدونه نو باشین که اون یکی دیگه براتون کنسول نمیشه اینو من نمیگم از تمام بچه ها بپرسید.از این 7-8 تایی که تا حالا درست کردم بیشترینشون 3 هفته عمر کرد.

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
من براي خودم رو وقتي YLOD داد با رفيقم باز كرديم...درستش كردم...4 ماه هم كار كرد..ولي بعدش ديگه درايوش خراب شد مجبور شدم ردش كنم بره....
در كل زياد رو اين قضيه YLOD حساس نشين...وسيله برقي بهترين كيفيت هم داشته باشه بر اثر اصطكاك و اتفاق هزار ويكي دليل ممكنه خراب شه...
تجربه من ميگه كلا كنسول رو افقي اسفاده كنيد تا YLOD نگيرين(احتمال رو كم ميكنه نه 100%)...براي حرففم دليل دارم...

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
نیازه . الان فت خوبه یا اسلیم اخرش :d
الان باید حتما دنبال اسلیم باشی فت ها ی تو بازار همه ریفر هستند

راههای پیشگیری چیه؟
اون چراغ زرد چراغ هاردت هست

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
الان باید حتما دنبال اسلیم باشی فت ها ی تو بازار همه ریفر هستند
نخیر اولا که اینطور نیست. بعدشم اسلیم خریدن تو ایران که باید دوبرابر پول اصلشو بدی، همانا حماقته!

اون چراغ زرد چراغ هاردت هست
آره ممنون، خودم بعدا متوجه شدم.

تجربه من ميگه كلا كنسول رو افقي اسفاده كنيد تا YLOD نگيرين
من راجع به این حرفتون تو نت جستجو کردم. اینطور نیست. تازه اکثرا می گن عمودی باعث میشه سمت راست کنسول کمتر گرم بشه.

در كل زياد رو اين قضيه YLOD حساس نشين...وسيله برقي بهترين كيفيت هم داشته باشه بر اثر اصطكاك و اتفاق هزار ويكي دليل ممكنه خراب شه
موافقم. هرچی بیشتر گیر بدیم و حساس بشیم، انگار زودتر سرمون میاد. همین مثل آدم باهاش برخورد کنیم. هرچند ساعت یه بار خاموشش کنیم و خلاصه خوب تهویه هم داشته باشه، یه چند سالی عمر می کنه. کامپیوتر هم همینه دیگه. کهنه میشه باید آپگریدش کنی. من پارسال 1700 سیستم خریدم، همین الانم جزو سیستم های خفن محسوب میشه، اما 5-4 ساله که اینطور نیست و تازه فرسوده میشه و باید عوضش کرد.

آخرین ویرایش:

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
من راجع به این حرفتون تو نت جستجو کردم. اینطور نیست. تازه اکثرا می گن افقی باعث میشه سمت راست کنسول کمتر گرم بشه.

YLOD رو هیچ جوره نمیشه با افقی گذاشتن و عمودی گذاشتن جلوشو گرفت ولی کلا یه بار توی یه سایتی دیدم با دوربین حرارتی عکس گرفته بودن PS3 در حالت افقی کمتر گرم میشه.در حالت عمودی فشار بیشتری به درایو میاد که با اینکه گرماش محسوس نیست ولی به درایو بیشتر فشار میاد کلا پیشنهاد میشه که کنسولو افقی قرار بدین مخصوصا اسلیم

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
میشه ویدیو رو قرار بدین ما هم ببینیم؟ چون که من خیلی جستجو کردم. اکثر کاربرها به اتفاق از عمودی بودن استقبال کرده بودن و می گفتن تهویه اینطوری بهتره. یکی می گفت من افقی گذاشتم سر 18 ماه ylod شدم. اون یکی می گفت چهار ساله عمودیه آخ نگفته. باز یکی می گفت عمودی بلوری رو خط می ندازه! اون یکی می گفت مال من تاحالا خط ننداخته. کلا خیلی عجیبه، شانسیه انگار.

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
سلام به همه ی بربچ
میخواستم بگم اگه یه PS3 فت سالم، باز نشده، نو، 80 GB گیرم اومد بخرم ؟ یا همون اسلیم بخرم ؟
مرسی

هیچ1361

کاربر سایت
Apr 7, 2011
61
سلام به همه ی بربچ
میخواستم بگم اگه یه PS3 فت سالم، باز نشده، نو، 80 GB گیرم اومد بخرم ؟ یا همون اسلیم بخرم ؟
مرسی
اساسا 80 و 20 نخر در هر شرایطی و با هر امکانات و وضعیتی
این دو مدل بیشترین آمار خرابی رو داشتن و بعد هم 60 و در آخر 40

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
سلام به همه ی بربچ
مرسی

من که می گم بخر. خودم همینو تیر ماه خریدم. بسیار عالیه :d اسلیم تو ایران الکی گرونه. ویژگی های فت رو هم نداره. فقط کمتر داغ می کنه.

اساسا 80 و 20 نخر در هر شرایطی و با هر امکانات و وضعیتی

اتفاقا یه سر تو نت چرخ بزنی می بینی 80 کمترین آمار خرابی رو داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر