مقایسه ی پلی استیشن فت یا قدیمی با اسلیم

m_se99

کاربر سایت
Nov 19, 2010
70
نام
خسرو
تفاوت های ظاهری پلی استیشن چاق (Fat) با اسلیم ،،، منبع : فروم رسمی پلی استیشن (ایالات متحده)

خب اول این عکسها رو نگاه کنید . خودتون از نظر اندازه و شکل ظاهری کاملا متوجه میشید !

comparacionslim18.jpg

ps3z.jpg

ps3comparison1.jpg

ps3fatvsps3slim.jpg

highqualityplaystation3.jpg

تفاوت های ظاهری پلی استیشن اسلیم :

- احتیاج به پایه داشتن برای عمودی قرار دادن (جدا باید خریداری کنید)
- کوچیکتره
- براق و لوکس نبودن
- نداشتن دکمه های تاچ یا لمسی
- کابل های مختلف
- دستگاه بلو ری مختلف
- صدای فن بیشتر نصبت به فت
- و ...

تفاوت های ظاهری پلی استیشن فت :

- احتیاج نداشتن به پایه برای عمودی ایستادن
- چاقه ! :d
- می تونید لینوکس نصب کنید
- دکمه های تاچ یا لمسی داره
- مدل های قدیمیش 4 تا USB داره ( عکس پایین ، مدل های 20, 40, 60 و 80 گیگابایتی قدیم )
- صفحه آغازین متفاوتی داره
- در مدل های قدیمی ورودی مموری کارت SD ( عکس پایین ، مدل های 20, 40, 60 و 80 گیگابایتی قدیم )

ps320gbvs60gb.jpg

اگر نظر منو بپرسید میگم اصلا قابل مقایسه نیست ! چون فت خیلی زیبا تر و با کلاس تره ! به علاوه خیلی گرون تره ! البته الان چون اسلیم اومده قیمتش خورده تو سرش ولی خوده من پلی استیشن فت یه سال پیش خریدم تقریبا 700 یورو که قیمتش اصلا پایین نمی اومد ! تا اینکه اسلیم اومد ! اسلیم از روز اول که اومد 300 یورو بود واسه ی همین پلی استیشن های فت همگی جمع شد ! ولی اینجا الان اگر فت پیدا کنید قیمتش با اسلیم یکیه اونم به خاطر اینکه تو سر قیمتش خورد و کسی خریداری نمی کنه !
دلیلشم اینه که فت ها خیلی ساختشون گرون تر در میومد و چون همون زمان ایکس باکس نصف قیمت پلی استیشن رو داشت واسه ی همین برای سونی به صرفه نبود این بود که خیلی چیزارو مثل قطعات و گرافیک و ... ازش زدن و قیمتشو آوردن پایین ! برای همینه که تو فت ها هم هرچی قدیمی تر باشن امکاناتشون بیشتره ! (تو پست بعدی تفاوت سخت افزاریشو میگم متوجه میشید)

-
-

sonyps3blackthumb20gb.jpg

ps3white.jpg

ps3slimwhitejapan.jpg

sonyps3320gbwhite.jpg

آخرین ویرایش:

m_se99

کاربر سایت
Nov 19, 2010
70
نام
خسرو
تفاوت های سخت افزاریه پلی استیشن فت یا چاق با اسلیم :

اصلی ترین تفاوت اینه که اسلیم ۳۳٪ کوچکتر، ۳۶٪ سبکتر و ۳۴٪ مصرف برق کمتر و همچنین من شنیدم گرافیک و سی پی یو پایینتری داره
همچنین سیستم خنک کنده آن مجددا طراحی شده و سل پروسسور آن به ۴۵ نانومتر تغییر یافته است
در ضمن در مدل های قدیمی تر فت شما هم 4 عدد پورت یو اس بی داشتید هم می تونستید یازی های پلی استیشن 2 رو روش اجرا کنید !!!
و فکر می کنم که فت یه خورده دیر تر از اسلیم داغ می کنه . البته اینو فقط شنیدم مطمئن نیستم !

تفاوتهاشو به انگلیسی میگذارم فقط اوناییش که احتیاج بود به فارسی ترجمه میکنم ( چون اکثرا فارسی با انگلیسیش فرقی نداره )

اندازه و وزن :

پلی استیشن قدیمی یا چاق یا فت :

ابعاد : 12.81" گسترده، 10.79" عمیق، 3.86 "بلند
وزن : 5 کیلوگرم

پلی استیشن 3 اسلیم :

ابعاد : 11.42" گسترده، 11.42" عمیق، و 2.56" بلند
وزن : 3.5 کیلوگرم

اتصالات :

پلی استیشن 3 فت :

پورت یو اس بی : 2 عدد ولی در مدل های 20, 40, 60, 80 (2007) گیگابایتی 4 عدد
اینترنت بی سیم : دارد (به جز 20GB - 2006)
مموری SD کارت خوان : خیر (به جز 80GB 2007 و 60GB 2006)
Ethernet Cable: Yes

PS3 اسلیم :

پورت یو اس بی : 2 عدد
اینترنت بی سیم : دارد
مموری SD کارت خوان : ندارد
Ethernet Cable: No

مشخصات داخلی :

پلی استیشن 3 فت :

پردازنده : (90nm IBM Processor (2006 Models), 65nm (2007 – 2008 Models
هارد دیسک : (20GB/60GB (2006), 40GB/80GB (2007), 80GB/160GB (2008
قابلیت خارج کردن و عوض کردن هارد داخلی : بله
برق : (380w (2006 – 2007), 280w (2008
آیا بازی های پلی اسیشن 2 را اجرا میکند ؟ بله در این مدل ها فقط : (20GB/60GB (2007), 80GB (2007
آیا بازی های پلی استیشن 1 را اجرا میکند ؟ بله

پلی استیشن 3 اسلیم :

پردازنده : 45nm
هارد دیسک : 120, 160, 250, 320 گیگابایتی
قابلیت خارج کردن و عوض کردن هارد داخلی : بله
برق : 260w
آیا بازی های پلی اسیشن 2 را اجرا میکند ؟ خیر
آیا بازی های پلی اسیشن 1 را اجرا میکند ؟ بله

ps320gbvs60gb.jpg

e3200620gbps3missingfea.jpg

مدل های اولیه و قدیمی :
84969367.jpg

playstationps32a.jpg

داخل اسلیم :
isuppli580120.jpg

تفاوت مادربرد فت با اسلیم :
jp60vsw40.jpg

پشت سه مدل مختلف از فت :
ps3backs.jpg

پشت فت :
01cg.jpg

پشت اسلیم :
ps3slim201.jpg

منبع : فروم رسمی پلی استیشن

دوستان اگر چیز دیگه ای به ذهنتون میرسه بیان کنید

-
-

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: rainman_8506

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
تفاوت های سخت افزاریه پلی استیشن فت یا چاق با اسلیم :

اصلی ترین تفاوت اینه که اسلیم ۳۳٪ کوچکتر، ۳۶٪ سبکتر و ۳۴٪ مصرف برق کمتر و همچنین من شنیدم گرافیک و سی پی یو پایینتری داره
همچنین سیستم خنک کنده آن مجددا طراحی شده و سل پروسسور آن به ۴۵ نانومتر تغییر یافته است
در ضمن در مدل های قدیمی تر فت شما هم 4 عدد پورت یو اس بی داشتید هم می تونستید یازی های پلی استیشن 2 رو روش اجرا کنید !!!
و فکر می کنم که فت یه خورده دیر تر از اسلیم داغ می کنه . البته اینو فقط شنیدم مطمئن نیستم !
سلام دوست عزیز

PS3 Slim نه گرافیک پایین تری داره نه CPU کمتر .تمام قدرت PS3 Fat رو داره و با یک تفاوت
اونم اینه که PS3 FAT زودتر از PS3 Slim داغ میکنه
تفاوتهاشو به انگلیسی میگذارم فقط اوناییش که احتیاج بود به فارسی ترجمه میکنم ( چون اکثرا فارسی با انگلیسیش فرقی نداره )

PS3 اسلیم :

پورت یو اس بی : 2 عدد
اینترنت بی سیم : دارد
مموری SD کارت خوان : ندارد
Ethernet Cable: No

توی اون عکس هایی که خودت از پشت PS3 Slim گذاشتی میبینی که پورت Ethernet Cable داره:)
یکی از مزیت های دیگه PS3 slim هم اینه که میتونه ویدئو های فرمت Divx رو هم پخش کنه

ولی بازم از تاپیکتون ممنون ;)

آخرین ویرایش:

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
سلام رفیق.>:d<
اول میخوام ازت تشکر کنم بابت تاپیک ولی اگه جسارتا منو ببخشید پست اولتون یه سری اشتباهات داره اگه جسارت نباشه من درستش رو مینویسم.:d
من هم PS3 Slim دارم هم PS3 Fat مدل 80 و 60 گیگ.
صدای فن اسلیم اصلا قابل مقایسه نیست با بقیه ی مدلها(فت).
همونطور که میدونید فن PS3 اتوماتیکه یعنی یه دماسنج داخلی داره که بر اساس دمای کنسول بین 3 لول یا حالت قرار میگیره.حالت اول وقتی که شما توی منوی دستگاه هستین که جزو لول ها حساب نمیشه ولی بعدش که برین تو بازی بر اساس دمای محیط و کنسول بین 3 تا لول قرار میگیره.دوستانی که دستگاهشون YLOD شده میدونن لول 3 یعنی چی(مثل خودم).انگار یه جارو برقی 3000 وات کنار گوشتون باز کنند.ولی صدای اسلیم بسیار بسیار کمتره.از نظر فنی هم چون CPU و GPU از فت کوچیکتره گرمای کمتری هم تولید میکنه و فن مدل های فت 19 پره(مدل های 20 و 60) هستش ولی اسلیم و فت های بعد از 60 و 20 گیگ15 پره.
البته اون مورد لینوکس هم که الان دیگه متاسفانه کلا برداشته شده.
در مورد تعداد USB ها هم 40 گیگ فقط 2 تا داره مدل های 60 و 20 و 80 گیگ قبل از آگوست2008 دارای 4 عدد USB میباشند.
صفحه ی آغازینشون فرقی نداره !
در مورد مموری استیک ها هم فقط دو مدل داشتن.تمام مدل های 60 گیگ و مدل 80 گیگ که بین آگوست 2007 تا آگوست 2008 تولید شد.

فقط یه چیز هم من اضافه میکنم با اجازه.
اجرای بازیهای PS2 به دو صورت میباشد.
1-سخت افزاری(به وسیله ی سخت افزاری به نام Emotion Engine )
2-نرم افزاری

البته خیلی فرق محسوسی ندارن ولی خب سخت افزاری بازی ها ر. در بعضی موارد با فریم ثابت تری اجرا میکنه.
تمام مدل های 20 گیگ سخت افزاری اجرا میکنند
از مدل 60 گیگ ریجن 1 و 3 (آمریکا و ژاپن)سخت افزاری و ریجن 2(اروپا)نرم افزاری اجرا میکند
مدل 80 گیگ بین آگوست 2007 و آگوست 2008 هم نرم افزاری اجرا میکنه.

در مورد اون حرفتون هم که گفتین PS3 Slim دارای CPU و GPU ضعیف تریه این حرف از پایه غلطه :d و هیچ وقت توی تاریخ همچین اتفاقی نمیفته :d

خیلی ممنون از تاپیکتون.:x

m_se99

کاربر سایت
Nov 19, 2010
70
نام
خسرو
نوشته شده توسط nrsoft32;1235521ِ:
یکی از مزیت های دیگه PS3 slim هم اینه که میتونه ویدئو های فرمت Divx رو هم پخش کنه

ولی بازم از تاپیکتون ممنون ;)

دوست عزیز ممنون از تصحیح ولی من فایل های Divx رو همین الانم با فت اجرا میکنم

دوستان ممنون از اصلاحاتتون . کسی قیمت این دو مدل رو میتونه بزنه ؟ من قیمت ایرانو نمی تونستم مقایسه کنم چون نداشتم

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
سلام رفیق.>:d<
اول میخوام ازت تشکر کنم بابت تاپیک ولی اگه جسارتا منو ببخشید پست اولتون یه سری اشتباهات داره اگه جسارت نباشه من درستش رو مینویسم.:d
من هم PS3 Slim دارم هم PS3 Fat مدل 80 و 60 گیگ.
صدای فن اسلیم اصلا قابل مقایسه نیست با بقیه ی مدلها(فت).
همونطور که میدونید فن PS3 اتوماتیکه یعنی یه دماسنج داخلی داره که بر اساس دمای کنسول بین 3 لول یا حالت قرار میگیره.حالت اول وقتی که شما توی منوی دستگاه هستین که جزو لول ها حساب نمیشه ولی بعدش که برین تو بازی بر اساس دمای محیط و کنسول بین 3 تا لول قرار میگیره.دوستانی که دستگاهشون YLOD شده میدونن لول 3 یعنی چی(مثل خودم).انگار یه جارو برقی 3000 وات کنار گوشتون باز کنند.ولی صدای اسلیم بسیار بسیار کمتره.از نظر فنی هم چون CPU و GPU از فت کوچیکتره گرمای کمتری هم تولید میکنه و فن مدل های فت 19 پره(مدل های 20 و 60) هستش ولی اسلیم و فت های بعد از 60 و 20 گیگ15 پره.
البته اون مورد لینوکس هم که الان دیگه متاسفانه کلا برداشته شده.
در مورد تعداد USB ها هم 40 گیگ فقط 2 تا داره مدل های 60 و 20 و 80 گیگ قبل از آگوست2008 دارای 4 عدد USB میباشند.
صفحه ی آغازینشون فرقی نداره !
در مورد مموری استیک ها هم فقط دو مدل داشتن.تمام مدل های 60 گیگ و مدل 80 گیگ که بین آگوست 2007 تا آگوست 2008 تولید شد.

فقط یه چیز هم من اضافه میکنم با اجازه.
اجرای بازیهای PS2 به دو صورت میباشد.
1-سخت افزاری(به وسیله ی سخت افزاری به نام Emotion Engine )
2-نرم افزاری

البته خیلی فرق محسوسی ندارن ولی خب سخت افزاری بازی ها ر. در بعضی موارد با فریم ثابت تری اجرا میکنه.
تمام مدل های 20 گیگ سخت افزاری اجرا میکنند
از مدل 60 گیگ ریجن 1 و 3 (آمریکا و ژاپن)سخت افزاری و ریجن 2(اروپا)نرم افزاری اجرا میکند
مدل 80 گیگ بین آگوست 2007 و آگوست 2008 هم نرم افزاری اجرا میکنه.

در مورد اون حرفتون هم که گفتین PS3 Slim دارای CPU و GPU ضعیف تریه این حرف از پایه غلطه :d و هیچ وقت توی تاریخ همچین اتفاقی نمیفته :d

خیلی ممنون از تاپیکتون.:x

منم هر دو دستگاه رو دارم..كه فت YLOD شد...ميخواستم پست شبيه شما بدم كه كامل توضيح دادين..ممنون...
در مورد بازي هاي قديمي هم اشاره كنم..در حال حاضر اكثريت بازي هاي ps1..وتعداد محدودي از ps2..در store براي فروش هست...

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
اولا از نظر سخت افزاری و cpu و گرافیک فت واسلیم هیچ فرقی با هم نمی کنند درثانی به هیچ وجه دستگاه های اسلیم صدای فن بالای ندارند
در ضمن دستگاه های اسلیم 45 نانومتری هستند پس چطور میشه که نسبت به دستگاهای فت دور صدای فن ان ها بیشتر باشه همچین چیزی از پایه غلط هست .
خواهشن اطلاعات غلط به مردم نده

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
جدا این اسلیمها خیلی بیریخت هستن
هر روز چند تاشون رو میبینم و بیشتر ازشون بدم میاد
من یه فته گیگ20 ساخته ژاپن دارم ، خیلی هم دوسش میدارم:d

e4lyas

کاربر سایت
Apr 19, 2010
16
دوست عزیز ممنون از تصحیح ولی من فایل های Divx رو همین الانم با فت اجرا میکنم

روش فعالسازی ؟
فرمت های دیگه هم میشه ؟

راهی هست که بشه wmv , wma رو بدون کانکت شدن به اینترنت فعال کنیم ؟

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
از لحاظ صدای فن ps3 slim واقعا بهتره و صدای خیلی خیلی به مراتب کمتری نسبت به ps3 fat داره!
من خودم ps3 fat 60 داشتم موقعی که وارد بازی GOW3 میشدم صدای فن به صورت وحشتناکی بالا میرفت گمونم روی level 3 میرفت اما الان gow 3 رو بازی میکنم بدون کمترین صدای ممکن! روی اسلیم!
سرعت لود منو هم به نظر من توی اسلیم خیلی سریعتر شده نسبت به مدل فت من این طور احساس کردم...:)

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
از لحاظ صدای فن ps3 slim واقعا بهتره و صدای خیلی خیلی به مراتب کمتری نسبت به ps3 fat داره!
من خودم ps3 fat 60 داشتم موقعی که وارد بازی GOW3 میشدم صدای فن به صورت وحشتناکی بالا میرفت گمونم روی level 3 میرفت اما الان gow 3 رو بازی میکنم بدون کمترین صدای ممکن! روی اسلیم!
سرعت لود منو هم به نظر من توی اسلیم خیلی سریعتر شده نسبت به مدل فت من این طور احساس کردم...:)

رفیق این سرعت نصب و لودینگ به هاردتون بستگی داره.فقط به سرعت هارد.هاردهای اصلی PS3 همشون 5200 RPM هستن ولی شما میتونی هارد 7000RPM بندازی تا ببینی چقدر فرق داره!

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
رفیق این سرعت نصب و لودینگ به هاردتون بستگی داره.فقط به سرعت هارد.هاردهای اصلی PS3 همشون 5200 RPM هستن ولی شما میتونی هارد 7000RPM بندازی تا ببینی چقدر فرق داره!
دقیقا همینه که شما گفتی!
به خاطر اینه که روی ps3 slim بافر هارد از ps3 fat بالاتره و مسلما سرعت بهتری داره!
اگه منظور شما تعویض کردن هارد باشه که اون بحثش جداست! من منظورم امکانات default خود کنسول ps3 slim نسبت به fat هست. که در اسلیم بیشتره! وگرنه دستکاری و تعویض هارد کار ساده ایه!;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر