مقایسه ای بین تک دموی Elemental - Unreal Engine 4 بر روی PS4 و PC

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
di-AQB8.jpg

درود

روز گذشته شاهد بودیم که Epic در کنفرانس رونمایی از PS4 از انجین جدید خود UE4 که بر روی PS4 اجرا شد رونمایی کرد و این فوق العاده بود که ما میتوانستیم شاهد اجرای یک چنین انجینی برروی کنسول نسل بعد سونی باشیم اما چیزی باعث شد تا جذابیت آن کم شود. چیزی که ما احساس کردیم نسبت به آن دمویی که ما بر روی pc دیدیم متفاوت است. به نظر میرسد ما هم مانند کاربران NeoGAF and Reddit که نفاوت های مختلف بین دو ورزن تک دموی the Elemental را بر شمرده بودند درست حدس زده ایم. حقیقت اینست که تک دموی the Elemental انریئل انجین 4 بر روی PC بسیار تاثیرگذار تر و زیباتر از همتای کنسولی خود بنظر میرسد. برای درک بهتر نگاهی به این تفاوت ها میاندازیم.

در تصویر زیر شما چندین مورد از دلایلی را که باعث برتری pc در اجرای تک دموی the Elemental بنسبت به PS4 میشود را مشاهده میکنید. تصاویر بالا مربوط به ورژن PC و تصاویر پایین مربوط به ورژن PS4 است.

di-FVIF.jpg

di-CAYY.jpg

همانطور که مشاده میکنید ورژن PC دارای افکت ذرات بیشتری نسبت به PS4 است البته عده ای ممکن است بگویند که همین مقدار افکت نیز برای PS4 کفایت میکند اگر چه یکی از مواردی که واقعا ما را تحت تاثیر قرار داد به تک دموی the Elemental در سال 2012 و مقدار افکت ذرات آن باز میگردد و حقیقت اینست که PC به آسانی از عهده ی آن بر آمده بود.
نیز بنظر میرسد نور پردازی در ورژن PC بهتر است . فقط این نیست. به چشمان شوالیه توجه کنید .
شما بطور کاملا واضح میتوانید ببینید که چشمان او در حال سوختن است اما یک چنین چیزی در ورژن PS4 هیچ کجا دیده نمیشود.
و به دلیل فقدان همین ویژگی است که چشمان شوالیه در ورژن PS4 به وحشتناکی چشمان شوالیه در ورژن PC نیست.
یکی از کاربران وبسایت Reddit نیز گفته است : که در گوشه دیوار جایی که در قرار دارد سایه ای وجود ندارد و بنظر میرسد در واقع هیچ انعکاس نوری نیز وجود ندارد و سایه در آن نواجی گم شده است.
اضاقه بر اینکه نقاط نورانی یا درخشندگی کرکتر در ورژن PC بهتر به نظر میرسد. در ورژن PS4 بازتاب های نور بسیاز مصنوعی و کم شدت هستند علاو ه بر آن به نظر میرسد که در ورژن PS4 شوالیه نور غیز مستقیم کمتری را میگیرد در حالی که ما به راحتی میتوانیم نور ابی که بطور غیر مستقیم به زره شوالیه تابید هاست را مشاهده کنیم. چیزی که در ورژن ps4 دیده نمیشود.
تکستچر ها نیز از کیفیت کمتری در ورژن PS4 بر خوردار هستند این مورد به وضوح بر روی زره شوالیه، تکه های یخ و در قابل مشاهده است. و بله در ها واقعا در تک دمو روی PS4 افتضاح بنظر میرسند.
همچنین فقدان DOF Effect یا افکت های عمق میدان نیز یکی از کاستی ها ویزگی های این تک دمو بر روی PS4 است در حالی که در ورژن PC این ویژگی موجود است. هر چند کمبود این ویژگیها که Epic در ورژن PS4 استفاده نکرده است از برخی از جهات ممکن است خوشحال کنند نیز باشد . افکت های دود نیز به حداقل خود رسیده اند چیزی که به خوبی در تصویر دوم قابل تامل است.
شما به راحتی میتوانید بگویید تک دموی Elementa که ورژن PS4 نسبت به ورژن PC تنزل پیدا کرده است برای اثبات این ادعا شما میتوانید دو ویدئو هر دو ورژن را ببینید ولی باید این نکته از هم مد نظر داشته باشید که تک دموی Elemental توسط GTX680 بر روی PC اجرا شده است ما همچنین میدانیم که این تک دمو بر روی 1080P و با 60 فرم در ثانیه اجرا شده است.
Epic هنوز چیزی را در مورد فرم ریت PS4 فاش نکرده است اما انتظار میرود که بر روی 1080P و 30 فرم در ثانیه باشد.

Unreal Engine 4 Elemental Demo

Unreal Engine 4 "Elemental" demo for PlayStation 4

آخرین ویرایش:

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
pc بازهای دو اتیشه باید از اومدن نسل جدید خوشحال باشن چون تنها دلیلی که میتونه نسل بعد pc رو رغم بزنه همین دو تا کنسوله الان از سال 2007 به بعد ما تقریبا
عنوانی در شان pc ندیدیم هر کدوم از ip ها یه اشکال تکنیکی داشتن نسل بعد pc با سخت افزار جدید به وجود نمیاد بلکه با نسل جدید کنسول ها به وجود میاد.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اینکه رو PC کیفیت بالاتری داره و خواهد داشت شکی نیست. این رو همه می دونن که یک کنسول رو نمی شه با PC که قابلیت ارتقا سخت افزار داره، مقایسه کرد، حالا چه PS4 باشه چه PS10! ولی نکته اینجاست که دوستان هم اشاره کردند، فرض کنیم که آنریل 4 رو PC هزار برابر کیفیت بالاتری داشته باشه، آیا کاربرد داره؟

کدوم گیم UN3 رو می تونید رو PC مثال بزنید که به خاطر تفاوت بالای گرافیکش با نسخه کنسولی ارزش هزینه برا یه سیستم High End رو داشته باشه!؟ ولی من می تونم گیمی از UN3 رو مثال بزنم که خیلی ها به خاطرش کنسول خریدن! نمونه بارزش سری Gears of War یا Mortal Kombat 2011 که طرفدارای خاص خودش رو داره و به خاطرش کنسول خریدن.
BF3 :|

SPYzone

کاربر سایت
Jul 23, 2009
132
من واقعا فکر نمیکنم که اشکال از PS4 باشه. با اینکه KZ:SF گرافیک نهایی نیست ولی از همه لحاظ از دمو المنتال روی PS4 بهتره همین طور با المنتال رو PC هم فرق زیادی نداره
همانطور که مشاده میکنید ورژن PC دارای افکت ذرات بیشتری نسبت به PS4 است

تصویر KZ
تصویر Elemental

تو این تصویر خودتون مقایسه تعداد آبجکت هایی که میبینید رو مقایسه کنید. به نظرم اصلا تفاوتی وجود نداره یعنی انقدر کمه که قابل ملاحظه نیست
تصویرها رو با اندازه بزرگ گذاشتم که راحت مقایسه کنید
تو لینک اولی به نوری که روی دستکش افتاده دقت کنید اگه روش زوم کنید انعکاسشو رو بافت های دستکش میتونید ببینید

نور پردازی نیز بنظر میرسد در ورژن PC بهتر است

تصویر KZ

تصویر Elemental

فکر کنم برا حرفام دلایل منطقی آوردم
بعدشم تو همین نسل قبلی مگه UE3 بود که حداکثر توانایی های کنسولا رو نشون داد؟ تا انتهای نسل دیدم که برا 360 هیلو 4 بود و برا Ps3 هم U3 و GOW:A بودی
اپیک گیمز چون از UE4 روی هر 3 پلتفرم PC و PS4 و X720 میخواد استفاده کنه براش محدودیت بیشتری ایجاد میشه. بیشتر از محدودیت هایی که GG برای ساخت موتور روی Ps4 داره

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
این تایپیک فقط برای هیتری هست !

این چه حرفیه! قضاوت شما کاملا اشتباه!

رسته که رو یه pC با مشخصات نزدیک به pS4 بوده ولی همچین چیزی با قیمت 600 چوب گیر میاد؟؟؟سی پی یو ۸ هسته ای ۸ گیگ رم DDR5 و گرافیک و ....خلاصه بهینه سازیهای انجام شده...منظورشون از لحاظ سخت افزار بوده نه قیمت :)

منم نگفتم از لحاظ قیمت بوده! کلا ااون بحث پی سی 600$ واسه بازیهای Next- Gen گفتم.

اساس این مقایسه اشتباس
چون پورت کردن اون Scene با اون همه Shader پیشرفته از PC به یه کنسول تازه وارد که هنوز بفروش نرفته کار بسیار سختیه

حالا که این کارو چه سخت چه آسون انجام دادن و بهتر از این هم نمیتونه باشه چون فرم کمتری میگیره اگه بخواد کیفیت و افکت ذرات بالاتری داشه باشه! نمیشه هم گرافیک در حد PC داشته باشه هم 60 فرم! همچین چیزی محاله! با این مشخصات!

هنوز دارم حسرت میخورم که نمیتونم TLOU رو بازی کنم ):

آخرین ویرایش:

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
اساس این مقایسه اشتباس
چون پورت کردن اون Scene با اون همه Shader پیشرفته از PC به یه کنسول تازه وارد که هنوز بفروش نرفته کار بسیار سختیه
البته شاید بعضیها بگن که خوب Epic از قبل میدونسته که کنسول چیه ولی بازم این چیزی رو عوض نمیکنه چون اون Demo برای معرفی Unreal E 4 ساخته شده نه تست قدرت PS4

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
همین الان یه پی سی های اند چند تومن در میاد؟
بعد بازی در حد گاد آف وار اسنشن براش هست؟ بدون دردسر
بدون شک کسی نباید منکر قدرت بالاتر پی سی باشه ولی...

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
این مقایسه مسخره ترین مقایسه ای بود که دیدم. اولا دمویی اولیه مال خیلی وقت پیش. دوما به نظر من مال PS4 خیلی بهتر از PC ـه. جالبه اومدن گفتم چشمای اون یارو توی PC براق تره اما نمیگن کل محیط نورپردازیش روی PS4 از PC بهتر و سنگینتره. کلا این دمو اون دموی اولیه نیست و تغییراتی توش ایجاد کردن. در ضمن این تک دمو ضعیف ترین چیزی بود که من توی کنفرانس سونی دیدم. نمایش بازی ها و موتور های دیگه خیلی خیلی قشنگ تر بهتر از این موتور بودن. U4 فیزیک و ذرات خیلی مصنوعی تر از دیگر بازی ها بود. یخ ها خیلی مصنوعی و بی وزن به نظر میومدن.
باشه رو ps4 بهرته همه دنیا دارند میگند رو ps4 ضعیف تره اونوقت شما....متاسفم چیزی به این واضحی رو رد میکنی
عزیز من با کل دنیا چیکار دارم. من چیزی که میبینم رو میگم اونم در یک نگاه کلی. بخدا مال PS4 خیلی قشنگتر از صحنه های تاریک PC ـه. حجم نورپردازی روی PS4 خیلی بیشتر از PC ـه. رفلکشن روی لباس کاراکتر خیلی بهتر از PC ـه. جزئیات محیط مثل اون تیکه های موارد مذاب اصلا روی PC نیست. در ضمن بازم میگم این دمویی که روی PS4 اجرا شده همونی نیست که روی PC بوده و تغییراتی توش دادن. یعنی اگه عقل سلیم داشته باشید خیلی راحت متوجه میشید با تغییر یه سخت افزار و پورت ساده، این همه افکت های عجیب غریب روی یه دمویی از پیش ساخته اضافه و کم نمیشه.

آخرین ویرایش:

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
این مقایسه مسخره ترین مقایسه ای بود که دیدم. اولا دمویی اولیه مال خیلی وقت پیش. دوما به نظر من مال PS4 خیلی بهتر از PC ـه. جالبه اومدن گفتم چشمای اون یارو توی PC براق تره اما نمیگن کل محیط نورپردازیش روی PS4 از PC بهتر و سنگینتره. کلا این دمو اون دموی اولیه نیست و تغییراتی توش ایجاد کردن. در ضمن این تک دمو ضعیف ترین چیزی بود که من توی کنفرانس سونی دیدم. نمایش بازی ها و موتور های دیگه خیلی خیلی قشنگ تر بهتر از این موتور بودن. U4 فیزیک و ذرات خیلی مصنوعی تر از دیگر بازی ها بود. یخ ها خیلی مصنوعی و بی وزن به نظر میومدن.

باشه رو ps4 بهرته همه دنیا دارند میگند رو ps4 ضعیف تره اونوقت شما....متاسفم چیزی به این واضحی رو رد میکنید. ترولر وهیتر هم نیستم خیلی هم از کنسول جدید استقبال میکنم و خواهم کرد ولی دلیل نمیشه یه چی میبینم جو گیر شم

واقعا یعنی اینقدر تفاوت داشت که بخاطرش هزینه کرد!؟ بتمن رو کنسول خودش از بهترین های گرافیک بود.
Code:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-pc-tech-comparison-batman-arkham-city

اهم من اشتباه متوجه شدم! فکر کردم برای un رو میگید اما در کل بازی مثل crysis 3 و witcher 2 و bf3 کاملا ارزش خرید یه pc high end رو دارند و خواهند داشت

ممتنع

کاربر سایت
Jun 29, 2012
227
بهترين نمايش رو تو كنغرانس سوني همين kz داشت . اگر به عكسي دوستمون چند پست بالاتر گذاشتن از kz دقت كنين به راحتي متوجه ميشيد . تنها بازيي بود توي اين كنفرانس كه مي تونه در مقابل عناوين pc هاي High End به ايسته و حرفي واسه گفتن داشته باشه.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید

عزیز من با کل دنیا چیکار دارم. من چیزی که میبینم رو میگم اونم در یک نگاه کلی. بخدا مال PS4 خیلی قشنگتر از صحنه های تاریک PC ـه. حجم نورپردازی روی PS4 خیلی بیشتر از PC ـه. رفلکشن روی لباس کاراکتر خیلی بهتر از PC ـه. جزئیات محیط مثل اون تیکه های موارد مذاب اصلا روی PC نیست. در ضمن بازم میگم این دمویی که روی PS4 اجرا شده همونی نیست که روی PC بوده و تغییراتی توش دادن. یعنی اگه عقل سلیم داشته باشید خیلی راحت متوجه میشید یا تغییر یه سخت افزار این همه افکت های عجیب غریب روی یه دمویی از پیش ساخته اضافه و کم نمیشه.

این دیگه از اون حرفا بود فردین :d ولی منم که گفتم از گرافیک PS4 راضیم و در ضمن نمایش موتور گرافیکی quanticdream روی PS4 فوق العاده بود!

حالا اینارو ربیخیال PS4 کارت گرافیکش یک ویژگی خاصی داره کسی میدونه چیه؟

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,577
نام
حسین
بزرگ ترین حماقتی که تو این نسل کردم فروختن یکی از کنسولام و خریدن PC HIGH END بود که خدا رو شکر بعدا حل شد البته با کلی ضرر الان که بهش فکر میکنم واقعا کار احمقانه ایی کردم

اصلا به نسبت خرجی که میکنه ادم نمیصرفه برای گیم کنسول همیشه بهترین گزینست و خواهد بود حاظرم چند فریم پایین تر و 4 نقطه کمتر تحمل کنم تا این که این همه هزینه متحمل بشم اخرشم هیچ ادم جای همون با خیال راحت پای TVش لم میده از بازی کردن لذت میبره

راجع به این عکس هم عکس اول PC بهتره اما توی عکس دوم PS4 کاملا سره حرف فردین جان هم کاملا درسته اصلا معلوم بنکل طراحی ها تغییر کرده سردر یا صخره زیر پاش بیشترشون طراحیشون عوض شده

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
آخه موضوع اینجاست که نمایش این دمو وسط اون همه غول گرافیکی مثل جوک بود!
اگر بگیم بهترین نمایش سونی این تک دمو بود آره بعدش میشد بگیم که تو مقایسه مثلا ضعیف تره از pc پس در نتیجه میشه یه pc های اند > ps3
ولی الان وقتی بازیای دیگه رو نگاه میکنم باید بگم بازیهایی که نمایش دادن خیلی بهتر از اون دموی کوتاه آنریل انجین بود پس این مقایسه صرفا غلطه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر