مقایسه ای بین تک دموی Elemental - Unreal Engine 4 بر روی PS4 و PC

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
di-AQB8.jpg

درود

روز گذشته شاهد بودیم که Epic در کنفرانس رونمایی از PS4 از انجین جدید خود UE4 که بر روی PS4 اجرا شد رونمایی کرد و این فوق العاده بود که ما میتوانستیم شاهد اجرای یک چنین انجینی برروی کنسول نسل بعد سونی باشیم اما چیزی باعث شد تا جذابیت آن کم شود. چیزی که ما احساس کردیم نسبت به آن دمویی که ما بر روی pc دیدیم متفاوت است. به نظر میرسد ما هم مانند کاربران NeoGAF and Reddit که نفاوت های مختلف بین دو ورزن تک دموی the Elemental را بر شمرده بودند درست حدس زده ایم. حقیقت اینست که تک دموی the Elemental انریئل انجین 4 بر روی PC بسیار تاثیرگذار تر و زیباتر از همتای کنسولی خود بنظر میرسد. برای درک بهتر نگاهی به این تفاوت ها میاندازیم.

در تصویر زیر شما چندین مورد از دلایلی را که باعث برتری pc در اجرای تک دموی the Elemental بنسبت به PS4 میشود را مشاهده میکنید. تصاویر بالا مربوط به ورژن PC و تصاویر پایین مربوط به ورژن PS4 است.

di-FVIF.jpg

di-CAYY.jpg

همانطور که مشاده میکنید ورژن PC دارای افکت ذرات بیشتری نسبت به PS4 است البته عده ای ممکن است بگویند که همین مقدار افکت نیز برای PS4 کفایت میکند اگر چه یکی از مواردی که واقعا ما را تحت تاثیر قرار داد به تک دموی the Elemental در سال 2012 و مقدار افکت ذرات آن باز میگردد و حقیقت اینست که PC به آسانی از عهده ی آن بر آمده بود.
نیز بنظر میرسد نور پردازی در ورژن PC بهتر است . فقط این نیست. به چشمان شوالیه توجه کنید .
شما بطور کاملا واضح میتوانید ببینید که چشمان او در حال سوختن است اما یک چنین چیزی در ورژن PS4 هیچ کجا دیده نمیشود.
و به دلیل فقدان همین ویژگی است که چشمان شوالیه در ورژن PS4 به وحشتناکی چشمان شوالیه در ورژن PC نیست.
یکی از کاربران وبسایت Reddit نیز گفته است : که در گوشه دیوار جایی که در قرار دارد سایه ای وجود ندارد و بنظر میرسد در واقع هیچ انعکاس نوری نیز وجود ندارد و سایه در آن نواجی گم شده است.
اضاقه بر اینکه نقاط نورانی یا درخشندگی کرکتر در ورژن PC بهتر به نظر میرسد. در ورژن PS4 بازتاب های نور بسیاز مصنوعی و کم شدت هستند علاو ه بر آن به نظر میرسد که در ورژن PS4 شوالیه نور غیز مستقیم کمتری را میگیرد در حالی که ما به راحتی میتوانیم نور ابی که بطور غیر مستقیم به زره شوالیه تابید هاست را مشاهده کنیم. چیزی که در ورژن ps4 دیده نمیشود.
تکستچر ها نیز از کیفیت کمتری در ورژن PS4 بر خوردار هستند این مورد به وضوح بر روی زره شوالیه، تکه های یخ و در قابل مشاهده است. و بله در ها واقعا در تک دمو روی PS4 افتضاح بنظر میرسند.
همچنین فقدان DOF Effect یا افکت های عمق میدان نیز یکی از کاستی ها ویزگی های این تک دمو بر روی PS4 است در حالی که در ورژن PC این ویژگی موجود است. هر چند کمبود این ویژگیها که Epic در ورژن PS4 استفاده نکرده است از برخی از جهات ممکن است خوشحال کنند نیز باشد . افکت های دود نیز به حداقل خود رسیده اند چیزی که به خوبی در تصویر دوم قابل تامل است.
شما به راحتی میتوانید بگویید تک دموی Elementa که ورژن PS4 نسبت به ورژن PC تنزل پیدا کرده است برای اثبات این ادعا شما میتوانید دو ویدئو هر دو ورژن را ببینید ولی باید این نکته از هم مد نظر داشته باشید که تک دموی Elemental توسط GTX680 بر روی PC اجرا شده است ما همچنین میدانیم که این تک دمو بر روی 1080P و با 60 فرم در ثانیه اجرا شده است.
Epic هنوز چیزی را در مورد فرم ریت PS4 فاش نکرده است اما انتظار میرود که بر روی 1080P و 30 فرم در ثانیه باشد.

Unreal Engine 4 Elemental Demo

Unreal Engine 4 "Elemental" demo for PlayStation 4

آخرین ویرایش:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
بقول یه نفر شما گرافیک در حد اوتار رو روی ps4 خواهید دید:d
خواهید دید:d

پستم رو دیدی ناراحت نشو :d
خواهی دید!!

انتظاراتتون رو بیارید پایین گرافیک خوب هم خواهید دید.deep down خوب بود دیگه .

---------- نوشته در 12:27 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:21 PM ارسال شده بود ----------

این تایپیک فقط برای هیتری هست !
آقا جان هنوز که نیومده!دوما مگه همه چیز گرافیک هست!
روی خیلی از بازی های مولتی پلتفورم که PC گرافیک بهتری داشت قیمت قطعات به آسمون میرسید!
گرافیک GTX 680 فکر نکنم گرافیک عادی باشه و دست همه باشه که هی شما گرافیک بالاتر PC رو میگین!قیمت 460 دلار!
من تازگی سیستم خریدم!گرافیک 6670 و پردازنده core i5 (اسمش رو حال گشتن ندارم وگر نه برات میگفتم!)رم هم 4 گیگ DDR3 بعد بازی ماست وانتد جدید رو بیشترین گرافیک 20 و کمترین گرافیک 30 فریم میگرفتم این یعنی فاجعه یعنی بازی هیچ بهینه سازی نشده!کلا بازی کردن با PC برای از ما بهترونه!
یعنی یه سیستم خیلی قوی برای بازی باید ببندی!
خوب وقتی قراره سیستم قوی ببندی خوب میری کنسول میخری که ارزون تره نگرانی آپدیت قطعات هم نداری!
برای مقایسه یه PC هم قیمت کنسول برام بیارین مطمئنا ناجور کم میاره!

کی اصلا به شما گفت cpu به اون نیرومندی رو ببندی رو یه سیستمی که کارت گرافیکش اصلا بدرد بازی نمیخوره؟
6670 شووت به تمام معناست برای بازی.

میرفتی داخل اینترنت یه تحقیقی میکردی cpu با هزینه کمتر میگرفتی بجاش کارت گرافیک رو ارتقا میدادی تا 20 فریم نگیری!

Not Be Ok

کاربر سایت
Jan 7, 2013
218
وحید این ها را ول کن
این دیدی ! با موتو ر جدید capcomساخته بودن :-oاین که خفن ترین چیزی بود که تا الان دیده بودم

u6751_11111111111111111111.jpg

اولین نمایش از بازی Deep Down
HD H.264 MP4 65.3MB Download
Hi-Res H.264 MP4 38.6MB Download
Lo-Res IPOD / PSP 9.6MB Download

به اینا هیچ اعتمادی نیست حسین
همش چرته :d اخر میبینی همین بازی گرافیکش در حد Sims میشه =))

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
فکر کنم زمانی که از اشیائ دور هستید جزئیاتشون لود نمیشه و وقتی نزدیک میشید این جزئیات لود میشن.(مثل همین نسل ps3 و xbox360) الان اکثر نکاتی که میشه بعنوان تفاوت گرافیکی در نظر گرفت همینجوری هستند.
عکس ها هم بطور منصفانه انتخاب نشدن ، در حالی که برای مقایسه دو سیستم متفاوت باید عکس ها در یک فریم مشابه گرفته بشن.
از نظر من جزئیات نقاط دور توی PC بهتر هستند و جزئیات نقاط نزدیک توی عکسهایی که از PS4 گرفته شده بهتر هستند.

---------- نوشته در 12:31 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:30 PM ارسال شده بود ----------

دقیقا همین نکته رو توی دموی کیلزون هم دیدم. امیدوارم تا زمان ساخت نهایی کنسول درست بشه. چون هم GPU خوبی داره و هم رم خوبی داره.

البته یک نکته دیگه برای رعایت انصاف توی مقایسه اینه که قیمت هر دو محصول تقریبا برابر باشه. من فکر کنم کارت گرافیک اون PC که این دمو روش اجرا شده قیمتش میتونه بیشتر از کل قیمت این کنسول باشه. دیگه چه برسه به دیگر مشخصاتش.

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
بقول یه نفر شما گرافیک در حد اوتار رو روی ps4 خواهید دید:d
خواهید دید:d

پستم رو دیدی ناراحت نشو :d
خواهی دید!!

انتظاراتتون رو بیارید پایین گرافیک خوب هم خواهید دید.deep down خوب بود دیگه .

---------- نوشته در 12:27 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:21 PM ارسال شده بود ----------

کی اصلا به شما گفت cpu به اون نیرومندی رو ببندی رو یه سیستمی که کارت گرافیکش اصلا بدرد بازی نمیخوره؟
6670 شووت به تمام معناست برای بازی.

میرفتی داخل اینترنت یه تحقیقی میکردی cpu با هزینه کمتر میگرفتی بجاش کارت گرافیک رو ارتقا میدادی تا 20 فریم نگیری!
فکر کنم حداقل گرافیک من از گرافیک نسل قبل یا PS3 و X360 قوی تر باشه!
((تو رنج 200 تومن بهتر از این پیدا نمیشد نمیخواستم زیاد هزینه کنم!))
اینو که قبول دارین دیگه پس حداقل باید اندازه اون ها بازی رو اجرا میکرد رم هم بیشتر بود چرا در حد اون ها اجرا نکرد!چون بازی هیچ بهینه سازی برای PC نشده بود!
الان هم به نظر من شرکت های بازی ساز به عمد بازی هاشون رو سنگین میسازن تا قطعات PC فروش کنه آخه یادم میاد کرایسیس 1 زمانی که اومد با 8600 بازیش میکردم الان با 8600 هیچ بازی اجرا نمیشه!
برای نسل بعد هم این قضیه تکرار میشه حالا ببینید!

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
این عکسها اگه معتبرم باشه عکس دوم معلومه که اصلا کاراش صورت نگرفته .نه سایه زنی درست حسابی نه نور پردازی به فرض که عکسا مطمئن باشه میشه اینو گفت که هنوز واسه پی اس کارش تموم نشده که اینطوری دید داره.مثال واضحش سمت چپ پایین کوهو ببینید این صد در صد اینطوری قرار نیست نمایش داده بشه و کار داره واسه پایانش

اوجوریم نیست که هیچ بازی نباشه تنوعش خیلی کمتره! Watch Dogs هست BF4 هم تو راهه :d

به نظر من همین گرافیک با همین سطح جزئیات هم واسه PS4 کفابت میکنه! تاره اینم بگم که Watch Dogs که دیروز نمایش داده شد روی PS4 اجرا نشده و روی یک PC که مشخصاتش نزدیک به PS4 بوده اجرا شده! واسه بازی کردن Watch Dogs باید یک PC 600$ بخرید!

درسته که رو یه pC با مشخصات نزدیک به pS4 بوده ولی همچین چیزی با قیمت 600 چوب گیر میاد؟؟؟سی پی یو ۸ هسته ای ۸ گیگ رم DDR5 و گرافیک و ....خلاصه بهینه سازیهای انجام شده...منظورشون از لحاظ سخت افزار بوده نه قیمت :)

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
یه مقدار بهتره pc ولی به چه قیمتی؟؟؟ ps4 شاید هم قیمت گرافیک اون pc هم نباشه
متاسفانه این مقایسه ها از پایه و اساس اشتباهه.
من خودم رو میگم که بر نخوره به کسی.اگر واقعا پول همچین pc داشته باشم بازم انتخابم کنسوله.
فکر اینکه 10.15 بدم pc و نتونم این همه عنوان انحصاری رو حتی نگاه کنم دیوونم میکنه
همیشه جوابم به بهتر بودن pc این بوده :
اره...
اما...
به چه قیمتی ؟؟؟
10برابر گرونتر بدون حتی یه بازی انحصاری درست حسابی

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
اینا ملاک نیستن.یادتون باشه زمانی که xbox 360 هم اومد قوی ترین کارت گرافیک سری 8 انویدیا بود.ولی الآن همکین سری 8 انویدیا تو گرافیک و ... تو بازی های معمولی الآنی هم کم میاره تا چه برسه به کرایسیس 3 و .... یا ram کنسول ps3 که 256 مگ هست الآن pc با این ram با هزار زحمت بازی های در حد ps2 رو اجرا میکنه تا چه برسه به uncharted 3 و ...حساب کنید این همون پلی استیشنیه که نسخه 3 با اون گرافیک 256 مگ رم داشت و حالا جدیده 8 گیگ اونم GDDR5 پس باید منتظر موند و دید که آروم آروم میتونن از سخت افزار کنسول های جدید بهینه استفاده کنن.

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
باز کارشناسا ما اومدن که موندم تحلیلگرهای ما میگیرن Pachter رو له میکنن تفاوتی بین تحلیل های خودشون با اوون میبینن ؟
سازنده این تک دمو هنوز حرفی نزده کنسول هنوز نیومده دوستان به این نتیجه رسیدن که کنسول ها از همین الان بی مصرفند
معلوم نیست شاید سونی فشار آورده باشه که زود باید این دمو رو پورت کنن اوونا هم به خوبی نتونستن به خاطر کمبود وقت
کنسول میاد سازنده ها 1 سال حداقل طول میکشه تا با سخت افزارش آشنا بشن اوون وقت شما هنوز کنسول نیومده انتظار بیجا دارید
------------------------------------------------------------------
اینم اضافه کنم زمانی که x360 هم Gears 1 رو 720p با 30 fps اجرا میکرد همون زمان هم سخت افزار PC میتونستن با کیفیت خیلی بهتر بازیو اجرا کنن
ولی آخرش چی شد هنوزم میبینیم که این کنسول داره پا به پای PC ها بازی مثل Crysis 3 رو اجرا میکنه در شرایطی که خیلی از افراد به خاطر نداشتن VGA DX 11 نتونستن بازیو اجرا کنن !

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
حالا چرا با نمایش یک دموی تکنیکی همه دارن نظرشون رو تغییر می دن!!؟؟
Epic Games فکر نکنم به اندازه دموی نسخه PC روی نسخه PS4 هم زمان گذاشته باشه و تنها برداشته همون دموی اولی رو ویرایش کرده و بر روی سطح اینترنت قرار داده
قدرت اصلی هنگامی نمایان می شه که کرایتک از Cryengine 3 دمویی بر روی PS4 عرضه کنه و یا Santamonica و Naghty Dog عنوان در دست ساخت خود رو نمایش بدن
البته این رو هم بگم که قدرت خارق العاده ای که سونی در نسل حاضر در PS3 گنجاند تنها یک چیز بود و او هم چیزی نیست جز پردازنده هسته ای Cell که واقعا قدرت پردازش بالایی داره،تنها مشکل CPU Cell هزینه بالا برای سونی و سخت بودن کار با اون بوده و هست (البته تنها برای استودیوهای Thirt Party) وگرنه اگر یک نسخه جدید هشت هسته ای از این پردازنده رو برای PS4 در نظر می گرفتند عالی می شد

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
به اینا هیچ اعتمادی نیست حسین
همش چرته :d اخر میبینی همین بازی گرافیکش در حد Sims میشه =))

این یه دمو رئال تایم نبوده اونطور که شنیدم کیفیتش از cg بازی witcher 2 کمی بهتر بود ولی..... کپکام بره re اش رو بسازه

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
فکر کنم حداقل گرافیک من از گرافیک نسل قبل یا PS3 و X360 قوی تر باشه!
((تو رنج 200 تومن بهتر از این پیدا نمیشد نمیخواستم زیاد هزینه کنم!))
اینو که قبول دارین دیگه پس حداقل باید اندازه اون ها بازی رو اجرا میکرد رم هم بیشتر بود چرا در حد اون ها اجرا نکرد!چون بازی هیچ بهینه سازی برای PC نشده بود!
الان هم به نظر من شرکت های بازی ساز به عمد بازی هاشون رو سنگین میسازن تا قطعات PC فروش کنه آخه یادم میاد کرایسیس 1 زمانی که اومد با 8600 بازیش میکردم الان با 8600 هیچ بازی اجرا نمیشه!
برای نسل بعد هم این قضیه تکرار میشه حالا ببینید!

اینکه بعضی بازیها برای pc خوب اپتیمایز نمیشن کاملا درسته.

ولی شما اگر میخوای کارت خودتون رو با gpu ایکس باکس360 مقایسه کنین بهتره رزلوشن و جزئیات رو هم اندازه اونا یعنی کنسولها بیارین پایین اونوقت مقایسه عادلانه میشه.

کلا این بازی هم که گفتید اصلا افتضاح به تمام معنا بود از نظر بهینه شدن برای کامپیوتر حرفت رو قبول دارم.
ولی این مال نسل الانه که معماری cpu کنسولها x86 نیستن.معماری gpu هم مال 2005
نسل جدید معماری cpu پلی4 که خودشون گفتن x86 هست و pc هم x86 یعنی هر دو از لحاظ معماری cpu و gpu شبیه هم هستن پس ببینیم این نسل چی میشه .

ash@ash

میدونم درکش برات سخته
اشکال نداره
زیاد به خودت فشار وارد نکن.امکان داره از تیمارستان سر در بیاری.

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
اینکه بعضی بازیها برای pc خوب اپتیمایز نمیشن کاملا درسته.

ولی شما اگر میخوای کارت خودتون رو با gpu ایکس باکس360 مقایسه کنین بهتره رزلوشن و جزئیات رو هم اندازه اونا یعنی کنسولها بیارین پایین اونوقت مقایسه عادلانه میشه.

کلا این بازی هم که گفتید اصلا افتضاح به تمام معنا بود از نظر بهینه شدن برای کامپیوتر حرفت رو قبول دارم.
ولی این مال نسل الانه که معماری cpu کنسولها x86 نیستن.معماری gpu هم مال 2005
نسل جدید معماری cpu پلی4 که خودشون گفتن x86 هست و pc هم x86 یعنی هر دو از لحاظ معماری cpu و gpu شبیه هم هستن پس ببینیم این نسل چی میشه .

93mx9r3o5mqvhriqy6q8.jpg

@8030

خیالت راحت من با جاهای که تو توش رفت و آمد و زندگی می کنی کاری ندارم ;)
idiots, idiots are everywhere

آخرین ویرایش:

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
اینکه رو PC کیفیت بالاتری داره و خواهد داشت شکی نیست. این رو همه می دونن که یک کنسول رو نمی شه با PC که قابلیت ارتقا سخت افزار داره، مقایسه کرد، حالا چه PS4 باشه چه PS10! ولی نکته اینجاست که دوستان هم اشاره کردند، فرض کنیم که آنریل 4 رو PC هزار برابر کیفیت بالاتری داشته باشه، آیا کاربرد داره؟

کدوم گیم UN3 رو می تونید رو PC مثال بزنید که به خاطر تفاوت بالای گرافیکش با نسخه کنسولی ارزش هزینه برا یه سیستم High End رو داشته باشه!؟ ولی من می تونم گیمی از UN3 رو مثال بزنم که خیلی ها به خاطرش کنسول خریدن! نمونه بارزش سری Gears of War یا Mortal Kombat 2011 که طرفدارای خاص خودش رو داره و به خاطرش کنسول خریدن.

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
اینکه رو PC کیفیت بالاتری داره و خواهد داشت شکی نیست. این رو همه می دونن که یک کنسول رو نمی شه با PC که قابلیت ارتقا سخت افزار داره، مقایسه کرد، حالا چه PS4 باشه چه PS10! ولی نکته اینجاست که دوستان هم اشاره کردند، فرض کنیم که آنریل 4 رو PC هزار برابر کیفیت بالاتری داشته باشه، آیا کاربرد داره؟

کدوم گیم UN3 رو می تونید رو PC مثال بزنید که به خاطر تفاوت بالای گرافیکش با نسخه کنسولی ارزش هزینه برا یه سیستم High End رو داشته باشه!؟ ولی من می تونم گیمی از UN3 رو مثال بزنم که خیلی ها به خاطرش کنسول خریدن! نمونه بارزش سری Gears of War یا Mortal Kombat 2011 که طرفدارای خاص خودش رو داره و به خاطرش کنسول خریدن.

batman arkham city
:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر