معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

amirooo99

کاربر سایت
Jul 28, 2020
10
سلام داداش.
روش اورلی منو برای دسترسی سریعتر بجای edizon رو داره و اصل همون فایل چیتی هست که میگیری باید دقت کنی فایل چیت با بازیت سازگار باشه مثلا اگه بازی خالی بدون اپدیت نصب کردی باید چیت سازگار بدون اپدیت بگیری یا اگه اپدیت بازی هم نصب کردی باید طبق ورژن اپدیت بازی چیت دانلود کنی و بگو مال چه بازی و چه اپدیتی میخوای تا برات پیدا کنم و روش اورلی هم اسونه کافیه فایل زیر بریزی تو مموریت و ریستارت کنی دستگاه و بعد همون دکمه ها که گفتم همزمان بگیر تا بیاد بالا و اگه فایلهای اموزش اورلی هم ریختی پاک کن از همین لینک زیر استفاده کن جدیدتره.

SD Memory Oevtly Menu
????????? عشقی دادا

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
  • Like
Reactions: amirooo99

amirooo99

کاربر سایت
Jul 28, 2020
10
  • Love
Reactions: alitriple

amirooo99

کاربر سایت
Jul 28, 2020
10
علی جان سلام.من با sys-clk editor ، نسخه 2.0.1 بازی ویچر رو در حالت داک به صورت زیر اورکلاک میکنم ، میخوام ببینم آیا برا دستگاه مشکلی پیش نیاد تو این گرونی.ممنون میشم راهنمایی کنی.
cpu:1224 sdev oc
gpu:921
mem:1600

و یه سوال دیگه این sdev oc چیه؟

سپاس فراوان و عید شما و همه دوستان هم مبارک ?

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
علی جان سلام.من با sys-clk editor ، نسخه 2.0.1 بازی ویچر رو در حالت داک به صورت زیر اورکلاک میکنم ، میخوام ببینم آیا برا دستگاه مشکلی پیش نیاد تو این گرونی.ممنون میشم راهنمایی کنی.
cpu:1224 sdev oc
gpu:921
mem:1600

و یه سوال دیگه این sdev oc چیه؟

سپاس فراوان و عید شما و همه دوستان هم مبارک ?
سلام داداش
اگه اورکلاک اصولی انجام بدی مشکلی پیش نمیاد به غیر از مصرف بیشتر باتری و بیشتر cpu و ram اورکلاک کن تا gpu
بهتره برای هر بازی که درست اجرا میشه و افت فریم خاصی نداره هم انجام ندی
حالتهای مختلف هم برنامه توضیح داده که چندتاش میگم مثلا gpu در حالت دستی استاندارد خود بازیهای پر گرافیک نینتندو 384 → official handheld هست و شما تا در حالت دستی تا 460 هم میتونی بزاری و روی حالت داک استاندراد خود نینتندو 768 → official docked هست و sdev oc هم بنظر میاد حالت اورکلاک توسط توسعه دهنده های بازی یا همون بازی سازها باشه و من توصیه میکنم gpu بیشتر از این اورکلاک نکن تا دستگاه اتفاقی براش نیفته.
مثلا خود من در بازی زلدا cpu نهایت 1224 و رم 1600 میزاشتم و gpu هم دست نمیزدم و اینجوری بازی لگ نداشت یا در بازی سگا جنیسیس حتی cpu رو کمتر میکردم مصرف باتری کمتر میشد.
الان برنامه sys clk کاملا به روز شده برای فریمورهای جدید و خودش منیجر و ماژول اورلی هم داره و حتی نیاز به برنامه sys-clk editor هم نداره دیگه خودش مجزا برنامه داره و میتونی جدیدترینش از لینک زیر دانلود کنی

https://github.com/retronx-team/sys-clk/releases/download/1.0.0/sys-clk-1.0.0.zip

• Like
Reactions: amirooo99

amirooo99

کاربر سایت
Jul 28, 2020
10
سلام داداش
اگه اورکلاک اصولی انجام بدی مشکلی پیش نمیاد به غیر از مصرف بیشتر باتری و بیشتر cpu و ram اورکلاک کن تا gpu
بهتره برای هر بازی که درست اجرا میشه و افت فریم خاصی نداره هم انجام ندی
حالتهای مختلف هم برنامه توضیح داده که چندتاش میگم مثلا gpu در حالت دستی استاندارد خود بازیهای پر گرافیک نینتندو 384 → official handheld هست و شما تا در حالت دستی تا 460 هم میتونی بزاری و روی حالت داک استاندراد خود نینتندو 768 → official docked هست و sdev oc هم بنظر میاد حالت اورکلاک توسط توسعه دهنده های بازی یا همون بازی سازها باشه و من توصیه میکنم gpu بیشتر از این اورکلاک نکن تا دستگاه اتفاقی براش نیفته.
مثلا خود من در بازی زلدا cpu نهایت 1224 و رم 1600 میزاشتم و gpu هم دست نمیزدم و اینجوری بازی لگ نداشت یا در بازی سگا جنیسیس حتی cpu رو کمتر میکردم مصرف باتری کمتر میشد.
الان برنامه sys clk کاملا به روز شده برای فریمورهای جدید و خودش منیجر و ماژول اورلی هم داره و حتی نیاز به برنامه sys-clk editor هم نداره دیگه خودش مجزا برنامه داره و میتونی جدیدترینش از لینک زیر دانلود کنی

https://github.com/retronx-team/sys-clk/releases/download/1.0.0/sys-clk-1.0.0.zip
به قول یکی از دوستان خدمتی که شما به جامعه نینتندو در ایران کردی ، سایت های خارجی نکردند.خداقوت? و ممنون

• Like
Reactions: alitriple

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
امولاتور مستقل PSNES برای بازیهای سوپر نینتندو
psnes.jpg

این امولاتور با تعداد 767 بازی خود و کاور زیبای بازیها ارزش دانلود داره و خیلی هم خوب بازیها رو اجرا میکنه.

لینک دانلود امولاتور تک لینک
MEGA

لینک دانلود امولاتور در دو پارت که فیلترشکن میخواد برای دانلود

PSNES -767.part1.rar
PSNES -767.part2.rar

روش نصب
بعد از دانلود از حالت فشرده خارج و فولدر psnes رو در فولدر switch بریزید که در لیست برنامه hb menu میاد امولاتور و قایل نصبی nsp هم داره داخل همون فولدر که اگه خواستید میتونید اونم نصب کنید.
سلام دانلودش کردم ولی فریز میکنه اتمسفر 14.1 و فریمور 10.1 هستم!
حتی آخرین ورژنش هم گرفتم بازم کار نکرد

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام دانلودش کردم ولی فریز میکنه اتمسفر 14.1 و فریمور 10.1 هستم!
حتی آخرین ورژنش هم گرفتم بازم کار نکرد
سلام
ورژن اخر که کار میده برای خودم اتمسفر 14.1 و فریمور 10.2

مال خودم برات میزارم و بعد دانلود از اون ورژن قبلی فایلهای رام بازیها در مسیر Psnes\roms کپی کن در این مسیر Psnes\roms در ورژن جدید و ببین عکس کاورهای بازیها تو ورژن قبلی تو کدوم پوشه هست و اونا رو هم کپی کن تو مسیر Psnes\roms\media\mixrbv2 تا کاورها هم کار کنه و بعد پوشه Psnes بریز تو مموری پوشه Switch

Download Psnes.zip

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
سلام
ورژن اخر که کار میده برای خودم اتمسفر 14.1 و فریمور 10.2

مال خودم برات میزارم و بعد دانلود از اون ورژن قبلی فایلهای رام بازیها در مسیر Psnes\roms کپی کن در این مسیر Psnes\roms در ورژن جدید و ببین عکس کاورهای بازیها تو ورژن قبلی تو کدوم پوشه هست و اونا رو هم کپی کن تو مسیر Psnes\roms\media\mixrbv2 تا کاورها هم کار کنه و بعد پوشه Psnes بریز تو مموری پوشه Switch

Download Psnes.zip
متشکرم کار کرد،معمولا شبیه سازا گزینه ای هم برای ذخیره و لود سریع بازی ها دارن ولی نتونستن پیداش کنن تو این شبیه ساز!

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
متشکرم کار کرد،معمولا شبیه سازا گزینه ای هم برای ذخیره و لود سریع بازی ها دارن ولی نتونستن پیداش کنن تو این شبیه ساز!
خواهش.خوب اینم داره با زدن دکمه + و - بصورت همزمان و گزینه اول States

• Like
Reactions: Doctor Splinter

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
ماژول استفاده از دسته های کنسول xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی متصل به داک
با استفاده از ماژول زیر میتونید از دسته های بالا فعلا بصورت سیمی استفاده کنید و البته در اپدیتهای اینده احتمالا دسته ps4 و قابلیت وایرلس نیز اضاف میشه و لینک صحفه اصلیش رو میزارم همواره از اخرین نسخش استفاده کنید.
نصبش راحته کافیه فایل زیر رو دانلود و در مسیر پوشه titles کاستوم فریمور مورد استفادتون بریزید(برای مثال atmosphere\titles ) و پوشه config هم در روت مموری بریزید و دستگاه رو یه بار ریستارت کنید و گزینه زیر هم طبق عکس فعال کنید.
(نکته: این ماژول فریمور 8 تا 9 رو ساپورت میکنه ولی سازنده فریمور 8 رو بیشتر پیشنهاد داده در صورت کرش کردن موقع اجرای بازی و ماژولهای امبیو و sys ftpd هم غیر فعال کنید در صورت کار ندادن البته اگه از اینها استفاده میکنید و دسته ها رو هم بصورت سیمی وصل کنید به داک و دسته xbox360 هم مدل کاملا سیمی رو وصل کنید نه با استفاده از تبدیل که اونایی که 360 دارن میدونن چی میگم و احیانا اگه براتون کار نداد صبر کنید تا اپدیتهای بعدی ماژول بیاد به مرور مشکلاتش رفع میشه و اینکه در اتمسفر 10 بع بالا بجای پوشه titles در پوشه contents بریزید)

sys_con.jpg

لینک دانلود از پیج رسمی که اخرین ورژن رو همیشه بگیرید

لینک ویدیو اموزشی در youtube برای بهتر فهمیدن

ویرایش

برای فعال کردن بلوتوث و حالت بی سیم دسته ها فایل زیر را دانلود و در مسیرهای گفته شده بریزید و دستگاه ریستارت کنید سپس ضمن روشن بودن قسمت بلوتوث به قسمت کنترلر برید در و new controler رو بزنید و برای مثال دسته ps4 دکمه های Share + PS همزمان بگیرید تا حالت بلوتوث فعال بشه و دکمه های R1 و L1 همزمان بزنید تا دسته فعال بشه و دسته های PS4 و xboxone و Wii U Pro Controller و Nintendo Wiimote + Nunchuck, Classic ساپورت میشن بقیه هم میتونید تست کنید خودتون.

https://github.com/ndeadly/MissionControl/releases/download/v0.1.0/MissionControl-0.1.0.zip

این اموزش اپدیت شد و قابلیت ساپورت دسته بلوتوث اضاف شده و دوستانی که منتظر این هک بودن میتونن استفاده کنن

برای فعال کردن بلوتوث و حالت بی سیم دسته ها فایل زیر را دانلود و در مسیرهای گفته شده بریزید و دستگاه ریستارت کنید سپس ضمن روشن بودن قسمت بلوتوث به قسمت کنترلر برید در و new controler رو بزنید و برای مثال دسته ps4 دکمه های Share + PS همزمان بگیرید تا حالت بلوتوث فعال بشه و دکمه های R1 و L1 همزمان بزنید تا دسته فعال بشه و دسته های PS4 و xboxone و Wii U Pro Controller و Nintendo Wiimote + Nunchuck, Classic ساپورت میشن بقیه هم میتونید تست کنید خودتون.

https://github.com/ndeadly/MissionControl/releases/download/v0.1.0/MissionControl-0.1.0.zip

• Like
Reactions: mehran

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر