معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
علی آقای عزیز من از روی کارت حافظه‌ی کنسول خودم همون پک هک شما ریختم روی کارت حافظه‌ی اون کنسول ولی مشکل حل نشد. فقط یه نکته. آیا با دستور Delete و Copy اگر این کار رو بکنم درسته یا باید کارت حافظه رو فرمت کنم؟ در ضمن فایل Fuse.bin در مسیری که شما گفتین هست، شارز هم کامله اما CFW sys nand رو تو گزینه‌ها ندارم. عکس‌ها رو واستون پیوست کردم. خیلی خیلی سپاسگزارم ازتون.

همون اولی cfw sysmmc بزن و اصلا هر کدوم غیر استوک اخری بزن ببین بالا میاد دستگاه اصلا با هک و بعد بجای اینکار مستقیم همون قسمت payloads تو منو Fusee.bin اجرا کن ببین با اون بالا میاد و اشکال اگه از مموری بود همون هکاته هم نباید بالا بیاد ولی ممکنه فرمت مموری عوض شده باشه حالا یه کاری کردن روی دستگاه ما نمیدونیم شما میتونی مموری در بیاری از پوشه نینتندو بکاب بگیری و کپی کنی تو کامپیوتر یه بار exfat مموری فرمت کنی و فایلهای هک بریزی با پوشه نینتندو ببینی درست بالا میاد یا نه وگرنه باز همینکار بکن ولی مموری fat32 فرمت کن.

بعد تو اموزش دیبریک هم گفتم فایلهای هک روی هم نریزید قبلیها پاک کنید و شما اگه مال دستگاه خودتون بریزید ممکنه برای مثال تم نصب باشه با کلیدهای دستگاه شما و موقع بوت ارور بده که البته ارور هم میگی نمیده پس پک کلین از اول دان کن بریز..

دیگه نیومد بالا احتمالا یا ناند بریک کرده باید بکاب 30 گیگی که تو زمان درست بودن دستگاه گرفتید ریستور کنید یا با اموزشهایی میشه درستش کرد شایدم اگه با برد سخت افزاری هک شده مشکلی پیش اومده برای برد یا بد نصب بوده طی زمانی یه چیزی به مشکل خورده ولی چون هکاته بالا میاد بیشتر به ناند میتونه مربوط باشه و بکاب 30 گیگی داشته باشید حله.

اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ

• Like
Reactions: ArianSanei

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
این راه‌ها رو رفتم و نشد. بکاپ ندارم از کنسول، یعنی دیگه امکانش نیست که بتونم بالا بیارم کنسول رو. من کارت حافظه کنسول خودم رو هم روی این کنسول گداشتم ولی درست نشد.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
این راه‌ها رو رفتم و نشد. بکاپ ندارم از کنسول، یعنی دیگه امکانش نیست که بتونم بالا بیارم کنسول رو. من کارت حافظه کنسول خودم رو هم روی این کنسول گداشتم ولی درست نشد.

ببین مشکل از ناند باشه قابل حله که بنظر میاد همینه چون دستگاه بالا میاد با هکاته و اگه چند درصد هک سخت افزاری مال چیپ باشه دیگه دست یه متخصص باید بدی.

برای حل مشکل ناند باید تتخصصی اموزشهای ویدیوهای این پست انجام بدی دیگه درست انجام بدی و درست بشه یا نه با خودت یا بده یه فرد متخصص.

• Like

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
علی اقا سلام من یه مشکلی دارم
تو دو تا بازی تاحالا این مشکل و داشتم گوست رانر و ولفن اشتاین یانگ بلود
دموهای ویدئویی بازی لگ داره به نظرت مشکل از چیه هم رو داکت هم جدا تست کردم
البته فکر کنم دموی مورتال کامبت یک هم لگ داشت

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
علی اقا سلام من یه مشکلی دارم
تو دو تا بازی تاحالا این مشکل و داشتم گوست رانر و ولفن اشتاین یانگ بلود
دموهای ویدئویی بازی لگ داره به نظرت مشکل از چیه هم رو داکت هم جدا تست کردم
البته فکر کنم دموی مورتال کامبت یک هم لگ داشت

سلام داداش
اولش اینو بگم که بازیهای سنگین که پورت شدن روی سوییچ خودشون لگ دارن نمونش مورتال 1 و این از ضعف پورت و خود کنسول هست کاریش نمیشه کرد و راه حلهایی که میگم میتونی انجام بدی و اولی اورکلاک کردن کنسول و دومی هم چک کن شاید مموری که داری سرعتش و نوع تکنولوژیش پایینه یه مموری استانداراد و مارک اصلی بگیر و فیک نباشه اسمی سرعت بالا باشه ولی در عمل پایین و برای مثال سن دیسک اصلی که سرعت خوندنش هم 60 مگ به بالا باشه که همه مدلهای خوب الان زیر 90 مگ و 100 مگ سرعت خوندشون نیست و سرعت رایت یا نوشتن هم مهمه ولی بیشتر در مواقعی که بازی نصب میکنی روی مموریت و موقع لود شدن بازی از مموری بیشتر خونده میشه تا چیزی رایت بشه و سیوها هم که تو ناند سیو میشه یه اسکرین شات تو مموری سیو نهایت بشه به هر حال اینم بالا بشه بد نیست و 20 مگ هم باشه خوبه.

برای اورکلاک هم این لینک برو اخرین ورژنش دانلود کن و از حالت فشرده در بیار و مسیرها هم معلومه کدوم فولدر کجای مموری بریزی و بعد برنامش Sys Clk Manager میاد تو قسمت برنامه ها و بعد میتونی تو این برنامه بصورت کلی اورکلاک کنی قسمت اولش یا تنظیم کنی برای هر بازی خاصی انجام بشه و تا چه حد بشه و معمولا رم و cpu ببری به تنهایی بالا لگها کمتر میشه یا از بین میره و گرافیک هم ببری بالا اگه دقت کنی کمی گرافیک بازیها بهتر میشن و این اورکلاک بصورت استاندارد هست روشهای دیگم هست بتونی بیشتر ببری بالا ولی توصیه نمیشه چون باگ داره و ممکنه به دستگاه اسیب بزنه در طولانی مدت و اینم بگم با اورکلاک باتری بیشتر مصرف میشه مخصوصا اگه توی داک نباشه دستگاه و البته بعضی بازیهای دو بعدی که مصرف cpu و رم کمتری دارن میشه حتی کلاک رو از حد معمول استاندارد پاینتر اورد اینجوری برعکس میشه باتری کمتر استفاده میشه و اون بازیها هم باید تست کنی تا چه حد میشه اورد پایین.

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
ببین مشکل از ناند باشه قابل حله که بنظر میاد همینه چون دستگاه بالا میاد با هکاته و اگه چند درصد هک سخت افزاری مال چیپ باشه دیگه دست یه متخصص باید بدی.

برای حل مشکل ناند باید تتخصصی اموزشهای ویدیوهای این پست انجام بدی دیگه درست انجام بدی و درست بشه یا نه با خودت یا بده یه فرد متخصص.
سلام علی آقای عزیز، سال نو رو شادباش می‌گم بهتون و به همه اعضای این انجمن. بهترین‌ها رو برای همه آرزو می‌کنم. راه حلی که دادین رو رفتم. فقط به یه مشکلی خوردم. الان کنسول رو که روشن می‌کنم به محض اینکه وارد Hekate می شه صفحه سیاه می شه. قبلاً وارد Hekate می شد. فکر می‌کنین راه حلی داشته باشه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام علی آقای عزیز، سال نو رو شادباش می‌گم بهتون و به همه اعضای این انجمن. بهترین‌ها رو برای همه آرزو می‌کنم. راه حلی که دادین رو رفتم. فقط به یه مشکلی خوردم. الان کنسول رو که روشن می‌کنم به محض اینکه وارد Hekate می شه صفحه سیاه می شه. قبلاً وارد Hekate می شد. فکر می‌کنین راه حلی داشته باشه؟

سلام داداش سال نو شما هم مبارک باشه.

الان مشکل فقط با هکاته هست و تونستی کنسول رو بوت کنی اخر؟
برای اینکه اتمسفر لود بشه بجای هکاته در مموری برو تو پوشه bootloader و فایل hekate_ipl.ini ادیت کن با نوت پد ویندوز یا گوشی و بخش اول [config] خط اول autoboot=0 بزارش autoboot=1 اینجوری اتمسفر لود میشه و مشکلی نباشه کنسول درست بوت میشه و من فایل اماده هم برات میزارم میتونی جایگزین کنی.

لینک دانلود

دیگه دیدی درست نشد با این روشها یا ناند اسیب دیده یا چیپ و غیره و روشهای درست کردنش گفتم شاید شما نتونی بده یه نفر تعمیرکار متخصص برات درستش کنه.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر