معرفی بازی هایی ps4 دارای زیر نویس فارسی یا فارسی ساز

با فارسی سازی بازی ها موفق هستید؟

• بله

رای‌ها: 15 33.3%
  • خیر

رای‌ها: 4 8.9%
  • خییییلی

رای‌ها: 18 40.0%
  • فقط در حد زیر نویس مکالمات

رای‌ها: 8 17.8%

• مجموع رای دهنده‌ها
    45
  • نظرسنجی بسته شده است .

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
ابزار خاصی برای پورت کردن زیرنویس ها وجود داره؟
بسته به زیرنویسش داره من یه مدت رفتم تو بررسی فایل هاش و هر بازی بسته به فایلش شدنی هست یا نیست.

مثلا رد دد و انچارتد 4 و جی تی ای برای ویندوز اومده اما با توجه به نوع فایل هایی ک تو کنسول داره و ابزاری برای باز کردن فایل هاش نیست نمیشه کاریش کرد فعلا
یه سری بازیا قدییم مثل لاست یک و انچارتد کلکشن چون فیملهاش زیرنویس داشت میشد پورتش کرد
یه سری بازیا مثل همین a plague هم ساختار فایل هاش مثل نسخه ویندوزی هست و باید پکش کرد برای پلی 4 و تست کرد اگر جواب بده اوکی هست.

برای ویندوز که فایل ها مشخص هست اما برای پلی باید فایل بازی رو استخراج کرد و برای تولید زیرنویسم دوتا راه هست یا اگر اون بازی دیگه اپدیتی براش نمیاد بیس و اپدیتش رو ادغام کرد و فقط برای زیرنویس بیان یه فایل optional درست کنن که حجمش خیلی کم باشه و سریع هم بشه هر زمان نیاز به ویرایش داشت اصلاحش کرد و سریع اپلود کرد یا اینکه اخرین اپدیت رو فایل هارو بهش اضافه کرد (بسته به حجم اپدیت ممکن حجمش بالا باشه). کل این عملیات ها هم با ابزاری مثل ps4 fake pkg tool شدنی هست هم استخراج فایل pkg و هم دوباره پک کردنش.

این راه دسترسی به فایلاست اما برای ادیت فایل های بازیا، ابزارها بسته به نوع فایل ها و نوع انجینی که استفاده شده متفاوت میشه. مثلا اسکایریم یه فایل bsa هست. یه همین بازی a plague یه فایل داره که ترجمه ها توشه با یه نوت پد هم میشه محتواش رو دید اما یه فایل دیگش مربوط به فونته فرمتش تو ویندوز dpc هست و تو پلی استیشن dp4 که جفتشم یه چی هست بسته به پلتفرم نام گذاری شده. یه ابزار تو گیت هاب پیدا کردم میشه اکسترکتش کرد و وقتی اکسترکت بشه یه سری فایلا توش هست باید به یه ابزار دیگه اکسترکت بشه :D اونو دیگه تست نکردم ببینم اکسترکت کنی باز چیزی هست توش یا نه:|

یا یه بار نسخه بیوند و هوی رین رو اومدم چک کنم دیدم شباهت هایی بود بینشون ولی خب نوع ساختار فایلا ویندز و پلی استیشن یکم متفاوت بود و اونم باز یه ابزار خاص خودشو میخواست ادیت کردنش.

این فروم میشه اطلاعاتی در اورد یه بخشی برا ترجمه بازیا داره.
XeNTaX - Index page

یکی دوتا فروم دیگه هم بود اسماشون یادم نیست بوکمارکامو بعدا بگردم پیدا کنم میزارمشون باز

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
بسته به زیرنویسش داره من یه مدت رفتم تو بررسی فایل هاش و هر بازی بسته به فایلش شدنی هست یا نیست.

مثلا رد دد و انچارتد 4 و جی تی ای برای ویندوز اومده اما با توجه به نوع فایل هایی ک تو کنسول داره و ابزاری برای باز کردن فایل هاش نیست نمیشه کاریش کرد فعلا
یه سری بازیا قدییم مثل لاست یک و انچارتد کلکشن چون فیملهاش زیرنویس داشت میشد پورتش کرد
یه سری بازیا مثل همین a plague هم ساختار فایل هاش مثل نسخه ویندوزی هست و باید پکش کرد برای پلی 4 و تست کرد اگر جواب بده اوکی هست.

برای ویندوز که فایل ها مشخص هست اما برای پلی باید فایل بازی رو استخراج کرد و برای تولید زیرنویسم دوتا راه هست یا اگر اون بازی دیگه اپدیتی براش نمیاد بیس و اپدیتش رو ادغام کرد و فقط برای زیرنویس بیان یه فایل optional درست کنن که حجمش خیلی کم باشه و سریع هم بشه هر زمان نیاز به ویرایش داشت اصلاحش کرد و سریع اپلود کرد یا اینکه اخرین اپدیت رو فایل هارو بهش اضافه کرد (بسته به حجم اپدیت ممکن حجمش بالا باشه). کل این عملیات ها هم با ابزاری مثل ps4 fake pkg tool شدنی هست هم استخراج فایل pkg و هم دوباره پک کردنش.

این راه دسترسی به فایلاست اما برای ادیت فایل های بازیا، ابزارها بسته به نوع فایل ها و نوع انجینی که استفاده شده متفاوت میشه. مثلا اسکایریم یه فایل bsa هست. یه همین بازی a plague یه فایل داره که ترجمه ها توشه با یه نوت پد هم میشه محتواش رو دید اما یه فایل دیگش مربوط به فونته فرمتش تو ویندوز dpc هست و تو پلی استیشن dp4 که جفتشم یه چی هست بسته به پلتفرم نام گذاری شده. یه ابزار تو گیت هاب پیدا کردم میشه اکسترکتش کرد و وقتی اکسترکت بشه یه سری فایلا توش هست باید به یه ابزار دیگه اکسترکت بشه :D اونو دیگه تست نکردم ببینم اکسترکت کنی باز چیزی هست توش یا نه:|

یا یه بار نسخه بیوند و هوی رین رو اومدم چک کنم دیدم شباهت هایی بود بینشون ولی خب نوع ساختار فایلا ویندز و پلی استیشن یکم متفاوت بود و اونم باز یه ابزار خاص خودشو میخواست ادیت کردنش.

XeNTaX - Index page

یکی دوتا فروم دیگه هم بود اسماشون یادم نیست بوکمارکامو بعدا بگردم پیدا کنم میزارمشون باز
ممنون بابت توضیحات خیلی خوبی که دادید.جایی خوندم پسوند فایل یه سری از بازی ها ass. هست منتها فرصت نکردم بیشتر در موردش تحقیق کنم.

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
ممنون بابت توضیحات خیلی خوبی که دادید.جایی خوندم پسوند فایل یه سری از بازی ها ass. هست منتها فرصت نکردم بیشتر در موردش تحقیق کنم.
من خودم همچین فرمتی ندیدم تاحالا، تو اون بازیایی رو که چک کردم ولی احتمالا هست. فرمتای مختلفی هست ولی تو بازیایی که برای یک سازنده هست تشابه فایلی زیاده.

راستی ی سوال دیگه تو پی وی مزاحمت نمیشم. اون تاپیک ارشیو بازی رایانه مذاکرش به جایی رسید بشه ادیتش کرد؟ :D

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
من خودم همچین فرمتی ندیدم تاحالا، تو اون بازیایی رو که چک کردم ولی احتمالا هست. فرمتای مختلفی هست ولی تو بازیایی که برای یک سازنده هست تشابه فایلی زیاده.

راستی ی سوال دیگه تو پی وی مزاحمت نمیشم. اون تاپیک ارشیو بازی رایانه مذاکرش به جایی رسید بشه ادیتش کرد؟ :D
متاسفانه اون بنده خدا رو پیدا نکردم.با کسری صحبت می کنم انشاالله نتیجه بگیریم.;)

Soh4rab

کاربر سایت
Dec 11, 2022
3
نام
Sohrab
سلام
لطفاً کمک کنید دو تا بازیه دوبله فارسیه جی تی ای تریلوجی و بایوشاک کالکشن رو روی دستگام اجرا کنم
نیاز به بیس 1.0 دارن ولی سایتایی مثه پی سی دی با آخرین آپدیت گذاشتن
لطفاً اگه میشه یا لینکی دارین که بدون آپدیت باشه بازی لطف کنید بدین ممنون میشم
اگه کسی راهنمایی ای هم داره بکنه واقعا ممنون میشم ازش

Soh4rab

کاربر سایت
Dec 11, 2022
3
نام
Sohrab

XeNTaX - Index page

سلام
الان لست۱ و آنچارتد رو خودت رو کنسول با زیرنویس فارسی بازی کردی؟

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
سلام
لطفاً کمک کنید دو تا بازیه دوبله فارسیه جی تی ای تریلوجی و بایوشاک کالکشن رو روی دستگام اجرا کنم
نیاز به بیس 1.0 دارن ولی سایتایی مثه پی سی دی با آخرین آپدیت گذاشتن
لطفاً اگه میشه یا لینکی دارین که بدون آپدیت باشه بازی لطف کنید بدین ممنون میشم
اگه کسی راهنمایی ای هم داره بکنه واقعا ممنون میشم ازش
شما همون فارسی ساز رو نصب کنین باید اوکی باشه
سلام
الان لست۱ و آنچارتد رو خودت رو کنسول با زیرنویس فارسی بازی کردی؟
نه ولی شدنی هست. یه سری سایتا عربی هم دیدم ترجمه کردن ولی به روشی متفاوت. یعنی فیلم رو زیرنویس نکردن، فایل هارو تغییر دادند اما چطور و با چه ابزاری نمیدونم هنوز!:-??

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
شما همون فارسی ساز رو نصب کنین باید اوکی باشه

نه ولی شدنی هست. یه سری سایتا عربی هم دیدم ترجمه کردن ولی به روشی متفاوت. یعنی فیلم رو زیرنویس نکردن، فایل هارو تغییر دادند اما چطور و با چه ابزاری نمیدونم هنوز!:-??
ای خدا هر چه زودتر روشش پیدا بشه واقعا عالی میشه که روش راحت و بدون دردسر پیدا بشه و امکان پلی دادن بازی های بیشتری رو با زیرنویس فارسی بتونیم تجربه کنیم حیفه از این هک و ابزاراش نهایت استفاده رو نبریم . داش علیرضا ایشاا.. سری بعد با خبرای خوب خوب بیای و دل همه رو شاد کنی . دمت گرم .

soheil_66

کاربر سایت
Jun 28, 2018
124
دوستان .فارسی ساز نسخه زیر نویس بازی red dead2 بلاخره برای ps4 ساختش. من تا پس فردا امتحان میکنم باز اینجا خبرشو میدم که نتیجه چی شد
دمت گرم اطلاع دادی
منم الان زدم برای دانلود
فقط تو کامنت ها میخوندم نوشته بودن کامل فارسی نیست و بعضی قسمت ها رو ترجمه نکردن
شما تست کردی یه توضیح راجبش بده
مرسی

ahmadp

کاربر سایت
Sep 3, 2018
35
دمت گرم اطلاع دادی
منم الان زدم برای دانلود
فقط تو کامنت ها میخوندم نوشته بودن کامل فارسی نیست و بعضی قسمت ها رو ترجمه نکردن
شما تست کردی یه توضیح راجبش بده
مرسی
خواهش میکنم .خوب ناقص هم باشه دیگه تحمل من تموم شده بود و از خوبیش برای بعضی دوستان رایگان بودن همچین اثری هست .حتما تست کردم اجرا شد اینجا میگم

ahmadp

کاربر سایت
Sep 3, 2018
35
دوستان تست کردم زیرنویس بازی رد دد ۲ ps4. چپتر دو هستم زیرنویس داستان خطی بازی ۹۹ درصد ترجمه شده بقیه موارد مثل توضیحات حیوانات یا اسلحه ها و هر چیزی غیر داستان اصلی ترجمه نیست و باشه هم خیلی خیلی کم..دیگه خودتون تمایل داشتید دانلود کنید

ahmadp

کاربر سایت
Sep 3, 2018
35
دوستان تست کردم زیرنویس بازی رد دد ۲ ps4. چپتر دو هستم زیرنویس داستان خطی بازی ۹۹ درصد ترجمه شده بقیه موارد مثل توضیحات حیوانات یا اسلحه ها و هر چیزی غیر داستان اصلی ترجمه نیست و باشه هم خیلی خیلی کم..دیگه خودتون تمایل داشتید دانلود کنید
الان به گروهها و یاغی های غیر داستانی و اتفاقات تصادفی محیطی هم خوردم تا اینجا اونها هم فارسی شده بودن

soheil_66

کاربر سایت
Jun 28, 2018
124
الان به گروهها و یاغی های غیر داستانی و اتفاقات تصادفی محیطی هم خوردم تا اینجا اونها هم فارسی شده بودن
مرسی که گزارش لحظه به لحظه میدی :))
احتمالا باید مراحل فرعی رو هم ترجمه کرده باشن ، طبق توضیحاتی که برای نسخه pc نوشته بودن
هر چی باشه بازم دستشون درد نکنه و شخصا ترجیح میدادم پولی باشه و کامل ترجمه میشد
من که فعلا درگیر الدن رینگم با زیرنویس همینام و دارم عشق و حال میکنم
تا بعد برم سر وقت رد دد

ahmadp

کاربر سایت
Sep 3, 2018
35
مرسی که گزارش لحظه به لحظه میدی :))
احتمالا باید مراحل فرعی رو هم ترجمه کرده باشن ، طبق توضیحاتی که برای نسخه pc نوشته بودن
هر چی باشه بازم دستشون درد نکنه و شخصا ترجیح میدادم پولی باشه و کامل ترجمه میشد
من که فعلا درگیر الدن رینگم با زیرنویس همینام و دارم عشق و حال میکنم
تا بعد برم سر وقت رد دد
حجم خود بازی و زیرنویس حدودا ۱۰۰ گیگه خواستم کسی که میخواد همچین حجمی زیرنویس بگیره با بیشترش اشنا بشه چی داره میگیره و دیگه قرار نبود بیشتر بگم😁

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر