مشکل جدید بن شدن کاربران ایرانی در Xbox live

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
ببینید این قضیه رو هیچ جایی اعلام نکردن به شخصه هر روز این کارو میکنم تا به امروز رو هیچکدوم از کنسولام همچین اتفاقی نیفتاده

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
منم فعلا نشدم منتهي قشنگ اماده ام اين اتفاق بيافته
همون طور كه تا پارسال راحت ساين اين ميكرديم اما يه روز بيدار شديم ديدم نت نميده تا فهميديم جز با dns نميشه
رسما كه هيچي رو قبول نميكنن الان ساپورت ميگه نه تحريم چيه !
ولي مارو تحريم كردن و بن كردنشون هم بعيد نيست

ااصلا دلم نميخواد اين اتفاق بيافته ولي ميگم بعيد نيست متاسفانه...

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,192
منم فعلا نشدم منتهي قشنگ اماده ام اين اتفاق بيافته
همون طور كه تا پارسال راحت ساين اين ميكرديم اما يه روز بيدار شديم ديدم نت نميده تا فهميديم جز با dns نميشه
رسما كه هيچي رو قبول نميكنن الان ساپورت ميگه نه تحريم چيه !
ولي مارو تحريم كردن و بن كردنشون هم بعيد نيست

ااصلا دلم نميخواد اين اتفاق بيافته ولي ميگم بعيد نيست متاسفانه...
99% یا ازی این اکانتای هکی میخرن یا دارن از کردیت کارت دزدی استفاده میکنن
اصلا تو قوانین خود استور و کنسول هم نیست خیالتون راحت به هیچ عنوان به خاطر DNS کسی بن نمیشه و نخواهد شد

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
لطفا کنید داستان درست نکنید بنده هم پی اس ناو رو دوستم اکانتای تریال الان چندتا چندتا میخره و زده بنی چیزب نشده
رو x باکسم هی dns عوض میکنم و مشکلی نیست
خواهشم اینه الکی و‌به دروغ ! دقیقا این کلمه رو استفاده میکنم به همدیگه دروغ‌نگید این اطلاع رسانی نیست این دروغ گفتن و شایعه درست کردنه

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
اتفاقیه که داره میفته.
من امروز با ۱۴ نفر که تو هفته اخیر بن شدن صحبت کردم.
هدف هم اینه دلیل این بن شدن هارو تشخیص بدیم‌.
دروغ یعنی چی؟
مثلا چه سودی به من میرسونه این دروغ گفتن؟

خبرو گزاشتم و با صحبت هایی که با کسانی که بن شدن داشتم، یه همچین حدسایی دارم میزنم. اخرشم گفتم هیچی قطعی نیست و باز باید وایسیم تا ببینیم الگوی این بن کردن های اخیر چیه.

قبل کامنت گزاشتن فکر کنید و الکی جو رو متشنج نکنید لطفا. منم تا الان n بار اکانت از اول ساختم برا تریال گیم‌پس و ۱ ساله دارم مدام dns عوض میکنم ولی اصلا عجیب نیست اگه مایکروسافت الان افتاده باشه دنبال جلوگیری از این قضیه تریال های ۱ ماهه.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
فیلشور شکون نیازه وعلا من هر زور دیگه زدم فایده نداشت
استاد میدونم فیلتر شکن نیازه. من فیلترشکنم رو استارت اپ ویندوز خودش روشن میشه :/
بنظر خودم مایکروسافت یه حرکتی زده وگرنه دلیلی نداره اخه ساین این نشه
پ. ن: من تا حالا با اکانتم خریدی نداشتم یه بار فقط پارسال گیم پس گرفتم باهاش گ

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اصلا تو قوانین خود استور و کنسول هم نیست خیالتون راحت به هیچ عنوان به خاطر DNS کسی بن نمیشه و نخواهد شد
اپدیت رو نخوندی؟
منم گفتم احتمالا ربطی به dns نداره. هرچند هنوزم نتونستم الگوی بن شدن رو درست تشخیص بدم و نمیشه احتمالی رو نادیده نگرفت.

• Like
Reactions: all4u

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من متوجه نشدم ، الان مایکروسافت اکانت اصلی خود کاربر رو بن میکنه یا اکانت تریال های گیم پس رو؟
راستش خیلی گسترده بوده دامنه بن شدن ها. هم از بین اکانت های گیم‌پس بوده و هم از بین اکانت های اصلی کاربر ها.
ولی شاید اون اکانت های اصلی هم به خاطر همین قضیه گیم‌پس باشه. یعنی تشخیص داده مایکروسافت که فلان اکانت با تعداد زیادی از اکانت های جدید که از تریال ۱ ماهه گیم‌پس استفاده میکردن و روی کنسول،هوم بودن،
از اشتراک گیم‌پس بهره برده. و برای همین بنش کردن.

در کل احتمال اینکه کلا این قضیه بن کردن بابت گیم‌پس و شیوه هایی که برا استفاده مکرر از تریال ۱ ماهه میکنیم باشه، وجود داره.

نسل قبل هم چند دوره ای به دلایل مختلف(عمدتا بحث های مالی و خرید از استور با کردیت کارت های تقلبی) مایکروسافت افتاده بود دنبال بن کردن اکانت های متخلف.
الان هم به نظر همون طور شده. حالا به یه دلیل دیگه‌.

امیدوارم سریع تر بگذره.

• Like
Reactions: all4u and reza3533

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
استاد میدونم فیلتر شکن نیازه. من فیلترشکنم رو استارت اپ ویندوز خودش روشن میشه :/
بنظر خودم مایکروسافت یه حرکتی زده وگرنه دلیلی نداره اخه ساین این نشه

تو کنسول تازه هر فیلترشکنی جواب نمیده برخی تونل ها نیازه . پی سی تست نکردم ولی فکر میکردم اونجا راحت تر باشه

این قضیه دی ان اس بازی قراره رو سری جدید xbox هم‌سال دیگه میاد بخریم ادامه داشته باشه ؟؟؟ خستمون کرد

من فکر میکنم بعد ها اوضاع برای ما از این بدتر هم باشه . اصلا معلوم نی توان خرید کنسول سال بعدی باشه یا نه حالا:D

موضوع چند مشکل ـه و هر سرفصل کلی جزییات داره سرفصل هایی مثل عوامل داخلی نت کدینگ به رسمیت شناخته نشدن کشور ما تو این حوزه و .......

تو ترکیه در مورد هر اتفاقی به شما پاسخگو هستن در کمترین زمان چون اون کشور همه مسائل لایسنس و.... رو کاملا رعایت کرده ولی ما اینجا نه تنها تو کتمون نمیره بلکه میگیم گور باباشون مصرف کننده محصولات خارجی هم غرب زده و فریب خرده ست . حالا جامعه گیمر هم که اهمیتی نداره اخیرا هم قوانین سفت و سختی داره گذاشته میشه از داخل در مورد این موضوع گیم که به دلیل خارج شدن ارز و این حرفا یه سری داستانا بسازن . حتی سخت افزار پی سی نمیذارن بیاد با استدلال کاملا واقعی و منطقی نمونه واقعی در داخل وجود داره!! شما تا عمق فاجعه شنا کن . یعنی قشر گیمر از داخل در فشار به خارج هم صداش نمیرسه من ک متاسفانه با وجود علاقه م در مسیر فاصله گرفتن هستم و امیدی هم ب آینده نداره و اعصاب پولا دی میخاد حتی اگه جیب پُر هم داشتی باشی و دیگه در توان من نی حداقل

• Like
Reactions: all4u and blak

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اتفاقا اکثر این کسانی که بن شده بودن، سراغ کردیت کارت تقلبی و اکانت هکی نرفته بودن. با همه شون چک شد این موارد.
کار های مالیشون هم فقط با ردیم گیفت کارت میکردن.
برا همین میگم هنوز الگوی این بن شدن ها مشخص نیست.

UnlovelyWriter

کاربر سایت
Sep 14, 2014
441
نام
رضا
من از دیشب خبر رو تو یکی از کانال ها خوندم و کل امروز نتو زیر و رو کردم تا ببینم یجا هست این موضوعو جدی گرفته باشن یا نه که الان دیدم استارتر زحمتشو کشیده. تشکر برای پیگیری این قضیه.

• Like
Reactions: mobin.hb96

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
اتفاقا اکثر این کسانی که بن شده بودن، سراغ کردیت کارت تقلبی و اکانت هکی نرفته بودن. با همه شون چک شد این موارد.
خب پس بنظرم فقط میمونه استفاده زیاد از سرویس های تریال ، یا استفاده از اکانت های ظرفیتی و شرینگ قانونی ... مثلا شاید بعضی از اکانتا روی خیلی از کنسولا اکتیو شده ن و بعد رد گیریشون هم کار سختی نیست. :-??
به شخصه فکر میکنم dns و تغییر IP کمترین احتمال برای بن شدن هست ... من الان نمیدونم توی قوانین مایکروسافت استفاده از dns و تغییر آی پی مجاز هست یا نه ؛ ولی مثلا توی استیم میدونم که یکی از ترم هاش تقریبا این بود که استم میتونه هر وقت صلاح بدونه اکانت هایی که تغییر IP میدن (مثلا برای تغییر ریجن و ... ) رو بن یا محدود کنه. البته تا الان که حداقل کسی از ایران نگفته که بخاطرش بن شده باشه ، ولی واقعا ممکنه فردا روزی این اتفاق بیوفته و اصلا بعید نیست.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خب پس بنظرم فقط میمونه استفاده زیاد از سرویس های تریال ، یا استفاده از اکانت های ظرفیتی و شرینگ قانونی ... مثلا شاید بعضی از اکانتا روی خیلی از کنسولا اکتیو شده ن و بعد رد گیریشون هم کار سختی نیست. :-??
به شخصه فکر میکنم dns و تغییر IP کمترین احتمال برای بن شدن هست ... من الان نمیدونم توی قوانین مایکروسافت استفاده از dns و تغییر آی پی مجاز هست یا نه ؛ ولی مثلا توی استیم میدونم که یکی از ترم هاش تقریبا این بود که استم میتونه هر وقت صلاح بدونه اکانت هایی که تغییر IP میدن (مثلا برای تغییر ریجن و ... ) رو بن یا محدود کنه. البته تا الان که حداقل کسی از ایران نگفته که بخاطرش بن شده باشه ، ولی واقعا ممکنه فردا روزی این اتفاق بیوفته و اصلا بعید نیست.
به هرحال خود مایکروسافت استفاده از dns رو مجاز دونسته و امکانشو فراهم کرده تو کنسولش.
ینی به طور عادی یه کار قانونیه تغییر dns .

ولی یه حدسی که زده میشد اون ابتدا این بود که dns های سایت شکن به دلیل وابستگی به یه نهاد خاص، شاید باعث بن شدن کاربرایی میشن که زیاد ازشون استفاده کردن که خب این احتمال هم الان خیلی بالا به حساب نمیاد دیگه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر