مشکل جدید بن شدن کاربران ایرانی در Xbox live

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
آقا ما کنسولمون از این آفلاین 20 تایی بود بعد یه مدت فول ریستش کردم و با اکانت شخصی الان آنلاینم . بیشتر از 100 تا بازی آماده نصب توی library دارم . چجوری میشه اینا رو حذفش کرد؟ آخر سر میدونم اینا کار دستمون میده
اینارو با سوپر اکانت میریزن اصطلاحه این اکانتا جوری هستن که بی نحایت هوم میشن و محدودیت هوم شدن ندارن!طرف هرچی بازی جدیدم بخره برایه شما میاد و میتونید دانلودش کنید استفاده کنید
هیچ توصیه ای نمیکنم پاک کنید یا نگهدارید تصمیم با خودتون ولی روش حذف کردنشو بلدم
میرید قسمت سیستم بعددو باره کادر سومی system بعد گزینه consol info انتخاب میکنید اینجا باید دولوپر ستینگ فعال کنید که باید یه کد بزنید دکمه های ال بی و آربی و ال تی و آر تی به ترتیب میزنید یه خونه اضافه میشه به نام developer settings روش کلیک میکنید گزینه reset home console انتخاب میکنید میزنید و کلیه اکانتایه هومی که رو کنسولتون هست پاک میشه و ریست میشه
این گزینه برایه این گذاشتن رویه هر کنسول 20 اکانت بیشتر هوم نمیشه! وقتی این محدودیت پر شد شما بخواید یه اکانتو هوم کنید یا این کارو میکنید یاهم یدونه از اون اکانتاییی که رویه کنسولتون هوم هست یوزر پسشم دارین میرید غیر هومش میکنید.

amin_witcher

کاربر سایت
Nov 27, 2016
40
دوستان مایکروسافت در دو هفته اخیر یه موج جدیدی از بن کردن اکانت های ایرانی ها رو شروع کرده.
مشکلی که وجود داره احتمالا بابت استفاده از dns های شکن هستش.
سه تا اتفاق میتونه بیفته:
۱- کنسول و اکانت با هم بن میشن.
۲-فقط اکانت لایو بن میشه ولی سایر موارد در دسترس باقی میمونه. در این حالت اجازه خرید و دانلود از استور و ... همچنان بازه اما اجازه مولتی پلیر بازی کردن ندارید.
۳-اکانت به طور کامل لاک میشه. در این حالت مطلقا نمیتونید کار انلاینی انجام بدید.

نکته ای که وجود داره، گویا اکثرا به صورت مورد ۲ بن شدن ولی کسانی که کیس نامبرشون رو برای اعتراض فرستادن، اکانت بن شده شون، کلا لاک شده پس اگر اکانتتون بن شد، فعلا اعتراضی نکنید.

راه حل چیه؟
اول اینکه حتی الامکان از dns های شکن استفاده نکنید. از dns های بگذر استفاده کنید:
۱۸۵.۵۵.۲۲۵.۲۵
۱۸۵.۵۵.۲۲۶.۲۶
اگر نمیخواید مولتی بازی کنید، کنسولتون رو افلاین کنید و بی دلیل انلاین نباشید. دقت کنید حتی برا استفاده از بازی های گیم‌پس هم اکثر مواقع نیازی به انلاین بودن نیست و به صورت افلاین هم میتونید ازشون استفاده کنید. حتی اگر هم ارور چک کردن سرویس رو داد و مجبور شدید انلاین بشید، احتمالا بعد از چک کردن باز میتونید کنسولتون رو افلاین کنید.
نکته بعدی که بسیار مهم هستش که اینه که هر دو dns کنسولتون رو حتما پر کنید.

یه چند وقتی با احتیاط باید پیش بریم تا این دوره هم بگذره.
اگر هم کسی این اتفاق براش افتاد، لطف کنه اینجا نوع بن شدنش و dns ای که استفاده میکرده رو بیان کنه. تا ببینیم الگویی که دنبال میشه تو بن کردن کاربران چیه و چطور میشه ازش جلوگیری کرد.
ممنون.

توجه: اینکه بن شدن ها ارتباطی به dns استفاده شده داشته باشند، تنها یک فرضیه براساس موارد فعلی میباشد و دلیل قطعی بن شدن ها هنوز مشخص نیست.

اپدیت:
احتمالا مشکل نه از gamepass و نه از dns روش غیرقانونی که دراصطلاح بهش banking گفته میشه و الان سونی روی psnow هم بسیاری افراد رو بن کرده بخاطر این کار. درواقع وقتی تعداد اکانت های گیم‌پس یک‌دلاری که از روی یک دستگاه فعال میشن از یک حد مشخص می‌گذره، لایو این اکانت های جدید رو بن می‌کنه. برای مثال شما ۱۰ تا اکانت با کامپیوترتون بسازید ممکنه ۴تای آخر رو بن کنه. توی صحبت با ساپورت مایکرو مشخصا به "سواستفاده مالی" اشاره شده که نشون دهنده همین هست.
توجه کنید همین قضیه هم دلیل قطعی نیست چون ۲ نفر رو دیدم که این شرایط رو نداشتن ولی باز هم بن شدن اما یکی از احتمالات، همینه.

اپدیت 2:

دوستان یه بررسی کردم بین تعداد زیادی از افراد بن شده. تقریبا 95 درصد کسانی که بن شده بودن، اکانت های جدید التاسیسشون که کاربردشون استفاده از گیم پس های تریال 1 ماهه بوده، بن شدن. اکانت های شخصیشون مشکلی براشون پیش نیومده. تمام افراد بن شده هم فقط بن اکانت بودن. بن کنسول اصلا ندیدم و لاک شدن اکانت هم ندیدم به جز همون موردی که بالاتر توضیح دادم.دلیل بن شدن اکانت ها هم Banking Account ذکر شده. مربوط به همون سو استفاده مالی از تخفیف های استارترپک میشه. ینی همون بحث تحفیف ماه اول گیم پس. گویا برای Ps now هم همچین چیزی بوده و یه مقدار سخت تر هم میشه از زیرش در رفت ولی باز اگه راجب اون سرویس اشتباه میکنم، بگید که اصلاح کنم.

راجب اینکه چرا در ابتدا دلیل بن شدن رو dns ها دونستم هم یه توضیحی بدم. من این موضوع رو از یکی از دوستان شنیدم. اون برخلاف بقیه، اتفاقا اکانت شخصیش بن شد و وقتی هم که اعتراض کرد، اکانتش به طور کامل لاک شد. دلیلش هم احتمالا همون بحث dns بوده. ولی گویا روز قبلش 200 تا dns مختلف برای درست کردن سرور پراکسی تست کرده که احتمالا شک برانگیز بوده و اکانتش بن و پس از اعتراض، کلا لاک شده. باز هم توی این 1 مورد نمیشه با قطعیت چیزی رو گفت ولی چون این مورد ربطی به گیم پس های 1 دلاری نداشته و تنها کار مشکوکی که با اکانتش کرده، همین قضیه بوده، پس میشه احتمالا دلیل بن شدنش رو هم همین موضوع دونست. دلیل اینکه بقیه بن شده ها هم همگی از dns شکن استفاده میکردن، این بوده که کلا dns های شکن محبوب تر هستن و در حالت عادی هم اکثر کاربر های ایرانی از همین dns ها استفاده میکنن. ینی صرفا یه تصتدف بوده که همه ی بن شده ها از این سایت dns میگرفتن.
باز هم اگه مورد دیگه ای بود، سعی میکنم همینجا بگم.
قکر نمی کنم به dns ربطی داشته باشه.دلیل این هم که هر کی بن شه از dns استفاده کره خیلی ساده س.چون 90 درصد احتمالا ازا همین dns شکن استفاده می کنن دیگه! dns دیگه ی کار نمی کنه تا جایی که من می دونم! کلاا سه چهار تا dns هست که مال شکن و گذار هست که فقط یکی دوتاشون کار می کنه.پس معلومه هر کی بن می شه حتما از همیناا استفاده کرده دیگه چون راه دیگه ای بریا سااین یان نیست! بعدشم مایکرو احتمالا dns رو مسدود کنه در صورت مشکل دار بودن.چر اکانتو بااید بن کنه؟؟ dns که چسز خاصای نیست.بریا vpn که کلاا IP رو عوض می کنه بن نمی کنه.حاالاا واسه dns بن کنه؟ عجیبه برام اگه به خاطر dns باشه.هرچند که هیچی از مایکروسافت بعید نیست با این قوانینش! خخخ

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
قکر نمی کنم به dns ربطی داشته باشه.دلیل این هم که هر کی بن شه از dns استفاده کره خیلی ساده س.چون 90 درصد احتمالا ازا همین dns شکن استفاده می کنن دیگه! dns دیگه ی کار نمی کنه تا جایی که من می دونم! کلاا سه چهار تا dns هست که مال شکن و گذار هست که فقط یکی دوتاشون کار می کنه.پس معلومه هر کی بن می شه حتما از همیناا استفاده کرده دیگه چون راه دیگه ای بریا سااین یان نیست! بعدشم مایکرو احتمالا dns رو مسدود کنه در صورت مشکل دار بودن.چر اکانتو بااید بن کنه؟؟ dns که چسز خاصای نیست.بریا vpn که کلاا IP رو عوض می کنه بن نمی کنه.حاالاا واسه dns بن کنه؟ عجیبه برام اگه به خاطر dns باشه.هرچند که هیچی از مایکروسافت بعید نیست با این قوانینش! خخخ
اپدیت های پست اول رو هم مطالعه کنید.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
اکانت اصلیت بود؟
چیکار کرده بودی روش؟
بازی میکردی یا فقط برای گیم‌پس ۱ دلاری استفاده میکردی ازش؟
چه سرعتي پسر من يه ديقه نشده پست كردم چجوري ديدي بعد سه خط نوشتي دس خوش :D

اره همين گيم پس يه دلاري خريده بودم گيفت قانوني هم بود
تو سايت ماكرو كه خواستم لاگ اين كنم نوشت بلاك شدي بخاطر سياستهاي مالي يه همچين چيزي

اها بعد شماره تلفن مي خواست كه كد برام بفرسته كه اكانت انلاك شه

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
چه سرعتي پسر من يه ديقه نشده پست كردم چجوري ديدي بعد سه خط نوشتي دس خوش :D

اره همين گيم پس يه دلاري خريده بودم گيفت قانوني هم بود
تو سايت ماكرو كه خواستم لاگ اين كنم نوشت بلاك شدي بخاطر سياستهاي مالي يه همچين چيزي
خب پس همون حدسی که میزدیمه دلیل بن کردن ها.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
خب پس همون حدسی که میزدیمه دلیل بن کردن ها.
اره اون دفعه با ساپورت كه داشتم چت ميكردم هم گفتم يه كاري. دارم گفت ميخواي گيم پس يك دلاري فعال كني و تمديد خودكارم خاموش كني؟ :))
قشنگ مهلوم بود خيلي تقاضا زياده و دستشون اومده و فكرم ميكنم اون dns شكن هم براي همين كار نميكنه

• Smile
Reactions: SHAYAN1999

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اره اون دفعه با ساپورت كه داشتم چت ميكردم هم گفتم يه كاري. دارم گفت ميخواي گيم پس يك دلاري فعال كني و تمديد خودكارم خاموش كني؟ :))
قشنگ مهلوم بود خيلي تقاضا زياده و دستشون اومده و فكرم ميكنم اون dns شكن هم براي همين كار نميكنه
دی ان اس شکن برا من بدون مشکل کار میکنه.
کلا بحث دی ان اس نبوده از اول.
همین گیم‌پس ۱ دلاری ها بوده.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
شكن واسه من كار نميكنه!
فقط گذر
Isp تو چيه؟
صفر و یک
ولی بعضی وقت ها همراه اول یا ایرانسل وصل میشم.

البته برا منم همیشه وصل نمیشه.
بعضی وقتا مجبورم برم سراغ گذر.
خصوصا گاهی وقتا نمیتونم وارد اکانتم شم که اون وقتا میرم سراغ گذر.
ولی کلا اگه شکن وصل شه سرعت وضع بهتری داره تا اون یکی.

• Like
Reactions: Kiarash_united7

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
صفر و یک
ولی بعضی وقت ها همراه اول یا ایرانسل وصل میشم.

البته برا منم همیشه وصل نمیشه.
بعضی وقتا مجبورم برم سراغ گذر.
خصوصا گاهی وقتا نمیتونم وارد اکانتم شم که اون وقتا میرم سراغ گذر.
ولی کلا اگه شکن وصل شه سرعت وضع بهتری داره تا اون یکی.
من با ايرانسل و همراه وصل ميشم
مساله اينه كه براي فيفا فقط شكن كار مي كنه و خيلي وقتها شكن وصل نميشه
از اونور گذر هميشه(فعلا) وصل ميشه اما فيفا و انتم و for honor نميشه بازي كرد باهاش

خيلي افتضاح شده وضعيت انلاين
الان يكي از حسنهاي پلي فور همين بحث dns كه لازم ندارن

farshid.parvar

کاربر سایت
Mar 22, 2010
519
نام
فرشید
من با ايرانسل و همراه وصل ميشم
مساله اينه كه براي فيفا فقط شكن كار مي كنه و خيلي وقتها شكن وصل نميشه
از اونور گذر هميشه(فعلا) وصل ميشه اما فيفا و انتم و for honor نميشه بازي كرد باهاش

خيلي افتضاح شده وضعيت انلاين
الان يكي از حسنهاي پلي فور همين بحث dns كه لازم ندارن
سلام خوب اگه پول داری با پشتیبانی شکن صحبت کن dns اختصاصی ازش بخر و با خیال راحت بازی کن

• Like
Reactions: Kiarash_united7

MFN

کاربر سایت
Aug 30, 2020
7
سلام دوستان من قبلا فقط آفلاین بازی می‌کردم الان می‌خوام گیفت کارت game pass و شاید Gold هم بخرم، میشه در مورد این گیم پس های یک دلاری توضیح بدین (گیفت کارت هستن یا اکانت؟ میتونم رو اکانت خودم هم فعالش کنم؟ با ایمیل اصلی مایکروسافتم الان وصل شدم و مشکلی ندارم ، نمیخوام بعدا اکانتم بن بشه. یه سوال جایی رو میشناسین که مطمئن باشه برای خرید گیفت کارت. ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر