مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

Game.t.v.r

کاربر سایت
Jan 3, 2019
17
سلام دوستان
شاید برا همه پیش اومده باشه که شوکای دسته بعد از مدتی تو بازی ها با مشکل رو به رو بشه
من توی بازی که دویدن با L3 هست الان وقتی میزنم اولش کار نمیکنه باید چند بار بزنم تا کار کنه دسته هم فقط چند ماهی هست که گرفتم هیچ مشکلی واسش پیش نیومده
کسی راه حلی داره که بتونم خودم درستش کنم ؟ ممنون میشم جواب بدید :-s

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
سلام
من چند روز پیش کنترلم یکم قاطی کرد
شوک سمت راست کار R2 رو انجام میده و خودبخود تیر میزنه! ‌(البته یک سال و نیم پیش هم دسته م قاطی می‌کرد که دادم تعمیر کردن تا الان خوب کار می‌کرد)
اومدم مهندس بازی دربیارم و بازش کردم ولی زدم کابل فلت سوکت شارژر رو خراب کردم
حالا زیاد دیگه توضیح نمیدم
امروز کابل رو خریدم و تونستم سرهم کنم دسته رو
فقط اینکه اون مشکل قبلی R2 رو هنوزم دارم و بدتر اینکه لایت بار دسته هم دیگه کار نمیکنه
من راضیم فقط اون R2 و شوک درست بشن، حالا لایت بار رو بیخیال! :D
راهی چاره ای نداره؟ :D

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
213
سلام
من چند روز پیش کنترلم یکم قاطی کرد
شوک سمت راست کار R2 رو انجام میده و خودبخود تیر میزنه! ‌(البته یک سال و نیم پیش هم دسته م قاطی می‌کرد که دادم تعمیر کردن تا الان خوب کار می‌کرد)
اومدم مهندس بازی دربیارم و بازش کردم ولی زدم کابل فلت سوکت شارژر رو خراب کردم
حالا زیاد دیگه توضیح نمیدم
امروز کابل رو خریدم و تونستم سرهم کنم دسته رو
فقط اینکه اون مشکل قبلی R2 رو هنوزم دارم و بدتر اینکه لایت بار دسته هم دیگه کار نمیکنه
من راضیم فقط اون R2 و شوک درست بشن، حالا لایت بار رو بیخیال! :D
راهی چاره ای نداره؟ :D
دستت شارژ میشه؟ چون لایت قطع بشه احتمال داره شارژ هم نکنه دسته را . ولی صفحه 389 را ببین مشکل من حل شد ببین انشالله مشکل شما هم حل بشه البته من خود دسته را یکم فشار میدادم این مشکل پیش میومد دسته هم حتما تمیز بکن ولی کلا دسته ها متاسفانه این سری خیلی الکی خراب میشن

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دستت شارژ میشه؟ چون لایت قطع بشه احتمال داره شارژ هم نکنه دسته را . ولی صفحه 389 را ببین مشکل من حل شد ببین انشالله مشکل شما هم حل بشه البته من خود دسته را یکم فشار میدادم این مشکل پیش میومد دسته هم حتما تمیز بکن ولی کلا دسته ها متاسفانه این سری خیلی الکی خراب میشن
آره دسته شارژ میشه
خوندم ولی دقیق نفهمیدم چی میگه :D
لینک یوتیوبی چیزی نداری ببینم؟ اتفاقا چیزی که بهش دقت کردم اینه با سفت و شل بستن پیچ دسته، دکمه ها درست کار میکردن
اول که کامل بستمش تا نیم ساعت خیلی خوب کار می‌کرد منم خوشحال شدم ولی بعدش دیدم کم کم داره مسخره بازی در میاره؟ :D
اصلا خیلی رو اعصابه شوک سمت راست خود به خود کار R2 رو میکنه ( وقتی میخوای کارکتر رو به جهت چپ بچرخونی مثلا تیر میزنه!)

دقیق گوش ندادین چی گفتم...تمیز کردن تاثیری نداره....keypad flex دستتون یه تیکست یا 2 تیکه؟ اون قسمتهایی که به مدار برد می چسبه ( اصلا کاری به مدار R2 نداشته باش من منظورم اون فلکس اصلی هست که روش کلی مداره مثل عکس زیر که دورش خط قرمز کشیدم)

652m_12333.jpg

ببین این قسمت زیرش یه پد خیلی نرم هست روی دسته که این میخوابه روش..حالا شما روی اون پد نرم یه چیزی شبیه خودش که ضخامت بسیار کمی داره تاکید میکنم بسیار کم بزارش روی اون پد نرمه که یه مقدار بالاتری بیاد بعد این Flex key pad بزار روش بعد دسترو ببند..اگر مدار دستت 2 تیکست باید رو 2 طرف این کارو انجام بدی...احتمالا مشکلت حل بشه.
اینو میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟ چون خیلیا این مشکل رو دارن :D
اگه بتونی لینک ویدئو بدی بهتره :D
ممنونم

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
213
ببین زیر این فلکس که علامت زده یک چیز لاستیکی نرم هست روی این یک تیکه کوچک دستمال کاغذی گذاشتم من . البته از من دو تیکه بود در هر دو طرف رو لاستیکی شکله گذاشتم بعدفلکس رو دستمال بعد مطمئن شو فلکس درست و خوب جای خودش قرار گرفته اگر درست شد که چه بهتر نشد ضخامت دستمالت را کم و زیاد کن مشکل من اینجوری حل شد البته این روش رو من تو یوتیوب ندیدم ولی اگر به انگلیسی تو یوتیوب مشکلت را سرچ کنی مورد تعمیر دسته زیاد هست

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
ببین زیر این فلکس که علامت زده یک چیز لاستیکی نرم هست روی این یک تیکه کوچک دستمال کاغذی گذاشتم من . البته از من دو تیکه بود در هر دو طرف رو لاستیکی شکله گذاشتم بعدفلکس رو دستمال بعد مطمئن شو فلکس درست و خوب جای خودش قرار گرفته اگر درست شد که چه بهتر نشد ضخامت دستمالت را کم و زیاد کن مشکل من اینجوری حل شد البته این روش رو من تو یوتیوب ندیدم ولی اگر به انگلیسی تو یوتیوب مشکلت را سرچ کنی مورد تعمیر دسته زیاد هست
اخه اینی که علامت زده میره داخل یه شیار و میره زیر دسته درواقع
اون چیز لاستیکی نرم هم من برداشتم همون پنبه مانند هست که کل کناره ی اسپیکر دسته رو گرفته درسته؟ آخه من زیر دسته چیزی ندیدم!
دسته من مدل اولیه فت هست و چون کاملا اورجینال هستش دلم نمیاد خراب بمونه! :D
تقریبا یک سال و نیم پیش هم همچین مشکلی داشت البته یکی دو تا دکمه دیگه مثل مربع کار نمیکردن که دادم درست کردن، حتی وقتی طرف دید به همکارش گفت این دسته اورجیناله بیا نگاه کن! و تا الان خوب کار می‌کرد که باز داره قاط میزنه :D

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
اخه اینی که علامت زده میره داخل یه شیار و میره زیر دسته درواقع
اون چیز لاستیکی نرم هم من برداشتم همون پنبه مانند هست که کل کناره ی اسپیکر دسته رو گرفته درسته؟ آخه من زیر دسته چیزی ندیدم!
دسته من مدل اولیه فت هست و چون کاملا اورجینال هستش دلم نمیاد خراب بمونه! :D
تقریبا یک سال و نیم پیش هم همچین مشکلی داشت البته یکی دو تا دکمه دیگه مثل مربع کار نمیکردن که دادم درست کردن، حتی وقتی طرف دید به همکارش گفت این دسته اورجیناله بیا نگاه کن! و تا الان خوب کار می‌کرد که باز داره قاط میزنه :D
از مدار فلکس برد عکس بگیرین بزارین اینجا..از اونجایی هم که فلکس برد میخوابه رو دسته قسمت مدارش عکس بزارین

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
از مدار فلکس برد عکس بگیرین بزارین اینجا..از اونجایی هم که فلکس برد میخوابه رو دسته قسمت مدارش عکس بزارین
اومدم باز کردم عکس بزارم، دقت کردم و اون لاستیک نرم رو دیدم!! :D
فعلا یکم دستمال کاغذی گذاشتم و رفتم تو بازی اوکی شده
البته دیروز هم یه نیم ساعت درست کار کرد بعدش قاطی کرد حالا تست میکنم
دستت درد نکنه
فقط اینکه راهی نیست لایت بار درست بشه نمی‌دونم چرا چراغش روشن نمیشه
راستی‌ هر چهارتا سیم ویبره دسته قطع شده! ربطی نداره به لایت بار؟

• Like
Reactions: farzad_angel

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,522
نام
امین
من دسته های ps3 و عین باقلوا باز و بسته میکردم ولی دسته ps4 و استرس دارم :D
2-3 تا دسته افتاده یه گوشه! نمیدونم خودم باز کنم یا ببرم بیرون؟
به نسبت دسته 3 خیلی کار داره؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
اومدم باز کردم عکس بزارم، دقت کردم و اون لاستیک نرم رو دیدم!! :D
فعلا یکم دستمال کاغذی گذاشتم و رفتم تو بازی اوکی شده
البته دیروز هم یه نیم ساعت درست کار کرد بعدش قاطی کرد حالا تست میکنم
دستت درد نکنه
فقط اینکه راهی نیست لایت بار درست بشه نمی‌دونم چرا چراغش روشن نمیشه
راستی‌ هر چهارتا سیم ویبره دسته قطع شده! ربطی نداره به لایت بار؟
ویبره هیچ ربطی به لایت بار نداره..من خودمم سیم های ویبرم رو همیشه قطع میکنم....چراغ لایت بار اگه روشن نمیشه 2 حالت داره...یا کابل فلکس مشکل داره ( همونی که میخوره به برد لایت بار ) یا کلا خراب شده بردش...اگر دسته شارژ میشه احتمالا کابل فلکس مشکل داره...خواستی کابلشو بخری ، کابلهای دستها متفاوته..به تعداد پین کابل دقت کن.

51g+BQMtKcL._AC_SL1001_.jpg

• Like

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
ویبره هیچ ربطی به لایت بار نداره..من خودمم سیم های ویبرم رو همیشه قطع میکنم....چراغ لایت بار اگه روشن نمیشه 2 حالت داره...یا کابل فلکس مشکل داره ( همونی که میخوره به برد لایت بار ) یا کلا خراب شده بردش...اگر دسته شارژ میشه احتمالا کابل فلکس مشکل داره...خواستی کابلشو بخری ، کابلهای دستها متفاوته..به تعداد پین کابل دقت کن.

View attachment 151056
ممنون
اتفاقا بار اول که دسته رو باز کردم زدم کابل فلکس (فلت هم میگن) رو خراب کردم
دیروز رفتم یکی دیگه گرفتم ،قبلی 14 پین بود منم همون 14 گرفتم
احتمالا مشکلش همون جزیی باشه و بشه لایت بار رو درستش کرد

• Like
Reactions: Black Roz

Doomix

کاربر سایت
Jul 4, 2020
3
سلام دوستان من ps4 رو با یه مبدل hdmi به dvi به مانیتور وصل میکردم و هیچ مشکلی نداشت تا اینکه یه روز وقتی کنسولو روشن کردم تصویر ۲ ثانیه بالا اومد و بعدش صفحه سیاه شد چند تا هم کابل دیگه امتحان کردم بازم ۲ ثانیه تصویر میومد بعد سیاه میشد مشکل از مانیتور نیست چون به لپ تاپ وصل میشه و تصویرو میاره کنسول رو هم وقتی به تلویزیون وصل میکنم تصویرو بدون مشکل بالا میاره مشکل از چی میتونه باشه؟

vampirekain

یَـا مَـنً لَهُ الًـعِـزَّةّ و الًـجَمـَالُ
کاربر سایت
Oct 27, 2012
1,122
نام
Uchiha
سلام دوستان من ps4 رو با یه مبدل hdmi به dvi به مانیتور وصل میکردم و هیچ مشکلی نداشت تا اینکه یه روز وقتی کنسولو روشن کردم تصویر ۲ ثانیه بالا اومد و بعدش صفحه سیاه شد چند تا هم کابل دیگه امتحان کردم بازم ۲ ثانیه تصویر میومد بعد سیاه میشد مشکل از مانیتور نیست چون به لپ تاپ وصل میشه و تصویرو میاره کنسول رو هم وقتی به تلویزیون وصل میکنم تصویرو بدون مشکل بالا میاره مشکل از چی میتونه باشه؟

سلام بعضی وقت ها اینطور میشه ببر حالت سیف مود ... دستت رو 7 ثانیه روی دکمه پاور نگهدار بعد وارد صفحه مشکی میشی دسته رو وصل کن بعدش گزینه ریبوت دیتا بیس رو بزن

Doomix

کاربر سایت
Jul 4, 2020
3
سلام بعضی وقت ها اینطور میشه ببر حالت سیف مود ... دستت رو 7 ثانیه روی دکمه پاور نگهدار بعد وارد صفحه مشکی میشی دسته رو وصل کن بعدش گزینه ریبوت دیتا بیس رو بزن
امتحان کردم تو سیف مود هم بیشتر از ۲ ثانیه تصویر نشون نمیده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر