مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
به پنبه الکل سفید بزن و روی برد رو فقط قسمت مدارهاش رو تمیز کن...فقط توجه کن به هیچ وجه به flex board الکل نزنی.

این قست برد رو هم که مربوط به L2 میشرو با الکل خوب تمیز کن.
ممنون
کل برد رو با اسپری شست و شو دادم یکم بهتر شد ولی نکته عجیب اینه که با تکون دادن انالوگ سمت چپ l2 واکنش نشون میده و بالا پایین میره توی برنامه
نمیدونم چرا به هم ربط دارن :-?
الان شک کردم مشکل از flex board (همون ریبون) هستش یا انالوگ رو عوض کنم اون مشکل برطرف میشه

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
ممنون
کل برد رو با اسپری شست و شو دادم یکم بهتر شد ولی نکته عجیب اینه که با تکون دادن انالوگ سمت چپ l2 واکنش نشون میده و بالا پایین میره توی برنامه
نمیدونم چرا به هم ربط دارن :-?
الان شک کردم مشکل از flex board (همون ریبون) هستش یا انالوگ رو عوض کنم اون مشکل برطرف میشه
بعیده با عوض کردن انالوگ مشکلتون حل بشه..اصلا این دوتا ارتباطی با هم ندارن...احتمالا بردتون اتصالی کرده...همیشه موقع باز کردن دسته از دستکش پلاستیکی استفاده کنین...دست ادم دارای الکتریسیته ساکنه با کوچکترین انتقال الکتریسیته به دسته کلا ممکنه هر قسمتش نابود شه.

فلکس برد اصلا برای انالوگ نیست..یعنی هیچ قسمتی از فلکس برد برای انالوگ طراحی نشده..ممکنه با عوض کردنش L2 درست بشه چون بخشی از همین ایرادات متداول R2,R1.L1,L2.LEFT,RIGHT,UP,DOWN و دکمه ها برای فلکس برد هست.

• Like
Reactions: sinart7

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,583
نام
Alireza
سلام، اگه دیسک بخاطر گرد و خاک تو دستگاه گیر کرده باشه، راهی برا خارج کردنش غیر باز کردن کنسول هست؟ حتی پیچ اجکت دستی هم دیسکو خارج نمیکنه.

Nima7n

عضو جدید
Jun 22, 2020
2
دوستان من یه مشکل عجیب دارم چند وقته با ps4 م.تصویرم مخصوصا تو یه سری بازیا کیفیت کمی داره.طوری که شبیه به برفک میشه.برفک نه به اون شگلی که نقطه های سفید مشخص بشه.یه سری پیکسلارو حرکتشونو میبینم اگه دقت کنم از نزدیک.مخصوصا تو تصاویر تیره.انگارمثلا رزولوشن بیاد پایین.با دو کابل hdmi امتحان کردم و رو دو نمایشگر مختلف.فقط چون مانیتور کوچیکتره یکم کمتر دیده میشه این مشکل اما بازم هست.عجیبه واقعا.توضیحشم سخته.حتی با فیلم گرفتنم نمیشه نشونش داد.برفک نیست شبیه برفکه.بیشر شبیه اینه که حرکت پیکسلارو ببینی.یا مثلا شبیه فیلمای قدیمی که شارپن sharpen هستن و تصویر نقطه نقطه میشه.هر دو نمایشگرم فول اچ دی هستن.کسی تا حالا چنین مشکلی داشته؟!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
دوستان من یه مشکل عجیب دارم چند وقته با ps4 م.تصویرم مخصوصا تو یه سری بازیا کیفیت کمی داره.طوری که شبیه به برفک میشه.برفک نه به اون شگلی که نقطه های سفید مشخص بشه.یه سری پیکسلارو حرکتشونو میبینم اگه دقت کنم از نزدیک.مخصوصا تو تصاویر تیره.انگارمثلا رزولوشن بیاد پایین.با دو کابل hdmi امتحان کردم و رو دو نمایشگر مختلف.فقط چون مانیتور کوچیکتره یکم کمتر دیده میشه این مشکل اما بازم هست.عجیبه واقعا.توضیحشم سخته.حتی با فیلم گرفتنم نمیشه نشونش داد.برفک نیست شبیه برفکه.بیشر شبیه اینه که حرکت پیکسلارو ببینی.یا مثلا شبیه فیلمای قدیمی که شارپن sharpen هستن و تصویر نقطه نقطه میشه.هر دو نمایشگرم فول اچ دی هستن.کسی تا حالا چنین مشکلی داشته؟!
اگه از کابل و پورت ها مطمئن هستی یبار از قسمت تنظیم های خروجی کنسول و دوباره با تی وی هماهنگ کن.
بازی و کنسول هم اپدیت باشه چه بهتر.

Nima7n

عضو جدید
Jun 22, 2020
2
اگه از کابل و پورت ها مطمئن هستی یبار از قسمت تنظیم های خروجی کنسول و دوباره با تی وی هماهنگ کن.
بازی و کنسول هم اپدیت باشه چه بهتر.
والا وقتی با دو تا کابل چک کردم طبیعتا نمیتونه از کابل باشه.ولی منظورت رو از تنظیم های خروجی کنسول نفهمیدم.نمایشگرا فول اچ دین و منم رو ۱۰۸۰ گذاشتم.کنسول و بازیم آپدیتن.نمیدونم مشکل از کجاست.خیلی واضح نیستا ولی به تصویر نزدیک بشی تو بافتای تیره میتونی حرکت پیکسلا و نقطه ها رو ببینی که شبیه فیلمای قدیمیه

MILAD-91

کاربر سایت
Feb 24, 2013
15
نام
میلاد
با سلام، کنسول من یه مدته وقتی خاموشه به فاصله هر چند دقیقه دوتا بوق ممتد میزنه،حتی یه بار وقتی کنسول روشن بود دوتا بوق ممتد رو زد، میخواستم ببینم مشکلش چیه و چجوری درستش کنم؟ آخه خیلی رو اعصابه.مشکل از اون روزی شروع شد که من یه دیسکو از توی کنسولم درآوردم و درایوش همینجوری میچرخیدبا وجود اینکه دیسکی داخل کنسول نبود، حتی وقتی کنسول خاموش بود. مجبور شدم کنسول رو از برق بکشم و Rebuild Database بزنم که چرخش درایوش هنگام خاموشی درست شد ولی مشکل بوقش درست نشد

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
552
نام
کامران
با سلام خدمت دوستان امروز داشتم یه بازی دانلود میکردم بعد دانلود قطع شد و وقتی retry زدم پیام cannot download data is corrupted نشون داد.
مشکل از چی بوده و باید چیکار بکنم؟؟؟؟

Daniel4u

کاربر سایت
Jun 10, 2018
103
سلام وقت بخیر
نسخه ۷۰۱۶ دستگاه رو خریدم
در بازی هایی مثل کراش ماشینی،جی تی ای و چندتا بازی دیگه دستورات با تاخیر اجرا میشن در حد میلی ثانیه.
اول فکر کردم از دسته باشه و با چندتا دیگه امتحان کردم و بازم همینطور بود،
این تاخیر اجرای فرمان فقط در بعضی بازی ها هست و در دیگر بازی ها حس نمیشه و یا مثلا در منو اصلی کنسول سریع اجرا میشه،
چون اطرافم مدل pro نبود با اسلیم مقایسه کردم و اونا خیلی سریع دستورات دسته را اجرا میکردن
نمیدونم مشکل از چیه،فقط با سرچ هایی که کردم رفتم تو سیف مود و ریبیلد دیتابیس زدم و احساس میکنم بهتر شده.
با این توضیحات راه حل دیگه ای هست یا مشکل از دسته یا کنسوله؟

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
سلام وقت بخیر
نسخه ۷۰۱۶ دستگاه رو خریدم
در بازی هایی مثل کراش ماشینی،جی تی ای و چندتا بازی دیگه دستورات با تاخیر اجرا میشن در حد میلی ثانیه.
اول فکر کردم از دسته باشه و با چندتا دیگه امتحان کردم و بازم همینطور بود،
این تاخیر اجرای فرمان فقط در بعضی بازی ها هست و در دیگر بازی ها حس نمیشه و یا مثلا در منو اصلی کنسول سریع اجرا میشه،
چون اطرافم مدل pro نبود با اسلیم مقایسه کردم و اونا خیلی سریع دستورات دسته را اجرا میکردن
نمیدونم مشکل از چیه،فقط با سرچ هایی که کردم رفتم تو سیف مود و ریبیلد دیتابیس زدم و احساس میکنم بهتر شده.
با این توضیحات راه حل دیگه ای هست یا مشکل از دسته یا کنسوله؟

Game mode روی tv فعال کن

• Like
Reactions: Daniel4u

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
با سلام، کنسول من یه مدته وقتی خاموشه به فاصله هر چند دقیقه دوتا بوق ممتد میزنه،حتی یه بار وقتی کنسول روشن بود دوتا بوق ممتد رو زد، میخواستم ببینم مشکلش چیه و چجوری درستش کنم؟ آخه خیلی رو اعصابه.مشکل از اون روزی شروع شد که من یه دیسکو از توی کنسولم درآوردم و درایوش همینجوری میچرخیدبا وجود اینکه دیسکی داخل کنسول نبود، حتی وقتی کنسول خاموش بود. مجبور شدم کنسول رو از برق بکشم و Rebuild Database بزنم که چرخش درایوش هنگام خاموشی درست شد ولی مشکل بوقش درست نشد
سلام
کنسول مشکل اتو اجکت داره
کابل برق رو دربیار و دو سه بار دکمه پاور کنسول رو بزن تا برقش خالی بشه
دوباره بزن به برق و روشن کن :D

سلام
اگه تهرانی توپ خونه پشت شهرداری داره
اگه تهران نیستی سایتای فروش قطعات و لوازم دارن
تهرانم ولی حال ندارم تا اونجا برم :D
سایتی هست ارزون بفروشه؟ اصلا چنده؟

• Like
Reactions: farzad_angel

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
تهرانم ولی حال ندارم تا اونجا برم :D
سایتی هست ارزون بفروشه؟ اصلا چنده؟

گوگل کن هست
همین فروشگاهای پشت شهرداری با پیک میفرستن کابل فلتش 15 تومن یمقدار کمتر یا بیشتر
با کیتشم هست حدود 80 تومن

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر