مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

4058423

کاربر سایت
Sep 28, 2009
889
نام
فرناندو
دوست عزیز به حالت factory هم رفتم درست نشد حتی حالت intializ ps4 هم انجام دادم کل داده ها پاک شد به جز آپدیت ۳/۵۵ بازم درست نشد.‌ دقیقا مشکل یکی دو روز بعد آپدیت کردن شروع شد . الان باید تا آپدیت بعدی صبر کنم؟ هیچ راهی نیست بشه آپدیت رو پاک کرد یه شماره قدیمیتر یعنی ۳/۵۰ رو ریخت؟ تو فروم خارجی هم بعضی از دوستان تو فریمورهای قدیمی تر هم همین مشکلو داشتن که با آپدیت جدیدتر حل شد.
تعجب میکنم ! چرا نشده

از این راهنمای کمک بگیر داداش گزینه ای که قرمز کردم رو باید انتخاب کنی :

روشن کردن PS4 در Safe Mode

1. دستگاه خود را با استفاده از گزینه Turn off به طور کامل خاموش کنید.
2. انگشت خود را بر روی کلید پاور نگه دارید و پس از شنیدن دو بوق ( یکی در ابتدا که انگشت خود را بر روی کلید پاور گذاشتید و دیگری پس از 7 ثانیه) انگشت خود را بردارید.
3. پس از روشن شدن دستگاه دسته را با کابل USB به دستگاه متصل کنید و کلید PS را از روی آن فشار دهید.

گزینه های Safe Mode در PS4

گزینه های زیر را در حالت Safe Mode در دسترس هستند :

1. Restart System ( راه اندازی مجدد سیستم ) : با انتخاب این گزینه دستگاه بدون هیچ تغییری از Safe Mode خارج شده و سیستم عامل بوت می شود. ( این گزینه برای زمانی مناسب است که شما از ورود خود به Safe Mode منصرف می شوید )
2. Change Resolution ( تغییر رزولوشن تصویر ) : با انتخاب این گزینه پس از راه اندازی مجدد سیستم و بوت شدن سیستم عامل تصویر خروجی تصویری دستگاه با رزولوشن 480p می شود. ( این گزینه برای زمانی مناسب است که پس از اتصال دستگاه به تلویزیون با رزولوشن تصویر 1080p تصمیم بگیرید دستگاه را به یک تلویزیون با رزولوشن تصویر کمتر از 1080p متصل کنید و تصویر در آن تلویزیون نمایش داده نشود. با انتخاب این گزینه مشکل حل می شود )
3. Update System Software ( بروز رسانی نرم افزار سیستم ) : با انتخاب این گزینه شما میتوانید به کمک درایو USB و یا دیسک حاوی فایل آپدیت و یا اینترنت دستگاه را آپدیت کنید. ( سونی توصیه میکند همیشه از این راه برای آپدیت دستگاه استفاده کنید )
4. Restore Default Settings ( بازگرداندن تنظیمات به حالت پیش فرض کارخانه ) : با انتخاب این گزینه تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض باز می گردد اما اطلاعات ذخیره شده در دستگاه حذف نمی شود. ( این گزینه برای زمانی مناسب است که بر اثر تنظیم کردن نادرست دستگاه دچار مشکل شده است )
5. Rebuild Database ( بازسازی پایگاه داده ) : با انتخاب این گزینه درایو ها اسکن شده و پایگاه داده جدید از محتوا بازسازی می شود. این عملیات بسته به تعداد و حجم فایل ها ممکن است زمان زیادی به طول انجامد. ( این گزینه برای زمانی مناسب است که بر اثر حذف شدن اطلاعات حیاتی سیستم عامل در دستگاه خطا و مشکل ایجاد می شود اما نمی خواهید اطلاعات شما حذف شوند )
6. Initialize PS4 ( مقدار دهی اولیه پلی استیشن 4 ) : با انتخاب این گزینه تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض باز می گردد و تمامی اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه و اطلاعات حساب کاربری حذف میشوند اما آپدیت های نصب شده و سیستم عامل روی دستگاه باقی می ماند. این گزینه با گزینه [Initialize PS4] در تنظیمات هیچ تفاوتی ندارد. ( این گزینه برای زمانی مناسب است که بر اثر حذف شدن اطلاعات حیاتی سیستم عامل در دستگاه خطا و مشکل ایجاد می شود و اطلاعات شما اهمیتی ندارند )
7. (Initialize PS4 (Reinstall System Software ( مقدار دهی اولیه پلی استیشن 4 ( نصب مجدد نرم افرار سیستم )) : با انتخاب این گزینه تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض باز می گردد و تمامی اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه و اطلاعات حساب کاربری حذف میشود و تمامی اطلاعات روی هارد دیسک دستگاه و حتی سیستم عامل حذف میشوند. پس از انتخاب این گزینه از شما در خواست اتصال درایو USB که در آن فایل نصبی سیستم عامل است می شود و پس از آن سیستم عامل شروع به نصب میکند. ( این گزینه برای زمانی مناسب است که مایل به تعویض هارد دیسک دستگاه هستید )

آخرین ویرایش:

mohammad.kd

کاربر سایت
Dec 15, 2014
17
نام
mohammad
باسلام
کنسول وقتی واردش میشی این تم رنگیه پشت صفحه پرپر میزنه ی مدت تو بازیا نشون نمیداد و فقط روی تم رنگی خود کنسول نشون میداد اما 2 روزه داخل بازیها هم پرپر میزنه؟مشکل از چیه؟بنظرتون با ریست فکتوری کردن از طریق Reinstall System Software درست میشه؟لطفا راهنماییم کنید زود

mehdi-ss

کاربر سایت
Oct 31, 2008
134
نام
مهدي
باسلام
کنسول وقتی واردش میشی این تم رنگیه پشت صفحه پرپر میزنه ی مدت تو بازیا نشون نمیداد و فقط روی تم رنگی خود کنسول نشون میداد اما 2 روزه داخل بازیها هم پرپر میزنه؟مشکل از چیه؟بنظرتون با ریست فکتوری کردن از طریق Reinstall System Software درست میشه؟لطفا راهنماییم کنید زود
منم همین مشکل رو داشتم کابل HDMI رو عوض کردم حل شد البته ماله من فقط تو تم اصلی کنسول این طوری میشد

mohammad.kd

کاربر سایت
Dec 15, 2014
17
نام
mohammad
منم همین مشکل رو داشتم کابل HDMI رو عوض کردم حل شد البته ماله من فقط تو تم اصلی کنسول این طوری میشد
من کابل رو عوض کردم بازم درست نشد.ریست فکتوری کردم بازم درست نشد.بنظرت الان مشکل از سوکت hdmi هست؟

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
993
نام
علی جون
سلام دوستان چکار کنم دسته l2 و r2 قیژ قیژ نکنه؟
یک مغازه هست تو بازار میگه 15 تومن میشه باید عوض شه و سرویس میکنه بدم بهش؟؟
خیلی از صداش بدم میاد!!!

mehrshad_abdoli

کاربر سایت
Jul 25, 2016
3
با سلام امیدوارم حالتون خوب باشه من حدود 1 ماهه ps4 خریدم و جالبه که هفته ای یه بار وسط بازی خود به خود خاموش میشه و مدل 1216 هست. هر چی تحقیق کردم به جایی نرسیدم گفتم شاید یه کمکی بکنید... خاموش شدنش هم یه جوریه که هیچ صدایی نمیاد انگار کنسولو از برق میکشی .. کنسول خاموش میشه و صفحه میپره .. کمک کنید.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
سلام دوستان چکار کنم دسته l2 و r2 قیژ قیژ نکنه؟
یک مغازه هست تو بازار میگه 15 تومن میشه باید عوض شه و سرویس میکنه بدم بهش؟؟
خیلی از صداش بدم میاد!!!
اتفاقا صداش خيلي hardcore ه
انگار داره زير دستات زجه ميزنه :D

4058423

کاربر سایت
Sep 28, 2009
889
نام
فرناندو
با سلام امیدوارم حالتون خوب باشه من حدود 1 ماهه ps4 خریدم و جالبه که هفته ای یه بار وسط بازی خود به خود خاموش میشه و مدل 1216 هست. هر چی تحقیق کردم به جایی نرسیدم گفتم شاید یه کمکی بکنید... خاموش شدنش هم یه جوریه که هیچ صدایی نمیاد انگار کنسولو از برق میکشی .. کنسول خاموش میشه و صفحه میپره .. کمک کنید.
سلام و عرض ادب امکان داره مشکل از منبع تغذیه باشه ، اما اینجوری که شما توضیح میدی مشخص نمیشه باید ببری پیش تعمیرکار

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
خدایی خیلی درست جواب میدید:D
یکی درست بگگه ما چیکار کنیم
یکی میگه هاردکور یکی میگه هدست گلد یکی میگه روغن زیتون:))
الهی الاف:D^:)^
اسپری کامپکت ناهید هم شاید جواب بده البته اگر صدای قیژ قیژ از همون اتصالات نزدیک به سطح خارجی دسته باشه

• Like
Reactions: Shayanchayjan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر