مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

amircloop

کاربر سایت
Dec 29, 2012
554
نام
علی
من همیشه دستگاه رو با دسته خاموش میکنم ...امروز بطور اتفاقی اومدم از رو خود دستگاه خاموش کنم ولی چراغ نارنجی شد از چیه؟؟؟؟

ha64_64

کاربر سایت
Jun 2, 2012
30
سلام من چهار تا سوال دارم لطفا با صبر جواب بدین ناراحت نشین سوال مهمی ممکنه نباشه اما خوب دیگه پرسیدم ;)
1- دوستان من تو چند پست اول خوندم سیم رادیو بخریم واسه دستگاه رجیون دو بهتره من خریدم . از این هایی خریدم که واسه امپلی فایرو اینا استفاده میشه کلفته تا سیصد ولت هم جا به جا میکنه ایرادی نداره نه ؟
2- یک دوهفته ای شده دیسک داخل دستگاه خیلی بد صدا میده البته من واسم مهم نیست تا کار میکنه یک صدای چرخش نرم داشت قبلا الان صدا بدی میده نمیدونم چرا ؟
3- بازی اپدیت ورو حالت استند بایی گذاشتم رو دانلود . تمام که شد خاموش که می کردم دو تا بوقق زد خاموش شد چرا ؟
4- از بعد اپدیت دو یک بار صفحه تلویزیون قطع وصل شد واسم اهمیتی نداشت اما چند روز بعدش روشن کردم دوتا پرش زد تصویر قطع و وصل شد اومد قبلا اینطوری نبود چرا ؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من همیشه دستگاه رو با دسته خاموش میکنم ...امروز بطور اتفاقی اومدم از رو خود دستگاه خاموش کنم ولی چراغ نارنجی شد از چیه؟؟؟؟
آز روی کنسول مستقیم بزنی میره stand by . چراغ نارنجی نشانه standby هست. برای خاموش کردن کنسول باید 7 ثانیه power رو نگه داری بعد خاموش میشه.

سلام من چهار تا سوال دارم لطفا با صبر جواب بدین ناراحت نشین سوال مهمی ممکنه نباشه اما خوب دیگه پرسیدم ;)
1- دوستان من تو چند پست اول خوندم سیم رادیو بخریم واسه دستگاه رجیون دو بهتره من خریدم . از این هایی خریدم که واسه امپلی فایرو اینا استفاده میشه کلفته تا سیصد ولت هم جا به جا میکنه ایرادی نداره نه ؟
2- یک دوهفته ای شده دیسک داخل دستگاه خیلی بد صدا میده البته من واسم مهم نیست تا کار میکنه یک صدای چرخش نرم داشت قبلا الان صدا بدی میده نمیدونم چرا ؟
3- بازی اپدیت ورو حالت استند بایی گذاشتم رو دانلود . تمام که شد خاموش که می کردم دو تا بوقق زد خاموش شد چرا ؟
4- از بعد اپدیت دو یک بار صفحه تلویزیون قطع وصل شد واسم اهمیتی نداشت اما چند روز بعدش روشن کردم دوتا پرش زد تصویر قطع و وصل شد اومد قبلا اینطوری نبود چرا ؟
1. ؟؟؟
2. چیزه خاصی نیست
3. معمولا اپی چیزی باز هست و در حال کار دو بوق میزنه. چیزه مهمی نیست.
4. احتمال داره مشکل از کابل باشه .کابل عوض کن

matador5550

کاربر سایت
Oct 30, 2014
10
خدا خیرتون بده که خیالمو راحت کردین امروز پیش یه فروشنده دیگه رفتم اونم حرفهای شماروزد و خندید به اون یارو واقعا خوشحالم اقلا تو این مملکت که دستمون به جایی بند نیست ولی توی همچین فرومهایی دوستانی هستند که دلسوزانه سعی دارن مشکلات دوستانو حل کنند داداش گلم که گفتی نوار زیرشو در بیارم، منظورتو دقیق نفهمیدم میشه دقیق بگی چیکار کنم؟ من وسواسم یخورده بیشتر توضیح بدین و بفرمایین چرا همچین مشکلی پیش میاد؟ و دیگه اینکه برای اینکه دستگاه بیشتر عمر بکنه چه توصیه هایی دارین به قول دوستمون تو صفحه قبل آدم این تاپیک رو میبینه از زندگی بیزار میشه نه اینکه خدای ناکرده تاپیک مشکلی داشته باشه نه ، به این دلیل که پر هست از مشکلات کنسول که آدم به این فکر میوفته که خدای ناکرده سر من نیاد، خواهشا دقیق و اگه امکان داره با عکس نشونم بدین و بفرمایین با اینکار آیا مشکلی به وجود نمیاد؟ و این نواری که میگینو وقتی بردارم مشکل برای همیشه رفع میشه؟ ممنونم یه دنیا ، اقلا یه خبر خوب توی روز تولدم شنیدم :)

دوستان یه سوال متفرقه هم دارم :

میشه یکی در مورد رنگهای دسته بازی و همچنین دستگاه یه توضیحی بده؟ که مثلا چرا خود به خود رنگ لامپ جلو دسته بازی عوض میشه و نشونه چه هست؟ همچنین دستگاه تا اونجایی که فهمیدم رنگ نارنجی روی دستگاه یعنی به سیف مود رفته دیگه نمیدونم

آخرین ویرایش:

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
خدا خیرتون بده که خیالمو راحت کردین امروز پیش یه فروشنده دیگه رفتم اونم حرفهای شماروزد و خندید به اون یارو واقعا خوشحالم اقلا تو این مملکت که دستمون به جایی بند نیست ولی توی همچین فرومهایی دوستانی هستند که دلسوزانه سعی دارن مشکلات دوستانو حل کنند داداش گلم که گفتی نوار زیرشو در بیارم، منظورتو دقیق نفهمیدم میشه دقیق بگی چیکار کنم؟ من وسواسم یخورده بیشتر توضیح بدین و بفرمایین چرا همچین مشکلی پیش میاد؟ و دیگه اینکه برای اینکه دستگاه بیشتر عمر بکنه چه توصیه هایی دارین به قول دوستمون تو صفحه قبل آدم این تاپیک رو میبینه از زندگی بیزار میشه نه اینکه خدای ناکرده تاپیک مشکلی داشته باشه نه ، به این دلیل که پر هست از مشکلات کنسول که آدم به این فکر میوفته که خدای ناکرده سر من نیاد، خواهشا دقیق و اگه امکان داره با عکس نشونم بدین و بفرمایین با اینکار آیا مشکلی به وجود نمیاد؟ و این نواری که میگینو وقتی بردارم مشکل برای همیشه رفع میشه؟ ممنونم یه دنیا ، اقلا یه خبر خوب توی روز تولدم شنیدم :)

میشه یکی در مورد رنگهای دسته بازی و همچنین دستگاه یه توضیحی بده؟ که مثلا چرا خود به خود رنگ لامپ جلو دسته بازی عوض میشه و نشونه چه هست؟ همچنین دستگاه تا اونجایی که فهمیدم رنگ نارنجی روی دستگاه یعنی به سیف مود رفته دیگه نمیدونم

دادا اگه میخوای کنسولت عمر کنه یه کاری میگم بکن خیلی مسخره و باحاله !
این پایه ها هست میذارن تو ماکروفر غذارو میاره بالا یدونه از اونا رو بگیر (کوچیکش) بذار زیر کنسول بیاد بالا! از لحاظ گرما اینا خیلی بهتر میشه !
در مورد دسته هم همیشه دسته اول که روشن میشه ابی هست دومی قرمز ! مثلا توی بازیا وقتی تیر میخوری (بستگی به بازیش داره) رنگ جلوی دسته عوض میشه !
کاربرد اصلیش هم برای PS EYE هست !
بعد اینکه رنگ نارنجی کنسول برای Rest mode و رنگ سفید برای حالت نرمال هست ! موقع روشن شدن هم ابی هست ! رنگ قرمز که بشه به خاطر گرمای زیاد هست که خیلی رخ نمیده اگه فضای کنسول خوب باشه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,455
نام
امین
1- دوستان من تو چند پست اول خوندم سیم رادیو بخریم واسه دستگاه رجیون دو بهتره من خریدم . از این هایی خریدم که واسه امپلی فایرو اینا استفاده میشه کلفته تا سیصد ولت هم جا به جا میکنه ؟
عزیز اینو کی گفته!
همون ماله خوده کنسول که استندارده رو استفاده کن.

ERFAN_RAPTOR

کاربر سایت
Jun 22, 2009
124
نام
ERFAN
سلام

آقا این ps4 معلوم نیسه مخصوصا وقتی چشه ، دو سه روز مخصوصا وقتی آنلاین بازی می کنم تصویر یهو اینور اونور و قطع و وصل میشه بعد یهو گاهی اوقات گیر می کنه و خودش خاموش میشه و وقتی روشن می کنی اول اون لودینگ توی safe mode پر میشه و بعد همون پیغامی که دستگاه رو درست خاموش کن رو میده . ممنون میشم بگین مشکل کجاست و یکم نگرانم رو shadow و evil کاملا اوکی بود

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
سلام

آقا این ps4 معلوم نیسه مخصوصا وقتی چشه ، دو سه روز مخصوصا وقتی آنلاین بازی می کنم تصویر یهو اینور اونور و قطع و وصل میشه بعد یهو گاهی اوقات گیر می کنه و خودش خاموش میشه و وقتی روشن می کنی اول اون لودینگ توی safe mode پر میشه و بعد همون پیغامی که دستگاه رو درست خاموش کن رو میده . ممنون میشم بگین مشکل کجاست و یکم نگرانم رو shadow و evil کاملا اوکی بود

مشکل میتونه از منبع تغذیه باشه یا شایدم مشکل نرم افزاری باشه یا حتی از HDMI !
شما یبار کابل hdmi رو عوض کن ببین مشکل حل میشه یا نه اگه نشد کنسول رو خاموش کن همه سیم و اینا رو ازش بکش دکمه پاور رو 7 ثانیه بگیر تا برق تخلیه بشه بعد روشنش کن ببرش سیف مود
( 11 ثانیه دکمه پاور بگیر تا 2 تا صدا بیپ بده )
یه Rebuild Database انجام بده مشکلت حل میشه ایشالله

ERFAN_RAPTOR

کاربر سایت
Jun 22, 2009
124
نام
ERFAN
مشکل میتونه از منبع تغذیه باشه یا شایدم مشکل نرم افزاری باشه یا حتی از HDMI !
شما یبار کابل hdmi رو عوض کن ببین مشکل حل میشه یا نه اگه نشد کنسول رو خاموش کن همه سیم و اینا رو ازش بکش دکمه پاور رو 7 ثانیه بگیر تا برق تخلیه بشه بعد روشنش کن ببرش سیف مود
( 11 ثانیه دکمه پاور بگیر تا 2 تا صدا بیپ بده )
یه Rebuild Database انجام بده مشکلت حل میشه ایشالله
؟
دمت گرم . rebuild database کنم همه چیم میپره ؟

matador5550

کاربر سایت
Oct 30, 2014
10
دوستان خواهشا جواب سوال منم بدین در مورد Auto Reject یکی از دوستان تو صفحه قبل گفته بود نوار پایین رو بردارم خواهشا دقیق بفرمایین چیکار کنم؟
آیا با روش این تاپیک مشکل حل نمیشه : ؟

هر روشی که کم خطر تر و آسونتره لطفا بفرمایین مرسی

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan

دوست عزیز صفحه اول پست ۱ را نگاه کنید عکس گذاشتم و راه حل های گوناگونی برای این مشکل
خود سونی باید بگه اشکال از چی است نرم افزاری یا سخت افزاری
---------------------------------------------------------​
اتو ایجکت

اشکالی است که کنسول خودش دیسک را به بیرون هدایت میکند و یا دیسک را نمیتوانید وارد درایور کنسول کرد

هیچ کدام از این راه حلها ۱۰۰ در ۱۰۰ نیست و ممکن است دو باره مشکل برگردد

----------------------------------------​
یک روش جدید برای اتو ایجکت

۱ اگر دستگاه روشن است دست خود را روی دکمه پاور بگزارید تا ۲ دفعه صدای بیپ بدید ، ۳۰ ثانیه صبر کنید تا دستگاه کاملا خاموش بشود .

۲ کابل برق کنسول را از پریز برق بیرون بکشید ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید

۳ کابل برق کنسول دوباره به پریز برق وصل کنید

موفق باشید
---------------------------------------------------​
کنسول را بطور ایستاده قرار بدهید

------------------------------------------​
چهار عدد مثال در بطری نوشابه زیر کنسول بصورت خوابیده قراد بدهید .

------------------------------------------​
تمام سیمها کابلها را از کنسول جدا کن و چند مدت صبر کن و دو باره وصل کن

-----------------------------------------​
درست زیر کنسول جای که دکمه ایجکت قرار دارد کنسول را برگردانی یه پایه پلاستیکی نواری قرار داره که دقیقا با دکمه ایجکت برابر است آن را باید بیرون بکشی

این هم عکس

برای بعضی ها مشکلشان درست شده وبرای بعضی نه

و گمان میکنند اثر گرم شدن این مشکل پیش می آید

ولی خود سونی هیچ راه حلی تا این زمان نداده

--------------------------------------

اول دیسک را وارد دستگاه کن بعد از چند ثانیه کنسول را خاموش کن

به این تاپیک بروید

تعمیرگاه کنسول خود باشید

مراحل را انجام بدهید بعد از اینکه دیسک بیرون آمد با بر عکس چرخاندن پیچ سی دی را وارد دستگاه کنید .

بهتر است دستگاه را عوض کنید چون مشکل دوباره بر میگرد

موفق باشید
هوا از چهار طرف کنسول جریان داشته باشه . زمانی که کنسول روشن است از جابجای کنسول خودداری کنید . وقتی بازی می کنید کنسول را مستقیم خاموش نکنید اول بازی یا برنامه ببندید و بعد کنسول را خاموش کنید .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر