مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,517
نام
مهدی
دوستان من پلی استیشن پرو دارم چند روزه یه لحظه تصویر می‌ره میاد چند ساعت یکبار کابل هم عوض کردم فرقی نکرد از چی می‌تونه باشه؟

Yasin13

کاربر سایت
Aug 28, 2022
3
سلام دوستان
من کنسول فت ۵۰۰ گیگ سری ۱۲۱۶ دارم
بعد این موقعی که دستگاه رو روشن میکنم بعد از چند دقیقه یه صدای تق میده از بدنه
موقع سرد شدن هم همینطور
چندین نفر گفتن که بخاطر اینه که آهن های داخل دستگاه دارن سرد یا گرم میشن
بخاطر همین انقباض و انبساط اینجوریه
مشکلی نداره
درست گفتن ؟

Yasin13

کاربر سایت
Aug 28, 2022
3
سلام دوستان
من یه کنسول فت سری ۱۲۱۶ دارم
بعد این موقعی ک روشن میکنم بعد از چند دقیقه صدای تق مانندی میده چند جا دیدم که گفتن صدای گرم و سرد شدن یا همون انبساط و انقباض آهن های داخل دستگاهست
آیا این درسته ؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
سلام دوستان
من یه کنسول فت سری ۱۲۱۶ دارم
بعد این موقعی ک روشن میکنم بعد از چند دقیقه صدای تق مانندی میده چند جا دیدم که گفتن صدای گرم و سرد شدن یا همون انبساط و انقباض آهن های داخل دستگاهست
آیا این درسته ؟

همونجوری که گفتی چون از بدنه هست اره برای منم اینجوری میشه بخصوص اگه بلافاصله بعد بازی خاموشش کنم .

crashh

کاربر سایت
Aug 7, 2010
292
دوستان بعضی از این پیجا ادمو میترسونند که حتما باید خمیر سیلیکون عوض بشه
دستگاه من سری اوله و همون اویل گرفتم ولی روی هم رفته 10 تا بازی هم باهاش بازی نکردم با این تفاسیر به خاطر سالهایی که گذشته لازمه بدم خمیرشو عوض کنه؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
دوستان بعضی از این پیجا ادمو میترسونند که حتما باید خمیر سیلیکون عوض بشه
دستگاه من سری اوله و همون اویل گرفتم ولی روی هم رفته 10 تا بازی هم باهاش بازی نکردم با این تفاسیر به خاطر سالهایی که گذشته لازمه بدم خمیرشو عوض کنه؟

به نظر من اگه یکبار دستگاه خود به خود خاموش شد موقع تعویضش هست . چون به احتمال زیاد بخاطر گرما خاموش شده

• Like
Reactions: crashh

Gxgxjh

عضو جدید
Sep 5, 2022
1
سلام دوستان ببخشید کنسول من مشکل پرش تصویر داره یعنی وقتی روشن میکنم میرم او بازی تصویر میپره و میاد از بعضی نقاط اگه کسی میدونه مشکل چیه بگه لطفا

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
دوستان کسی apu یا سیسکان ps4 رو تا حالا تعمیر کرده؟
من کنسولم بعد چراغ آبی شدن و یکی در میون بوت شدن الان دیگه کلا بوت نمیشه و چراغ ابی نشون میده.

game.addict

کاربر سایت
Jun 19, 2018
62
دوستان کسی apu یا سیسکان ps4 رو تا حالا تعمیر کرده؟
من کنسولم بعد چراغ آبی شدن و یکی در میون بوت شدن الان دیگه کلا بوت نمیشه و چراغ ابی نشون میده.
اگر امتحان نکردی اول کنسول رو با دکمه پاور روشن کن ( حدود 10 15 ثانیه نگه دار دکمه رو تا دوتا صدا بیپ بده اینجوری میره تا حالت safe mode ) حالا اگر اطلاعاتی که رو کنسول داری برات مهمه بار دفعه ی اول فقط rebuild data base بزن بعد خوده کنسول ری استارت میشه اگه وقت ریست شدن باز هم چشمک زن آبی گرفت( که در مورد من همینجور شد باید کنسول رو ریست فکتوری کنی ) دوباره پاور رو حدود 20 ثانیه نگه دار تا کنسول کامل به صورت اجباری خاموش بشه ( خیلی دل خراش و نگران کننده است این کار چون هارد صدای بدی میده) وقتی کامل خاموش شد دوباره پاور رو نگه دار برو تو حالت safe mode این بار فایل recovery update file رو از سایت سونی هر آپدیتی که هستی همون رو دانلود کن ( این فایل ریکاوری باشه حتما و حدودا هم 500 مگ حجمش از آپدیت معمولی بیشتره ) بعد بریز رو فلش بزن به کنسول. تو همون حالت safe mode که هستی آخرین گزینه ای که هست اگه اشتباه نکنم ( update and initialize ps4) رو انتخاب کن و منتظر باش آپدیت بشه( من چون چند بار این مشکل رو داشتم بعضی وقت ها تا 4 بار اینو میزدم تا کنسول فقط بوت بشه )
فقط حواست باشه این گزینه آخری همه ی اطلاعاتت رو پاک میکنه به نظرم منتظر باش اگر بقیه دوستان راه حل بهتری داشتن اونو امتحان کن اگر هم نه که ...

( تو مورد من هاردم مشکل پیدا کرده بود که اینطور شد)

crashh

کاربر سایت
Aug 7, 2010
292
به نظر من اگه یکبار دستگاه خود به خود خاموش شد موقع تعویضش هست . چون به احتمال زیاد بخاطر گرما خاموش شده
دستگاه یه بار وقتی توی میز بود و تقریبا فضای خالی اطرافش نداشت یک بار پیغام داغی بیش از حد دادو خاموش شد و زمانی که جاشو عوض کردم دیگه خاموش نشده
ولی تو بازی هایی مثل god of war یا الدن رینگ صدای فن خیلی زیاده
دستگاهو باز کردم و فنشو همینجوری از رو یه خورده تمیز کردم زیاد کثیف نبود
حالا نمی دونم ریسک کنم خمیرو عوض کنم یا صدای زیاد فن توی بازی های اخر نسلی عادیه؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
دستگاه یه بار وقتی توی میز بود و تقریبا فضای خالی اطرافش نداشت یک بار پیغام داغی بیش از حد دادو خاموش شد و زمانی که جاشو عوض کردم دیگه خاموش نشده
ولی تو بازی هایی مثل god of war یا الدن رینگ صدای فن خیلی زیاده
دستگاهو باز کردم و فنشو همینجوری از رو یه خورده تمیز کردم زیاد کثیف نبود
حالا نمی دونم ریسک کنم خمیرو عوض کنم یا صدای زیاد فن توی بازی های اخر نسلی عادیه؟

من پرو دارم روی بعصی بازیها صدای هواپیما میده.... اون صدا عادیه

• Like
Reactions: crashh

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
اگر امتحان نکردی اول کنسول رو با دکمه پاور روشن کن ( حدود 10 15 ثانیه نگه دار دکمه رو تا دوتا صدا بیپ بده اینجوری میره تا حالت safe mode ) حالا اگر اطلاعاتی که رو کنسول داری برات مهمه بار دفعه ی اول فقط rebuild data base بزن بعد خوده کنسول ری استارت میشه اگه وقت ریست شدن باز هم چشمک زن آبی گرفت( که در مورد من همینجور شد باید کنسول رو ریست فکتوری کنی ) دوباره پاور رو حدود 20 ثانیه نگه دار تا کنسول کامل به صورت اجباری خاموش بشه ( خیلی دل خراش و نگران کننده است این کار چون هارد صدای بدی میده) وقتی کامل خاموش شد دوباره پاور رو نگه دار برو تو حالت safe mode این بار فایل recovery update file رو از سایت سونی هر آپدیتی که هستی همون رو دانلود کن ( این فایل ریکاوری باشه حتما و حدودا هم 500 مگ حجمش از آپدیت معمولی بیشتره ) بعد بریز رو فلش بزن به کنسول. تو همون حالت safe mode که هستی آخرین گزینه ای که هست اگه اشتباه نکنم ( update and initialize ps4) رو انتخاب کن و منتظر باش آپدیت بشه( من چون چند بار این مشکل رو داشتم بعضی وقت ها تا 4 بار اینو میزدم تا کنسول فقط بوت بشه )
فقط حواست باشه این گزینه آخری همه ی اطلاعاتت رو پاک میکنه به نظرم منتظر باش اگر بقیه دوستان راه حل بهتری داشتن اونو امتحان کن اگر هم نه که ...

( تو مورد من هاردم مشکل پیدا کرده بود که اینطور شد)
دقیقا واسه منم همین شده، قبلا باید چهار بار تکرار میکردم تا سیف مود باز بشه الان دیگه هرکاری میکنم داخل سیف مود نمیره و چراغ ابی چشمک میزنه فقط و اگه حدودا 40 ثانیه پیوسته دکمه رو نگه دارم کنسول خاموش میشه. اخرین بار حدود نیم ساعت تلاش کردم تا کسنول روشن شد و وقتی روشن میشه مشکلی نداره
اگه مشکل از هارد کنسوله میتونم یه نو بخرم بندازم رو کنسول که حداقل روشن بشه؟ چون الان تعمیرگاه پرسیدم میخموان رو برد و چیپ سیسکان و apu تعمیر رو انجام بدن

game.addict

کاربر سایت
Jun 19, 2018
62
دقیقا واسه منم همین شده، قبلا باید چهار بار تکرار میکردم تا سیف مود باز بشه الان دیگه هرکاری میکنم داخل سیف مود نمیره و چراغ ابی چشمک میزنه فقط و اگه حدودا 40 ثانیه پیوسته دکمه رو نگه دارم کنسول خاموش میشه. اخرین بار حدود نیم ساعت تلاش کردم تا کسنول روشن شد و وقتی روشن میشه مشکلی نداره
اگه مشکل از هارد کنسوله میتونم یه نو بخرم بندازم رو کنسول که حداقل روشن بشه؟ چون الان تعمیرگاه پرسیدم میخموان رو برد و چیپ سیسکان و apu تعمیر رو انجام بدن
این مشکل فقط مربوط به هارد نیست (ولی یه نکته چیپ ها به خصوص تو این مدار های فشرده به این راحتی قابل تعویض و تعمیر نیست (اگر قابل تعمیر باشه ) ) به هر حال شما خودت میتونی هارد رو تست کنی روش آموزش تعویض و تعمیر هارد هم تو اینترنت هست بزنی میاد بعد که هارد رو باز کردی میتونی همونطور که تو 2 3 صفحه قبل دوستان گفتن با نرم افزار hd sentinel هارد رو تست کنید اگر مشکل داشت اقدام به خرید کنید چون هارد نو موردی که برای کنسول مناسب باشه حدود 1/5 در میاد باز اگه دوستانی که با تجربه ترن راهنمایی کنن بهتره

Solomoon

کاربر سایت
Sep 12, 2022
3
سلام دوستان، من دیگه نمیتونم آپدیت کنم به نظرتون مشکل از کجاست؟ یعنی آپدیت رو دانلود میکنم و وقتی میزنم نصب بشه آپدیت نصب نمیشه و منو وارد سیف مود می‌کنه. خیلی وقته اینطوریه اول فکر کردم مشکل از آپدیت ۹.۶۰ سونی هستش، منتظر موندم تا ۱۰ اومد الان میبینم اون رو هم نصب نمیکنه و کنسول من رو ۹.۳ مونده. کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟ در یوتیوب سرچ کردم که یه سری فیلم آورد اما با انجام دادن فیلم ها هم درست نشده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر