مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
دوستان مشکلم بدتر شده الان باید چندین بار روشن خاموش کنم کسنول رو تا لوگوی ps4 بیاد و روشن بشه
فقط چراغ آبی چشمک میزنه بجای اینکه سفید بشه رو روشن بشه. حتی از رست مورد هم اینجوری میشه و بالا نمیاد

یه حالتی هست بغیر ریست و ریبیلد باید یه فرمیمور 900 مگی دانلود کنی . کلا سیستم عامل رو پاک میکنه . بنظرم اونو امتحان کن
Initialize PS4 (Reinstall System Software)

داخل این صفحه برو
PS4 System software
و قسمت How to reinstall the PS4 console system software برو فایل دانلودی حدود 1 گیگ هست. نحوه انجام کار رو هم توضیح داده

اگه نشد حتما ببرش تعمیرگاه که بدتر نشه
و باید ریجن دستگاه و آپدیت یکی باشه (این مورد رو باید بررسی کنی فک کنم اوایل ps4 اومده بود اینجوری بوده و حالا دیگه همش یکی شده)

آخرین ویرایش:

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
پلی استیشن من با بعضی بازی ها مثل وارزون مشکل داره وارد بازی که میشم پلی استیشن صدای فن رو بالا میبره و خاموش میشه لطفا بگید مشکل چیست

مشکل احتمالا بازی های سنگین هستن که کنسول داره فن رو زیاد میکنه اما نمیتونه خنک کنه برای محافظت از گرما خاموش میکنه.
جای کنسول رو عوض کن فضای باز بیشتری داشته باشه اگه بتونی جلوی باد کولر بزاریش بهتره اگه با این مراحل درست نشد احتمالش خیلی کمه شاید چون هاردت پر هست فشار بیشتری بهش میاد و اگه این مورد نیست شاید گرد و خاک گرفته و نمیتوه تهویه هوا انجام بده تو یوتوب نحوه تمیزکاریش هست اگه نمیتونی ببرش بیرون تمیز کنن شاید هم مشکل از خمیر سیلیکونی چیزی باشه اگه تعمیرگاه بردیش بهشون بگو.

در کل چون میگی صدای فن زیاد میشه و خاموش میکنه مشکل گرما داره

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
سلام دوستان
این داستان سرویس کردن ps4 چیه؟بعضی از این پیجا تبلیغ میکنند که حتما باید سرویس بشه
چیکارش باید کرد؟خودمون میتونیم بازش کنیم تمیز کنیم یا کار ما نیست؟یا اصلا لازم هستش این کار؟

اگر خیلی ساله سرویس نشده بد نیست سرویسش کنی.
اگر یه کوچولو شم فنی داشته باشی کاری نداره و میتونی خودت انجام بدی بسته به مدل دستگاهت تو یوتیوب ببین نحوه باز کردن و عوض کردن خمیر سیلیکونش رو.

من خودم وقتی دستگاهمو باز کردم با اینکه خیلی قدییم نبود اما کلا خمیر از روی سی پی یو رفته بود به کنارها و روش چیزی نبودو حدود ده درجه دمام کمتر شد بعد سرویس. هر چند خمیر خوبی هم بهش زدم

• Like
Reactions: Black Roz

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
اگر خیلی ساله سرویس نشده بد نیست سرویسش کنی.
اگر یه کوچولو شم فنی داشته باشی کاری نداره و میتونی خودت انجام بدی بسته به مدل دستگاهت تو یوتیوب ببین نحوه باز کردن و عوض کردن خمیر سیلیکونش رو.

من خودم وقتی دستگاهمو باز کردم با اینکه خیلی قدییم نبود اما کلا خمیر از روی سی پی یو رفته بود به کنارها و روش چیزی نبودو حدود ده درجه دمام کمتر شد بعد سرویس. هر چند خمیر خوبی هم بهش زدم
خمیر چه برند و مدلی زدین بهش؟

game.addict

کاربر سایت
Jun 19, 2018
62
سلام دوستان کنسول ps4 مدل فت دارم مشکل از جایی شروع شده که یک بار روی حالت رست مود برق دستگاه قطع شده . بعد از اون وقت با روشن کردن دستگاه فقط چراغ آبی چشمک زن داشتم و کنسول بوت نمیشد بعد از آپدیت و اینیشیال کردن کنسول با فایل ریکاوری مشکلش حل شد و کنسول بالا اومد ولی مدتی بعد وقتی داشتم یک بازی رو آپدیت میکردم کنسول تو حالت شبه فیریز رفت و فرمان ها رو دیر اجرا میکرد آپدیت پیش نمیرفت و آیکون های روی اسکرین home همه به حالت دیفالت در اومده بودن ( یه شکل دسته با پس زمینه سیاه ) بعد از چند ساعت که تو این حالت بود مجبور شدم خاموش کنم و بعد که روشن کردم باز هم مشکل قبل ( کنسول بالا نمیومد و فقط چشمک زن آبی داشتم ) بعد از این مجبور شدم به جای یکبار چند بار با فایل ریکاوری کنسول رو اینیشیال (initialization) کنم تا بالا بیاد کسی مشکل مشابهی داشته که بتونه کمک کنه؟ آیا مربوط به هارد کنسول هست یا چیپ های سیستم سافت ور و اینکه اگه مربوط به هارد هست ممکنه خودم بتونم باز کنم و تعویض کنم ( اگر ممکنه راهنمایی کنید هارد رو میتونم خودم تهیه کنم از کجا و چطوری ) یا اینکه باید بدم تعمیر بیرون

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
سلام دوستان کنسول ps4 مدل فت دارم مشکل از جایی شروع شده که یک بار روی حالت رست مود برق دستگاه قطع شده . بعد از اون وقت با روشن کردن دستگاه فقط چراغ آبی چشمک زن داشتم و کنسول بوت نمیشد بعد از آپدیت و اینیشیال کردن کنسول با فایل ریکاوری مشکلش حل شد و کنسول بالا اومد ولی مدتی بعد وقتی داشتم یک بازی رو آپدیت میکردم کنسول تو حالت شبه فیریز رفت و فرمان ها رو دیر اجرا میکرد آپدیت پیش نمیرفت و آیکون های روی اسکرین home همه به حالت دیفالت در اومده بودن ( یه شکل دسته با پس زمینه سیاه ) بعد از چند ساعت که تو این حالت بود مجبور شدم خاموش کنم و بعد که روشن کردم باز هم مشکل قبل ( کنسول بالا نمیومد و فقط چشمک زن آبی داشتم ) بعد از این مجبور شدم به جای یکبار چند بار با فایل ریکاوری کنسول رو اینیشیال (initialization) کنم تا بالا بیاد کسی مشکل مشابهی داشته که بتونه کمک کنه؟ آیا مربوط به هارد کنسول هست یا چیپ های سیستم سافت ور و اینکه اگه مربوط به هارد هست ممکنه خودم بتونم باز کنم و تعویض کنم ( اگر ممکنه راهنمایی کنید هارد رو میتونم خودم تهیه کنم از کجا و چطوری ) یا اینکه باید بدم تعمیر بیرون

چون میگی یکبار با فایل ریکاوری درست شد و دوباره مشکل دار شد نمیدونم والا مشکل چیه ..شاید اصلا پاور مشکل پیدا کرده.
هارد رو خودت میتونی عوض کنی WD سایز 2.5 اینچی یا همون لب تابی .
اما میای یه هارد 2 تومن میگیری و میبینی مشکل بازم باشه بنظرم ببر تعمیرکار فقط بپرس مشکل چیه اما نزار تعمیر کنن بیا اینجا بپرس بعد تصمیم بگیر

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
چون میگی یکبار با فایل ریکاوری درست شد و دوباره مشکل دار شد نمیدونم والا مشکل چیه ..شاید اصلا پاور مشکل پیدا کرده.
اما میای یه هارد 2 تومن میگیری و میبینی مشکل بازم باشه بنظرم ببر تعمیرکار فقط بپرس مشکل چیه اما نزار تعمیر کنن بیا اینجا بپرس بعد تصمیم بگیر
هارد کنسولت رو دربیار وصل کن به سیستم و با نرم افزار hard disk sentinel وضعیت سلامتش رو ببین. اگر اوکی بود مطمئن میشی از هارد نیست و باید سراغ گزینه های دیگه رفت.

game.addict

کاربر سایت
Jun 19, 2018
62

هارد کنسولت رو دربیار وصل کن به سیستم و با نرم افزار hard disk sentinel وضعیت سلامتش رو ببین. اگر اوکی بود مطمئن میشی از هارد نیست و باید سراغ گزینه های دیگه رفت.هارد
هارد رو دادم تست کردن گفتن هدش خراب شده کسی اطلاعی از هارد خوب و قیمت مناسب داره - به نظرتون می ارزه هارد دست دوم وسترن 500G بگیرم یا نو بگیرم(فروشنده میگفت هارد رو به شرط میدم ) از طرفی هم هارد های جدید 500 ندارن منم 1 ترا برام زیاده
ممنون میشم اگر در مورد این راهنمایی کنید و اگر پیشنهادتون هارد جدید هست لطفا هاردی رو که پیشنهاد میدید بخرم با مدل و سریش بگید

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
هارد رو دادم تست کردن گفتن هدش خراب شده کسی اطلاعی از هارد خوب و قیمت مناسب داره - به نظرتون می ارزه هارد دست دوم وسترن 500G بگیرم یا نو بگیرم(فروشنده میگفت هارد رو به شرط میدم ) از طرفی هم هارد های جدید 500 ندارن منم 1 ترا برام زیاده
ممنون میشم اگر در مورد این راهنمایی کنید و اگر پیشنهادتون هارد جدید هست لطفا هاردی رو که پیشنهاد میدید بخرم با مدل و سریش بگید
من خودم یه وسترن ابی دو ترابایت رو گرفتم و راضی هستم : wd20spzxمدلش
اما اگر 500 میخوای بگیری و هزینه برات مهم نیست ssd های ارزون قیمتم میتونی فکر کنی اما اگر برات هزینه مهمه بگرد ببین هارد 500 با سرعت 7200 اگر گیر میاد بگیر اگر نه که یه وسترن یا سیگیت بگیر. من خودم وسترن کلا میپسندم هرچند یه سیگیت 500 هم هست سال ها رو پلی 3 انداختمش و تا الان اوکی بوده

هر چند به این نکته هم توجه کن که سری فت و اسلیم درگاهشون ساتا 2 هست و مثل پرو ساتا 3 نیستند

و اینکه شما خودتون هاردتون رو چک کردین از نظر ارور با نرم افزاری ک گفتم؟

آخرین ویرایش:

game.addict

کاربر سایت
Jun 19, 2018
62
من خودم یه وسترن ابی دو ترابایت رو گرفتم و راضی هستم : wd20spzxمدلش
اما اگر 500 میخوای بگیری و هزینه برات مهم نیست ssd های ارزون قیمتم میتونی فکر کنی اما اگر برات هزینه مهمه بگرد ببین هارد 500 با سرعت 7200 اگر گیر میاد بگیر اگر نه که یه وسترن یا سیگیت بگیر. من خودم وسترن کلا میپسندم هرچند یه سیگیت 500 هم هست سال ها رو پلی 3 انداختمش و تا الان اوکی بوده

هر چند به این نکته هم توجه کن که سری فت و اسلیم درگاهشون ساتا 2 هست و مثل پرو ساتا 3 نیستند

و اینکه شما خودتون هاردتون رو چک کردین از نظر ارور با نرم افزاری ک گفتم؟
نه من خودم تست نکردم بردم یه تعمیری هارد برام تست کرد ( چون خودم نه تبدیل داشتم / نه قاب اکسترنال اضافه) روش دیگه ای هست که بتونم خودم هارد رو تست کنم ؟
و اینکه به جای 7200 همون 5400 باشه خیلی تفاوت در سرعت دستگاه ایجاد میکنه یا اونقدر ها هم چشمگیر نیست؟

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,517
نام
مهدی
دوستان کنسول من کپی خوره و امروز به صورت دستی خاموش کردم بعد روشن کردم جلبریک کردم کنسول ریست شد و ریبلد شد همه ایکونها رفت خلاصه حافظه پر نشون میداد ولی بازی ها نبود یکی بهم گفت با برنامه ps4 toolset برمیگرده منم نصب کردم آیکن ها برگشت ولی باگی که داشت اگر بازی اجرا کنی دیگه حذف نمیشه حالا من باهاش یک بازی ویچر ۳ اجرا کردم دیگه گزینه دیلیت نداره به صورت دستی از file Zilla پاک کردم بازم آیکون هست و نصب مجدد هم نمیشه کرد کسی راه حلی داره؟ IMG_20220821_223117_152.jpg IMG_20220821_182556_134.jpg

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
نه من خودم تست نکردم بردم یه تعمیری هارد برام تست کرد ( چون خودم نه تبدیل داشتم / نه قاب اکسترنال اضافه) روش دیگه ای هست که بتونم خودم هارد رو تست کنم ؟
و اینکه به جای 7200 همون 5400 باشه خیلی تفاوت در سرعت دستگاه ایجاد میکنه یا اونقدر ها هم چشمگیر نیست؟
اگر کیس داری میتوین وصل کنی به اون تست بگیری

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,800
نام
وحید
هاردهای 500 بازار همه رفرش هستن و اصلی و نو گیر نمیاد
وسترن دیجیتال ابی یک ترا بگیر هم گارانتی داره هم سرعتش خوبه هم رفرش نیست
من زیاد بستم برای دوستان خوب بوده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر