مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
سلام. دوستان چندتایی مارک ارزون قیمت موس رو پیشنهاد بدین برا اتصال به ps4
مال خودم viera هست و متاسفانه عمل نمیکنه
ممنون

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
سلام دوستان

من با ps4 pro دارم بازیهای PS+ رو دانلود می کنم; در حالتی که دستگاهم روشنه سرعت دانلود طبیعیه اما وقتی دستگاه رو تو حالت rest mode قرار میدم(تنظیمات stay connected to Internet هم فعاله) بعد از 1 یا 2 ساعت دانلود متوقف میشه؟ لطف کنید راهنماییم کنید؟

با تشکر

با درود
تنظیمات بزار رو حالتی که خاموش نشه
وقتی زدی دانلود کابل hdmi رو از پشت دستگاه بکش
موفق باشی

TWO-FACE2

کاربر سایت
Jun 21, 2013
165
سلام
من یک ماهی با ps4 بازی نکردم الان که روشن کردم دکمه مربع کنترلر کار نمیکنه دکمه پشت دسته روهم فشار دادم هیچی نشد به کامپیوتر هم وصل کردم بازم کار نمیکنه مشکل از چیه به نظرتون؟

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
سلام
من یک ماهی با ps4 بازی نکردم الان که روشن کردم دکمه مربع کنترلر کار نمیکنه دکمه پشت دسته روهم فشار دادم هیچی نشد به کامپیوتر هم وصل کردم بازم کار نمیکنه مشکل از چیه به نظرتون؟
یه بار ریستارش کن

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
دقیق گوش ندادین چی گفتم...تمیز کردن تاثیری نداره....keypad flex دستتون یه تیکست یا 2 تیکه؟ اون قسمتهایی که به مدار برد می چسبه ( اصلا کاری به مدار R2 نداشته باش من منظورم اون فلکس اصلی هست که روش کلی مداره مثل عکس زیر که دورش خط قرمز کشیدم)

652m_12333.jpg

ببین این قسمت زیرش یه پد خیلی نرم هست روی دسته که این میخوابه روش..حالا شما روی اون پد نرم یه چیزی شبیه خودش که ضخامت بسیار کمی داره تاکید میکنم بسیار کم بزارش روی اون پد نرمه که یه مقدار بالاتری بیاد بعد این Flex key pad بزار روش بعد دسترو ببند..اگر مدار دستت 2 تیکست باید رو 2 طرف این کارو انجام بدی...احتمالا مشکلت حل بشه.
ای خدا من وسط قرنطینه همین مشکل برام پیش اومد زدم گیم پد رو نابود کردم درستم نشد الان با این کاری که گفتی دکمه های R1 و R2 که مشکل داشتن درست شد:-bd
بار اخر زدم اون قسمت مربوط به تاچ پد که میزنی جا توی برد رو خرابش کردم تاچ پد کار نمیکنه که خیلی مهم نیست برا تایپه فقط یکی دیگشو بعد میخرم تعویض میکنم...
مرسی

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
سلام.
از همون منو باید کنسول و ریست فکتوری کنی دوست عزیز.
متاسفانه هیچ راهی نداره.

من کنسول دوستم این مدلی شد و تنها راه درست شدنش همین بود.

اسلیم که بهتره کلن.
کنسول دسته دو همیشه ریسک خودشو داره.
اصلن هم نمیشه تشخیص داد چقدر کار کرده چون با اسپری و جارو شارژی های قوی میشه تمیزش کرد.

تنها راه فهمیدن کارکرد کنسول اینه که باز شه و یه تعمیرکار حرفه ای چک ش کنه.
در کل توصیه ام اینه اکبند بگیرید چون متاسفانه تو بازار کنسول کارکرده ی تعمیری زیاده.
سلام مجدد
آره مجبورم شدم ریست فکتوری کنم.....تمام دانلودها پرید....اما یه مشکل دیگه اگر ممکنه راهنمایی کنید:
من روی کنسول دو تا اکانت ساخته بودم ریجن یک و دو ...یکیش آمریکا اون یکی انگلستان..الان با اکانت مربوط به آمریکا وارد شدم و ایمیل هم دادم و بدون مشکل رفت جلو و مثلا تروفیها رو میشه دید...مشکل اینه که واسه ساخت اون یکی اکانت توی صفحه اول ورود میزنم نیو یوزر و میرم جلو ولی وقتی ایمیل دومم رو میزنم اصلا کد دوم به گوشی ارسال نمیشه تا بتونم مراحلش طی کنم.
میدونین چیکار باید کرد؟؟

mybazicenter

عضو جدید
May 12, 2020
1
سلام.
دستگاه ps4 slim من یک هفته پیش دچار مشکل شد به این صورت که در بازی ها چه آنلاین و چه آفلاین و حتی در منوهای خود دستگاه ، تصویر دچار فریز میشد و حتی گاهی باز هنگ میکرد و مجبور میشدی بازی رو کلا ببندی . databese rebulid هم انجام دادم درست نشد دوباره آخرین ورژن فریم ویر رو هم نصب کردم. قاب روی دستگاه رو هم باز کردم گرد و خاکش رو تمیز کردم، فایده ای نداشت . از بازی ها هم که خواستم بکاپ بگیرم نشد و روی 60 درصد ارور داد. نهایتا ریست فکتوریش کردم که بازهم مشکل فریز توی منوها بود ...
دستگاه گارانتی داره ، بردم شرکتش و بعد از چند روز کارشناسشون تماس گرفت و گفت هارد رو تست کردیم سالمه و مشکل از حرارت بالا بوده که احتمالا مادر بورد مشکل پیدا کرده و اگر زیاد بازی میکنی باید فن براش میزاشتی و مشکل در اثر حرارت شامل گارانتی نمیشه و ...
کسی با این مشکل بخورد داشته ؟ آیا داغ شدن و یا حرارت بالا میتونه چنین آسیبی به دستگاه بزنه ؟ لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن ... با تشکر

• Like
Reactions: se.phi.roth

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
سلام.
دستگاه ps4 slim من یک هفته پیش دچار مشکل شد به این صورت که در بازی ها چه آنلاین و چه آفلاین و حتی در منوهای خود دستگاه ، تصویر دچار فریز میشد و حتی گاهی باز هنگ میکرد و مجبور میشدی بازی رو کلا ببندی . databese rebulid هم انجام دادم درست نشد دوباره آخرین ورژن فریم ویر رو هم نصب کردم. قاب روی دستگاه رو هم باز کردم گرد و خاکش رو تمیز کردم، فایده ای نداشت . از بازی ها هم که خواستم بکاپ بگیرم نشد و روی 60 درصد ارور داد. نهایتا ریست فکتوریش کردم که بازهم مشکل فریز توی منوها بود ...
دستگاه گارانتی داره ، بردم شرکتش و بعد از چند روز کارشناسشون تماس گرفت و گفت هارد رو تست کردیم سالمه و مشکل از حرارت بالا بوده که احتمالا مادر بورد مشکل پیدا کرده و اگر زیاد بازی میکنی باید فن براش میزاشتی و مشکل در اثر حرارت شامل گارانتی نمیشه و ...
کسی با این مشکل بخورد داشته ؟ آیا داغ شدن و یا حرارت بالا میتونه چنین آسیبی به دستگاه بزنه ؟ لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن ... با تشکر
سلام
دستگاه شما باید ریبال بشه
بله داغ شدن زیاد مادربرد و انبساط و انقباض مادربرد باعث قطع اتصال لحیم کاری APU به مادربرد میشه ،لحیم کاری APU هم دم دستگاه خودش مثل BGA ماشین و شابلون مناسب و غیره میخواد که اطلاع ندارم تو ایران انجام میدن یا نه.
البته مورد مهم اسمبل داخل کارخانه هم بسیار مهمه و امکان داره لحیم کاری بدرستی اونجا انجام نشده.
ps4 کلا کنسولی بود که خرابی با این مشکل کم داره و متاسفانه شانس شما بوده.
این مشکل تو ایکس باکس 360 های فت مدلهای اولیه و پلی استیشن3 مدلهای اولیه خیلی شایع بود.

البته یه مورد مهم دیگه ،حتما از سلامت کامل پاور کنسولت مطمعن بشو.

• Like

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
سلام مجدد
آره مجبورم شدم ریست فکتوری کنم.....تمام دانلودها پرید....اما یه مشکل دیگه اگر ممکنه راهنمایی کنید:
من روی کنسول دو تا اکانت ساخته بودم ریجن یک و دو ...یکیش آمریکا اون یکی انگلستان..الان با اکانت مربوط به آمریکا وارد شدم و ایمیل هم دادم و بدون مشکل رفت جلو و مثلا تروفیها رو میشه دید...مشکل اینه که واسه ساخت اون یکی اکانت توی صفحه اول ورود میزنم نیو یوزر و میرم جلو ولی وقتی ایمیل دومم رو میزنم اصلا کد دوم به گوشی ارسال نمیشه تا بتونم مراحلش طی کنم.
میدونین چیکار باید کرد؟؟

متاسفانه کد دیگه واسه اکانت انگلیس نمیاد!
حالا اشکال از کجاست معلوم نیست و چند نفر هم همین مشکل و داشتن.
با پشبیانی سونی شعبه انگلیس چت کنید شاید تونستن کمک کنن.

سلام.

سلام درست میگن فقط حرارت بالا موجب همچین اتفاقی میشه.
البته من چند مورد هم دیدم که این اکانت های هکی زدن کنسول و نابود کردن.

• Like

mahdi....h

کاربر سایت
Feb 29, 2020
12
سلام.
این مشکل از استفاده زیاد سعی کن ازش لذت ببری مال همه اینجوری

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
دوستان دسته من قاطی کرده چند وقته

وقتی R3 رو میزنم، همزمان دکمه R2 هم عمل میکنه !

بعضی وقتها R2 برای خودش عمل میکنه همینجوری

بعضی وقتها R2 عمل نمیکنه اصلا

بعضی وقتها تو منوی بازی که میگه Press X to start ، دکمه ضربدر کار نمیکنه

بعضی وقتها هم سالمه بدون مشکل

مشکل دسته من چیه ؟ از کدوم قسمتش هست این ایرادها ؟

• Like

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
سلام.من مشکلی با ریجن 1 آمریکا ندارم اون اتفاقا پیامکاش میاد.مشکل من با ریجن 2 هست انگلستان.کنسولم ریجن دو هست و تمام دیسکها هم ریجن2..........کلی بازی دانلودی روی ریجن2 دارم.الان اگه نتونم اکانت ریجن2 رو بسازم کل بازیهام از بین میره؟؟با یه ایمیل دیگه اگه بسازم که صددرصد شناسایی نمیکنه......کمک کنید یه راه حلی بدین که بتونم با همون ایمیل قیل اکانت ریجن2 رو بسازم.ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر