مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

jaferpour

کاربر سایت
Jun 13, 2021
202
سلام دوستان امروز با کنسول فیفا میزدم صفحه سبز شد
دستگاه خاموش شد
بعد ده دقیقه هم کلا روشن نمیشه یعنی تا روشن میکنی چراغ هنوز سفید نشده خاموش میشه
راهنمایی های اینجا شاید کمک بکنه بهتون:
How to fix PS5 Green Screen of Death
-فیش رو به ورودی دیگر تلویزیون بزنید.
-با تلویزیون دیگر چک کنید
-کابل HDMI رو عوض بکنید
-نرم افزار سیستم عامل PS5 را آپدیت کنید
-قابلیت HDR را خاموش کنید
-تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه ببرید.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,434
راهنمایی های اینجا شاید کمک بکنه بهتون:
How to fix PS5 Green Screen of Death
-فیش رو به ورودی دیگر تلویزیون بزنید.
-با تلویزیون دیگر چک کنید
-کابل HDMI رو عوض بکنید
-نرم افزار سیستم عامل PS5 را آپدیت کنید
-قابلیت HDR را خاموش کنید
-تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه ببرید.
داداش جدا کنسولو برا پسرت خریده بودی؟
داری عین بلبل جواب همه مشکلاتو میدی
خدایی من موندم چی بگم
این همه اطلاعاتی که شما دارین به آدمی میخوره که حداقل ۲۰ سال با کنسول بزرگ شده

آخرین ویرایش:

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
سلام دوستان کسی میدونه ارور ce-108255-1 چطوری رفع میشه؟؟یماهم نیست کنسول و گرفتم این مشگل و داره تو بازیا هنگ میکنه و این ارورو میده ...تمام راه حل های پیشنهادی که سونی گفته بود و انحام دادم ولی مشگل برطرف نشده... بجز دوتا بازی دیگه هرچی بازی اجرا کردم این ارورو داد...پرسوجو کردم میکن آیسی کنترل ssd مشگل داره نمیتونه فرامین و درست انجام بده این اتفاق میفته بعدش میگن قطعش هنوز موجود نیست تو بازار دنیا....میخوام بدونم کسی هست که مشگل من و داشته باشه؟؟آیا امکانش هست این مشگل با یک آپدیت از طرف سونی درست بشه آخه تو همه بازی ها این مشگل و نداره...ممنون میشم کمک کنید✋🌹🌹🌹🌹🌹

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
خدارو شکر که مشکل این دوستمون حل شد.واقعا واقعا از صمیم قلب براتون دعا میکنم این اتفاق براتون نیوفته با این قیمتها و گرونی واقعا آدم مستاصل میشه و متاسفانه تعمیرکار درست هم که نداریم همش آدم میپیچونن من اون مشکل برام پیش اومده بود یه تعمیرکار تو چاراه ولیعصر گیر داده بود از فن هستش و تعمیرش 1.5 میلیون تومن میشه میگفتم بابا این فنش که درست داره میچرخه.
دوست خوبمون دانیال کینگ امیدوارم هرجا هست خدا کمکش بکنه واقعا کمک کرد برعکس بعضی دوستان که حتی مشکل منو کتمان کردند.
حالا این تجربه ام رو نوشته بودم پاک کردند ولی مینویسم (زکات علم) شاید به درد کسی بخوره:
همون فیلمها و عکسها وراهنمایی های آقا دانیال گفتم احتمالا دستگاه ما هم همین مشکل رو داره
از تعمیرکارهای کنسول که براتون نگم.هرجا میبردم میگفتن بذار بمونه هزینشم دو میلیون تومن میشه سه میلیون تومن میشه برو دو هفته دیگه بیا
بعضیاشونم میخواستن پایه به زور بفروشن بهم مثلا میگفتن بیا این پایه فن دار رو ببر بذار خنک بشه حالا رسانش گرمایی مشکل داره فن کوچولو زیر کنسول بذاری چه تاثیری داره حقیقتا
با راهنمایی دانیال کینگ گرامی من هم اتفاقا مثل ایشون دوست همکارم تعمیرکار موبایل بود من و این تعمیرکار رو کانکت کرد
رفتم پیشش توضیح دادم مشکلو و فیلمی که دانیال کینگ داده بود بهش نشون دادم گفت خودتم بیا وایسا حضوری برات انجام میدم 300 هزار تومن هم میگیرم
گفتم بسم اله دستگاه رو بردم بنده خدا آروم آروم مثل عمل جراحی انجام داد و همون مشکل یکنواخت نبودن فلز مایع روی پردازنده بود که یدستش کرد و بست و خوشبختانه تا الان مشکل نداشته
اینکه چرا اینجوری میشه صد در صد بخاطر حمل و نقل غیر استاندارد هستش که کنسول از موادی قانونی وارد کشور نمیشه و بصورت هندونه خربزه ای قاچاق میشه که این مشکلات رو رقم زده
باز هم از صمیم قلب آرزو میکنم برای کسی این مشکلات پیش نیاد

خدارو شکر که مشکل این دوستمون حل شد.واقعا واقعا از صمیم قلب براتون دعا میکنم این اتفاق براتون نیوفته با این قیمتها و گرونی واقعا آدم مستاصل میشه و متاسفانه تعمیرکار درست هم که نداریم همش آدم میپیچونن من اون مشکل برام پیش اومده بود یه تعمیرکار تو چاراه ولیعصر گیر داده بود از فن هستش و تعمیرش 1.5 میلیون تومن میشه میگفتم بابا این فنش که درست داره میچرخه.
دوست خوبمون دانیال کینگ امیدوارم هرجا هست خدا کمکش بکنه واقعا کمک کرد برعکس بعضی دوستان که حتی مشکل منو کتمان کردند.
حالا این تجربه ام رو نوشته بودم پاک کردند ولی مینویسم (زکات علم) شاید به درد کسی بخوره:
همون فیلمها و عکسها وراهنمایی های آقا دانیال گفتم احتمالا دستگاه ما هم همین مشکل رو داره
از تعمیرکارهای کنسول که براتون نگم.هرجا میبردم میگفتن بذار بمونه هزینشم دو میلیون تومن میشه سه میلیون تومن میشه برو دو هفته دیگه بیا
بعضیاشونم میخواستن پایه به زور بفروشن بهم مثلا میگفتن بیا این پایه فن دار رو ببر بذار خنک بشه حالا رسانش گرمایی مشکل داره فن کوچولو زیر کنسول بذاری چه تاثیری داره حقیقتا
با راهنمایی دانیال کینگ گرامی من هم اتفاقا مثل ایشون دوست همکارم تعمیرکار موبایل بود من و این تعمیرکار رو کانکت کرد
رفتم پیشش توضیح دادم مشکلو و فیلمی که دانیال کینگ داده بود بهش نشون دادم گفت خودتم بیا وایسا حضوری برات انجام میدم 300 هزار تومن هم میگیرم
گفتم بسم اله دستگاه رو بردم بنده خدا آروم آروم مثل عمل جراحی انجام داد و همون مشکل یکنواخت نبودن فلز مایع روی پردازنده بود که یدستش کرد و بست و خوشبختانه تا الان مشکل نداشته
اینکه چرا اینجوری میشه صد در صد بخاطر حمل و نقل غیر استاندارد هستش که کنسول از موادی قانونی وارد کشور نمیشه و بصورت هندونه خربزه ای قاچاق میشه که این مشکلات رو رقم زده
باز هم از صمیم قلب آرزو میکنم برای کسی این مشکلات پیش نیاد
سلام من کنسول مشگل فریز کردن تو بازیارو داره آیا با همین روشی که شما رفتید منم میتونم مشگلمو حل کنم ؟؟من هنوز از تو سیف مد ریست فکتوری نکردم ولی از تو خود دستگاه یبار اینکارو کردم و از تو سیف مد ریبیلد دیتا کردم....بخدا اعصابم داغونه ۲۰ تومن دستگاه خریدیم ریده شد توش😢😢😢

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,923
سلام من کنسول مشگل فریز کردن تو بازیارو داره آیا با همین روشی که شما رفتید منم میتونم مشگلمو حل کنم ؟؟من هنوز از تو سیف مد ریست فکتوری نکردم ولی از تو خود دستگاه یبار اینکارو کردم و از تو سیف مد ریبیلد دیتا کردم....بخدا اعصابم داغونه ۲۰ تومن دستگاه خریدیم ریده شد توش😢😢😢
مشکل فریز ممکنه دلایل متفاوت داشته باشه ممکنه مشکل شما مثل همین دوستمون باشه ممکنه مربوط به GPU یا SSD کنسول باشه ( مورد SSD موارد بیشتری بوده )
یک نسخه رو نمیشه برای همه کنسول ها پیچید باید یک تعمیر کار مجرب پیدا کنید ولی قبلش حتما ریست فکتوری کنید

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
مشکل فریز ممکنه دلایل متفاوت داشته باشه ممکنه مشکل شما مثل همین دوستمون باشه ممکنه مربوط به GPU یا SSD کنسول باشه ( مورد SSD موارد بیشتری بوده )
یک نسخه رو نمیشه برای همه کنسول ها پیچید باید یک تعمیر کار مجرب پیدا کنید ولی قبلش حتما ریست فکتوری کنید
با پرسو جو هایی که کردم گفتن سیستم عامل دستگاه از روی ssd لود میشه پس احتمالش کمه که خود ssd مشگل داشته باشه ولی احتمالش زیاده که آیسی کنترل که سر راه ssd وجود داره مشگل داشته باشه...بعدشم گفتن قطعش هنوز تو بازار جهانی مثل چینم نیست اگه درآینده تأمین بشه امکانش هست که قابل تعمییر باشه...همه اینار گفت ولی نگفت ۱۰۰ درصد مشگل این باشه یه احتمال کوچیکم میدن که مشگل نرم افزاری باشه و از طریق آپدیت حل بشه و من امیدوارم نرم افزاری باشه....

• Like
Reactions: jaferpour

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,923
با پرسو جو هایی که کردم گفتن سیستم عامل دستگاه از روی ssd لود میشه پس احتمالش کمه که خود ssd مشگل داشته باشه ولی احتمالش زیاده که آیسی کنترل که سر راه ssd وجود داره مشگل داشته باشه...بعدشم گفتن قطعش هنوز تو بازار جهانی مثل چینم نیست اگه درآینده تأمین بشه امکانش هست که قابل تعمییر باشه...همه اینار گفت ولی نگفت ۱۰۰ درصد مشگل این باشه یه احتمال کوچیکم میدن که مشگل نرم افزاری باشه و از طریق آپدیت حل بشه و من امیدوارم نرم افزاری باشه....
من تا جایی که اطلاع دارم اگر کنترلر SSD باشه وسط بازی پرت میکنه بیرون و فریز نمیکنه . فریز مربوط به مشکلات خود SSD میشه که قابل تعویض هم نیست
اون قطعه کنترلر هم بعیده پیدا بشه باید یک کنسول مشابه خرد بشه و قطع اش رو جایگزین کنن
ولی احتمال اینکه بالارفتن دمای کنسول هم باعث این مورد بشه هست که باید بررسی بشه

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
من تا جایی که اطلاع دارم اگر کنترلر SSD باشه وسط بازی پرت میکنه بیرون و فریز نمیکنه . فریز مربوط به مشکلات خود SSD میشه که قابل تعویض هم نیست
اون قطعه کنترلر هم بعیده پیدا بشه باید یک کنسول مشابه خرد بشه و قطع اش رو جایگزین کنن
ولی احتمال اینکه بالارفتن دمای کنسول هم باعث این مورد بشه هست که باید بررسی بشه
دمای کنسول خوبه مشگلی نداره...دستگاه وقتی فریز میشه بعداز یکی دو دقیقه خودش از بازی میاد بیرون و میبنده بازیو....این تعمیرکاریم که من ازش سوال کردم گفت که قطعش الان نیست فعلا بعدشم گفت که امکانش هست دستگاه cpu خراب بیارن یا کلا بردش مشگلی داشته باشه که قابل استفاده نباشه بشه این قطعرو از روش برداشت و جایگزین این کرد...خودشم یه دستگاه داشت که همین مشگل دستگاه من و داشت و گذاشته بودش تا اینجوری حلش کنه....من الان نگرانم چون انقد تو این سایتا حرفای جور باجور میزنن که آدم گیج میشه...

• Like
Reactions: dooste.man83

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
سلام دوستان من امروز برای بار دوم وسط بازی این ارور رو گرفتم ! اونجوری که توی اینترنت نوشته یه ارور رایج هستش اما خود سایت سونی نوشته میتونه هم ایراد نرم افزاری باشه هم سخت افزاری ! راستش یکم نگران شدم ! شما تا حالا به این اروربرخورد کردید ؟؟

View attachment 225070
سلام داداش این دقیقا همون اروری که من تو اکثر بازی ها دارم و نمیتونم بازی کنم...شما تونستی مشگلت و حل کنی؟؟

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
میتونی بری safe mode
اگر اره که فریمور بریز رو فلش نصب کن شاید مشکل برطرف شد

اگر نه مشکل سخت افزاری رخ داده احتمال زیاد.
سلام چجوری فریمور بریزیم و نصب کنیم رو ps5??

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,923
سلام داداش این دقیقا همون اروری که من تو اکثر بازی ها دارم و نمیتونم بازی کنم...شما تونستی مشگلت و حل کنی؟؟
منم این ارور رو بعد آپدیت اخیر چند بار گرفتم اما مهم نیست بنظر نرم افزاری میاد که توی آپدیت های بعدی برطرف میشه

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
شما کنسولت رو ریست فکتوری کردی یا نه؟

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
منم این ارور رو بعد آپدیت اخیر چندین بار گرفتم اما مهم نیست بنظر نرم افزاری میاد که توی آپدیت های بعدی برطرف میشه
داداش الان آپدیت دستگاهت چنده؟والا من قبل آپدیتم این مشگل و داشتم بعد که به آخرین آپدیت بروزرسانی کردم بازم همین مشگل و دارم...کلا ۳ تا بازی و تونستم تا الان بازی کنم باهاش....

AbbasM68

کاربر سایت
Oct 31, 2021
24
شما کنسولت رو ریست فکتوری کردی یا نه؟
از تو رست مد هنوز نه ولی از رو خود دستگاه یعنی تو نرم افزار خود دستگاه یبار ریست فکتوری کردم یبارم بعداز اون از تو سیف مد ریبیلد دیتا زدم

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,923
داداش الان آپدیت دستگاهت چنده؟والا من قبل آپدیتم این مشگل و داشتم بعد که به آخرین آپدیت بروزرسانی کردم بازم همین مشگل و دارم...کلا ۳ تا بازی و تونستم تا الان بازی کنم باهاش....
من توی بازی این ارور رو ندارم وقتی Spotify رو اجرا میکنم گهگاهی این ارور میاد که میبندم برنامه رو مجدد باز میکنم خودم فکر میکنم مربوط به اینترنتم هست

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر