مشکلات نرم افزاری

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
یه سوال
مثلا بازی کامپیوتر برا ویندوز نصب می‌کنی رو اکثر ویندوز ها چه نسخه ها مختلف چه ورژن ها مختلف نصب میشه

بازیا لینوکس چجورین؟ رو همه لینوکس ها نصب میشن
بالا ۱۰۰ نوع لینوکس وجود داره

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
یه سوال
مثلا بازی کامپیوتر برا ویندوز نصب می‌کنی رو اکثر ویندوز ها چه نسخه ها مختلف چه ورژن ها مختلف نصب میشه

بازیا لینوکس چجورین؟ رو همه لینوکس ها نصب میشن
بالا ۱۰۰ نوع لینوکس وجود داره

لینوکس در حقیقت توزیع های مختلفی داره که هر کدوم براساس یسری مواردی بصورت جدا دارن توسط تیم های جدایی توسعه پیدا میکنن. همه این توزیع ها کرنل یکسانی دارن. از منابع مخصوص خودشون نرم افزار و آپدیت دریافت میکنن و ...
برای بازی هم چون خیلی از بازی ها برای لینوکس ارائه نمیشه خب تعداد چیزهایی که میشه نصب کرد کمترن اما خیلی از بازی های معروف رو هم داره و اگر اشتباه نکنم استیم هم روی لینوکس عرضه شده ولی اینکه حالا بازی ها به چه شکلیه رو دقیقا نمی دونم.

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
لینوکس در حقیقت توزیع های مختلفی داره که هر کدوم براساس یسری مواردی بصورت جدا دارن توسط تیم های جدایی توسعه پیدا میکنن. همه این توزیع ها کرنل یکسانی دارن. از منابع مخصوص خودشون نرم افزار و آپدیت دریافت میکنن و ...
برای بازی هم چون خیلی از بازی ها برای لینوکس ارائه نمیشه خب تعداد چیزهایی که میشه نصب کرد کمترن اما خیلی از بازی های معروف رو هم داره و اگر اشتباه نکنم استیم هم روی لینوکس عرضه شده ولی اینکه حالا بازی ها به چه شکلیه رو دقیقا نمی دونم.

ممنونم
میخواستم رو pc قدیمی لینوکس نصب کنم
چون منابع سیستمی استفاده نمیکنه همش در دسترسه
و سریعه و بهتر اجرا می‌کنه

یه توزیع خوب و راحت از لینوکس برا کاربران عادی و نوپا لینوکس چی هست که دانلود و نصب کنم؟
نیاز نباشه فرمت هارد عوض کنم

قدیم چندبار لینوکس نصب کردم کل ها د فرمت کرد به فرمت خاصی
مثلا رد هت و ..... نصب کرده بودم حتی پارسیکس نسخه ایرانی
ولی قضیه برا ۱۰ سال پیشه

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
ممنونم

یه توزیع خوب و راحت از لینوکس برا کاربران عادی و نوپا لینوکس چی هست که دانلود و نصب کنم؟

ولی قضیه برا ۱۰ سال پیشه
به نظر من یه باندل بردار از ایسام در حد یه تومن
چیزای خوبی پیدا میشه مثلا i3وi5
بدون گرافیک
یه کیس خیلی ارزون
پاور گرین دست دو بخر ارزونه
و رم و هارد
یه چیز در حد 2و نیم میشه ولی سیستم خوبی میشه

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
ممنونم

ولی قضیه برا ۱۰ سال پیشه
توزیع سبک که زیاد هست. بستگی به این داره که چه دسکتاپی باشه. Ubuntu خوبه چون هم چهره آشنایی میتونه داشته باشه و هم اینکه کامیونیتی و پشتیبانی خوبی داره.
در مورد بحث فرمت کردن هم چون نوع سیستم و فایل بندی ها فرق دارن تو ویندوز ولینوکس فرمت های مورد پشتیبانی هم متفاوته . آموزشهاش هست که حتی بتونی کنار ویندوز بصورت dual boot بریزی.

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
به نظر من یه باندل بردار از ایسام در حد یه تومن
چیزای خوبی پیدا میشه مثلا i3وi5
بدون گرافیک
یه کیس خیلی ارزون
پاور گرین دست دو بخر ارزونه
و رم و هارد
یه چیز در حد 2و نیم میشه ولی سیستم خوبی میشه

کامپیوتر خودم سی پیوش amd ه ۳ هسته ای فرکانس ۳۵۰۰
رم ۴
و .......

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
توزیع سبک که زیاد هست. بستگی به این داره که چه دسکتاپی باشه. Ubuntu خوبه چون هم چهره آشنایی میتونه داشته باشه و هم اینکه کامیونیتی و پشتیبانی خوبی داره.
در مورد بحث فرمت کردن هم چون نوع سیستم و فایل بندی ها فرق دارن تو ویندوز ولینوکس فرمت های مورد پشتیبانی هم متفاوته . آموزشهاش هست که حتی بتونی کنار ویندوز بصورت dual boot بریزی.

ممنونم
احتمالا ابونتو نصب کنم
یادمه یه لینوکسی داشتم به اسم لیندوز

آموزش ها نصب دوگانه باید پیدا کنم یاد بگیرم

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
سلام .
وقتی اسپیکر وصل می کنم ، سیستم نمیشناستش . تو قسمت playback devices میزنه not plugged in درحالی که وصله .
بنظرم هر کاری بود رو انجام دادم ولی تغییری حاصل نشد . از آپدیت درایور صدا تا فعال و غیرفعال کردن از device manager. این تصاویر رو میذارم برای درک بهتر !

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
سلام .
وقتی اسپیکر وصل می کنم ، سیستم نمیشناستش . تو قسمت playback devices میزنه not plugged in درحالی که وصله .
بنظرم هر کاری بود رو انجام دادم ولی تغییری حاصل نشد . از آپدیت درایور صدا تا فعال و غیرفعال کردن از device manager. این تصاویر رو میذارم برای درک بهتر !

اسپیکر ها سالمن؟ جای دیگه ای تست کردید؟
پورت ورودی سیستمتون سالمه؟ دستگاه های دیگه رو میشناسه؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام .
یه هدفونی چیزی بزن ببین اونو میاره، حداقل مشخص بشه مشکل از کدوم سمته.

• Like
Reactions: Madison

dotsis

کاربر سایت
Apr 19, 2013
67
سلام وقت بخیر لطفا یکی من رو راهنمایی کند.
الان مدتی است که یک موس Bloody خریدم یک نرم افزار دارد به نام Bloody که می گویند برای بازی FPS خوب جواب می دهد الان من روش استفاده رو بلد نیستم در یوتیوب فیلم دیدم که چیزی متوجه نشدم در این لینک یک آموزش به زبان چینی است که از اون هم چیزی متوجه نمی شوم از دوستان یکی آموزش استفاده رو بدهد ^:)^

• Like
Reactions: Sega_genesis

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
اسپیکر ها سالمن؟ جای دیگه ای تست کردید؟
پورت ورودی سیستمتون سالمه؟ دستگاه های دیگه رو میشناسه؟
اسپیکر ها سالمن . حتی وقتی pc رو با HDMI به TV وصل می کنم اونم نمیشناسه !

یه هدفونی چیزی بزن ببین اونو میاره، حداقل مشخص بشه مشکل از کدوم سمته.
هدفونم تست کردم نمیشناسه . هم از پورت عقب هم جلو .

گوگل رو زیر رو کردم . تو فروم های خارجی هم دیدم یسریا این مشکل داشتن ولی نتونستن حل کنن .
واقعا دیگه موندم چی کار کنم :disrelieved:

• Like
Reactions: Sega_genesis

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
اسپیکر ها سالمن . حتی وقتی pc رو با HDMI به TV وصل می کنم اونم نمیشناسه !

هدفونم تست کردم نمیشناسه . هم از پورت عقب هم جلو .

گوگل رو زیر رو کردم . تو فروم های خارجی هم دیدم یسریا این مشکل داشتن ولی نتونستن حل کنن .
واقعا دیگه موندم چی کار کنم :disrelieved:
بنظر من مشکل نرم افزاری میاد. احتمالاً ویندوز باشه. اون برنامه realtek رو پاک کن سعی کن بدون اون بیاری بالا ببین میشه.

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
بنظر من مشکل نرم افزاری میاد. احتمالاً ویندوز باشه. اون برنامه realtek رو پاک کن سعی کن بدون اون بیاری بالا ببین میشه.
این کارو انجام دادم . موقع بالا اومدن خود به خود درایور صدای default ویندوز نصب میشه . اونم تشخیص نمیده . نه اسپیکر رو نه TV
تو یه فروم خارجی خوندم یارو ویندوز هم عوض کرده بود بازم درست نشده .
الان این صدایی که از HDMI میاد سازوکارش چیه دقیقا ؟
اگر HDMI کاملا مجزا از کارت صدا کار میکنه پس مشکل باید نرم افزاری باشه چون دیگه کارت صدا اصلا دخیل نیست
ولی اگه وابسته به کارت صدا باشه احتمال اینکه سخت افزاری باشه هست چون نه اسپیکر نه HDMI رو تشخیص نمیده

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
تو یه فروم خارجی خوندم یارو ویندوز هم عوض کرده بود بازم درست نشده . راه تشخیص ایراد سخت افزاری چیه ؟
این کارو انجام دادم . موقع بالا اومدن خود به خود درایور صدای default ویندوز نصب میشه . اونم تشخیص نمیده . نه اسپیکر رو نه TV
والا منم مث شما کاربر عادی هستم. خیلی فنی نمیتونم نظر بدم، بالاسر سیستم شما هم نبودم ببینم چه روالی طی شده. ولی بنظرم تنها راهی که میمونه غیر از ویندوز عوض کردن اینه که هدفون یا اسپیکر usb بزنی ببینی (یا مبدل usb ارزون) اون چیکار میکنه، اون دیگه ربطی به سخت افزار نداره و بصورت دیجیتالی هست، ولی خب این هزینه برمیداره و ممکنه کلاً راه درستی نباشه. چون میگی hdmi هم نمیشناسه.برا همین میگم یحتمل نرم افزاریه. دیگه خودت ببین اگه برات مقدور بود میتونی ویندوز رو عوض کنی یا اون usb انجام بدی.
با برنامه IOBit Driver Booster هم درایورهاتو میتونی باهاش آپدیت کنی . (صرفا فقط چیز میزهای صدا رو اپدیت کن و بقیه چیزها که سالمن رو اپدیت نکن باهاش فعلا)
توی Setting هم تنظیمات مربوط به صدا و اسپیکر داره اونجا هم چک کن enable باشه و از توی کنترل پنل Sound چک کن Speakers یا HDMI اگه کمرنگ نبود بذار روی Set as Defualt البته اینارو احتمالاً از توی گوگل انجام داده باشی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر