مشکلات نرم افزاری

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
این کارو انجام دادم . موقع بالا اومدن خود به خود درایور صدای default ویندوز نصب میشه . اونم تشخیص نمیده . نه اسپیکر رو نه TV
تو یه فروم خارجی خوندم یارو ویندوز هم عوض کرده بود بازم درست نشده .
الان این صدایی که از HDMI میاد سازوکارش چیه دقیقا ؟
اگر HDMI کاملا مجزا از کارت صدا کار میکنه پس مشکل باید نرم افزاری باشه چون دیگه کارت صدا اصلا دخیل نیست
ولی اگه وابسته به کارت صدا باشه احتمال اینکه سخت افزاری باشه هست چون نه اسپیکر نه HDMI رو تشخیص نمیده
3 راه اول رو تست کن
لینک

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
والا منم مث شما کاربر عادی هستم. خیلی فنی نمیتونم نظر بدم، بالاسر سیستم شما هم نبودم ببینم چه روالی طی شده. ولی بنظرم تنها راهی که میمونه غیر از ویندوز عوض کردن اینه که هدفون یا اسپیکر usb بزنی ببینی (یا مبدل usb ارزون) اون چیکار میکنه، اون دیگه ربطی به سخت افزار نداره و بصورت دیجیتالی هست، ولی خب این هزینه برمیداره و ممکنه کلاً راه درستی نباشه. چون میگی hdmi هم نمیشناسه.برا همین میگم یحتمل نرم افزاریه. دیگه خودت ببین اگه برات مقدور بود میتونی ویندوز رو عوض کنی یا اون usb انجام بدی.
با برنامه IOBit Driver Booster هم درایورهاتو میتونی باهاش آپدیت کنی . (صرفا فقط چیز میزهای صدا رو اپدیت کن و بقیه چیزها که سالمن رو اپدیت نکن باهاش فعلا)
توی Setting هم تنظیمات مربوط به صدا و اسپیکر داره اونجا هم چک کن enable باشه و از توی کنترل پنل Sound چک کن Speakers یا HDMI اگه کمرنگ نبود بذار روی Set as Defualt البته اینارو احتمالاً از توی گوگل انجام داده باشی.
یه مبدل usb جور میکنم امتحان میکنم ببینم چی میشه .

3 راه اول رو تست کن
لینک
اینا رو همه شو تست کردم .

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
دوستان در حال حاضر آنتی ویروس کرک شده و رایگانی هست که بشه استفاده کرد؟ یا راهی جز خرید ارجینال وجود نداره...

خیلی از شرکتها الان یک سال آنتی ویروس مجانی میدن.
ولی به نظر من آنتی ویروس خود ویندوز خیلی تکمیله و احتیاجی به آنتی ویروس جدا نیست.

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
مثل اینکه کارت صدای مادربردتون سوخته!
با خرید کارت صدا مشکلتون برطرف میشه

الان یه مشکل دیگه هم بهش برخوردم .
موقع نصب درایور پرینتر ، وقتی پیام میده پرینتر رو روشن کن تا بشناسه ، روشنش می کنم بعد نوتیفیکیشن میده که USB اینستال شده که تو عکس زیر مشخصه
بعد باید back رو بزنم تا برگرده سر مراحل نصب که میشه عکس زیر

نکست رو که میزنم باز دوباره ارور عکس اولی میاد . یعنی در واقع یجورایی پرینتر هم نمیشناسه با اینکه نوتیفیکیشن زده USB installed successfully
آدم دیوونه میشه :Wallbash:
بنظرت مادربورد به چوخ نرفته ؟

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
سلام.
دوستان من یک dvd آموزشی دارم که فقط یک autorun.exe داره که اجراش میکنم 2 تا فایل ویدئو و تصویری داره. من میخوام اصل فایل این 2 ویدئو رو داشته باشم. چند تا نرم افزار هم تست کردم چیزی دستگیرم نشد حتی موقع image گرفتن هم به ارور و مشکل خوردم. ایا راهی هست که بتونم به این 2 تا فایل دسترسی داشته باشم یا کلا منتفیه این قضیه؟
ممنون.

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,463
نام
نیما
سلام دوستان، یه جا رو کیسم ویندوز 10 نصب کردند ولی متاسفانه نمیتونم ویندوزشو آپدیت کنم. هرکاری کردم نشد این هم تصویر از ویندوز... لطفا راهنمایی کنید
162472

• Like
Reactions: Sega_genesis

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,725
نام
Javad
سلام دوستان، یه جا رو کیسم ویندوز 10 نصب کردند ولی متاسفانه نمیتونم ویندوزشو آپدیت کنم. هرکاری کردم نشد این هم تصویر از ویندوز... لطفا راهنمایی کنید
View attachment 162472
از داخل Services سرویس Windows Update رو یک بار استاپ و استارت کنید شاید مشکلتون حل بشه !

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
درود به دوستان گل

من مادربردی خریدم که یه مسئله نرم افزاری داره، اونم اینکه درایور صدا رو نصب میکنم ولی هیچ اکولایزری نمیده که بشه کیفیت صدا رو تغییر داد
مدل مین: ASUS H310M-K R2.0

درایور قدیمی و جدید صدا رو از خود سایت ایسوز گرفتم ولی هیچ اپلیکیشنی که بشه کیفیت صدا رو تغییر داد باز نمیشه
PRIME H310M-K R2.0 Driver & Tools | Motherboards | ASUS Global

حالا برای اضافه کردن اکولایزر به ویندوز چه راه حلی هست؟

*لازم به ذکره در کنترل پنل بخش Sound هم هیچ امکانی وجود نداره که بشه صدا رو تنظیم کرد*

ویرایش: خداروشکر این مسئله با نصب درایور صدا ویندوز 7 روی وین 10م حل شد، هورااااااا :D

آخرین ویرایش:

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
درود به دوستان گل

من مادربردی خریدم که یه مسئله نرم افزاری داره، اونم اینکه درایور صدا رو نصب میکنم ولی هیچ اکولایزری نمیده که بشه کیفیت صدا رو تغییر داد
مدل مین: ASUS H310M-K R2.0

درایور قدیمی و جدید صدا رو از خود سایت ایسوز گرفتم ولی هیچ اپلیکیشنی که بشه کیفیت صدا رو تغییر داد باز نمیشه
PRIME H310M-K R2.0 Driver & Tools | Motherboards | ASUS Global

حالا برای اضافه کردن اکولایزر به ویندوز چه راه حلی هست؟

*لازم به ذکره در کنترل پنل بخش Sound هم هیچ امکانی وجود نداره که بشه صدا رو تنظیم کرد*

ویرایش: خداروشکر این مسئله با نصب درایور صدا ویندوز 7 روی وین 10م حل شد، هورااااااا :D
دلیلش اینه realtek درایور نسخه جدید نمیده برای ویندوز 10 و نسخه کامل مربوط به سال 2017 هست و نسخه های جدیدش نرم افزارهاشو بروز نکرده فقط درایور خامه و برای همین فقط درایور هست وقتی نصب میکنی اکولایزر نداره
این کار که کردی ممکنه افت کیفیت صدا داشته باشی چون کارت صدا های آنبورد به درایور وابسته هستن. به نظرم همون آخرین نسخه تو سایت asus رو بریز که جدیدتره و برای اکولایزر از این برنامه استفاده کن و یا اکولایزر پلیر خودت
https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/files/latest/download
Peace Equalizer, interface Equalizer APO

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر