مشخصات نهایی نینتندو wii u {تیم نینجا:wii u نیرومند است.}

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
شاید همه فکر میکردن cpu کنسول wii u از معماری powerpc7 شرکت ibm استفاده میکند این امر بیشتر بخاطر این بود که خود شرکت ibm قبل از اولین معرفی کنسول بطور ضمنی تایید کرده بود که کنسول جدید نینتندو از این معماری استفاده میکند و همچنین گفته شده بود cpu کنسول 3 هسته ایی هست اما امروز کاتالوگ سخت افزار کنسول پخش شد البته نه به طور رسمی .

معماری cpu این کنسول هیچ شباهتی به کنسولهای ساخته شده تا الان ندارد و همچنین هیچ شباهتی به معماری x86 کامپیوترها ندارد.

معماری بکار رفته باز هم متعلق به شرکت ibm هست.نام این معماری
z/Architecture

هست.برای اطلاعات بیشتر در مورد این معماری میتونید به صفحه ویکی پدیا مربوطه مراجعه کنید:z/Architecture - Wikipedia, the free encyclopedia

کاتالوگ کامل به زبان ژاپنی هست و برای دیدنش میتونید به اینجا برید:
アセンブリ

مشخصات cpu:
دارای 6 هسته است با 12 تا thread
بر پایه معماری z
فرکانس کاری 920 مگاهرتز که فرکانس بسیار پایینی هست ولی چون معماری cpu فرق میکنه با کنسولهای دیگه و همینطور pc نمیشه در موردش اظهار نظری کرد.

دارای حافظه نهان یا cache مرحله اول 512 کیلوبایت.
مرحله دوم 2 مگابایت .
و مرحله سوم که جدا به صورت edramدر نظر گرفته شده 12 مگابایت هست.
پردازش پایه 64 بیت هست.
از یک واحد پردازنده ARM هم استفاده شده با فرکانس 262 مگاهرتز.
باقیه موارد در مورد cpu به زبان ژاپنی هست و نمیتونم ترجمش کنم ولی موارد دیگه هم هستن .

مشخصات gpu یا واحد پردازش گرافیک کنسول:
فرکانس کاری 710 مگاهرتز
دارای 512 مگابایت حافظه جدا برای بافر فریم نوع GDDR5 با فرکانس کاری 1 گیگاهرتز.

دارای 500 پردازنده جریانی.

دارای یک پردازنده جدا یا {EDRAM}{نتونستم درست بفهمم!}برای کمک به پردازش گرافیک که دارای 500 یا 512 پردازنده هست و پهنای باند 153.6GB رو فراهم میکنه.همچنین فراهم کردن 29.44 میلیارد پیکسل در ثانیه برای بالا بردن کیفیت تصویر خروجی.
پشتیبانی از FXAA
دارای 1.4 گیگابایت رم برای سیستم

پشتیبانی از واسطهای OPEN GL COLLADA OPENRL UNIVERSAL 3D X3D

アセンブリ

همچنین تیم نینجا هم که سازنده NINJA GAIDEN3 هستن صحبتهایی در مورد قدرت کنسول کردند که در .nintendolife گذاشته شده:
Wii U Has "Plenty Of Power" According To Team Ninja - Wii U News @ Nintendo Life

آخرین ویرایش:

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
ramin cybran @

اگه منظورت منم لطفا تشریف ببر پستو کامل بخون نوشتم:
به نقل از خودم:

محاسبه ابعاد و جهت حرکت و .... بردارها= geometry information
نمایش پیکسلها و رسم بردارها هست=که در pipeline های GPU به صورت (pixel shading , vertex shading ) صورت میگیره.

شما اومدی برای همون پست من واژه های مصطلح انگلیسیشو استفاده کردی بعد کلا به این نتیجه رسیدی که:

دوست گرامي سوء تفاهم نشه

كل منظور بنده گفتن واژه تمام پردازش ها بود كه گفتم بهتره بگيم اصل پردازش ها نه تمام پردازش ها - خدا وكيلي قصد توهين نداشتم

بعد هم اين چيزا و صحبت ها چيزي از ارزش فرمايشات شما كم نميكنه من فقط خوستم منظور شمارو باز تر كنم كه سو تفاهم نشه

كلا اين بحث ها چيزي نيستن كه بخاطرش خدايي نكرده دوستان دلگير بشن اونجارو هم اصلاح كردم

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
@ 8030
@ hamid ps3
شماها چرا اینقدر به هم می پیچین؟ :d

بحث پیچیدن نیست.
وقتی یه نفر مستقیم میاد پست یه نفر رو بین چند تا پست دیگه داده شده راجب یه موضوع نقل قول میکنه و شروع به خراب کردن طرف میکنه اقا تو فلانی و بیساری اصلا سر در نمیاری و این حرفها خوب دقیقا میفهمی منظورش چیه و یه چیز دیگه هم که هست بار اول هم نیست این اتفاق می افته.
این طور ادمها برن خودشون واقعیتها رو جدا بشکافن تا همه استفاده کنن .داخل یه فروم عمومی.
حتما یکی نباید پست بده اون یکی بیاد ایراد بگیره. بد عادتیه.

خودت واقعیت رو بشکاف تا طرف اگر ایرادی داره نظرش خودش متوجه میشه .

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
بحث پیچیدن نیست.
وقتی یه نفر مستقیم میاد پست یه نفر رو بین چند تا پست دیگه داده شده راجب یه موضوع نقل قول میکنه و شروع به خراب کردن طرف میکنه اقا تو فلانی و بیساری اصلا سر در نمیاری و این حرفها خوب دقیقا میفهمی منظورش چیه و یه چیز دیگه هم که هست بار اول هم نیست این اتفاق می افته.
این طور ادمها برن خودشون واقعیتها رو جدا بشکافن تا همه استفاده کنن .داخل یه فروم عمومی.
حتما یکی نباید پست بده اون یکی بیاد ایراد بگیره. بد عادتیه.

خودت واقعیت رو بشکاف تا طرف اگر ایرادی داره نظرش خودش متوجه میشه .

اقا محمد من هر 2 تایپیک رو کاملا خوندم . کاری ندارم که چی بینتون گذشته . شما فکر میکنی برداشت بدی از حرف هات شده . خوب درست توضیح بده که ملت بد برداشت نکن . اون اقا ( @ hamid ps3 ) به نظر من کاملا منطقی جوابت رو داده و کلی منبع و مدرک ه مبرای حرفش گذاشته .

==================

ضمن اینکه اینجا بازیسنتره . قرار نیست با هم بحث و جدل بیخودی کنیم ! قراره که هر کی هر چی میدونه با بقیه به اشتراک بذاره تا علم و اطلاعات عمومی جمع بره بالا .

==================

از اول بحث اون بنده خدا ( @ hamid ps3 ) هی یه چیز میگه و شما هم برای اینکه مثلا کم نیاری هی دنباله اش رو گرفتی ! اون بنده خدا ( @ hamid ps3 ) هی مدرک میاره و شما رو یه چیز کوچیک و بیخود گیر میدی و کلید میکی که فلانه و ....

باید قبول کنی که بعضی ها جاها سوتی های ریز بدی میدی که نمیخوای قبول کنی ! دقیقا مثل تایپیک بررسی تخصصی X360 , PS3 خودم !
========================

هیچ ادعایی ندارم و از هم شما ها هم پایین ترم . اما قراره بحثی منطقی شکل بگیره و هر کسی چیزی رو نمیدونه ، صاف و رک و پوست کنده ، بگه نمیدونم . همین .

=======================

ناراحتی هم نداره :d . بحث منطقی کنید ملت هم حال میکنن و یه چیزی یاد میگیرن ! غیر از این باشه ، میرید رو اعصاب همه !:d

hamid ps3

کاربر سایت
Jun 2, 2012
72
@ 8030
@ hamid ps3
شماها چرا اینقدر به هم می پیچین؟ :d
منکه داشتم اون چیزی که میدونستم میگفتم راجبشم بحث میکردم شما ببین یه دفعه این چه جوابی داده؟
اصلا حوصله سر کله زدن با کسی که الف بای یک موضوع رو نمیدونه ندارم .

تو جوابت این پست کاربر die die رو بخون:

fixed camera !!!:))

در ضمن تا حدودی هم مشکوک میزنی !!!:d
هم با بی ادبی جواب میده هم یه جوری شکلک خنده میزاره که هر کی ندونه فکر میکنه سنگ بنای دنیای گیمو این گذاشته خودت باشی بهت بر نمیخوره؟

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اقا محمد من هر 2 تایپیک رو کاملا خوندم . کاری ندارم که چی بینتون گذشته . شما فکر میکنی برداشت بدی از حرف هات شده . خوب درست توضیح بده که ملت بد برداشت نکن . اون اقا ( @ hamid ps3 ) به نظر من کاملا منطقی جوابت رو داده و کلی منبع و مدرک ه مبرای حرفش گذاشته .

==================

ضمن اینکه اینجا بازیسنتره . قرار نیست با هم بحث و جدل بیخودی کنیم ! قراره که هر کی هر چی میدونه با بقیه به اشتراک بذاره تا علم و اطلاعات عمومی جمع بره بالا .

==================

از اول بحث اون بنده خدا ( @ hamid ps3 ) هی یه چیز میگه و شما هم برای اینکه مثلا کم نیاری هی دنباله اش رو گرفتی ! اون بنده خدا ( @ hamid ps3 ) هی مدرک میاره و شما رو یه چیز کوچیک و بیخود گیر میدی و کلید میکی که فلانه و ....

باید قبول کنی که بعضی ها جاها سوتی های ریز بدی میدی که نمیخوای قبول کنی ! دقیقا مثل تایپیک بررسی تخصصی X360 , PS3 خودم !
========================

هیچ ادعایی ندارم و از هم شما ها هم پایین ترم . اما قراره بحثی منطقی شکل بگیره و هر کسی چیزی رو نمیدونه ، صاف و رک و پوست کنده ، بگه نمیدونم . همین .

=======================

ناراحتی هم نداره :d . بحث منطقی کنید ملت هم حال میکنن و یه چیزی یاد میگیرن ! غیر از این باشه ، میرید رو اعصاب همه !:d

نه توقع داری اینجا بشینم حروف الفبا یاد بدم بعدشم بشینم full تفسیر بنویسم .

نه عزیز دل برادر بنده نه بیکارم نه دیگه تو این وضعیت مملکت و بدبختی حوصله نوشتن نامه فدایت شوم دارم .بیام 2 ساعت بشینم از ریز و درشت شروع کنم برم فلان جا منبع پیدا کنم که اقا باور کنه!! میخوام صد سال سیاه باور نکنه و نفهمه.

هر کیم هر جور میخواد برداشت کنه.اشتباه غلط یا درست. خبری بود که بعضیا دوست داشتن بفهمن نینتندو داخل کنسول جدیدش چیه.

هم با بی ادبی جواب میده هم یه جوری شکلک خنده میزاره که هر کی ندونه فکر میکنه سنگ بنای دنیای گیمو این گذاشته خودت باشی بهت بر نمیخوره؟

با هر کی باید مثل خودش باهاش رفتار کرد.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
داش حمید, ممد اقا خواهشا کوتاه بیاید چیز خاصی نیست که ما بیایم بخاطرش بهم توهین کنیم. خوب مطلق که وجود نداره اطلاعات هیچ کسی هم دقیق و کامل نیست به قول رفیقمون ما اومدیم اینجا اطلاعات همدیگر رو کامل کنیم نه این ک با هم جدل کنیم!
گور بابای نینتندو پولش تو جیب اون میره من و شما واسه چی الکی حرص بزنیم؟! میخواد سخت افزارش در حد لامبورگینی باشه یا در حد یه PC ذغالی! ما چرا بخاطرش از همدیگه ازرده خاطر شیم؟! (بازم ببخشید که دخالت کردم)

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,575
نام
alireza
دوستان دعوا نداره که...1 روزو 7 ساعت دیگه لانچ میشه(تقریبا).....بعد کلا مشخص می شه که چی تو این دستگاه هست...همه review هاشم میاد بیرون:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر