مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
اتفاقا منم کارت گرافیکی قبلیم که به مشکل خورد همین طور بود برای همین ترسیدم 5700xt دقیقا تا قبل نصب نرم افزار کارت گرافیکی همه چیزش اوکی بود، نصب که میکردی این داستان هاش شروع میشد! ولی اون کلا تصویر نمیداد یعنی بعد که درایور نصب میکردی دیگه تصویر نبود تا قبلش تصویر بود این ولی تصویر در هر حالتی هست ولی ریست میکنی چراغ VGA روی مادربرد روشن میشه تا ویندوز بالا بیاد هیچی نشون نمیده! ولی خاموش میکنی روشن میکنی اوکی هست
آخه یک مشکلی هم که هست، وقتی هر دو پورت وصل هستن این مشکل نیست، ولی وقتی یک پورت وصله این مشکل هست! الان جفت پورت هارو وصل کردم به مانیتور، اوکی شده :| ولی وقتی یک پورت وصل میکنم نمیشه

میبرمش فردا نمایندگی ببنیم چی میگه امروز باهاشون صحبت کردم گفت احتمالا کابلت HDMI ورژن 1 هست تشخیص نمیده، باید ورژن 2 به بالا باشه اوکی هست حالا نشون میدم اگر اون بود که هیچی اگر نه یک فکری بکنم
برادر مبارکت باشه کارت جدید
اولا این مشکل به تنهایی نمیتونه مربوط به کارت گرافیک باشه
سعی کن اینکارارو بکنی ببینیم مشکل از کجاست
اول از همه ویندوزتو از اول نصب کن و درایوتو فرمت کن و ویندوز جدید با آخرین آپدیت نصب کن
دوم اینکه درایور کارت گرافیکتو آخرین نسخه نصل کن
سوم اینکه پاورت باید حداقل ۷۵۰ باشه برای این کارت
چهارم اینکه بایوس مادربوردتو کلا ریست فکتوری کن تا به حالت اولیه بیاد
پنجم اینکه کابل hdmi دیگه وصل کن ببین چجوری میشه
این کارارو بکن ببین بازم اون مشکل پدیدار میشه یا نه
اگه اینطوری شد کارت رو ببر روی یه سیستم دیگه نصب کن ببین بازم اونطوری میشه

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
برادر مبارکت باشه کارت جدید
اولا این مشکل به تنهایی نمیتونه مربوط به کارت گرافیک باشه
سعی کن اینکارارو بکنی ببینیم مشکل از کجاست
اول از همه ویندوزتو از اول نصب کن و درایوتو فرمت کن و ویندوز جدید با آخرین آپدیت نصب کن
دوم اینکه درایور کارت گرافیکتو آخرین نسخه نصل کن
سوم اینکه پاورت باید حداقل ۷۵۰ باشه برای این کارت
چهارم اینکه بایوس مادربوردتو کلا ریست فکتوری کن تا به حالت اولیه بیاد
پنجم اینکه کابل hdmi دیگه وصل کن ببین چجوری میشه
این کارارو بکن ببین بازم اون مشکل پدیدار میشه یا نه
اگه اینطوری شد کارت رو ببر روی یه سیستم دیگه نصب کن ببین بازم اونطوری میشه
فدات ممنون
ببین ویندوز نو ریختم، درایو هم آخرین ریختم ولی مشکل هست.
پاور رو هم گرفتم یعنی کارت که گرفتم پاور خودم 650 گلد گرین بود، یه 800 برنز گرین گرفتم
با خود گارانتی که امروز صحبت کردم، یکی همین بایوس گفت که البته گفت احتمال کمه ولی احتمال اصلی رو داد گفت وقتی فست بوت میاد بالا کابلت HDMI ورژن 1 هست جریان کم میکشه سیستم متوجه نمیشه برای همین اینطور میشه چون وقتی خاموش میکنم روشن میکنم درسته فقط وقتی ریست میکنم اینطور میشه!
حالا نهایت گفتم فردا ببرم پیش خودشون یک تست بگیرن

• Like
Reactions: Arash-S212

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
ببین بستگی داره اساسا همه چیز مهمه اینکه دما حساس هستی نویز حساس هستی قیافه حساسی همه چیز حساسی
بعضی مدل ها ایرادهای خاص دارن بر فرض یا شایع
من نسل پیش هر 3 مدل ایسوس داشتم فانتوم گینوارد داشتم همشون عالی بودن اما بیشترین نویز اتفاقا راگ ایسوس داشت بیشترین دما هم داشت بیشترین کویل واین هم داشت تازه 500 صفحه فرومش جلو رفته که فن هاش به صدا می افتن
اینجوریم نیست هر چی پول بدی اش می خوری من نسل پیش عاشق تاف شدم 3 تا کارت تافی که دستم اومد همگی عالی بودن حتی مدل 3080 که داشتم در کمال تعجب هیچ کویل واینی نداشت حتی یک ذره
یا 2 با 3 نسل پیش گیمینگ اوسی گیگا به مراتب خنک تر و کم نویز تر از ائورس بود
این زیاد کردن فاز پاور اینا هم تاثیر در عمل نداره تا یک حدیش خوبه بیشترش فقط برای اورکلاک های نیتروژن مایع هست

Asus TUF 3080 یه چیز خفنی بود. بهترین کارت 3080 بازار بود. کمترین آمار خرابی. کولینگ در حد ROG، کمترین میزان کول واین و نویز، پاور لیمیت عالی، کلاک بالا در ولتاژهای پایین و ... .
تقریباً همه TUFـهای سری 3080 عالی بودن.

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
یکی نیست یه راهنمایی بکنه؟:(
تو گوگل به انگلیسی سرچ کن شاید به نتیجه برسی
اخه اکثرا تااینحد حرفه ای نیستن خودم بشخصه با asus tweak 3 فقط در حد تغییر مقدار کلاک و مموری دستکاری میکنم.که تفاوت بالایی داره تو گیم.
ولی در حد کور ولتاژ تاحالا انجام ندادم.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
یه مساله ای که برام جالبه چرا قیمت کارت گرافیک دست دوم توی دیوار اینقدر پایینتر از آکبندشه
مثلا کنسول ps5 آکبندش ۲۹ تومنه کارکردشو از آکبندش هم بالا میزارن حالا بماند اینکه اون قیمتایی که برای کارکرده ی ps5 میزارن مشتری نداره ولی نهایت ۴ الی ۵ تومن پایینتر فروش میره ولی کارت گرافیک ۴۰ تومنی رو ۲۰ تومن هم نمیتونن بفروشن

• Like
Reactions: Democracy

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,731
یه مساله ای که برام جالبه چرا قیمت کارت گرافیک دست دوم توی دیوار اینقدر پایینتر از آکبندشه
مثلا کنسول ps5 آکبندش ۲۹ تومنه کارکردشو از آکبندش هم بالا میزارن حالا بماند اینکه اون قیمتایی که برای کارکرده ی ps5 میزارن مشتری نداره ولی نهایت ۴ الی ۵ تومن پایینتر فروش میره ولی کارت گرافیک ۴۰ تومنی رو ۲۰ تومن هم نمیتونن بفروشن
خب اون ps5 دست دوم که احتمال بالای سوختن و خرابی نداره.مثل همون نو هست تقریبا. ولی کارت دست دوم وقتی از هر 10 تا 9 تاش ماین شده هست معلومه اینقدرم باید تو سرش بخوره.کی میاد کارت ماین شده رو مثلا 20 درصد کمتر از نو بخره؟حالا این وسط 4 تا گیمر هم که بخوان کارتشون بفروشن فدای ماینرا میشن
تعداد عجیب و بیش از حد کارت دست دوم هم دلیل دیگه اش میشه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
به همون دلیل که لگن ایرانی دو برابر قیمت کارخونه تو بازار فروخته میشه. عرضه و تقاضا مهمترین دلیل قیمتای کارکرده هست اصولا ps5 رو کسی نمیفروشه یا اگرم بفروشه چون کارکرده کم هست تو بازار و خریدارش زیاده با اختلاف قیمت کم میفروشن اکثر گیم نت ها هم دنبال ps5 هستن عملا قیمت کارکردش همون دو سه تومن زیر اکشه (البته با این افزایش قیمت اخیر اطلاع ندارم نسبت به قبل گفتم) کسی کمتر ازین بذاره از روی شکم سیری هست من یکی دو نفر دیدم زمانی که کنسول دیسک خور ۲۴ بود ۲۰ گذاشتن واسه فروش به چند ساعت نکشید فروختن درمورد کارت گرافیک هم زمان ماین و کمبود کارت وضع همچین شکلی بود الان چون تمام کارت های ماین شده ریختن تو بازار و فروشنده خیلی زیاده قیمتا انقدر متفاوته این موضوع ربطی به ابرانم نداره هردو مورد تو سطح جهانی همینطوره ریسک کارت گرافیک کارکرده هم نسبت به کنسول متفاوته

• Like
Reactions: tokio_hotel

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
حالا اینقدر می گید ارزونه اما من 3090 تاف اوسی 24 ساعته 32 فروختم که به نسبت 4070 تی ای 45 تومنی قیمت عادلانه ای بود
کلا اگه کسی بتونه کارت تکی اگهی کنه و عکس با نام خودتون از روی سیستم گیم با مشخصات خوب بهتون می شه تا حد زیادی باورش کرد که گیمر بوده نه اینکه طرف عکس می ده روی تخته چوب روی یک مین گرافیک گذاشته بعدم می گه اصلا باهاش ماین نشده اره داداش ماین نشده راست می گی
یا طرف عکس می ده مکس پاور لیمیت کارت 350 واتی 200 واته بعد می گه دماش خنکه یا مکس دور فنش مشخص نیست اگه کسی کارتی داشته باشه که توش حقه بازی و غیره نباشه و شفاف باشه قیمت کارت اینم نیست
البته کارت ماین شده هم داریم تا میان شده اما از اونجایی که سرگذشتش معلوم نیست دیگه شانسیه

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
واقعا نمیفهمم ۲۰۶۰ سوپری ک میگن ۶۳۰۰ واقعا چندماه بهت گیم میده؟
همه هم میگن دما ۷۵
مسئله اینه اعتماد از بین رفته تو این بازار و بین مردم
عزیز تازه من ۶۹۰۰ xt دیدم یه سایت گذاشته ۱۳ تومان آدم نمی دونه اعتماد کنه یا نه

• Like
Reactions: Masood1992sdt

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
عزیز تازه من ۶۹۰۰ xt دیدم یه سایت گذاشته ۱۳ تومان آدم نمی دونه اعتماد کنه یا نه
اکثرا همین 13-14 قیمت میزنن 6900xt رو، کلا کارتای AMD دسته دو پایین تره قیمتاش، همشونم تقریبا XFX هست و میشه مطمئن بود ماین شده هست تا همین اخرین روزای ماین اتریوم هم 6900xt ـای XFX قیمت خیلی خوبی داشت.
ریسک خرید کارت ماین شده رو بپذیری و خیلی RT و DLSS واست مهم نباشه قطعا بهترین کارت ممکنه تو این قیمت.

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
حالا اینقدر می گید ارزونه اما من 3090 تاف اوسی 24 ساعته 32 فروختم که به نسبت 4070 تی ای 45 تومنی قیمت عادلانه ای بود
کلا اگه کسی بتونه کارت تکی اگهی کنه و عکس با نام خودتون از روی سیستم گیم با مشخصات خوب بهتون می شه تا حد زیادی باورش کرد که گیمر بوده نه اینکه طرف عکس می ده روی تخته چوب روی یک مین گرافیک گذاشته بعدم می گه اصلا باهاش ماین نشده اره داداش ماین نشده راست می گی
یا طرف عکس می ده مکس پاور لیمیت کارت 350 واتی 200 واته بعد می گه دماش خنکه یا مکس دور فنش مشخص نیست اگه کسی کارتی داشته باشه که توش حقه بازی و غیره نباشه و شفاف باشه قیمت کارت اینم نیست
البته کارت ماین شده هم داریم تا میان شده اما از اونجایی که سرگذشتش معلوم نیست دیگه شانسیه
3090 تافی که بالای 60 تومن قیمتشه رو 32 فروختی الان 25 هم نمیتونستی بفروشی بعد میگی کجاش ارزونه
کلا کمتر از نصف قیمت آکبند فروش میره

• Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
3090 تافی که بالای 60 تومن قیمتشه رو 32 فروختی الان 25 هم نمیتونستی بفروشی بعد میگی کجاش ارزونه
کلا کمتر از نصف قیمت آکبند فروش میره
دیگه زمانی که تاف بدون گارانتی اکبند 4070ti حدود 45 می دن 32 قیمت بدی برای 3090 نیست
اینا موقتیه تا سال دیگه بازار دست دوم از حالت اشباع در میاد قیمتا درست می شه

• Like
Reactions: tokio_hotel

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر