مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
میگم این 3080 رو خریدی 15 تومن فروشنده گفت بهت چند وقت ماین شده؟ حوصله داشتی یه عکس بگذار ازش اینجا. 3060ti رو چند فروختی؟ منم دنبال یدونه 3060ti تمیز میگردم.

از رفیقم گرفتم. 7 بهش سر دادم. چشم رفتم خونه عکس می‌فرستم. گفت 6 ماه تقریباً ماین شده. کارت خیلی تمیز بود. دمای VRam رو چک کردم. فن ها رو چک کردم. همه چیز اوکی بود.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
بنظرت قیمت کارت گرافیک دست دوم از این پایین ترم میاد یا صبر نکنم:-?

یه 3070 بگیریم عشق و حال:p
فکر نمیکنم
۳۰۷۰ و ۳۰۷۰ti دست دو الان حدودا از ۱۰ شروع میشه تا ۱۵ بستگی به برندش داره و مدت ماین
فکر نمیکنم از این پایینتر بیاد این دیگه کف قیمته
موقعی از این پایینتر میاد که خریدار نباشه اما تک و توک الان ۳۰۷۰ رو از ۱۰ الی ۱۲ تومن میخرن پس نتیجه اینکه این کف قیمته حالا بازار قیمتش از این بالا بره بستگی به موجودی داره فعلا هم ماینرها یکی یکی کارتهارو میفروشن الان یکی از دوستای من ۲۰ تا ۳۰۸۰ti داره میگه توی یک ماه فقط تونسته ۴ تاشو به قیمت ۱۸ بفروشه بقیش مونده یعنی تا اینارم نفروشه فعلا قیمت کارت دست دو پایینه حالا ببین توی چین چقدر کارت ماین شده هستش کلا سری ۳۰۰۰ خیلی خیلی زیاده سری ۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ هم خریدارش دیگه نیست

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
ببین کارت گرافیک آکبند الان قیمتشون به موازات دلار ۴۲ تومنیه نگران نباش بعد عید بالا نمیره اتفاقا بتونن دلارو یکجا نگه دارن قیمتها میشکنه
الانم معلوم نبست این گرونی دلار بازی کثیفه دولت هستش برای نابودی نقدینگی تا حالا هم سابقه نداشته دلار اینقدر بدون توقف و اصلاح قیمت بالا بره
الان خرید کردن فکر نکنم کار درستی باشه
بالاخره یه نرخی قیمتش بک میده ولی در کل خرید کارت آکبند بنظرم شدیدا فردا موقع فروش متضرر میشی از الان بهت بگم کارت ۳۷ تومنی ۳۰۸۰ رو فردا موقع فروش نمیتونی ۱۷ تومنم بفروشی
از الان فکرتو بکن
کارت گرافیک مثل سایر کالاهای مصرفی پرطرفدار نیست
کارت خودتونم ۵۷۰۰ الان فعلا نمیتونی بالای ۶ الی ۷ تومن بفروشی
یعنی صبر کنم؟
چون فعلا که نیازی هم ندارم بازی خاصی نیست گفتم داره گرون میشه بگیرم
من کارت 5700 خودمم حدود 8 خریدم، یادش بخیر :| دیگه اینم بگیرم قاعدتا چندسالی دارم دیگه سن و سال میره بالا فقط کرم آخرین تنظیمات میمونه روی آدم! لعنتی بدی PC همینه
وضعیت اقتصاد یجوری شده که شما هر کاری کنی میگی اینکار اشتباه بود باید اونکار میکردم.:D ولی 3080 روی فول اچ دی با بولدوز از روی بازی رد میشه چه با ری تریس چه بدونش و تا آخر نسل هم جوابه رو 60 فریم اگر قصد ارتقای رزولوشن نداشته باشی فقط شاید نیمه دوم نسل مجبور بشی یکم با تنظیمات گرافیکی بازی کنی. مدل 12 گیگ هم به کارت نمیاد توی این رزولوشن و 10 گیگ کفایت میکنه کاملا.
نظر همگی پس همین 10 هست، فرق بین زوتاک و اون یکی یا ایسوز هست حالا؟
الان این که خودم دارم 5700xt asus Rog هست ولی حس میکنم هیچ مزیت خاصی نسبت به بقیه مدلا نداره
از اونجا که 5700 داری معلومه cpu هم مال چند سال پیشه
الان بازیهایی مثل ویچر و Callisto Protocol هم رو 60 فریم نمیتونی بازی بکنی بازی مثل اسپایدرمن هم اگه همه تنظیمات رو ببری آخر مشکل میخوری حتی سایبرپانک هم شاید به مشکل بخوری
اگه فقط به خاطر ریتریسینگ 3080 میخوای که اشتباهه
والا مادربرد و سی پی یو رو پارسال طبق نظر بچه ها همینجا گرفتم
CPU 15 10400 هست اگر اشتباه نکنم البته اونم تو فکرشم عوض کنم
دلار اینقد بالا رفته تو این دو هفته که هر سایتی یک قیمتی زده آدم نمیدونه کدوم آپدیته کدوم نیست، اما فک کنم تو این رنج بشه 3080 10گیگ گیگابایت یا پلیت گیمینگ پرو یا یکم بالاتر MSI Gaming Z Trio یا Asus Tuf پیدا کرد.
ورژن 12 گیگشم بنظرم ارزش نداره، تو بازیا در بهترین حالت 2-4 فریم اختلاف داره چون میگی 1080 میخوای اون وی رم اضافه هم خاصیتی برات نخواهد داشت، اگه مثلا یکی دو میلیون اختلافش میبود میرزید بیشتر از اون نمیرزه بنظرم.
حالا اگه فقط نو بودن مد نظرت نباشه آپشنا خیلی بیشتره و قیمتا خیلی پایینتر، مثلا دسته دو 3090 ـم میشه گرفت یا 3080ti با قیمت خیلی پایین تر.

البته 3080 واسه 1080 واقعا اورکیل هست حداقل الان :D اگه بازی مورد نظرت ری تریسینگ نداشته باشه تا خرخره تنظیماتو میکشی بالا میبینی کارت داره چرت میزنه از بیکاری تازه 1440p یکم فشار میاد روش.

مشکلم دقیقا همینه که فرق اینا چیه مثلا؟ :| الان این TUF با ROG چیه؟ یا همین MSI
من والا خاطره خوبی از دست دو خریدن ندارم، قبلا گرفتم داستان داشم دیگه نمیرم سمتش آدم یکبار پول میده حداقل مطمئنه دیگه بعد گارانتی هم هست چیزی شد حداقل دلت خوشه همین 5700xt که گرفتم بعد 10 روز سوخت :| بردم گارانتی نو دادن بهم

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
یعنی صبر کنم؟
من کارت 5700 خودمم حدود 8 خریدم، یادش بخیر :| دیگه اینم بگیرم قاعدتا چندسالی دارم دیگه سن و سال میره بالا فقط کرم آخرین تنظیمات میمونه روی آدم! لعنتی بدی PC همینه

الان این که خودم دارم 5700xt asus Rog هست ولی حس میکنم هیچ مزیت خاصی نسبت به بقیه مدلا نداره

من والا خاطره خوبی از دست دو خریدن ندارم، قبلا گرفتم داستان داشم دیگه نمیرم سمتش آدم یکبار پول میده حداقل مطمئنه دیگه بعد گارانتی هم هست چیزی شد حداقل دلت خوشه همین 5700xt که گرفتم بعد 10 روز سوخت :| بردم گارانتی نو دادن بهم
من ۱۲ سالی می‌شه کارت نو نخریدم. چون یه رفیق دارم خودش اول کارت رو کااااامل تست می‌کنه بعد می‌ده به من.
همش بستگی به نحوه خرید داره.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
کارتا فقط به همون اسمش خلاصه نمیشه، یکی OC هست یکی نیست، یکی کولینگ قوی تری داره دماها پایین تره اون یکی صدا فن بیشتری داره (حالا فاکتورای بیشتری هست که میتونی مقایسه هاش رو تو یوتوب ببینی)
معمولا همه برندا چند مدل معمولی دارن و چند میانرده یا بالارده که کیفیت ساخت و کولینگ بهتری دارن برای مثال اینا مدلای معمولی تر هستن که "معمولا" قیمتای پایین تری دارن:
MSI Ventus 3x
Palit Gaming Pro
Gigabyte Eagle
Zotac Trinity
بعدش اینا میاد که باز بهتر هستن اکثرا:
MSI Gaming X Trio
Asus TUF
Zotac AMP Holo
Palit Gamerock
در آخر هم گرون ترین مدلا اینا میشن که "معمولا" بهترین کیفیت رو دارن:
Asus ROG Strix
MSI Supreme X
Gigabyte Aorus Xtreme

در کل فرق زمین تا آسمونی بینشون نیست چون در نهایت همشون 3080 هستن ولی خب دیگه همونقدی که پول میدی آش میخوری :D
این ویدئو هم بد نیست میتونی مقایسه هاشونو ببینی:

من والا خاطره خوبی از دست دو خریدن ندارم، قبلا گرفتم داستان داشم دیگه نمیرم سمتش آدم یکبار پول میده حداقل مطمئنه
البته اینم باید در نظر بگیری که الان بعضی مدلا اینقد اختلاف قیمت بین نو و دسته دو زیاده که اگه مثلا نو بگیری یکی دو سال دیگه بخوای کارتو بفروشی ارتقا بدی همونقدی ضرر میکنی که دسته دو گرفته باشی بعد یک سال بسوزه :)) چون رسما با اختلاف قیمتی که داره میشه یک کارت دیگه هم گرفت، حتی با اینکه دلارم داره اینجوری میره بالا دسته دو ها تاثیری نداره روشون انگار.

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
یعنی صبر کنم؟

من که کلا به علت سرمایه گزاری حتی پول کارت گرافیکمم گزاشتم رو پولم و فعلا قید کارتو زدم چون واقعا برام ضرر شد (البته من 30 خریده بودم تقریبا 15 فروختم) نصف قیمت
ولی از اون طرف در طول این یک سال خیلی از بازیهای سونی رو روی pc تجربه کردم که خدایی با 20 میلیونم عوض نمیکنم
من نظرم اینه اگه به پولت نیاز نداری کارت گرافیک دست دو بخر حالا تو بازار ممکنه از 10 تا کارت 5 تاش ماین شده باشه 5 تاش مال گیمره ولی بخای الان 3070ti آک بخری که باید 30 تومن بدی از این طرف 12 13 تومن میتونی دست دو بخری خیلی فرق توشه ضرر نمیبینی
در مورد برند هم فقط asus و msi و giga بخر بقیه برندها موقع فروشش اذیت میشی خواهان و بازار خوبی ندارن
ایسوس تاف و دوال و راگ بازارشون خوبه مشتری همیشه دارن msi هم غیر از ونتوس مدل gaming x و z و سوپریم بازار خوبی داره و گیگا هم آیِورس
نظر منو میخای بخر الان وقت خوبی برای خرید دست دو هستش ولی بگی از این بالاتر یا پاینتر بره فکر نکنم فعلا تا بازار داغ کارتهای ماین شده هستش قیمتها همینه

• Like
Reactions: Assassin's Creed

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
من ۱۲ سالی می‌شه کارت نو نخریدم. چون یه رفیق دارم خودش اول کارت رو کااااامل تست می‌کنه بعد می‌ده به من.
همش بستگی به نحوه خرید داره.
بنظرم کارت نو خریدن اشتباه محضه،اونم بااین قیمتا‌
باید ادم یه کارت کم کارکرد و مطمین و ماین نشده رو پیدا کنه،بزنه تو گوشش.
مثلا خود من پریروز پاساژ ایران بودم یه کارت دیدم کارتن دار،گارانتی دار فقط در حد یسال و نیم گیم زده شده باهاش.کارت قبلیمو معاوضه کردم با همین کارتی ک میگم. خب میارزه چند ملیون پایینتر بخری ولی در حد نو باشه.

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
سلام دوستان یه مشکل توی اورکلاک کارت گرافیک rx570 دارم.

توی msi afterburner وقتی میخوام corevoltage رو زیاد کنم یدونه میبرمش بالا میاد 0 میشه دوباره یا مثلا بزاریش رو +5 میشه: +6

Screenshot_20221230_174304_YouTube.jpg منظورش از 1.15 چیه?
Core voltage یکی یکی زیاد میشه این اعداد رو نداره.یه راهنمایی بکنید خواهشا

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
دمتون گرم بچه ها، من رفتم یه RXT 3080 12 گرفتم، راستش داشتم دیگه بیخیال خرید میشدم یهو مقداد امروز 28 گذاشت دیدم قیمت خوبه گرفتم.
MSI RTX 12 Terio plus فقط ویندوز عوض نکردم درایور قبلی رو پاک کردم این جدید رو ریختم، همه چی اوکی بود از عصری که نصب کردم، الان یهو دستگاه خاموش شد ریست شد بالا که اومد 1 بوق طولانی 3 بوق کوتاه زد، صفحه هم سیاه بود تا وقتی اومد تو ویندوز :| پشمام ریخت!
خاموش میکنم روشن میکنم اوکیه ها ولی وقتی ریست میشه اینطور میشه کسی میدونه چرا؟ نگران کننده است؟
یعنی وقتی اونطوری میشه بایوس رو نشون نمیده! یک سره میره تو ویندوز

الان دوباره تست کردم وقتی که یه کابل Display port وصل میکنم، این صدا رو نمیده دیگه و تصویر میوفته روش اوکی هست

دمتون گرم بچه ها، من رفتم یه RXT 3080 12 گرفتم، راستش داشتم دیگه بیخیال خرید میشدم یهو مقداد امروز 28 گذاشت دیدم قیمت خوبه گرفتم.
MSI RTX 12 Terio plus فقط ویندوز عوض نکردم درایور قبلی رو پاک کردم این جدید رو ریختم، همه چی اوکی بود از عصری که نصب کردم، الان یهو دستگاه خاموش شد ریست شد بالا که اومد 1 بوق طولانی 3 بوق کوتاه زد، صفحه هم سیاه بود تا وقتی اومد تو ویندوز :| پشمام ریخت!
خاموش میکنم روشن میکنم اوکیه ها ولی وقتی ریست میشه اینطور میشه کسی میدونه چرا؟ نگران کننده است؟
یعنی وقتی اونطوری میشه بایوس رو نشون نمیده! یک سره میره تو ویندوز

الان دوباره تست کردم وقتی که یه کابل Display port وصل میکنم، این صدا رو نمیده دیگه و تصویر میوفته روش اوکی هست
کسی درباره این میتونه منو راهنمایی کنه؟ ویندوز هم عوض کردم، تا وقتی درایور کارت گرافیکی نصب نکردم همه چیز اوکی هست، وقتی نصب میکنم میاد بالا 1 بوق و 3 بوق میزنه :|! با HDMI وصله ولی وقتی Displayport هم وصل میکنم که به تلویزیون وصله این بوقه نمیاد. وقتی هم که خاموش میکنم روشن میکنم اوکی هست فقط وقتی ویندوز ریست میکنم اینطور میشه!
میخوام ببینم ایرادی چیزی اگر هست سریع برگردونم کارتو

آخرین ویرایش:

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
کسی درباره این میتونه منو راهنمایی کنه؟ ویندوز هم عوض کردم، تا وقتی درایور کارت گرافیکی نصب نکردم همه چیز اوکی هست، وقتی نصب میکنم میاد بالا 1 بوق و 3 بوق میزنه :|! با HDMI وصله ولی وقتی Displayport هم وصل میکنم که به تلویزیون وصله این بوقه نمیاد. وقتی هم که خاموش میکنم روشن میکنم اوکی هست فقط وقتی ویندوز ریست میکنم اینطور میشه!
بنظر من ارزش داره کیستو ببری یجا ی نگاه بهش بندازه.ادرس یجا درست درمون بهت میدم اگه تهرانی.

• Like
Reactions: Arash-S212

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
بنظر من ارزش داره کیستو ببری یجا ی نگاه بهش بندازه.ادرس یجا درست درمون بهت میدم اگه تهرانی.
آره تهرانم، اگر بدی که ممنون میشم، فردا ببرم یک نگاه بندازه با خود پشتیبانیش صحبت کردم میگه قاعدتا مشکل از بایوس مادربرد باشه ولی ببینم اگر مشکلیه الان تا وقت هست انجام بدم
شانس نداریم والا :|

• Like
Reactions: Arash-S212

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
یعنی صبر کنم؟

ببین بستگی داره اساسا همه چیز مهمه اینکه دما حساس هستی نویز حساس هستی قیافه حساسی همه چیز حساسی
بعضی مدل ها ایرادهای خاص دارن بر فرض یا شایع
من نسل پیش هر 3 مدل ایسوس داشتم فانتوم گینوارد داشتم همشون عالی بودن اما بیشترین نویز اتفاقا راگ ایسوس داشت بیشترین دما هم داشت بیشترین کویل واین هم داشت تازه 500 صفحه فرومش جلو رفته که فن هاش به صدا می افتن
اینجوریم نیست هر چی پول بدی اش می خوری من نسل پیش عاشق تاف شدم 3 تا کارت تافی که دستم اومد همگی عالی بودن حتی مدل 3080 که داشتم در کمال تعجب هیچ کویل واینی نداشت حتی یک ذره
یا 2 با 3 نسل پیش گیمینگ اوسی گیگا به مراتب خنک تر و کم نویز تر از ائورس بود
این زیاد کردن فاز پاور اینا هم تاثیر در عمل نداره تا یک حدیش خوبه بیشترش فقط برای اورکلاک های نیتروژن مایع هست

TOOL.

کاربر سایت
Nov 15, 2020
411
این مشکله معروف و شایع هست بین کارتهایی که خراب هستن !
به محض اینکه درایور رو نصب میکنی کارت کلا مشکل دار میشه
باید برگردونی کارت رو ربطی هم به مادربورد نداره

طبق تجربه تجربه خودم و اطرافیان میگم و برای همه کارت ها صدق نمیکنه

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
این مشکله معروف و شایع هست بین کارتهایی که خراب هستن !
به محض اینکه درایور رو نصب میکنی کارت کلا مشکل دار میشه
باید برگردونی کارت رو ربطی هم به مادربورد نداره

طبق تجربه تجربه خودم و اطرافیان میگم و برای همه کارت ها صدق نمیکنه
اتفاقا منم کارت گرافیکی قبلیم که به مشکل خورد همین طور بود برای همین ترسیدم 5700xt دقیقا تا قبل نصب نرم افزار کارت گرافیکی همه چیزش اوکی بود، نصب که میکردی این داستان هاش شروع میشد! ولی اون کلا تصویر نمیداد یعنی بعد که درایور نصب میکردی دیگه تصویر نبود تا قبلش تصویر بود این ولی تصویر در هر حالتی هست ولی ریست میکنی چراغ VGA روی مادربرد روشن میشه تا ویندوز بالا بیاد هیچی نشون نمیده! ولی خاموش میکنی روشن میکنی اوکی هست
آخه یک مشکلی هم که هست، وقتی هر دو پورت وصل هستن این مشکل نیست، ولی وقتی یک پورت وصله این مشکل هست! الان جفت پورت هارو وصل کردم به مانیتور، اوکی شده :| ولی وقتی یک پورت وصل میکنم نمیشه

میبرمش فردا نمایندگی ببنیم چی میگه امروز باهاشون صحبت کردم گفت احتمالا کابلت HDMI ورژن 1 هست تشخیص نمیده، باید ورژن 2 به بالا باشه اوکی هست حالا نشون میدم اگر اون بود که هیچی اگر نه یک فکری بکنم

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اتفاقا منم کارت گرافیکی قبلیم که به مشکل خورد همین طور بود برای همین ترسیدم 5700xt دقیقا تا قبل نصب نرم افزار کارت گرافیکی همه چیزش اوکی بود، نصب که میکردی این داستان هاش شروع میشد! ولی اون کلا تصویر نمیداد یعنی بعد که درایور نصب میکردی دیگه تصویر نبود تا قبلش تصویر بود این ولی تصویر در هر حالتی هست ولی ریست میکنی چراغ VGA روی مادربرد روشن میشه تا ویندوز بالا بیاد هیچی نشون نمیده! ولی خاموش میکنی روشن میکنی اوکی هست
آخه یک مشکلی هم که هست، وقتی هر دو پورت وصل هستن این مشکل نیست، ولی وقتی یک پورت وصله این مشکل هست! الان جفت پورت هارو وصل کردم به مانیتور، اوکی شده :| ولی وقتی یک پورت وصل میکنم نمیشه

میبرمش فردا نمایندگی ببنیم چی میگه امروز باهاشون صحبت کردم گفت احتمالا کابلت HDMI ورژن 1 هست تشخیص نمیده، باید ورژن 2 به بالا باشه اوکی هست حالا نشون میدم اگر اون بود که هیچی اگر نه یک فکری بکنم
5700 بالاترین امار خرابی داشت کلا خراب می شد بعدش 2080ti با اختلاف زیادی قرار داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر