مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,384
نام
Majid
یه مساله جالب اینه که پول کشورمون الان بی ارزشترین پول دنیاست و مساله جالبتر از اون اینه که کارت گرافیک دست دوم هم بی ارزشتر از پول کشورمون شده
یعنی کسی الان کارت گرافیک آکبند بخره دیگه اول و آخرین مشتریش خودشه یعنی زیر نصف قیمت هم بدی هیشکی خریدار نیست
الان یه ماهه کارت گرافیک برا فروش گزاشتم حتی یک نفر هم زنگ نمیزنه
الان یکی از دوستان من ps4 دست دوم مال هشت سال پیش رو ۱۰ تومن فروخت ولی کارت گرافیک یک سال پیش رو شما ۶۰ درصد زیر قیمت آکبندش هم نمیتونی بفروشی
هر کی هم میخاد کارت بخره بنظرم کارتهای بالا رده اصلا نخره شدیدا افت قیمت دست دوم داره
چند وقتی هست هر روز دیوارو چک میکنم واسه یکی از دوستان که دنبال کارته، فک کنم دلار از اون موقع 6-7 تومن رفته روش کارتا هنوز همون قیمت قبله تازه آپدیتم میکنن میارن پایین تر، تخفیف هم میدن بازم فروش نمیره =))
قشنگ بهشت خریداراست، پارسال مطمئن بودم همچین روزی میاد ولی دیگه فک نمیکردم با پول PS4 بشه 3070 گرفت :))

• Like
Reactions: Arash-S212

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
مادربردم H110M-S2PV هست
CPU :Corei3 6100
Ram :16 gig
میخوام ببینم بالاترین کارت گرافیکی که به مادربرد و سی پی یوم میخوره چیه؟
4090

مشکل خوردن نخوردن نیست مشکل Bottleneck شدن پردازنده و پهنای باند PCIe هست و می شه گفت تمامی کارت های جدید روی سیستم شما Bottleneck شدید می شن.
-----
دوستان توجه داشته باشید که وضیعت کارت های گرافیک به خاطر اینه که یک کشور هایی مثل ایران همیشه بازار کارت های ماین شده ان. همین داستان سر RX580 هم بود که کل بازار از کارت های ماین شده پر شده بود با قیمت های بسیار پایین.
Nvidia خودش قیمت کارت های 30 رو آورد پایین تا موجودی تموم شه بره سراغ 40 ولی این روند خیلی وقته متوقف شده و کارت های 30 الان هم کمیاب ان هم قیمت هاشون رفته بالا.
کارت های 30 ای که شما توی بازار با قیمت مناسب می بینید همه زیر ماین بودن.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
4090

مشکل خوردن نخوردن نیست مشکل Bottleneck شدن پردازنده و پهنای باند PCIe هست و می شه گفت تمامی کارت های جدید روی سیستم شما Bottleneck شدید می شن.
ایشون منظورشون همون بوده احتمالا
کارت rx580 8gb یا 1060 یا نهایتا 1070 گزینه ی خوب و ارزونی برای این سیستمه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,384
نام
Majid
کارت های 30 ای که شما توی بازار با قیمت مناسب می بینید همه زیر ماین بودن.
مشکل اینجاست دیگه از رو قیمت نمیشه تشخیص داد خیلی، خریدار کمه طرف اگه 3080 ـه نو گرفته باشه از باکس در آورده باشه دوتا سلفی هم باهاش گرفته باشه دیگه نمیتونه خیلی بالاتر از کارتی که یک سال رو ماین بوده بفروشه چون فروش نمیره.
اینم از اونجایی میگم که بالاتر گفتم دو ماه میشه دیوارو هر روز نگاه میکنم طرف قیمت بالا میزاره به ناموسش قسم میخوره که ماین نشده و رو سیستمش بوده اما داره میپوسه کسی نمیخره از آخر مجبور میشه بیاره نزدیک قیمت بقیه کارتایی که داد میزنن ماین شده.

در کل بنظرم دو راه بیشتر وجود نداره، یا با دلار 41 تومنی پول کارت نو بدی یا هم احتمال بالای ماین شده بودن رو بپذیری و از قیمتا لذت ببری :D

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,417
مشکل اینجاست دیگه از رو قیمت نمیشه تشخیص داد خیلی، خریدار کمه طرف اگه 3080 ـه نو گرفته باشه از باکس در آورده باشه دوتا سلفی هم باهاش گرفته باشه دیگه نمیتونه خیلی بالاتر از کارتی که یک سال رو ماین بوده بفروشه چون فروش نمیره.
اینم از اونجایی میگم که بالاتر گفتم دو ماه میشه دیوارو هر روز نگاه میکنم طرف قیمت بالا میزاره به ناموسش قسم میخوره که ماین نشده و رو سیستمش بوده اما داره میپوسه کسی نمیخره از آخر مجبور میشه بیاره نزدیک قیمت بقیه کارتایی که داد میزنن ماین شده.

در کل بنظرم دو راه بیشتر وجود نداره، یا با دلار 41 تومنی پول کارت نو بدی یا هم احتمال بالای ماین شده بودن رو بپذیری و از قیمتا لذت ببری :D
آره متاسفانه یا خوشبختانه همینطوری که شما میگین هستش
ولی در کل اینایی که قیمتای پایین میزارن احتمال زیاد ماین شده و کارت زیر فشار بوده البته از اونطرف هم کسایی که مثل من پول لازم باشه بخاد کارت سالم و بدون ماین رو بفروشه دقیقا همون قیمتی که ماین میزارن هم نمیخرن
در کل فقط کارت آکبند نخرین که شدیدا ضرر میکنین

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395

کسی که گیمر باشه و کارت 30 گرفته باشه بعیده برای فروش بزارتش. به خصوص اگر کارت رده بالا باشه.
چون چیزی جاش نیست!
الان مثلا طرف 3070/3080 بفروشه چی جاش بخره؟
یک تعداد خیلی کمی گیک هستند و در عین حال توانایی مالی اش رو دارن که آپگرید می کنن. یک تعداد خیلی کمی هم هستند که شاید به دلایلی از جمله دلایل مالی مجبور بشن سیستم رو بفروشن.
عمده افراد کارت می خردن و چندین سال ازش استفاده می کنن. توی دنیا هم همینه شما نظر سنجی استیم رو ببینید کارت های سری 10 بیشترین سهم بازار رو دارن.

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
784
توی دنیا هم همینه شما نظر سنجی استیم رو ببینید کارت های سری 10 بیشترین سهم بازار رو دارن.
یه چیز جالب یکی نوشته بود شما هم الان اینو گفتی یادم افتاد بگم. اینکه سریای قدیمیتر بیشترین سهم رو دارن که کاملا درسته ولی بیشترین سهم واسه 1650 و 1060 نیس. 3060 بیشترین درصد رو داره
چون اکثرا درصدی که زده واسه هردو نسخه دسکتاپ و لپتاپ اون کارته مثلا 1060 یه 3 گیگ داره یه 6 گیگ داره فک میکنم یه مدل 5 گیگ هم داره که مخصوص بازار چین یا یه همچین چیزیه و 1060 موبایل همه با هم شده 6.2 درصد ولی واسه 3060 اینا جداس و مجموعا حدود 8 درصد میشه!
گفتم این فکت مهم و بیخود رو انتقال بدم بهتون :D (منم از نسل سوخته کارت دسته 2 ماین نشده ام که گوشه اتاق افتاده)

1671987018596.png

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
466
نام
علی
ایشون منظورشون همون بوده احتمالا
کارت rx580 8gb یا 1060 یا نهایتا 1070 گزینه ی خوب و ارزونی برای این سیستمه
دقیقا منظورم این بود بالاترین کارت گرافیکی که گلوگاه نمیشه چیه که جواب دادین مرسی

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
دقیقا منظورم این بود بالاترین کارت گرافیکی که گلوگاه نمیشه چیه که جواب دادین مرسی
من جات بودم gtx 1060 مینداختم چون از دو مورددیگه پایینتره تنطیماتش البته شما بهتره ارتقا بدی سی پی یوتو

• Like
Reactions: ClaP TraP

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
کسی که گیمر باشه و کارت 30 گرفته باشه بعیده برای فروش بزارتش. به خصوص اگر کارت رده بالا باشه.
چون چیزی جاش نیست!
یک تعداد خیلی کمی گیک هستند و در عین حال توانایی مالی اش رو دارن که آپگرید می کنن. یک تعداد خیلی کمی هم هستند که شاید به دلایلی از جمله دلایل مالی مجبور بشن سیستم رو بفروشن.
عمده افراد کارت می خردن و چندین سال ازش استفاده می کنن. توی دنیا هم همینه شما نظر سنجی استیم رو ببینید کارت های سری 10 بیشترین سهم بازار رو دارن.
من به شخصه 3060ti داشتم و خواستم 3080 بگیرم.
ولی در کل حرفتون تا حدی منطقیه. مشکلی که این وسط هست، اینه که باید از فروشنده آشنا با مهلت تست بگیرید. کارتی که ماین شده باشه، از وضعیت ظاهر و صدای فن‌ها و به خصوص دمای مموریش مشخصه که درست نگهداری شده یا نه. من شخصاً ترجیح می‌دم کارت ماین شده‌ای که خوب نگهداری شده بخرم تا کارت گیمری که خواهر و برادر و مادر کارت رو مورد عنایت قرار داده و کارت به طور دائم در حال سایکل گرم و سرد بوده.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242

چون چیزی جاش نیست!
4090:D
من خودم 3080 داشتم دادم تی ای خریدم بعد اونم دادم 3090 گرفتم الانم 4090:D
کلا پی سی بازها از کرم خاصی رنج می برن
هر کسیم که کارت هام خرید کلی دعام کرد البته 3090 هنوز نفروختم گل سر سبدشون همینه اتفاقا که دمای مکسش 64 هست
اما در کل حرفتون کاملا درسته حتی کسی نیست که بتونه عکس از کارتش روی یک سیستم گیم بده یا براتون با چند تا بازی روز تست بگیره بفرسته چون اساسا همشون دست دلاله
کسی که گیمر باشه قیمتش بالاست
اینم بگم اکثر کارت های بالا رده الان برندهای در پیت هستن که بابت ماین استفاده می شدن در حالی که گیرها اکثرا برند خوب می خرن یا مدل بالای برند های درجه 2 می خرن
شما پردازنده 7700 کنی تا 3060ti یا 3070 هم می تونی بالا بری اما قیمت 7700 الان اندازه 11400 هست

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
چون چیزی جاش نیست!
اگر کسی بخواد بازی روی 4K@120hz انجام بده قطعا کارت RTX 4090 بهترین گزینه هستش. خرید کارت گرافیک بستگی به نیاز به افراد، توقع شون و در نهایت توان مالی شون داره.
من خودم ۲ سال پیش کریسمس کارت RTX 3080 خریدم، بعدش به RTX 3090Ti ارتقا دادم. در حال حاضر هم RTX 4090 دارم برای بازی در رزولوشن 4K با high refresh rate و هچمنین تحقیقات deep learning.
در کل قبول دارم فرمایش تون رو. معمولا PC enthusiasts ها دنبال قطعات Top-end هستن و تقریبا هر سال سیستم شون رو آپگرید می کنند. در غیر این صورت کارتی مثل RTX 3080 برای گیمرها کاملا جوابگو هستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر