مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
چند ماهه پیش توی تاپیک بهتون گفتم اگه اوضاع ماین درست شه، کارتی مثل 3080 زیر 20 تومن میاد (دلار 25 بود)، گفتی عمراً !!!
گفتی اگه اومد منو نقل و قول کن. اینم نقل و قول. دیروز یه کارت 3080 خریدم، با یک هفته مهلت تست. 15 تومن. تازه 10 تومنشو دادم، 5 تومنشم ماه بعد :))
حالا شما اومدی یه حرفیو پروندی و رفتی و ادامشو نگرفتی
ایشالا مبارکت باشه
کارت ارزون شده ولی کسی که میاد کارت 3080 رو برات 10 تومن میده 5 تومنشم ماه بعد خدا میدونه اون کارت چقدر از چشمش افتاده و ازش کار کشیده
اکثر کارتهای ارزون برند پلیت و اوگا و asus tuf هستش البته بازم دقیق نمیشه گفت ممکنه راگ هم توش زیاد باشه ولی پلیت 99 درصدشون برا ماین استفاده شده کارتی که ماین شده دیگه خسته شده کارت ادامه عمرش یکم ریسکه
حالا درسته من خیلی وقته تو سر کارت گرافیک میزنم اما چند وقتیه برای دوستم 3080ti دست دوم میخاییم بخریم زیر 23 تومن درستو حسابی پیدا نمیکنیم
یا میبینی کارتونش موجود نیست ظاهر کارت رنگش پریده و دمای vram کارت شدیدا بالاست
کارتهای ماین شده رو باید هیت سینگشو درارین و کاملا اطراف gpu رو نگاه کنین
الان چند تا از دوستای من تو کار pc هستش دو روز پیش رفتم مغازشون کارتهای ماین شده رو خمیرشو عوض میکردن اصلا اطراف gpu رنگش زرد شده بود
امیدوارم برا شما همچین اتفاقی پیش نیاد و از کارتت لذت ببری

آخرین ویرایش:

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
اره همینه اونایی که atx 3 نیستن از همین کابل ها توشونه این کابل ها تا جایی که می دونم به اکثر پاورها می خورن
هرچی گشتم سری جدید کورسیر پیدا نکردم نیست انگار (2021)
یه مورد دیگه پیدا کردم msi mpg 1000g pci5 و https://avang.ir/product/msi-meg-ai1000p-pcie5-power-supply/ این که اینم تازه آونگ گارانتیش کرده تو نت نیست فعلا برای خرید

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
واسه کانفیگ زیر یه گرافیک از سری3000 انویدیا پیشنهاد بدید:

Cpu:i3 10100:
Mainboard:h510m
ram:16g ddr4 2666

پاور هم نیاز شد ارتقا میدم
برای 1080p با این CPU کارت 3060 معمولی با ارفاق بیشتر از این CPU واقعا ضعیفه واسه کارتهای بالاتر سری 30. پاور هم تو مایه 550 تا 650 مناسب برای این سیستم.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
هرچی گشتم سری جدید کورسیر پیدا نکردم نیست انگار (2021)
یه مورد دیگه پیدا کردم msi mpg 1000g pci5 و منبع تغذیه (پاور) گیمینگ MSI MEG Ai1000P PCIE5 | آونگ این که اینم تازه آونگ گارانتیش کرده تو نت نیست فعلا برای خرید
اگه قصد اینده نگری دارید 1200 بخرید چون کارت ها دارن به سمت 600 واتی شدن می رن با اسپایک زیادی که دارن 1200 برای 7 8 سال تضمینه
کورسیر هر مدلیش بود بخرید فقط تبدیلش باید پیدا کنید تبدیل 16 پینش

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
برای 1080p با این CPU کارت 3060 معمولی با ارفاق بیشتر از این CPU واقعا ضعیفه واسه کارتهای بالاتر سری 30. پاور هم تو مایه 550 تا 650 مناسب برای این سیستم.
3060 واسه من اپگرید ضعیفیه اگه بخوام با همین مادربورد 3060ti یا 3070 ببندم باید چه cpu بگیرم؟

آیا ارزش داره رو نسل ده خرج کنم؟

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
3060 واسه من اپگرید ضعیفیه اگه بخوام با همین مادربورد 3060ti یا 3070 ببندم باید چه cpu بگیرم؟

آیا ارزش داره رو نسل ده خرج کنم؟
نسل 10 و 11 اینتل جفتشون سوکت LGA 1200 دارن شما نسل 11 هم میتونی بگیری. اگر روی همین مادربرد میخوای بمونی 11600 با 3070 ترکیب خوبیه بنظرم. البته اونوقت پاور هم باید ببری بالا. در کل بستگی به بودجت داره. اگر بگی چقدر ماکزیمم میخوای خرج کنی بهتر میشه راهنمایی کرد.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
پرشیا تک جان اگر امکانش هست و دوست داشتی بگو که تا الان چقدر پول کارت گرافیک دادی؟ منظورم مبلغ خالص هست، پولی که از جیب گذاشتی. 3090 ام که نفروختی هنوز.

من خودم خالصی 9 میلیون دادم :D ، 28 میلیون خرید، 19 تومن فروش. از GTX 660 انویدیا تا الان. همشم میانرده خریدم، میانرده هم به گور خواهم رفت. لتس فیس ایت :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
پرشیا تک جان اگر امکانش هست و دوست داشتی بگو که تا الان چقدر پول کارت گرافیک دادی؟ منظورم مبلغ خالص هست، پولی که از جیب گذاشتی. 3090 ام که نفروختی هنوز.

من خودم خالصی 9 میلیون دادم :D ، 28 میلیون خرید، 19 تومن فروش. از GTX 660 انویدیا تا الان. همشم میانرده خریدم، میانرده هم به گور خواهم رفت. لتس فیس ایت :D
داستان های من خاص و پیچیده س خودمم یادم نیست اما فقط می تونم بگم به غیر از 4090 تا 3090 ش شاید حتی ترازش منفی یا خنثی شد کلا از 2080 تی ای تا 3090 عملا پولی از جیب ندادم

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
بالاخره منم بعد از حدود یک ماه دیوار گزاشتن کارت asus 3070 dual خودمو بدون گارانتی 14500 فروختم
ولی در کل دیگه از دنیای گیم خداحافظی میکنم
این سری افت قیمت کارت گرافیک منو بدجوری از کارت گرافیک دلچرکین کرد

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
چرا بفروشی اصلا؟ :D 3070 که به قدری قوی هست که تا چند سال دیگه رو راحت جواب بده از اونطرف چند میلیون دیگه روش بزاری 3080Ti میشه گرفت باهاش، نفهمیدم چرا اینقد دلخوری از وضعیت.

• Like
Reactions: Arash-S212

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
چرا بفروشی اصلا؟ :D 3070 که به قدری قوی هست که تا چند سال دیگه رو راحت جواب بده از اونطرف چند میلیون دیگه روش بزاری 3080Ti میشه گرفت باهاش، نفهمیدم چرا اینقد دلخوری از وضعیت.
درسته حرف شما
مثلا قبلا اگه میخاستم از 3070 به 3080ti ارتقا بدم باید 40 تومن شایدم بیشتر میزاشتم ولی الان نهیت 8 تومن بزارم میتونم 3080ti دست دوم بگیرم
فعلا میخام یه بلند مدتی از دنیای گیم کنار برم این اواخر هم بازیهای سونی رو توی pc تجربه کردم و ازشون لذت بردم

آخرین ویرایش:

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
نسل 10 و 11 اینتل جفتشون سوکت LGA 1200 دارن شما نسل 11 هم میتونی بگیری. اگر روی همین مادربرد میخوای بمونی 11600 با 3070 ترکیب خوبیه بنظرم. البته اونوقت پاور هم باید ببری بالا. در کل بستگی به بودجت داره. اگر بگی چقدر ماکزیمم میخوای خرج کنی بهتر میشه راهنمایی کرد.
ممنون❤️

من اشتباه کردم همین 4ماه پیش از نسل چهار اپگرید کردم به نسل ده
باید دوازده میگرفتم:(

11400 احتمال زیاد بگیرم زیاد فرقی ندارن

آخرین ویرایش:

justgamingforfun

کاربر سایت
May 13, 2021
32
نام
امیر
سلام بر همه، اقایون من خیلی وقته از بازار کارت گرافیک دورم شاید بالای ده سال
الان تصمیم دارم یه کارت بگیرم و قیمتش رو که توی ترب میبینم اختلاف شدیدی داره
مثلا چندین فروشگاه کارت رو 17 ملیون میدن و چند فروشگاه هم 32 ملیون، این وسط هم هستن که قیمتشون بین این اعداده

من فکر میکنم که به خاطر داشتن کارت گارانتی و این حرف ها هستش، اگر اشتباه میکنم لطفا بگید

مثلا لیون کامپیوتر کارت رو 32 تومن میفروشه و زده گارانتی اصلی، حالا منظورش از این گارانتی اصلی رو کلا نمیدونم چی هس، یعنی همون گارانتی شرکتی ایسوس و غیره دیگه؟

حالا این گارانتیا ارزشش رو دارن؟ به نظرتون با کارت گارانتی بگیرم ی بدون گارانتی؟
من نظر خودم بدون گارانیته خوب چون واقعا ارزون تره اما ی مقداری نگران اینم هستم چیزی بشه این وسط و دستم به هیچ جا بند نباشه

به هر حال لطفا هر اطلاعات و تجربه ای دارید درمیون بزارید راجب این قیمت ها و مدت و نوع این گارانتی ها

• Like
Reactions: jetalpha

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
بالاخره منم بعد از حدود یک ماه دیوار گزاشتن کارت asus 3070 dual خودمو بدون گارانتی 14500 فروختم
نرو داداش. بمون برامون >:D<

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خیلی خوب فروختی الان استریکسش این قیمت می دن
حالا چرا فروختی؟ دنیای گرافیک همیشه ضرر بوده شما دقت کنید قیمت این کارت بالای msrp بود پس باید می دونستید که یک روزی میاد در حدود این قیمت با علم به این خریدید و الا باید صبر می کردید
اکثرا قیمت بالا گرفتن اما از این موقعیت نهایت استفاده رو کردن و کارتشون با مدل بالاترش تعویض کردن اتفاقا به نفع شما شد 14 می دی 10 می ذاری روش 3080 تی ای می خری اون زمان باید 30 40 می ذاشتی روش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر