مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
قطعا وی رم در حالت ultra اگر پر بشه فریم به شدت میاد پایین.
فقط در مورد گیم نیست. حتی در ادوب پریمیر که ایدتور ویدئو هست وی رم نقش پر رنگی داره مخصوصا وقتی فیلم های 4k رو ادیت و جلوه های ویژه بهش اضافه کنید وی رم اشغال میشه.
اما ادوب پریمیر بیشتر پردازنده محور هست تا گرافیک محور.

• Like
Reactions: Mohsen GT

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
این وی رم اغراق شده ۳۰۶۰ معمولی به نظر کاملا بدون استفاده نیست. یه ویدئو داشتم میدیدم طرف تنظیمات گرافیکی دوم اترنال رو روی حالتی قرار میداد که وی رم ۳۰۷۰ پر میشد و فریم به ۷ میرسید ولی ۳۰۶۰ با حدود ۴۵ فریم داشت ادامه میداد!😅
یکسری از تنظیمات تو pc هم مصرف بالایی دارن و هم قدرت پردازشی بالا نیاز دارن ولی تفاوت کیفیت بسیار کمه و اگه بگیم کیفیت در برابر مصرف، ارزش ناچیزی داره.
و نقد کنندگان اصلی که کمپانیها بهشون کارتها رو میدادن قبل ریلیز، با علم به این نکات، کارتها رو نقد میکنن.
12 گیگ رم 3060 استفاده خاصی نداره، چون قدرت کارت کمه. هنوز 1060 سه گیگ پره که باهاش بازی میکنن، هنوز بیشترین کارت استیم 1060 هست.
کسی که pc میخواد بازی کنه، باید یکم یاد بگیره، تنظیمات رو درست استفاده کنه و باگ تنظیمات ما رو pc زیاد داریم.

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
آره بیشتر شبیه به یک باگ تنظیماتی بود به نظرم تا یه جلوه تصویری تاثیر گذار. چون تفاوت خاصی ایجاد نمیکرد؛ فقط یادمه تنظیماتی در مورد تکسچر بود که انگار بیشترین مورد استفاده کننده از وی رم هست.

• Like
Reactions: TEK ZXEN

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,660
نام
milad
نمیدونم تاپیک مانیتور و تلویزیون برای ps5 داخلش رفتی یا نه ولی اونجا یه مدت هر کی میپرسید که چه تلویزیونی خوبه،یکی دو نفر(که اطلاعات بالایی هم داشتن) میگفتن یا C1 یا هیچی چون از نظر امکانات و قدرت رو دستش نیست.در صورتی که 99 درصد مردم دنیا C1 ندارن و همچنان از کنسول و بازی لذت میبرن
اینجا هم هستن افرادی که اتفاقا اطلاعات خوبی دارن ولی همش با اتکا به آمار و بنچمارک و ... میگن قدرت این کارت کمه-اون کارت فلان قدر رم و...در صورتی که تو دنیای واقعی مردم همه جا دنیا هنوز دارن با 1060 و 1650 بازی میکنن.
منظورم اینه که این دوستان و کارشناس ها اشتباه نمیگن ولی بخوای بازی کنی فوقش 4 تا تنظیمات کم و زیاد میکنی و بالاخره بازیت رو میکنی حالا چه 3060 باشه چه 4090
دقیقا
تنظیمات ultra رو پی سی خیلی سنگین هست و اصلا ضروری نیست به قول دوستمون تاثیرش هم در حدی نیست که بخوای قید شاید بالا 30 40 تا فریم رو بزنی . تو بازی های رقابتی هم که کلا ارزش نداره تنظیمات بالا چون اصلا بهش دقت نمیکنیم
حتی تنظیمات low رو یکم دستکاری کنی گرافیک بهتری از کنسول ها میگیری

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
700
نام
Mehdy
یکسری از تنظیمات تو pc هم مصرف بالایی دارن و هم قدرت پردازشی بالا نیاز دارن ولی تفاوت کیفیت بسیار کمه و اگه بگیم کیفیت در برابر مصرف، ارزش ناچیزی داره.
و نقد کنندگان اصلی که کمپانیها بهشون کارتها رو میدادن قبل ریلیز، با علم به این نکات، کارتها رو نقد میکنن.
12 گیگ رم 3060 استفاده خاصی نداره، چون قدرت کارت کمه. هنوز 1060 سه گیگ پره که باهاش بازی میکنن، هنوز بیشترین کارت استیم 1060 هست.
کسی که pc میخواد بازی کنه، باید یکم یاد بگیره، تنظیمات رو درست استفاده کنه و باگ تنظیمات ما رو pc زیاد داریم.
اصل استفاده vram توی بازی گزینه texture quality هست.،ولی یه نکته ای هست که تقریبا توی 95 درصد بازیها تفاوت کیفیت بافت(texture quality) توی حالت ultra و very high و یا حتی high بسیار ناچیزه و گزینه ultra دراصل برای مانیتور نیست بلکه برای تلوزیونهای 4k بالای 50 اینچ هست چون توی حالت ultra معمولا رزولوشن و کیفیت بافتها در ریزترین حالت ممکن تغییر میکنه که در مانیتورهای حتی تا 28 4k هم به زور میتونید متوجه تغییرش بشید،این رو میگم خودم توی چندین بازی تاپ تست کردم و دقیقا بهش رسیدم.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
اصل استفاده vram توی بازی گزینه texture quality هست.،ولی یه نکته ای هست که تقریبا توی 95 درصد بازیها تفاوت کیفیت بافت(texture quality) توی حالت ultra و very high و یا حتی high بسیار ناچیزه و گزینه ultra دراصل برای مانیتور نیست بلکه برای تلوزیونهای 4k بالای 50 اینچ هست چون توی حالت ultra معمولا رزولوشن و کیفیت بافتها در ریزترین حالت ممکن تغییر میکنه که در مانیتورهای حتی تا 28 4k هم به زور میتونید متوجه تغییرش بشید،این رو میگم خودم توی چندین بازی تاپ تست کردم و دقیقا بهش رسیدم.
قضیه سر بازی دوم اترناله که یه باگ سر وی رام داشت که بعدا حل شد

• Like
Reactions: mehdy.z

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
البته من به صورت کلی گفتم و کاری به یه بازی خاص نداشتم..
اون که مشخصه، تکسچر بیشترین مصرف vram رو داره ولی بحث در مورد بازی دوم بود که انویدیا با یکی از درایورهاش مشکلو رفع کرد و حتی کرش هم داشت.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
با درود
می خواستم بدونم با 25 تومن بهترین کارت 3080 ( بدون گارانتی ) که میتونم بگیرم چی هست ؟
و پاورم رو تازه عوض کردم ( 750 گلد ایسوس ) و cpu هم 12700 می خواستم بدونم برای 3080 کافیه ؟

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
با درود
پاورم رو تازه عوض کردم ( 750 گلد ایسوس ) و cpu هم 12700 می خواستم بدونم برای 3080 کافیه ؟
درود

تو سایت های مختلف پاور 750 وات بعنوان حداقل ذکر شده.
ولی برای احتیاط همیشه مقدار توصیه شده رو تهیه کنید که در سایت های مختلف در خصوص کارت 3080 پاور 850 وات توصیه شده.

3080.jpg

می خواستم بدونم با 25 تومن بهترین کارت 3080 ( بدون گارانتی ) که میتونم بگیرم چی هست ؟

کارت گرافیک Palit 3080 GameRock 12GB که بتازگی در آترین کالا موجود شده گزینه خوبیه.
ترکیب 3080 و 12 گیگ Video Ram کمک زیادی به اجرای روون بازی های مدرن در رزلوشن های بالا میکنه.
قیمت 26 میلیونش هم تقریبا مناسبه و ریسک زیادی هست اگه صبر کنید که بخواد مثلا 2 الی 3 تومن ارزون تر بشه.

• Like
Reactions: Mohsen GT

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
462
دوستان من توی اویل ویلیج وی رمی که داشتم استفاده میکردم نزدیک به ۶ گیگ بود در صورتی که کارتم فقط ۴ گیگ داره و بدون افت فریم شدید که صد در صد از رم سیستم داشت کمک میگرفت. الان این تستایی که نشون میدن وی رم یه کارت کم میاره مگه قابلیت شیر کردن رم سیستم رو غیر فعال میکنن؟

• Like
Reactions: SHAYAN1999

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
درود

تو سایت های مختلف پاور 750 وات بعنوان حداقل ذکر شده.
ولی برای احتیاط همیشه مقدار توصیه شده رو تهیه کنید که در سایت های مختلف در خصوص کارت 3080 پاور 850 وات توصیه شده.

View attachment 273372

کارت گرافیک Palit 3080 GameRock 12GB که بتازگی در آترین کالا موجود شده گزینه خوبیه.
ترکیب 3080 و 12 گیگ Video Ram کمک زیادی به اجرای روون بازی های مدرن در رزلوشن های بالا میکنه.
قیمت 26 میلیونش هم تقریبا مناسبه و ریسک زیادی هست اگه صبر کنید که بخواد مثلا 2 الی 3 تومن ارزون تر بشه.
ممنون خودتون میدونید قیمت قطعات کامپیوتری ناجوانمردانه زیاده عملا یک پاور 100 وات قویتر باید 500 تومن تا 800 تومن بیشتر پول بدی که من متاسفانه با توجه به اینکه کل سیستمم رو ارتقا دادم دیگه بودجه نداشتم برای 850 وات
از طرف دیگه چشمم این MSI 3080 Z TRIO رو گرفته بود که نوشته بود 750 وات نیاز داره

پالیت چند مورد داره اولا که برند خیلی شناخته شده ای نیست در برابر ایسوس و گیگا و حتی MSI و کیفیت قطعاتش هم پایین تره مثلا توی 3070 اش پلیت پشتش فلزی نیست و حالت پلاستیک داره که نشون میده سازندش رو این نکات ریز ولی مهم دقت نکرده از طرف دیگه هم خنک کننده هاش و صداش متوسط هست و از همه مهمتر موقع فروشش در آینده احتمالا به مشکل میخورم چون بازار دست دوم دست برند های مطرح مخصوصا ایسوس هست و این مدلی هم که معرفی فرمودید 850 وات می خواد که پاور من 750 گلد ایسوس هست

پس فکر کنم توی 3080 ها فقط همین MSI 3080 Z TRIO هست که پاور 750 می خواد و انتخاب دیگه ای ندارم . درسته ؟

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
ممنون خودتون میدونید قیمت قطعات کامپیوتری ناجوانمردانه زیاده عملا یک پاور 100 وات قویتر باید 500 تومن تا 800 تومن بیشتر پول بدی که من متاسفانه با توجه به اینکه کل سیستمم رو ارتقا دادم دیگه بودجه نداشتم برای 850 وات
از طرف دیگه چشمم این MSI 3080 Z TRIO رو گرفته بود که نوشته بود 750 وات نیاز داره

پالیت چند مورد داره اولا که برند خیلی شناخته شده ای نیست در برابر ایسوس و گیگا و حتی MSI و کیفیت قطعاتش هم پایین تره مثلا توی 3070 اش پلیت پشتش فلزی نیست و حالت پلاستیک داره که نشون میده سازندش رو این نکات ریز ولی مهم دقت نکرده از طرف دیگه هم خنک کننده هاش و صداش متوسط هست و از همه مهمتر موقع فروشش در آینده احتمالا به مشکل میخورم چون بازار دست دوم دست برند های مطرح مخصوصا ایسوس هست و این مدلی هم که معرفی فرمودید 850 وات می خواد که پاور من 750 گلد ایسوس هست

پس فکر کنم توی 3080 ها فقط همین MSI 3080 Z TRIO هست که پاور 750 می خواد و انتخاب دیگه ای ندارم . درسته ؟
اگر 750 گلد از برند خوب دارید براش کافیه پردازنده شما سری کا نیست و زیاد نیست مصرفش و بهتره که لیمیتش هم زیاد نکنید از تنظیمات مادربردتون

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
اگر 750 گلد از برند خوب دارید براش کافیه پردازنده شما سری کا نیست و زیاد نیست مصرفش و بهتره که لیمیتش هم زیاد نکنید از تنظیمات مادربردتون
ممنون یعنی میتونم از هر مدل 3080 که توی ایران هست خریداری کنم با خیال راحت ؟
پاور هم ROG STRIX ASUS 750 GOLD هست و تازه هم خریدم ( فکر کنم بهترین 750 بازار هست )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر