مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,708
کارتم امروز رسید فقط این چرا اینقدر گنده هست؟کارت قبلیم 1030 بود،اندازه یه کف دست بود :D خودش جا شد ولی کابلهای پاورش یکم به شیشه کیس فشار میاورد که مجبور شدم شل ببندم شیشه رو.
ولی وااای از رندرx_x من با سی پی یو 10400 این مدت رندر میگرفتم:-&فقط جهت تست یه صحنه که با سی پی یو حدود 10 دقیقه میشد رو با کارت گرافیک 35 ثانیه فقط زمان برد :o

پروژه بعدی پول جمع کنم یه مانیتور 2k هم براش بخرم.زشته کارت 3070 با مانیتور جی پلاس :))

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
کارتم امروز رسید فقط این چرا اینقدر گنده هست؟کارت قبلیم 1030 بود،اندازه یه کف دست بود :D خودش جا شد ولی کابلهای پاورش یکم به شیشه کیس فشار میاورد که مجبور شدم شل ببندم شیشه رو.
ولی وااای از رندرx_x من با سی پی یو 10400 این مدت رندر میگرفتم:-&فقط جهت تست یه صحنه که با سی پی یو حدود 10 دقیقه میشد رو با کارت گرافیک 35 ثانیه فقط زمان برد :o

پروژه بعدی پول جمع کنم یه مانیتور 2k هم براش بخرم.زشته کارت 3070 با مانیتور جی پلاس :))
3090 Ti رو نگاه کن 3070 مقابلش مثل یه کف دست می مونه :D
صبر کن نسل بعد بیاد ببین چه وضعی می شه.

Farshad1992

کاربر سایت
Feb 3, 2022
70
ماینرها قیمت 3080 رو تا 530 دلار پایین آوردن. رمزارزها همین رویه نزولی رو ادامه بدن دم در خونه هر گیمر یه 3060 ti میزارن. یه زمانی محبوب ترین کارت برای ماین بود. هم کارش خیلی خوب بود هم ارزون بود.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
ماینرها قیمت 3080 رو تا 530 دلار پایین آوردن. رمزارزها همین رویه نزولی رو ادامه بدن دم در خونه هر گیمر یه 3060 ti میزارن. یه زمانی محبوب ترین کارت برای ماین بود. هم کارش خیلی خوب بود هم ارزون بود.
داداش نه تنها گرافیک منتظر بمون ببین قیمت سخت افزار چجوری میریزه
البته بگم هر چند سال این پروسه اتفاق میافته و بنظرم الان برنده کسی هست که ماین کنه و نگه داره ارز دیجیتالشو

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
داداش نه تنها گرافیک منتظر بمون ببین قیمت سخت افزار چجوری میریزه
البته بگم هر چند سال این پروسه اتفاق میافته و بنظرم الان برنده کسی هست که ماین کنه و نگه داره ارز دیجیتالشو
شما هم پیاز داغشو زیاد نکن
کدوم قطعه غیر از کارت گرافیک ریزش داشته؟
cpu و رم و مادربورد و هارد اکثرشون قیمتشون تا حدودی ثابت هستش
کلا اونایی که قبل از آذر ماه 1400 کارت گرافیک خریدن شدیدا ضرر زیادی دیدن مخصوصا اونایی که 3080 و 3070TI و 6800XT و 6900XT خریدن
حالا این قیمتها هم کف بازار هستش
بازار دست دوم کارت گرافیک هم شدیدا خوابیده
چون اکثرا قیمتهایی که تو دیوار گزاشتن خیلی نزدیک به آکبندش هستش
حالا خدا میدونه با افزایش قیمت اتریوم دوباره قیمتها بالا میکشه یا نه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
شما هم پیاز داغشو زیاد نکن
کدوم قطعه غیر از کارت گرافیک ریزش داشته؟
cpu و رم و مادربورد و هارد اکثرشون قیمتشون تا حدودی ثابت هستش
کلا اونایی که قبل از آذر ماه 1400 کارت گرافیک خریدن شدیدا ضرر زیادی دیدن مخصوصا اونایی که 3080 و 3070TI و 6800XT و 6900XT خریدن
حالا این قیمتها هم کف بازار هستش
بازار دست دوم کارت گرافیک هم شدیدا خوابیده
چون اکثرا قیمتهایی که تو دیوار گزاشتن خیلی نزدیک به آکبندش هستش
حالا خدا میدونه با افزایش قیمت اتریوم دوباره قیمتها بالا میکشه یا نه
پیاز داغ ؟؟؟
داداش مثل اینکه خبر از بازار نداری
من کاری به ایران ندارم قیمت گرافیکک توی بازارهای خارجی 100 دلار هم بشه بزودی تغییر قیمت زیاد توی ایران نمیبینیم
مگر گرافیک یک کالای سرمایه ای بوده که شما میگید بچه ها شدیدا توی ضررن ؟
خود من 3080 روی 35 تومن خریدم دیگه به باقیش هم فکر نمیکنم با اینکه این روزا رو میدیدم
بخاطر فروکش کردن کرونا همچنین کاهش قیمت رمزارزها کالای دست دوم بشدت توی بازار زیاد شده و بازار کامپیوتر رسما خاک میخوره
الان رو نگاه نکن بزار 6 ماه بگذره قیمت دلار ثابت بمونه مطمئن باش افت قیمت بیشتری خواهی دید
12100F تا 5200 هم میفروختن ببین چی شده دارن 2800 میدن تازه دلار از 25 تومن شده 31 !!!
یا مثلا باقی پردازنده های نسل 12 هم همینطور
از هارد ssd که دیگه نگم برات
مدل های 2tb adata رو میشه با 4 تومن خرید با اینکه دلار بالا رفته
در صورتی که قبلا تا 8 تومن پولش بود
بنظرم حالا حالاها عرضه ی قطعات کامپیوتر زیاد خواهد بود و بزرگوارانی که در بخش فروش محصولات آکبند فعالیت دارن وضعیت بدی پیدا خواهند کرد
مگر اینکه اونا هم به سمت دست دوم رو بیارن
خود انودیا بخاطر باد کردن سری 3000 روی دستش سری 4000 رو داره تاخیر میزنه از این واضح تر !!!

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
پیاز داغ ؟؟؟
داداش مثل اینکه خبر از بازار نداری
من کاری به ایران ندارم قیمت گرافیکک توی بازارهای خارجی 100 دلار هم بشه بزودی تغییر قیمت زیاد توی ایران نمیبینیم
مگر گرافیک یک کالای سرمایه ای بوده که شما میگید بچه ها شدیدا توی ضررن ؟
خود من 3080 روی 35 تومن خریدم دیگه به باقیش هم فکر نمیکنم با اینکه این روزا رو میدیدم
بخاطر فروکش کردن کرونا همچنین کاهش قیمت رمزارزها کالای دست دوم بشدت توی بازار زیاد شده و بازار کامپیوتر رسما خاک میخوره
الان رو نگاه نکن بزار 6 ماه بگذره قیمت دلار ثابت بمونه مطمئن باش افت قیمت بیشتری خواهی دید
12100F تا 5200 هم میفروختن ببین چی شده دارن 2800 میدن تازه دلار از 25 تومن شده 31 !!!
یا مثلا باقی پردازنده های نسل 12 هم همینطور
از هارد ssd که دیگه نگم برات
مدل های 2tb adata رو میشه با 4 تومن خرید با اینکه دلار بالا رفته
در صورتی که قبلا تا 8 تومن پولش بود
بنظرم حالا حالاها عرضه ی قطعات کامپیوتر زیاد خواهد بود و بزرگوارانی که در بخش فروش محصولات آکبند فعالیت دارن وضعیت بدی پیدا خواهند کرد
مگر اینکه اونا هم به سمت دست دوم رو بیارن
خود انودیا بخاطر باد کردن سری 3000 روی دستش سری 4000 رو داره تاخیر میزنه از این واضح تر !!!
شما ۳۰۸۰ رو ۳۵ گرفتی باز برنده ای برادر نفست از جای گرم بلند میشه
یارو جلوی من ۶۰ تومن برای ۳۰۸۰ کارت کشید الان ازش ۳۰ تومنم نمیخرن
ربطی به کالای سرمایه ای نداره ولی تو این زمونه که گرونی بیداد میکنه ۳۵ تومن پول کمی نیست که به عنوان پول مصرفی بهش نگاه کنی کما اینکه وضع مالیت خوب باشه
ولی در کل هر چیزی باید ارزش خودشو داشته باشه فردا مثلا یه زمانی پول لازم بشی بتونی کارتتو به یه پول درستو حسابی بفروشی نه اینکه بیای ۷۰ درصد زیر قیمت بدی یا اینکه ازت بزخری کنن

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
یه جوری می گن طبیعت نفشی بکشه انگار که ماین چقدر روی طبیعت تاثیر می ذاشته اگر داره 2 3 درصد بوده باشه

این همه ماده ی شیمیایی و سوخت و گرمایش و زباله می دن به طبیعت که ماین جلوش هیچی نیست
بعدشم نسخه 3080 که انلاک بود یادمه جلوم 80 میلیون هم خریدن الان که همون قفل هم برای همه انلاک شده 35 تومنه همون کارت

Farshad1992

کاربر سایت
Feb 3, 2022
70
یه جوری می گن طبیعت نفشی بکشه انگار که ماین چقدر روی طبیعت تاثیر می ذاشته اگر داره 2 3 درصد بوده باشه

این همه ماده ی شیمیایی و سوخت و گرمایش و زباله می دن به طبیعت که ماین جلوش هیچی نیست
بعدشم نسخه 3080 که انلاک بود یادمه جلوم 80 میلیون هم خریدن الان که همون قفل هم برای همه انلاک شده 35 تومنه همون کارت
کسی که 80 میلیون میده به یه قطعه الکترونیکی 700 دلاری آدم نرمالی نیست متاسفانه. حتی اگه برای ماین هم میخواسته باز اشتباه کرده، مثلا میخواسته با کی رقابت کنه تنهایی ؟ نهایتا میرفت تو یه استخر روزانه چند دلار پرت میکردن جلوش! بیشتر افرادی که به این جریان ورود کردن اصلا سواد اولیشم نداشتن و فقط مختص ایرانم نبود و نیست.

تنها چیزی که پدر آدمو درمیاره چیزی جز طمع نیست. طلا هم که یه سنگه قیمتیه ثابت نمیمونه و انتظار همیشه بالا رفتنشو نباید داشته باشی. رمز ارز که دیگه فقط یه کده :ی از اون افتضاح تر nft که دیگه آدم نمیدونه چی بگه.

خود من 4 تا رمز ارز داشتم کلا به حدی ضرر دادم که دیگه سر شدم. سر یکیشون 770 دلار رو در عرض 48 ساعت به باد دادم! فقط و فقط هم به خاطر طمع خودم بوده و کسی مقصر نیست و هفت تیر هم بالای سرم نذاشتن که حتما باید این معامله رو انجام بدی. ولی به نظر خودمم خونه اول و آخر پول آینده همینه ولی به یه روش دیگه میدنش به خورد ملت.

به نظر من اگه کسی تا نهایتا 36-37 تومن هم برای 3080 هزینه کرده باشه باز چیزی رو از دست نداده و لذتشو ببره. حداقل تا 4-5 سال حال میکنه و بی نیاز به کارته جدیده. ارتقا مداوم سخت افزار هم تولید کننده های بازی رو تنبل کرده تا حدودی. هیچ پیشرفت عظیمی بین بازیهای الآن و دو سه سال پیش نمی بینی ولی تفاوت سرعت سخت افزار رو خودتون مقایسه کنید.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کسی که 80 میلیون میده به یه قطعه الکترونیکی 700 دلاری آدم نرمالی نیست متاسفانه. حتی اگه برای ماین هم میخواسته باز اشتباه کرده، مثلا میخواسته با کی رقابت کنه تنهایی ؟ نهایتا میرفت تو یه استخر روزانه چند دلار پرت میکردن جلوش! بیشتر افرادی که به این جریان ورود کردن اصلا سواد اولیشم نداشتن و فقط مختص ایرانم نبود و نیست.

تنها چیزی که پدر آدمو درمیاره چیزی جز طمع نیست. طلا هم که یه سنگه قیمتیه ثابت نمیمونه و انتظار همیشه بالا رفتنشو نباید داشته باشی. رمز ارز که دیگه فقط یه کده :ی از اون افتضاح تر nft که دیگه آدم نمیدونه چی بگه.

خود من 4 تا رمز ارز داشتم کلا به حدی ضرر دادم که دیگه سر شدم. سر یکیشون 770 دلار رو در عرض 48 ساعت به باد دادم! فقط و فقط هم به خاطر طمع خودم بوده و کسی مقصر نیست و هفت تیر هم بالای سرم نذاشتن که حتما باید این معامله رو انجام بدی. ولی به نظر خودمم خونه اول و آخر پول آینده همینه ولی به یه روش دیگه میدنش به خورد ملت.

به نظر من اگه کسی تا نهایتا 36-37 تومن هم برای 3080 هزینه کرده باشه باز چیزی رو از دست نداده و لذتشو ببره. حداقل تا 4-5 سال حال میکنه و بی نیاز به کارته جدیده. ارتقا مداوم سخت افزار هم تولید کننده های بازی رو تنبل کرده تا حدودی. هیچ پیشرفت عظیمی بین بازیهای الآن و دو سه سال پیش نمی بینی ولی تفاوت سرعت سخت افزار رو خودتون مقایسه کنید.
این چیزا بحثش مفصله اما از کسایی که توی بورس ایران سرمایه گذاری کردن انتظاری نمی ره منطقی عمل کنن
حالا ماین شاید به تنهایی ضرری نداشته باشه و برای کسایی که از اول حرفه ای بودن سود خوبیم داشته اما همین افراد باعث شدن کارت ها خیلی الکی قیمتش بالا بره
بحث رمز ارز هم بازم مفصله جاش اینجا نیست اما خیلی کاربردها داره بحث ارزش خودش نیست بحث حالت قراردادش هست عین پول کاغذی که خودش به تنهایی هیچ ارزشی نداره
اما اینکه بحث مفصل طبیعت بندازیم گردن ماین چیز چرتی هست مشکل محیط زیست حتی توی دوران نبود ماین هم به همین شدت بوده تازه خیلی وقته که ماین توی اکثر جاها جمع شده چون توی اکثر کشورها برق به حدی گرونه که فقط با تریوم بالای 3000 یا حتی 4000 تا توجیح داره که الان مدت هاست زیر این مقداره
اما ماین به شکل کلیش برای حیات خود رمز ارزها یا برای کشورهای عقب افتاده جهان سوم که کاری جز فروش نفت بلد نیستن خوبه

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
428
نام
مسعود

خوب رفیق ماینینگ انرژی زیادی مصرف میکنه و برای تامین اون انرژی نیاز به تولید برق بیشتر هست که باعث میشه زغال سنگ و گاز بیشتر سوخته بشه و یا برای ساخت توربین های بادی چندین هکتار درخت قطع بشه.

در کنار این وقتی نیروگاه های برق بخاطر ماینینگ نتونن به اندازه مصرف، انرژی تولید کنن قطعی گسترده ایجاد میشه که باعث اختلال در سیستم بیمارستان ها میشه مخصوصا توی کشور های غیر پیشرفته مثل کشور خودمون که اکثر بیمارستان ها جنراتور درست و درمون ندارن. میشه نتیجه گرفت ماینینگ در کنار آسیب زدن به محیط زیست زندگی مردم عادی و شهری رو هم مختل میکنه. پارسال شاهدش بودیم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خوب رفیق ماینینگ انرژی زیادی مصرف میکنه و برای تامین اون انرژی نیاز به تولید برق بیشتر هست که باعث میشه زغال سنگ و گاز بیشتر سوخته بشه و یا برای ساخت توربین های بادی چندین هکتار درخت قطع بشه.

در کنار این وقتی نیروگاه های برق بخاطر ماینینگ نتونن به اندازه مصرف، انرژی تولید کنن قطعی گسترده ایجاد میشه که باعث اختلال در سیستم بیمارستان ها میشه مخصوصا توی کشور های غیر پیشرفته مثل کشور خودمون که اکثر بیمارستان ها جنراتور درست و درمون ندارن. میشه نتیجه گرفت ماینینگ در کنار آسیب زدن به محیط زیست زندگی مردم عادی و شهری رو هم مختل میکنه. پارسال شاهدش بودیم
ما که ماین هم نباشه در اینده با این وضع شهرسازی قطعی برق خواهیم داشت قبلش چینی ها هم بودن ایران اوضاعش خیلی بدترم شده بود
ایران که بماند کلا براش طبیعت هیچ اهمیتی نداره 4 تا درخت هم کوچه ی ما داشت خشکش کردن بعدم اومدن ببرنش درخت افتاد روی بغلیش اونم شکوند از بین رفت(درختی که از بین برد جز خاص ترین درخت های منطقه بود) حالا بگذریم ممکن بود درخت اصلا بیافته روی ماشین های وسط کوچه کلا مدیریت یا شعور در حد صفر مطلق حالا خشکش می کنن با حماقت هاشون بماند حتی نیومدن جاش باز بکارن که جبران بشه
یا رفته بودم جنگل های شمال طرف جلوی خودم اومد جنگلی که ورودی داشت قطع کرد بردش خیلی شیک و غیر قانونی
البته من نمی گم اسیب نمی زنه اما تاثیرش در برابر گندهای دیگه شون ناچیزه کلا گرمایش زمین با الودگی پساب ها بدجوری داره به زمین اسیب می زنه ماین کنارش خیلی اهمیتی نداره یکجورایی انگار بخواید مردم از بحث اصلی منحرف کنید

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
شما ۳۰۸۰ رو ۳۵ گرفتی باز برنده ای برادر نفست از جای گرم بلند میشه
یارو جلوی من ۶۰ تومن برای ۳۰۸۰ کارت کشید الان ازش ۳۰ تومنم نمیخرن
ربطی به کالای سرمایه ای نداره ولی تو این زمونه که گرونی بیداد میکنه ۳۵ تومن پول کمی نیست که به عنوان پول مصرفی بهش نگاه کنی کما اینکه وضع مالیت خوب باشه
ولی در کل هر چیزی باید ارزش خودشو داشته باشه فردا مثلا یه زمانی پول لازم بشی بتونی کارتتو به یه پول درستو حسابی بفروشی نه اینکه بیای ۷۰ درصد زیر قیمت بدی یا اینکه ازت بزخری کنن
کسی مجبورش کرد 60 پول بده ؟
کسی منو مجبور کرد 35 پول بدم
گیم یک تفریح لوکسه طبیعتا هزینه هاش هم سنگین
قبلا هم گفتم کسی که میاد سیستم قوی میبنده میدونه چی میخواد
مثل من صبر میکرد 3080 رو 35 میخرید
منم پول داشتم اما نرفتم بخرم چون میدونستم ارزون میشه

پ.ن : اون عزیزانی که میگن ماین سود زیادی نداره روزی چند دلار مینداختنش جلوشون عنایت داشته باشن
شما 10 تا گرافیک 3080 داشتی چیزی بالغ بر 120 میلیون تومن بهت ماهانه میداد
کم پولیه ؟
من کسی رو سراغ دارم از ماین داشت ماهی 7 میلیارد در میاورد اونم کی 3 سال پیش
الانو نگاه نکن ارزش نداره اتریوم یک زمانی ماینش واقعا وحشتناک سود میداد

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر