مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
اقا اگه ۶۶۰۰xt میخای بگیری به هیچ عنوان سمت استریکس ایسوس نرو من که بیچاره شدم از دستش تو استفاده ۹۹ درصد از جی پی یو دور فن تا ۲۳۰۰ میره و بیشتر اشغالترین کارت ۶۶۰۰ همین مدله و من اخر سر با ۶ تومان ضرر فروختم و ۶۷۰۰xt مدل تاف گرفتم سه فن تو بازی با اخرین تنظیمات الترا و رزولشن فورکی ۶۰ فریم میده ولی انگار خاموشه گرافیک و دور فن از ۱۳۰۰ بیشتر نمیشه و ۱۲ گیگ به نظرم تازه اینجا تو این رزولشن خودش رو نشون میده چون چند تا بازی مثل اویل ۸ و فارکرای با تکسچر فورکی و چند تا دیگه امکان نداره ۸ گیگ جواب بده حتی ۳۰۷۰ti داشته باشی ولی ۸ گیگ چه فایده فقط به درد فول اچ دی میخوره به نظر من شما از مدلهای دیگه بگیر سمت دو فن نرو که سر و صدا بیجارت میکنه
داداش در اینکه ۶۷۰۰xt کارت خوبیه شکی نیست فقط اگه ری ترسینگ رو فاکتور بگیریم کارت بسیار خوبی هستش البته در چند بازی که مختص amd درست میکنن فریم ریت خوبیو توی ری ترسینگ میگیره و در اکثر بازیها از ۳۰۶۰ ti هم قویتره اما یه جای حرفتون اشتباهه حافظه ۸ گیگی ۳۰۷۰ و ۳۰۷۰ ti در رزولیشن 4k هم راحت جواب میده و پر نمیشه من الان اکثر بازیهارو 4k بازی میکنم که نهایت ۶ الی ۷ گیگ رم پر میشه
ولی در کل فقط در بازیهایی که پک ultra hd texture دارن رم کم میاره فقط در بازی واچ داگز و فارکرای ۶ برای من با فعال کردن hd texture رم کاملا پر شد و اصلا قابل بازی کردن نبود که بعدا دیدم همین مشکل برای کارتهایی که ۱۲ گیگ هم دارن بعد نیم یا یک ساعت رم کاملا پر میشه ولی در کل پک الترا تکسچر بدرد نمیخوره و زیاد به چشم نمیاد
کارتهای دوفنه هم خیلیاشون مشکلی ندارن حالا سری ۶۶۰۰ اونطوری بود منم تعجب کردم کلا ایسوس بهترین کارتهارو تولید میکنه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من که خیری ازش ندیدم پدرم را در اورد ولی کلا دو فنه ها زیاد جالب نیستن
البته همشون اینجور نیستن بنده دو فنه گرافیک زیاد داشتم
دو نه چیه تک فنه asus 1650 super و همچنین 1660 هم داشتم گرافیک های گرمی بودن ولی نویز زیادی نداشتن
به هر حال تعویض کردید و امیدوارم این یکی خیرشو بهتون برسونه :-bd

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
داداش در اینکه ۶۷۰۰xt کارت خوبیه شکی نیست فقط اگه ری ترسینگ رو فاکتور بگیریم کارت بسیار خوبی هستش البته در چند بازی که مختص amd درست میکنن فریم ریت خوبیو توی ری ترسینگ میگیره و در اکثر بازیها از ۳۰۶۰ ti هم قویتره اما یه جای حرفتون اشتباهه حافظه ۸ گیگی ۳۰۷۰ و ۳۰۷۰ ti در رزولیشن 4k هم راحت جواب میده و پر نمیشه من الان اکثر بازیهارو 4k بازی میکنم که نهایت ۶ الی ۷ گیگ رم پر میشه
ولی در کل فقط در بازیهایی که پک ultra hd texture دارن رم کم میاره فقط در بازی واچ داگز و فارکرای ۶ برای من با فعال کردن hd texture رم کاملا پر شد و اصلا قابل بازی کردن نبود که بعدا دیدم همین مشکل برای کارتهایی که ۱۲ گیگ هم دارن بعد نیم یا یک ساعت رم کاملا پر میشه ولی در کل پک الترا تکسچر بدرد نمیخوره و زیاد به چشم نمیاد
کارتهای دوفنه هم خیلیاشون مشکلی ندارن حالا سری ۶۶۰۰ اونطوری بود منم تعجب کردم کلا ایسوس بهترین کارتهارو تولید میکنه
داداش 8 گیگ برای فور کی کمه من بارها به چشم دیدم 12 گیگ کجا 8 گیگ کجا اون کارتهای انودیا خوبن ولی یه ضعف دارن مموری اونها به شکل مسخره ای 8 شده در کل بازیهایی که از بافتهای با کیفت بالا استفاده میکنن 8 گیگ براشون مثل یه شوخی میمونه در رزولشن فور کی تازه کلی بازی هستن به غیر از اون دوتایی که نام بردی مموری زیاد میخان

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
داداش 8 گیگ برای فور کی کمه من بارها به چشم دیدم 12 گیگ کجا 8 گیگ کجا اون کارتهای انودیا خوبن ولی یه ضعف دارن مموری اونها به شکل مسخره ای 8 شده در کل بازیهایی که از بافتهای با کیفت بالا استفاده میکنن 8 گیگ براشون مثل یه شوخی میمونه در رزولشن فور کی تازه کلی بازی هستن به غیر از اون دوتایی که نام بردی مموری زیاد میخان
بنده میخواستم 3070ti بگیرم دقیقا سر همین رو آوردم به ۳۰۸۰ واقعا تفاوت قیمتش توجیه پذیر نیست !!!
بنده هم ، هم نظر هستم با شما و مشکل کمبود مموری در بازی های جدید رو دور نمیبینم
حتما گرافیک نسل جدید ۱۲ گیگ به بالا بگیرید

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
782
البته همشون اینجور نیستن بنده دو فنه گرافیک زیاد داشتم
دو نه چیه تک فنه asus 1650 super و همچنین 1660 هم داشتم گرافیک های گرمی بودن ولی نویز زیادی نداشتن
به هر حال تعویض کردید و امیدوارم این یکی خیرشو بهتون برسونه :-bd
کلا اون مدل کارتی که دوستمون داشته پر سروصدا کار میکرده. Hardware unboxed هم تستس کرده
ولی در کل بنظر من اصلا نمیشه نظر داد از تعداد فن و برند و ...
من تا یوتوب ریویو نبینم نمیتونم بخرم!
Screenshot_20220608-163258_YouTube.jpg

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
خب دوستان شما میخواید از بالاترین کوالیتی ها و فریم ریت ها استفاده کنید خب معلومه بایدم خیلی هزینه کنید،فکر نکنم اکثر PC گیمرا همچین عقیده ای داشته باشن و وقتی یه کارت تهیه میکنن تا چند سال استفاده میکنن نه اینکه برای رزولوشن بالاتر یا چندتا فریم بیشتر هی بفروشن جدید تر رو بخرن،چون هرچی قوی تر و جدیدتر بخری باز دست بالای دست بسیار است،در مورد قیمت کارت هم همه میدونستن حبابه و باید پایین بیاد ولی تایمش مشخص نبود،دیر و زود داشت ولی سوخت و سوز نه

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Farshad1992

کاربر سایت
Feb 3, 2022
70
خب دوستان شما میخواید از بالاترین کوالیتی ها و فریم ریت ها استفاده کنید خب معلومه بایدم خیلی هزینه کنید،فکر نکنم اکثر PC گیمرا همچین عقیده ای داشته باشن و وقتی یه کارت تهیه میکنن تا چند سال استفاده میکنن نه اینکه برای رزولوشن بالاتر یا چندتا فریم بیشتر هی بفروشن جدید تر رو بخرن،چون هرچی قوی تر و جدیدتر بخری باز دست بالای دست بسیار است،در مورد قیمت کارت هم همه میدونستن حبابه و باید پایین بیاد ولی تایمش مشخص نبود،دیر و زود داشت ولی سوخت و سوز نه

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
اتفاقا تایمش کاملا مشخص بود! شما برو ویدیوهای یوتیوبرهای معروف و تحلیلگرای مطرح رو ببین از 6-7 ماه پیش آدرس آوریل/می رو میدادن. دقیقا هم هر ماه اطلاعات رو آپدیت میکردن.

کارت گرافیک قضیش مشخصه، مخاطبش خاصه و اصلا نباید با محصولی مثل موبایل که مخاطب عام داره مقایسه بشه. شما به تمام اطرافیانت بگو موبایل چیه همه برات با ذکر مثال توضیح میدن و همه هم از دم یکی دوتا دارن ولی از همونا بپرس کارت گرافیک چیه! از هر 100 نفر شاید یه نفر بدونه (که اونم طراحی و تولید میکنه یا نهایتا گیمره)

اشتباه ترین کار ممکن هم خرید چند ماه قبل از اومدن نسل جدیده. (مگر اینکه بخواید پایین رده بخرید)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
اصولا کسی,که هزینه براش مهمه باید میان رده بخره و این نسلم.بخاطر کرونا وضعیت عجیب غریبتر شد.مخاطب کارت گرافیک یه جمعیت محدوده و مشخص بود قیمتها قطعا کاهش پیدا میکنه حالا یکسری میگفتن نه.اینا کار خودشونه. تولید کارت گرافیک پایین نیست و نمیشه با اون قیمت نجومی فروخت و مشخص بود با رفع مشکلات قیمتها افت شدید میکنه و همین نسلم که میگن شایعه ۴۰۶۰ میشه ۵۰۰ دلار.مشخصه مضحکه,مگه انویدیا بخواد ۴۰۳۰ رو با قدرت ۳۰۷۰ و تورنج ۳۰۰-۴۰۰ بده. افزایش قیمت یک نسل اگه بخواد رخ بده بخاطر قیمت وی رم و .... تهش ۱۰ خودشو بکشه ۲۰ درصد.

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
بالاخره منم خریدم :D
کارت 3070 مدل gaming z trio با 3سال گارانتی 25700 .دیدم با این وضع دلار این که بشینم به امید نسل بعد یکم ریسکش بالان
حالا سوالی که دارم پاور براش چی بگیرم؟ آیا 750 وات کافیه؟مدل asus rog یا یکی دیگه هست کورسیر 850 وات.راستش کورسیر نمیدونم خوبه یا نه

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
خب خدا رو شکر قیمت قطعات کامپیوتر روز به روز داره میشکنه بر خلاف قیمت دلار و اونم دلیلش فروش وسایل مازاد الکترونیکی هست که ملت در دوران کرونا تهیه کردن
نه تنها گرافیک بلکه پردازنده و سایر قطعات هم با قیمت پایینی توی بازار معامله میشن و خیلی دارن حاشیه سودشون رو کم میکنند
شما حسابشو بکن دلار از ۲۴ تومن شده ۳۳ اما قیمت رم و پردازنده نه تنها بالا نرفته بلکه در برخی‌مدل ها کاهش هم وجود داره

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
خب خدا رو شکر قیمت قطعات کامپیوتر روز به روز داره میشکنه بر خلاف قیمت دلار و اونم دلیلش فروش وسایل مازاد الکترونیکی هست که ملت در دوران کرونا تهیه کردن
نه تنها گرافیک بلکه پردازنده و سایر قطعات هم با قیمت پایینی توی بازار معامله میشن و خیلی دارن حاشیه سودشون رو کم میکنند
شما حسابشو بکن دلار از ۲۴ تومن شده ۳۳ اما قیمت رم و پردازنده نه تنها بالا نرفته بلکه در برخی‌مدل ها کاهش هم وجود داره
ارزون شدن خوبه و هیشکی گرونی رو دوس نداره مخصوصا ما گیمرها که دوس داریم از قطعات بروز تر و قویتر استفاده کنیم
ولی تنها چیزی که اینجا مهمه فروش اون قطعه ای هستش که میخری اون موقع یکم آزاردهندست بفهمی همه چی گرون میشه خیلی چیزا بازار خوبی دارن حتی کنسول ps4 که مال ۸ سال پیش هستش و موقع فروش خیلی سریع ازت نهایت با دو سه تومن ضرر میخرن اما کارتی که الان دوستمون ۲۵۷۰۰ خریده بعد از آنباکس ازش ۱۷ تومنم نمیخرن این یعنی بی ارزش شدن pc
کما اینکه یکی بیاد ۵۰ تومن پول سیستم بده بگه من برا عشق و حال خریدم و ازم ۲۰ تومنم نخرن به یه ورم نیست

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
ارزون شدن خوبه و هیشکی گرونی رو دوس نداره مخصوصا ما گیمرها که دوس داریم از قطعات بروز تر و قویتر استفاده کنیم
ولی تنها چیزی که اینجا مهمه فروش اون قطعه ای هستش که میخری اون موقع یکم آزاردهندست بفهمی همه چی گرون میشه خیلی چیزا بازار خوبی دارن حتی کنسول ps4 که مال ۸ سال پیش هستش و موقع فروش خیلی سریع ازت نهایت با دو سه تومن ضرر میخرن اما کارتی که الان دوستمون ۲۵۷۰۰ خریده بعد از آنباکس ازش ۱۷ تومنم نمیخرن این یعنی بی ارزش شدن pc
کما اینکه یکی بیاد ۵۰ تومن پول سیستم بده بگه من برا عشق و حال خریدم و ازم ۲۰ تومنم نخرن به یه ورم نیست
در تمامی دنیا شما کالای مصرفی رو که می خری می خوای بفروشی قیمتش پایین اومده. هرچی هم بیشتر بگذره بیشتر پایین میاد. ما توی ایران به خاطر تورم شدید بد عادت شدیم.
اینم ضرر نیست ذات اجناس هست. شما یک جنس رو باز کردی استفاده کردی بعد هم با یک قیمت پایین تری میفروشیش و قسمتی از پولش بر می گرده بهت. ضرری در کار نیست.

مساله گرافیک یک مورد خیلی خاص بود که به خاطر کمبود سیلیکون و رمزارز ها به وجود اومده بود وگرنه در حالت کلی همچین مساله ای برای اجناس نیست و اشخاصی که اون موقع کارت گرافیک خریدن با علم به این موضوع کارت خریدن. الان PS5 هم توی دنیا همچین حالتی رو داره.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
عرف بازار اینه کالای الکترونیک و کامپیوتر از جعبه در اومد، 30 درصد زیر قیمت روز، اگه خیلی کم کارکرد باشه 20-25 درصد .
خدا رو شکر به لطف اینکه بازار قطعات کامپیوتری تو دست کشور ما نیست، متد کاهش و افزایش قیمت با بازار جهانی در ارتباطه و دیگه دلالها فقط میتونن سودشونو دستکاری کنن و گر نه نمیتونن بازار رو انحصار کنن.
افت 5-7 تومنی کارت 25 تومنی انباکس شده حتی بدون کاهش قیمت، منطقیه.اگه بازار کنسولی شکل دیگه ای داره اون غیرمنطقیه نه این.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
بازار پی سی با بازار کنسول کاملا متفاوته !
مگه سر گرافیک 2080ti نبود که قیمتش 1200 دلار بود بعد از اینکه 3070 معرفی شد با قیمت 500 دلار ملت داشتن گرافیک خودشونو با قیمت 400 دلار میفروختن ؟؟؟
توی همین کشور خودمون هم 2080Ti و 2080 super بشدت خورد تو سرش و ارزون شد
کسی که میاد توی بازار پی سی دقیقا میدونه داره کجا میاد
پلتفرمی که نسل بندی نداره و ارتقای اون هزینه ی زیادی میطلبه و یک پلتفرم گیمینگ Elite هست
ناراحتی شما برای من قابل درک هستش چون میدونم روی گرافیک ضرر زیادی کردید
خود منم با علم بر اینکه گرافیک ممکنه شدیدا بریزه ولی انتخاب خودمو کردم و 3080 خودمو خریدم
قطعا اگر تفاوت خیلی فاحش باشه برای ارتقا به 4080 تلاشمو میکنم ولی بنظرم همین 3080 راحت 5 سال جوابگوی من هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر