مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,541
نام
محمدرضا
مثل اینکه از امروز حقوق و عوارض گمرکی با میانگین ارز نیمایی و آزاد حساب میشه، تفاوتش تقریبا ۵ برابره، یعنی گمرکی کالاهایی که به صورت رسمی میاد حدود ۵-6 برابر میشه. اگه تصمیم به خرید دارین امروز انجام بدین که فردا دیره

آخرین ویرایش:

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
778
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید
-پیشنهادتون برای خرید کارت گرافیک زیر 20 میلیون چیه؟
-بین این دو مدل کدوم رو انتخاب میکنین اگه مدنظر 3060 باشه؟خوبن اینا؟

MSI GeForce RTX™ 3060 VENTUS 2X 12G OC

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge OC 12G

-کلان الان تایمه خوبی برای خرید گرافیک هست؟
تاپ رایان 3060 ti میده ۲۰۵۰۰ با گارنتی gaming x
اگه کمتر میخوای هزینه کنی همون ونتوس فک میکنم با گارنتی ۱۵ تا ۱۶ باشه انتخاب بهتریه سمت زوتک زیاد نری بهتره. کلا کیفیت خوبی نداره و گارانتی سریر بدرد نمیخوره.
مدل بهترش هم میشه gaming x 3060 که فک میکنم حدود ۱۶۵۰۰ تا ۱۷ باشه با گارانتی

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
تو این کانال های یوتیوب که میبینم در مورد گرافیک و کامپیوتر،دیشب یکیشون داشت سایتهایی مثل آمازون رو نشون میداد که ماینرها شروع کردن به فروش فله ای و مثلا 100 تا 100 تا دارن کارتهاشون رو میفروشن ولی هنوز دارن قیمت همون 2 سال پیش که خریدن میفروشن که ضرر نکرده باشن.برای همین میگفت یکم دیگه صبر کنید و نخرید.ولی خب اینجا هر چی ارزون هم بشه باز دلار گرونش میکنه :D
و اینکه بین کارتها در حال حاضر بدترین قیمت رو 3060 و 3060ti و 3050 دارن.که تو اینجا هم تقریبا همینه.الان با پول 3060 ti میشه 2-3 تومن گذاشت روش و مثلا 3070 خرید یا یکم بیشتر 3070ti .

• Like

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
مثل اینکه از امروز حقوق و عوارض گمرکی با میانگین ارز نیمایی و آزاد حساب میشه، تفاوتش تقریبا ۵ برابره، یعنی گمرکی کالاهایی که به صورت رسمی میاد حدود ۵ برابر میشه. اگه تصمیم به خرید دارین امروز انجام بدین که فردا دیره
والا همون موقع که حقوق گمرکی مبناش ارز دولتی بود، کارت گرافیک و مانیتور به قیمت همون ارز آزاد و حتی بیشتر به دست مصرف کننده می رسید، الان که ارز دولتی حذف شده میخوان چیکار کنن؟؟!! ولی خب کارت گرافیک و کنسول به صورت قاچاق هم وارد میشه اونا دیگه معاف از همه چی هستن. اصلا شاید همین موضوع باعث بشه قاچاق هم افزایش پیدا کنه.

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
778
و اینکه بین کارتها در حال حاضر بدترین قیمت رو 3060 و 3060ti و 3050 دارن.که تو اینجا هم تقریبا همینه.الان با پول 3060 ti میشه 2-3 تومن گذاشت روش و مثلا 3070 خرید یا یکم بیشتر 3070ti .
2-3 تومن اختلاف هم بخاطر همون ۱۰۰ دلار اختلاف msrp .چیز عجیبی نیست. قیمت گذاری تو کارتای میان رده همینطوریه.

• Like

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
2-3 تومن اختلاف هم بخاطر همون ۱۰۰ دلار اختلاف msrp .چیز عجیبی نیست. قیمت گذاری تو کارتای میان رده همینطوریه.
نه الان حباب قیمت 3060ti حدود 45 درصد هست ولی 3070ti حدود 17 درصد.فرق قیمت 3060ti با 3070ti باید 200 دلار باشه.درسته یا اشتباه میگم؟ولی در عمل اینجا 2-3 میلیون فرقشون هست

• Like

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,541
نام
محمدرضا
والا همون موقع که حقوق گمرکی مبناش ارز دولتی بود، کارت گرافیک و مانیتور به قیمت همون ارز آزاد و حتی بیشتر به دست مصرف کننده می رسید، الان که ارز دولتی حذف شده میخوان چیکار کنن؟؟!! ولی خب کارت گرافیک و کنسول به صورت قاچاق هم وارد میشه اونا دیگه معاف از همه چی هستن. اصلا شاید همین موضوع باعث بشه قاچاق هم افزایش پیدا کنه.
قاعدتا اینایی که به صورت رسمی و با گارانتی به فروش میرسه باید از طریق گمرک وارد شده باشه ( حداقل یه درصدیشون) و همون مقدار هم تعیین کننده ی قیمت هستن ( هر کالایی کلا)

یه مثال قیمت گذاری میزنم تا دستت بیاد قراره چه اتفاقی بیفته:
اگر یه جنسی 1000 دلار قیمتش باشه و حقوق و عوارض گمرکیش در مجموع 30 درصد باشه، تا قبل از امروز به این صورت قیمتش در میومد که اون 1000 دلار به نرخ آزاد یا نیمایی (بسته به اینکه به اون کالا ارز نیمایی تعلق میگیره یا نه) محاسبه میشد + 30% هزینه های گمرکی که با دلار 4200 تومنی محاسبه میشد+ سود وارد کننده و فروشنده.
از این به بعد قراره اون قسمتی که با دلار 4200 تومنی محاسبه می شد با میانگین دلار آزاد و نیمایی محاسبه بشه که تقریبا میشه 28 تومن در حال حاضر. در این مثالی که زدم این قضیه باعث اختلاف بیش از 7 میلیون تومنی میشه. تازه چون وارد کننده و فروشنده سود خودشون رو به صورت درصدی محاسبه میکنن، با افزایش قیمت تموم شده کالا، سود اونا هم افزایش پیدا میکنه که این خودش باعث گرونی بیشتر میشه.

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
778
نه الان حباب قیمت 3060ti حدود 45 درصد هست ولی 3070ti حدود 17 درصد.فرق قیمت 3060ti با 3070ti باید 200 دلار باشه.درسته یا اشتباه میگم؟ولی در عمل اینجا 2-3 میلیون فرقشون هست
الان 3060 ti از حدود 18.5 شروع میشه
3070 از 21 شروع میشه
3070 ti از 25
قیمتای دلاریشم به ترتیب 400 - 500 و 600 دلاره
الان خود قیمت کارتا بالاس ولی اختلافشون همونه تقریبا. اختلاف 200 دلاریِ 3060 ti و 3070 ti حدود 6-7 تومنه

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
الان 3060 ti از حدود 18.5 شروع میشه
3070 از 21 شروع میشه
3070 ti از 25
قیمتای دلاریشم به ترتیب 400 - 500 و 600 دلاره
الان خود قیمت کارتا بالاس ولی اختلافشون همونه تقریبا. اختلاف 200 دلاریِ 3060 ti و 3070 ti حدود 6-7 تومنه
gpu price.jpg
ممنون.من از روی این آمار داشتم میگفتم که اینطوری که شما میگی پس اینجا فرق داره

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
اختلاف ها درسته دوست عزیز 19 هست کف 3060 تی ای مدل های درپیت درپیت 3070 تی ای هم کفش 25 هست می شه همون 200 دلاره

الان به خاطر ماین اکثر بانه ها زده بودن توی کارش اما با کم رنگ شدن ماین دیگه وارد نمی کنن چون اونا عمده فروشن برای گیمرها جنس نمیارن
احتمال داره با رفتن اونا باز بازار ایران قیمتش بیافته دست وارد کننده و خوب برای ماها خبر خوبی نیست
همین SSD هم با خاطر ماین تعداد خیلی زیادی اومد که حتی همین الانشم می شه قیمت های خیلی خوبی خریدشون حتی پایین تر از قیمت جهانیش
من بدم نمیاد ماین به شکل جدیدی ادامه پیدا کنه که نه قیمت جهانیش بالا بره نه اینکه بانه ای ها جمع بشن

آخرین ویرایش:

vahidxi

کاربر سایت
May 25, 2022
3
مثل اینکه از امروز حقوق و عوارض گمرکی با میانگین ارز نیمایی و آزاد حساب میشه، تفاوتش تقریبا ۵ برابره، یعنی گمرکی کالاهایی که به صورت رسمی میاد حدود ۵-6 برابر میشه. اگه تصمیم به خرید دارین امروز انجام بدین که فردا دیره
همین اتفاقم افتاد...قیمتا رفت بالا امروزو و نخریدم

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
اختلاف ها درسته دوست عزیز 19 هست کف 3060 تی ای مدل های درپیت درپیت 3070 تی ای هم کفش 25 هست می شه همون 200 دلاره

الان به خاطر ماین اکثر بانه ها زده بودن توی کارش اما با کم رنگ شدن ماین دیگه وارد نمی کنن چون اونا عمده فروشن برای گیمرها جنس نمیارن
احتمال داره با رفتن اونا باز بازار ایران قیمتش بیافته دست وارد کننده و خوب برای ماها خبر خوبی نیست
همین SSD هم با خاطر ماین تعداد خیلی زیادی اومد که حتی همین الانشم می شه قیمت های خیلی خوبی خریدشون حتی پایین تر از قیمت جهانیش
من بدم نمیاد ماین به شکل جدیدی ادامه پیدا کنه که نه قیمت جهانیش بالا بره نه اینکه بانه ای ها جمع بشن
الن یکی بیاد برای 3060 حدود 19 بده عقل نداره
3060 اصلا ارزش قیمتی نداره
الان 3080 حدودای 32 برند msi gaming x میشه اگه با این روال حساب کنیم 3060 باید زیر 10 تومن قیمتش باشه
ولی در کل من آخرین کارت گرافیکی هست که ارتقا دادم و از این بع بعد اصلا سمت ارتقا کارت نمیرم
البته خیلیا زمانی که من کارت 3070 رو 33 خریدم خریداشونو تو بالاترین قیمت کرده بودن خوشا به حال اونایی که عقلشونو مثل من به این افزایش قیمت کاذب ندادن
یعنی با این ضرری که از کارت گرافیک کردم عمرا حتی یدونه کیبورد هم عوض کنم بدجوری از ارتقا pc زده شدم
من کارت قبلیمو 28 فروختم و عینا انتظار همچین روزی رو داشتم که قیمت ارز دیجیتال پایین میاد و با 28 تومن بهترین کارت رو میتونم بخرم و حدودای یه ماه بدون کارت موندم و تحمل کردم ولی یکی از دوستای بی عقلم بدجوری منو گول زد و هی میگفت کارت گرون میشه و از این حرفها و با عجله خرید کردم و دقیقا توی عمرم یبار اشتباه کردم اونم خرید عجله ای کارت گرافیکم بود
به هر حال احتمال ریزش قیمت بازم هست و با احتمال طولانی تر شدن جنگ قیمت رمز ارزها بشدت سقوط میکنه و همراه اون کارتهای گرافیک قیمتشون از این هم پایینتر میاد و اگه کسی بازم قصد خرید داره تحمل کنه چون احتمال پایین اومدن 3080 به زیر 25 تومن هم هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر