مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
اگه واقعا ویدئوهای 6k همش کار میکنی ممکنه این cpu هم کافی نباشه.نه اینکه خوب نباشه ولی احتمالا سرعت کارت میاد پایین.معمولا برای 4k و بالاتر cpuهای 32 یا 64 هسته ای استفاده میکنن.ولی اگه بودجه نمیرسه هم همین خوبه یا یکم بیشتر بذاری روش 12900k که دیگه بهتره(البته cpu های amd هست که فکر کنم برای تدوین بهتر باشن ولی من نمیدونم دقیقا چه مدل هایش) و حتما 64 گیگ به بالا رم داشته باشی.
کارت گرافیک هم برندش تاثیری روی کارایی نداره مثلا ایسوس بگیری یا msi یا 2 فن و 3 فن بودن،فقط بحث اینه که کدوم مثلا کارت خنک تری هست یا کیفیت ساخت بهتری داره.ولی 3060ti از 3060 عادی قویتره.
ضمن تایید نظرات دوستمون اضافه کنم که معمولا اگر هدف رندرگیری در سطح متوسط و خروجی های بالای فورکی هست باید سراغ سیستم های ورک استیشن برید وگرنه در ادیت ویدئو و رندرگیریش با تاخیر زمانی به شدت بالا و حوصله بری روبرو میشید.(ممکن است برای رندر یک عکس در نرم افزار 3d مکس با بالاترین پردازنده دسکتاپ نیاز به یکساعت زمان باشه). اگر پروژه سنگین و زمان رندرگیری برای افراد مهم هست معمولا باید این کار در مراکز رندرفارم انجام بگیره که یک سلسله سیستم ها به صورت شبکه با هم کار میکنن وگرنه اکثر افراد به تنهایی نمیتونن از پس هزینه سخت افزار رندرینگ چه سی پی یو بیس باشه چه جی پی یو بیس بربیان.
خلاصه مطلب اینه که اگر شخصی پروژه های ادیتور تصویری فورکی و بالاتر داره برای این شخص به صرفه هست که پروژه هاش رو به مراکز رندرفارم بسپاره (هم از نظر زمانی و هم از نظر هزینه ای) مگر اینکه درآمد حاصل از کارش واسش صرف کنه که خودش دست به تهیه سرور متشکل از چندین کامپیوتر بزنه.

آخرین ویرایش:

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
اگه واقعا ویدئوهای 6k همش کار میکنی ممکنه این cpu هم کافی نباشه.نه اینکه خوب نباشه ولی احتمالا سرعت کارت میاد پایین.معمولا برای 4k و بالاتر cpuهای 32 یا 64 هسته ای استفاده میکنن.ولی اگه بودجه نمیرسه هم همین خوبه یا یکم بیشتر بذاری روش 12900k که دیگه بهتره(البته cpu های amd هست که فکر کنم برای تدوین بهتر باشن ولی من نمیدونم دقیقا چه مدل هایش) و حتما 64 گیگ به بالا رم داشته باشی.
کارت گرافیک هم برندش تاثیری روی کارایی نداره مثلا ایسوس بگیری یا msi یا 2 فن و 3 فن بودن،فقط بحث اینه که کدوم مثلا کارت خنک تری هست یا کیفیت ساخت بهتری داره.ولی 3060ti از 3060 عادی قویتره.
نه، 4k کار میکنم، منتها میخوام یه چیزی باشه که برای 6k هم کم نیاره.
خب الان بهترین مدل 3060ti کدومه دقیقا؟ از کجا بفهمم کدوم مدلش کیفیت ساخت بهتری داره؟ (البته بیشتر از ۱۸-۱۹ تومن نمیتونم برا گرافیک هزینه کنم.)

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,736
خب الان بهترین مدل 3060ti کدومه دقیقا؟ از کجا بفهمم کدوم مدلش کیفیت ساخت بهتری داره؟ (البته بیشتر از ۱۸-۱۹ تومن نمیتونم برا گرافیک هزینه کنم.)
صرفا سایز تصویر ملاک نیست.شما باید ببینی چه کاری رو تصاویر میخوای انجام بدی.اینکه چندتا فیلم کات بزنی و بهم بچسبونی خب قدرت زیادی نمیخواد ولی اگه بخواید چند لایه افکت بدید یا تصحیح رنگ انجام بدید خب مسلما قدرت بیشتری احتیاج داری.شما اول یه سر یوتیوب بزن نمونه ها رو قبلش ببین که مثلا با چه سخت افزاری دارن 4k یا 6k تدوین میکنن
کارت گرافیک هم 3060ti با این پول گیرت میاد ولی بدون گارانتی.البته بهترین مدلهاش که ایسوس rog یا ایسوس tuf باشه فکر کنم یکم گرونتر باشه.گیگابایت سه فن هم حدود 19 تومن بدون گارانتی هست که تست هاش دیدم اونم کارت خنکیه.ایسوس dual هم 2 فنه ولی بچه های همینجا میگن کارت خنکیه

iceboy64

کاربر سایت
Jul 2, 2008
57
View attachment 251097
View attachment 251098
خب کارتم امروز رسید چون تازه امروز (12400fوb660m-a)سفارش دادم برای همین این کارتو رو سیستم ذغالی (i54690k و 16 gb ddr3 )تست کردم و رو والاها رو آخرین تنظیمات رو 4k حدود 55 مکس و و پایین ترین حد 43 فریم داد و مطابق پنچمارک های معتبر بود ،فقط لگ دارم که اونم با این سیستم طبیعیه ،
اول فک کردم فنش خیلی نویز داره ولی صدا مال کولر CPU بود :D (سه ماه بود سیستم رو روشن نکرده بودم و کلا یادم رفته بود صدای کولر رو)کارت خوبیه و بر خلاف انتظارم کم صدا و نهایت دما هم 72 تجربه کردم
آقا سلام
روز بخير
ميشه نظرتو درباره ي كارت بعد از چند روز سفارش بگي؟
و اينكه ميشه بفرماييد از كجا سفارش داديد؟

• Like

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
آقا سلام
روز بخير
ميشه نظرتو درباره ي كارت بعد از چند روز سفارش بگي؟
و اينكه ميشه بفرماييد از كجا سفارش داديد؟
سلام
خب اینکه کارت خنک و کم صدایی هست ،کارت قبلی من 1080ti aouros بود که از بالاترین مدلهای خودش بود از لحاظ کیفیت و مدل ،و از لحاظ میزان صدا ،واقعا فرقی رو احساس نکردم ،و نمی‌دونم حالا تو 3080 تو مدلهای دیگه چقدر کم صداتر هستن ،و از لحاظ دما تو این مدت تو بالاترین فشار دما زیر ۷۰ بوده ،و در کل هیچ مشکلی نداشتم ،فقط مشکلم با این کارت RGB سادشه ،که می‌تونست شکیل تر باشه ،در مورد خود فروشگاه هم تو pv میگم ،اینجا شاید پاک بشه

hollywoodtravolta

کاربر سایت
Nov 8, 2021
32
سلام دوستان میخوام گرافیک بخرم تا حدود 12-13 تومن .بین 3050 و 2060 کدوم مناسبتره برای گیم. و اینکه نسخه اورکلاک با نسخه معمولیشون فرقشون چیه. کدومشون بهتره. و اینکه برند گیگا خوبه بخرم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام دوستان میخوام گرافیک بخرم تا حدود 12-13 تومن .بین 3050 و 2060 کدوم مناسبتره برای گیم. و اینکه نسخه اورکلاک با نسخه معمولیشون فرقشون چیه. کدومشون بهتره. و اینکه برند گیگا خوبه بخرم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
کارت ۲۰۶۰ بهتره. فرق چندانی بین اون دو نسخه نیست و در عمل روی فریمی که میگیرید تفاوت محسوس نداره. بله برند خوبیه.

الان ۲۰۶۰ زیر ۱۲ تومن پیدا میشه. من توصیه میکنم یکمی بودجه رو ببرید بالا و ۳۰۶۰ بگیرید. چون ۲۰۶۰ عملا ۴ سال عمر کرده و دیگه اونقدرا خوب نیست‌. ۳۰۵۰ هم که ضعیف تر ۲۰۶۰ هست.

• Like

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
قصد دارم یه 3060 ti بگیرم بنظرتون قیمت ها پایین تر میاد؟
نمی شه پیشبینی کرد اما کف قیمت این کارت با دلار الان که 31 تومنه همین 20 21 می شه پس اگه دلار همین قیمتم بمونه الان فرصت خوبی برای خریده سناریوی کاهش قیمت اتفاق افتاده به شدت هم اتفاق افتاده پس شما نهایت 2 3 میلیون بیافتین توی ضرر که اهمیتی نداره بدترین حالتش می گم اما سناریوهای افزایش قیمت شدیدی هم وجود داره پس به ریسکش نمی ارزه بخواید صبر کنید ضرر کسی کرد که بالای 30 تومن خرید
شما برای 4k بهتره کارت 3070 تی ای برداری حداقل که پهانی رم خوبی داره 6 کا بماند
3060 تی ای کارت خنکی هست asus dual مدل خیلی مناسبی هست 2 فنه اما قطر طول عرض به مراتب بیشتری نسبت به بقیه 2 فنه ها داره وزن کولینک از 3 فنه گیگا هم بیشتره

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
سلام دوستان من یه کیس سفارش دادم ولی پولم برای گرافیک ته کشیده
من مانیتورم 1080 هست و بازی هام میخوام فعلا با همین کیفیت 1080 بزنم (لازم نیست تنظیمات حتما تا آخر بالا باشه)
حالا سوالم اینکه 3050 جوابگو هست؟ تا کی کارمو راه میاندازه؟
اگه جوابگو نیس که همون 3060 اجبارا بخرم

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
من مانیتورم 1080 هست و بازی هام میخوام فعلا با همین کیفیت 1080 بزنم (لازم نیست تنظیمات حتما تا آخر بالا باشه)
موضوع مهم که قطعاتو رو ول کردی رفتی سراغ کیسو خوشگلی
3050 میتونه جواب بده ولی پیش بینی نمیشه کرد، چون تکنولوژیهای بعدی مشخص نیست. هنوز 1060 با fsr داره رو 1080 ، 60 تا رو تا حدودی میده.
کمکی هم هست مثل dlss و ... ولی آپ اسکیل کردن تو هر کدوم از این فناوری ها تو 1080، عالی عمل نمیکنه و بی ایراد نیست تو کیفیت نهایی، البته قابل چشم پوشی هست.
اگه میتونی برو 3060، اگه نمیتونی گزینه بدی نیست. قابلیت اورکلاک خوبی هم داره

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
موضوع مهم که قطعاتو رو ول کردی رفتی سراغ کیسو خوشگلی
3050 میتونه جواب بده ولی پیش بینی نمیشه کرد، چون تکنولوژیهای بعدی مشخص نیست. هنوز 1060 با fsr داره رو 1080 ، 60 تا رو تا حدودی میده.
کمکی هم هست مثل dlss و ... ولی آپ اسکیل کردن تو هر کدوم از این فناوری ها تو 1080، عالی عمل نمیکنه و بی ایراد نیست تو کیفیت نهایی، البته قابل چشم پوشی هست.
اگه میتونی برو 3060، اگه نمیتونی گزینه بدی نیست. قابلیت اورکلاک خوبی هم داره
لامصب یدونه گرافیک اندازه پول کل کیس میشه
خب 3060 ارزون ترین گزینه اش کدومه؟ ارزش خرید داره؟
چون دیدم اوینجا دوستان تا 18 اینام گفتن ولی من هرجا چک کردم بالای 22 هس

• Like

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,250
نام
سروش
بچه ها این مدل palit 3070 تو یکی از سایت ها 20.700 قیمت خورده بود زنگ زدم موجودی نداشت قیمتش همینه؟
کسی تو همین محدوده سایتی سراغ داره پیام بم بده

• Like

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
سلام
من ۳۰۵۰ti هست لپتاپ و چیزی که هست بازی ها تا روی یه تنظیمات و گرافیک معمول اوکیه ولی به محض اینکه گرافیک از یه حد بالاتر میره فریم شدیدا میفته
مثال الدن رینگ کامل اوکیه ، توی فورزا ۵ هم روی high شدید روونه اما به محض اینکه Environment Texture Quality که تاثیر زیادی تو کیفیت داره رو میزاری ultra یا اکسترم اصلا دیگه فایده نداره
البته رم لپتاپم ۸ و 3050 ti هم 4G که گلوگاه هست حالا بازم بنچمارک هارو ببین بنظرم بتونی ۳۰۶۰ بگیری باید بهتر باشه .

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
سلام
من ۳۰۵۰ti هست لپتاپ و چیزی که هست بازی ها تا روی یه تنظیمات و گرافیک معمول اوکیه ولی به محض اینکه گرافیک از یه حد بالاتر میره فریم شدیدا میفته
مثال الدن رینگ کامل اوکیه ، توی فورزا ۵ هم روی high شدید روونه اما به محض اینکه Environment Texture Quality که تاثیر زیادی تو کیفیت داره رو میزاری ultra یا اکسترم اصلا دیگه فایده نداره
البته رم لپتاپم ۸ و 3050 ti هم 4G که گلوگاه هست حالا بازم بنچمارک هارو ببین بنظرم بتونی ۳۰۶۰ بگیری باید بهتر باشه .
ممنون خودمم اصلا دوس ندارم زیر 3060 بگیرم.
احتمالا همون 3060 بگیرم البته قبلش باز یه سر به بنچمارک ها بزنم و ببینم سایر دوستان هم نظر و پیشنهادی دارن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر