مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
دوستان بین MSI Radeon RX 6600 ARMOR 8G و MSI GeForce RTX 3050 GAMING X 8G کدوم پیشنهاد میدین کلا اگه پیشنهاد بهتری تا 15 میلیون دارین (برای گیم و رزولشن 1080 با تنضیمات نزدیک به high یا بالاتر و 60 fps و با گارانتی) خیلی ممنون میشم یک سوال دیگه هم داشتم کلا کارتهایی مثل سری 3000 rtx اگه روی مادربرد که اسلات pcie 3.0 داره استفاده بشه مشکلی ایجاد میکنه یا افت کارکرد زیادی با مادربرد دارای اسلات pcie 4.0 داره؟
با 15 16 تومن میشه 3060ti خرید
تفاوت آنچنانی نداره
View attachment F1.webp

god_of_AI

عضو جدید
Jul 8, 2022
1
سلام دوستان
من چند ماهی هست که قصد خرید یه پی سی جدید دارم حالا یا لپ تاپ یا دسکتاپ فرقی نمیکنه
بازی تفریحی میزنم بیشتر بازی های رقابتی مث سی اس ولورنت و ... امثال این
درکنارش یه سری بازی های خاص مث سری رزیدنت اویل میزنم و انتظار دارم تا چند سال ساپورت کنه این بازی ها رو
ببینید گیمر اونجوری نیستم که مثلا هرروز بشینه تمام بازی ها رو بزنه در همین حد هست فقط ...
ولی خب در آینده ممکنه مثلا یه ادیت ویدیویی یه استریمی چیزی هم انجام بدم
حالا سوال من اینه آیا یچی مثل ۳۰۵۰ تی آی لپ تاپ میتونه نیاز من رو برآورده کنه ؟ در حال حاضر لپ تاپ دارم و این پرتابل بودن واقعا خوبه حتی توی خونه هم مزیت خوبیه
زیاد مسافرت نمیرم و نیاز به جابجایی زیاد ندارم اما خب دوست دارم ماهی یکبار میرم جایی راحت پی سی رو بتونم ببرم یکی دو دست فوتبالی چیزی بزنیم
از یه طرف هم قیمت گرافیک ها اومده پایین ولی خب بدون گارانتی هارو میگم چون با گارانتی صرف نداره و قیمتش میشه همون اندازه لپ تاپ مشابه در مورد راندمان هم که لپ تاپ ها خیلی نزدیک شدن مثلا ۳۰۶۰ هردو رو ببینید خیلی تفاوت کمه و اصلا این برام مهم نیست که ۱۰ اف پی اس بیشتر بگیرم
بعد همین مانیتور ۱۴۴ هرتز که روی اکثر لپ تاپ ها هست خودش بالای ۷ ۸ تومن هست حالا بماند وای فای و کیبورد و ... هم با خودش داره لپ تاپ
با این تفاسیر نظر شما چیه ؟

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
574
با 15 16 تومن میشه 3060ti خرید
تفاوت آنچنانی نداره
View attachment 263110
ممنون ولی یک مشکل اینجاست نهایت پولی که میتونم برای کارت بدم 15 تومن هست از طرفی اگه 3060 با گارانتی معتبر بخوام وبرند خوب بگیرم کم کمش 18 به بالا میشه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
ممنون ولی یک مشکل اینجاست نهایت پولی که میتونم برای کارت بدم 15 تومن هست از طرفی اگه 3060 با گارانتی معتبر بخوام وبرند خوب بگیرم کم کمش 18 به بالا میشه
حیف 15 میلیون پول، پای این دو تا بدی. 6600 تو بازیا خوبه ولی پای ریتریس برسه تو 1080 هم میمونه .
3050 هم کارت قدرتمندی نیست و از 2060 هم ضعیفتره و حیف پول که پای مدلهای گرون قیمت بدی. کارتون شبیه کسی هست که میره پراید میگیره بعد میره لاستیک میشلن و ضبط ال و بل میندازه روش.
در حالیکه اگه اون هزینه ها رو بزاره کنار، میتونه یه ماشین بهتر بخره.

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
هفته پیش ۳۰۶۰ گینوارد رو از آترین کلا گرفتم ۱۲۶۰۰.
کارتش نو و بدون هیچ مشکلی بود (کارت آرومیه)، اگه ۱۵ تومن شما رو داشتم ۳۰۶۰ti میگرفتم.
گارانتی رو بیخیال شو فقط میمونه بحث برند ک نمیدونم گینوارد تو دراز مدت چطوریه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
سلام
دوستان 3070ti گارانتی دار دست دوم 21تومن میصرفه خریدش؟ هرچی دیدم بی گارانتی تو بازار حدود 22-25 تومن.
3090هم یکی هست 32 ک نظرم نسبت ب قیمت 43-44 تومنی نوش خیلی ب صرفه تره ولی خب ماینر بوده
گارانتی دارو با گارانتی دار باید مقایسه کنی. نو گارانتی دار رو ببین چنده 3070ti، بعد 30 درصد ازش بزن، اگه تو این رنج بود میصرفه.
فقط کارت دسته دومو از طرف مهلت تست بگیر چون ممکنه ماین کرده باشه نگه. قشنگ بررسی کن خود پلیتو، سیمها رو . تغییر رنگ نبینی.
بعد کارتو دو سه روز بزار زیر سنگین ترین بازیا،سعی کن 20-30 ساعت حداقل ازش تست بازی بگیری جوری که مصرف کارت تو اوج باشه، چک کن ببین مشکلی، آرتیفکتی تو بازی نداشتی اوکیه.
چون گارانتی هم اگه بتونه برچسب ماین بهش بزنه، از گارانتی ساقطه و توجه کن گارانتی معتبر باشه.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
اونا تا قیمتش به ثبات برسه یه سال طول میکشه که
نگران نباش بازار جنس دست دوم به حدی رفته بالا که اصلا اجازه تقاضای زیاد برای سری ۴۰۰۰ رو نمیده
فکر میکنید همه منتظرن ۴۰۰۰ بیاد تا برن ۳۰۰۰ خودشونو بفروشن اونا رو بخرن !
خیلی ها همین ۳۰۸۰ که خریدن برای تا پایان نسل نهم کفایتشون میکنه

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
نگران نباش بازار جنس دست دوم به حدی رفته بالا که اصلا اجازه تقاضای زیاد برای سری ۴۰۰۰ رو نمیده
فکر میکنید همه منتظرن ۴۰۰۰ بیاد تا برن ۳۰۰۰ خودشونو بفروشن اونا رو بخرن !
خیلی ها همین ۳۰۸۰ که خریدن برای تا پایان نسل نهم کفایتشون میکنه
حالا سری جدید به کنار
به نظرتون تفاوت ti و معمولی ده گیگابایتی خیلی فاحشه؟
جایی رو میشناسید قیمت مناسب داشته باشه موجود؟

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
حالا سری جدید به کنار
به نظرتون تفاوت ti و معمولی ده گیگابایتی خیلی فاحشه؟
جایی رو میشناسید قیمت مناسب داشته باشه موجود؟
سلام مجدد
بنظرم تفاوت قیمتش خیلی زیاده و توجیح نداره
الان برخی مدل های ۳۰۸۰ رو میشه با ۲۶ تومن آکبند خرید و 3080 ti نزدیک ۳۷ تا ۴۰ تومنه
اگر ریسک افزایش دلار رو میپذیرید بنظرم برای سری جدید منتظر بمونید والا بنظرم خرید ۳۰۸۰ با این قیمت عالی ترین گزینه اس

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام.دوستان بنظرتون قیمت کارت گرافیک تا چقدر دیگه امکان داره بریزه؟ قصد خرید کارت 3080 ایسوس تاف داشتم با گارانتی 3 ساله الان 29 تومن فروش میره.بنظرتون بخرم یا صبر کنم برای سری 4000؟

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
سلام.دوستان بنظرتون قیمت کارت گرافیک تا چقدر دیگه امکان داره بریزه؟ قصد خرید کارت 3080 ایسوس تاف داشتم با گارانتی 3 ساله الان 29 تومن فروش میره.بنظرتون بخرم یا صبر کنم برای سری 4000؟
امکانش هست تا زیر ۱۰ تومن هم برسه و بشه با دو تا ۳۰۸۰ یه دونه پلی استیشن ۵ خرید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر