مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,005
نام
احمد
فرق RTX 2060 با RTX 3060 در چیه؟ ۲۰۶۰ ۴ یا ۵ میلیونی بسته به برند های مختلف ارزونتر از ۳۰۶۰ تو پنج مارک ها هم که کلا ۱۰ درصد ضعیف تره بعدش هر دو مدل کارت نسخه های ۶گیگ ۸ گیگ یا ۱۲ گیگ دارن که قیمتشون بین ۱۳ تا ۱۶ میلیون هست بنظرتون چیکار کنم؟

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
782
فرق RTX 2060 با RTX 3060 در چیه؟ ۲۰۶۰ ۴ یا ۵ میلیونی بسته به برند های مختلف ارزونتر از ۳۰۶۰ تو پنج مارک ها هم که کلا ۱۰ درصد ضعیف تره بعدش هر دو مدل کارت نسخه های ۶گیگ ۸ گیگ یا ۱۲ گیگ دارن که قیمتشون بین ۱۳ تا ۱۶ میلیون هست بنظرتون چیکار کنم؟
userbenchmark مرجع خوبی واسه مقایسه نیست رفیق. بهترین کار اینه که تو یوتوب تفاوت fps هردو رو تو گیم ببینی .تو گیم یه تفاوت 30 درصدی دارن با احتسابی که من کردم (یوتوب). 2060 فقط مدل 6 گیگ داره (2060 سوپر 8 گیگه که باز یه لول از 2060 بهتره/ یوتوب) و 3060 فقط 12 گیگ. اگه تو بودجه ت هست خب چرا که نه 3060 بگیر که کارت جدیدتری هم هست. اگه با amd مشکلی نداری میتونی به 6600xt یه نگاه بندازی.از 3060 قوی تره و قیمت مناسبی داره ولی تو ری تریسینگ ضعیفتره و DLSS نداره (مقایسه)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
کجا گفته 10 درصد؟ اصلا منطقیه. درسته 3060 از اونی که باید میبود ضعیفتره ولی

2022-05-04_15-26-26.jpg

3060 باید از 2070s رد میکرد که ضعیفتره ولی بیش از 30 درصد قویتره از 2060.
اگه میخواست 10 درصد قویتر باشه که میشد 2060s .
_________
اگه میخوای 1440 بری 3060ti گزینه بهتری هست، از 17 شروع میشه، ممکنه 4k هم بتونه تا حدودی با کمک dlss و ....
اگه 1080 میخوای 3050 هم گزینه بدی نیست یه ده درصدی از 2060 ضعیفتره.

آخرین ویرایش:

kiiyan

کاربر سایت
May 2, 2022
5
سلام دوستان وقت خیر
دوستان نظرتون رو کارت های پالیت چطوره ؟ آیا کسی اینجا تجربه استفاده از این کارت ها رو داره ؟ من مد نظرم دو مدل 3050 یا 3060 هستش.
سوال بعدی اینکه آیا این کارت ها رو بدون گارانتی بخرم مشکلی پیش میاد ؟ کسی از سایت آترین کالا خرید داشته ؟ مطمئنه ؟

• Like

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
دوستان من یه پاور ۶۵۰ گلد گرین دارم از سال ۹۵ دارمش الان باید تعویض کنم یا جواب میده احتمال داره ضعیف شده باشه بعد اگه ضعیف باشه تو دمای قطعات و گرافیک تاثیر داره تقریبا ۶ سال دارم و خیلی هم استفاده کردم ازش

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
دوستان سلام!

بهترین مدلِ کارت گرافیک ۲۰۶۰ کدوم مدل هست دقیقا؟ (از چه برندی و با چه مشخصاتی)
تفاوت عملکرد مدلای مختلف یه کارت گرافیک چقدره؟ آیا ارزش داره آدم ۳-۴ تومن بیشتر بده برای مدل بهتر؟

پ.ن: برای ادیت ویدیو میخوام، نه بازی
پ.ن ۲: اگه تو رنج قیمت ۲۰۶۰ گزینه‌ی بهتری هست هم ممنون میشم معرفی کنید.

آخرین ویرایش:
  • Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
دوستان من یه پاور ۶۵۰ گلد گرین دارم از سال ۹۵ دارمش الان باید تعویض کنم یا جواب میده احتمال داره ضعیف شده باشه بعد اگه ضعیف باشه تو دمای قطعات و گرافیک تاثیر داره تقریبا ۶ سال دارم و خیلی هم استفاده کردم ازش
پاور ضعیف بشه خودشو نشون میده. برا همین افت قدرت وقتی کارت میخری مثلا مصرف سیستم 400 وات هست میگن مثلا 600-700 ببیند. تا زمانی که نشونه نده، خاموش شدنو چیزهایی از این قبیل مثل ریستارتی که دلیلش نرم افزاری و دمای بالا قطعات نباشه نیاز به تعویض نداره.
پاور تاثیری تو دمای قطعات نداره. دمای قطعات به سیستم تهویه و خمیر و ... ربط داره

آخرین ویرایش:

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
دوستان سلام!

بهترین مدلِ کارت گرافیک ۲۰۶۰ کدوم مدل هست دقیقا؟ (از چه برندی و با چه مشخصاتی)
تفاوت عملکرد مدلای مختلف یه کارت گرافیک چقدره؟ آیا ارزش داره آدم ۳-۴ تومن بیشتر بده برای مدل بهتر؟

پ.ن: برای ادیت ویدیو میخوام، نه بازی
پ.ن ۲: اگه تو رنج قیمت ۲۰۶۰ گزینه‌ی بهتری هست هم ممنون میشم معرفی کنید.
سلام
اگر کارتون فقط ادیت ویدئو هست چرا این همه خرج؟

• Like

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
سلام
اگر کارتون فقط ادیت ویدئو هست چرا این همه خرج؟
سلام برادر
یه چیزی میخوام که برای ادیت 6k تو Premiere و After Effects به راحتی جواب بده و ۳ تا مانیتور رو ساپرت کنه. پیشنهاد شما چیه؟

• Like

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,734
سلام برادر
یه چیزی میخوام که برای ادیت 6k تو Premiere و After Effects به راحتی جواب بده و ۳ تا مانیتور رو ساپرت کنه. پیشنهاد شما چیه؟
برای این برنامه ها مهمترین چیز اول cpu هست بعد رم.از کارت گرافیک به عنوان شتاب دهنده استفاده میشه.برای 6K رندر گرفتن باید cpu خیلی قوی و حداقل 64 الی 128 گیگ رم داشته باشی.بعدش کارت گرافیک که از وی رمش استفاده کنه که اونم حداقل باید از 3060 به بالا نظرم استفاده کنید وگرنه 3050 فکر نکنم خیلی به کار بیاد

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
برای این برنامه ها مهمترین چیز اول cpu هست بعد رم.از کارت گرافیک به عنوان شتاب دهنده استفاده میشه.برای 6K رندر گرفتن باید cpu خیلی قوی و حداقل 64 الی 128 گیگ رم داشته باشی.بعدش کارت گرافیک که از وی رمش استفاده کنه که اونم حداقل باید از 3060 به بالا نظرم استفاده کنید وگرنه 3050 فکر نکنم خیلی به کار بیاد
سلام و ممنون از راهنماییتون.
CPU رو Intel Core i7 12700K بذاریم خوبه؟
این کارت گرافیک‌ها هر کدوم صد تا مدل داره که من نمیدونم کدومش برا تدوین مناسب‌تره. مثلا ۳۰۶۰ مال کدوم برندش بهتره و اینکه مدل Ti برا تدوین بهتره یا معمولیش؟

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
قصد دارم یه 3060 ti بگیرم بنظرتون قیمت ها پایین تر میاد؟
امکان افت با اومدن نسل بعد زیاده ولی از یه طرف احتمال جنگ چین هست و از طرف دیگر بی ثباتی بازار ارزی ایران. اگه تو خارج کسی داری میتونی صبر کنی ولی راگه از ایران میخوای بخری باید ریسکشو بپذیری

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,734
سلام و ممنون از راهنماییتون.
CPU رو Intel Core i7 12700K بذاریم خوبه؟
این کارت گرافیک‌ها هر کدوم صد تا مدل داره که من نمیدونم کدومش برا تدوین مناسب‌تره. مثلا ۳۰۶۰ مال کدوم برندش بهتره و اینکه مدل Ti برا تدوین بهتره یا معمولیش؟
اگه واقعا ویدئوهای 6k همش کار میکنی ممکنه این cpu هم کافی نباشه.نه اینکه خوب نباشه ولی احتمالا سرعت کارت میاد پایین.معمولا برای 4k و بالاتر cpuهای 32 یا 64 هسته ای استفاده میکنن.ولی اگه بودجه نمیرسه هم همین خوبه یا یکم بیشتر بذاری روش 12900k که دیگه بهتره(البته cpu های amd هست که فکر کنم برای تدوین بهتر باشن ولی من نمیدونم دقیقا چه مدل هایش) و حتما 64 گیگ به بالا رم داشته باشی.
کارت گرافیک هم برندش تاثیری روی کارایی نداره مثلا ایسوس بگیری یا msi یا 2 فن و 3 فن بودن،فقط بحث اینه که کدوم مثلا کارت خنک تری هست یا کیفیت ساخت بهتری داره.ولی 3060ti از 3060 عادی قویتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر