مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام دوستان
بین این چند مدل کارت 3060 ti کدوم بهتر هستش و الویت با کدومه:

Asus KO
َAsus Dual
Msi Gaming X
Gigabyte Gaming
Gigabyte Aorus Elite
Palit Dual
Zotac Twin Edge

بهترین که Aorus Elite هست که مدل تاپ اِندِ گیگابایت هست. ولی به نظر من Gigabyte Gaming OC رو بخر. کولینگش برای این کارت کاملاً خوب و جوابگو هست، و نکته مهمترش اینه که Power Limitـی که روی کارت هست در حد رده‌های بالا هست و این بهتون اجاز می‌ده اورکلاکِ بهتری داشته باشید. من خودم Asus Dual دارم، با این که دو فن هست، با Fan Curveـه پیش‌فرض بالای 62 درجه نمی‌ره، درسته دو فن داره، ولی کلی هیت پایپ و ... داره که باعث می‌شه سیستم کولینگش خیلی خوب باشه. مشکل اصلیش اینه که یه کانکتور 8 پیش بیشتر نداره و به 220 وات محدود هست.

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
سلام دوستان نظرتون راجبع GTX 1050 Ti چیه ؟ میخوام یه دستگاه تقریبا متوسط ببندم میخواستم ببینم چه جور بازی های اجرا می‌کنه؟
بازی های تا به امروز رو روی رزولیشن فول اچ دی بین 40 تا 60 اف پی اس روی مدیوم میاره. ولی آنریل انجین 5 و نسل جدید رو کمربندتو محکمتر ببند:D

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
552
نام
کامران
بازی های تا به امروز رو روی رزولیشن فول اچ دی بین 40 تا 60 اف پی اس روی مدیوم میاره. ولی آنریل انجین 5 و نسل جدید رو کمربندتو محکمتر ببند:D
تشکر دوست عزیز نه نمیخوام که باش gta 6 اجرا بکنم :)) فقط یه دستگاه معمولی که اگر مثلا یه بازی که مال چند سال پیش است را بتنونه اجرا بکنه دیگه نرم اکانت ps4 بخرم

• Like
Reactions: jj191

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
تشکر دوست عزیز نه نمیخوام که باش gta 6 اجرا بکنم :)) فقط یه دستگاه معمولی که اگر مثلا یه بازی که مال چند سال پیش است را بتنونه اجرا بکنه دیگه نرم اکانت ps4 بخرم
اره خیالت راحت روی تی وی و مانیتور فول اچ دی بازی بزن. البته روی تنظیمات مدیوم. نه اینکه نتونی الترا بزنی نه میتونی ولی افت اف پی اس داری. بعضی گیمرها فول اچدی الترا 120 اف پی اس نزنن شبا نمیتونن بخوابن.:-j

grand-theft-auto-v.nvidia-geforce-gtx-1050-ti.intel-core-i7-6700k-4-00ghz.Ultra Quality.png

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
سلام کارت 3060ti dual Asus ماین شده ارزش خرید تا ۱۷ تومن رو داره؟ابن کارت گیرم اومده میگه ۲۴ ساعت مهلت تست میده خودش مغازه داره ارزش خرید داره یا نه؟چه چیزهایی رو باید در نظر بگیرم؟

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,732
سلام کارت 3060ti dual Asus ماین شده ارزش خرید تا ۱۷ تومن رو داره؟ابن کارت گیرم اومده میگه ۲۴ ساعت مهلت تست میده خودش مغازه داره ارزش خرید داره یا نه؟چه چیزهایی رو باید در نظر بگیرم؟
الان سایتهایی که بدون گارانتی میفروشن، مثل آترین کالا داره 3060ti رو حدود 19-20 میده.البته نمیدونم این سایت چقدر معتبره ولی اگه بدون گارانتی فرض کنیم همین حدود قیمت باشه اصلا ارزش نداره که بری کارت ماین شده بگیری برای 2-3 تومن ارزونتر.اونم تست 24 ساعته حداقل یک هفته بود باز قابل قبول تر بود

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
الان سایتهایی که بدون گارانتی میفروشن، مثل آترین کالا داره 3060ti رو حدود 19-20 میده.البته نمیدونم این سایت چقدر معتبره ولی اگه بدون گارانتی فرض کنیم همین حدود قیمت باشه اصلا ارزش نداره که بری کارت ماین شده بگیری برای 2-3 تومن ارزونتر.اونم تست 24 ساعته حداقل یک هفته بود باز قابل قبول تر بود
والا گفتش که ۶ ماه میتونم گارانتیش کنم که قرار بود هزینش رو بهم بگه ولی هنوز جواب نداده خودمم خیلی کارت ماین شده تو دلم نیستش.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
سلام دوستان نظرتون راجبع GTX 1050 Ti چیه ؟ میخوام یه دستگاه تقریبا متوسط ببندم میخواستم ببینم چه جور بازی های اجرا می‌کنه؟
اگه نو میخوای بخری خریدت اشتباه هست چون الان حول و حوش 6 قیمت میخوره و نمیتونه تو یه بازه مناسب هندل کنه.کارت پایین رده 6 سال پیش بدرد الان دیگه نمیخوره. یه 4 تومن بزار روش برو سراغ 3050.
مگه اینکه دست دو یه مورد مناسب تو رنج 3 گیر بیاری.حتی 6500xt که یه کارت خیلی بدیه و تو رنج 8-9 میگرده رو بگیری هم بهتره از این. تقریبا دوبل این بهت جواب میده
والا گفتش که ۶ ماه میتونم گارانتیش کنم که قرار بود هزینش رو بهم بگه ولی هنوز جواب نداده خودمم خیلی کارت ماین شده تو دلم نیستش.
میخوای برات یه سال گارانتی بخرم 500 تومن. ولی گارانتیش به هیچ دردی نمیخوره. ببری شقیقه رو به گوزن ربط میده از گارانتی خارج میشه
بعد کارت ماین شده گارانتی نمیشه. اولا کویل واین و ... جزء گارانتی نیست میمونه مشکل اصلی کارت گرافیک ماین شده، ارتیفکت که اونم گارانتی ببینه، در جا میگه ماین شده گارانتی پر.
البته آدم درستی بوده که گفته ماین کرده ولی این مواردی که میگه منطقی نیست
و در ثانی شما میتونی با یکی دو تومن بالاتر همینو نو بخری و مدل گینوارد هم 17 تومن موجوده.
تو فروش دست دوم. حداقل 30 درصد زیر قیمته نو باید باشه و تو کارتای ماین بیشتر کم میشه. طرف داره بالا میگه.کارت ماین نسبت به نو با توجه به ظاهر از 40 درصد به بالا بر حسب ظاهر و تست باید کم بشه.
یعنی 20 تومنه مثلا کارت، باید 12به پایین بده.

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
درود
دوستان برای خرید صبر کنیم یا الان موقع مناسبیه؟
به نظر من به طور کلی وقت مناسبی برای خرید کالاهای دیجیتالیتون هست ولی هیچ کس به طور دقیق نمیتونه نواسانات بازار رو دقیقا پیش بینی کنه کسی فکرشو میکرد نفت در کرونا به زیر صفر دلار سقوط کنه بعدش تا بالای صد دلار برسه؟ حتی تحلیلگرای نابغه هم همچین چیزایی رو پیش بینی نمیتونن بکنن. الان فردا ممکنه شروع ج.ج سوم رقم بخوره ممکن هم هست نخوره. اگه بخوره دنیا یه جور نوسان میکنه نکنه یه جور...

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
3080 باشه 33 و 3080ti باشه 43 تومن صرف داره ti رو بگیرم؟ اندازه 10 تومن ارزش داره؟
نه.
قیمت دلاری بخوای حساب کنی البته 3080 Ti قیمتش 1200 دلاره و 3080 قیمتش 700 دلار و 500 تفاوت قیمت دارن و در اصل باید تفاوتشون 14 تومن باشه که الان 10 تومنه ولی در کل 3080 Ti به نسبت قیمتش نمیزره. (قیمت مدل های FE هست و کاستوم ها قیمت متفاوتی دارن)

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
نه.
قیمت دلاری بخوای حساب کنی البته 3080 Ti قیمتش 1200 دلاره و 3080 قیمتش 700 دلار و 500 تفاوت قیمت دارن و در اصل باید تفاوتشون 14 تومن باشه که الان 10 تومنه ولی در کل 3080 Ti به نسبت قیمتش نمیزره. (قیمت مدل های FE هست و کاستوم ها قیمت متفاوتی دارن)
توی newegg سه کارت
3070ti Aorus Master
3070ti ROG
3080 giga OC
رو به قیمت 900 دلار گذاشتن ولی در داخل به ترتیب 27 30 33 تومن حدودی قیمت گذاشتن.

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
توی newegg سه کارت
3070ti Aorus Master
3070ti ROG
3080 giga OC
رو به قیمت 900 دلار گذاشتن ولی در داخل به ترتیب 27 30 33 تومن حدودی قیمت گذاشتن.
newegg خودش فروشنده هست و علاوه بر اون قسمتی از کالاها مال سایر فروشنده ها هست و تو خودش مشخص کرده و اگه فروش بر اساس کالاهای موجود فروشگاه باشه بر اساس msrp قیمت میخوره
GIGABYTE Gaming OC GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X PCI Express 4.0 ATX Video Card GV-N3080GAMING OC-10GD (rev. 2.0) (LHR) - Newegg.com
گیگابایت oc 3080 که میگی 100 دلار تخفیف خورده.
aorus هم msrp اون 980 دلار بوده
Gigabyte Aorus GeForce RTX 3070 Ti Master review
rog هم 1000 تا بود فکر کنم
_________
و نه مشخصه تو چه برهه ای کارتو خریدن و سود فروشگاهها هم با هم متفاوته.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر