مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
پس در مجموع palit رو نخریم بهتره
خودم تا حالا غیر asus برند دیگه ای نخریدم
ممنون بابت راهنمایی دوستان
شما این توضیحات رو کامل بخونید تا از گمراهی در بیاید.
ببینید، هیچ شرکتی نمی تونه همینجوری الکی بیاد و از چیپ های AMD و Nvidia برای ساخت کارت گرافیک استفاده کنه. کسی که می خواد مسئول ساخت یک قطعه بشه، باید فیلترهای زیادی رو رد کنه. باید رزومه قوی داشته باشه تا شرکت هائی مثل AMD یا Nvidia باهاش قرارداد ببندن و خط تولید بهش بدن، چون هر اتفاقی برای اون قطعه بیوفته، عواقبش برای شرکت صاحب اسمه. مهمترین موضوع، خدشه دار نشدن اعتبار کمپانیه مادره.
شرکت هائی مثل Nvidia و AMD یک میانگین رو در نظر می گیرن و اگر شرکت تولید کننده، اون حداقل ها رو داشته باشه، باهاش همکاری می کنن.
ما شرکت هائی رو داریم که شما ممکنه اسم ـش رو نشنیده باشی، اما بارها بهترین برند منطقه خودشون شدن. حالا چرا شما اسمشون رو نشنیدی!؟ چون اکثرا برای مناطق خاص قطعه تولید می کنن و تلاش بر اینه که اون مناطق رو پشتیبانی کنن. به عنوان مثال، شرکتی به نام PowerColor بیست و پنج ساله که تاسیس شده و با شرکت AMD همکاری می کنه. اکثر تولیدیش برای قاره آمریکاست و مقداری هم اروپا رو پشتیبانی می کنه. احتمالا شما هیچ وقت اون رو در ایران نبینی! اگر هم ببینی، مطمئن باش به صورت قاچاق وارد کشور شده، در حالی که نباید تو این منطقه باشه! (که من یه کارت گرافیک ازش دارم:D)
شرکت هائی مثل MSI و ASUS و GIGABYTE شرکت های بسیار بزرگ تری هستند و خط تولید وسیع تری دارن و مهمتر از همه، در اکثر کشورها نمایندگی دارن. به همین دلیل شما این شرکت ها رو در اکثر نقاط دنیا می بینی! شرکت هائی مثل PowerColor یا SAPPHIRE و یا شرکت palit که 34 سال سابقه کار داره، به صورت محدود و تخصصی جنس تولید می کنن. مثلا شرکت palit اکثر تولیدی هاش کارت گرافیک برای AMD و Nvidia در مناطق خاص هست. برای همین اسم ـش برای شما ناآشناست. در حالی که این شرکت 34 ساله تاسیس شده!!! اگر این شرکت ایرادی در کارش بود، AMD و Nvidia به همکاری با اون ادامه می دادن؟؟ اصلا با منطق جور در میاد؟؟؟؟
حالا قطعات این شرکت ها در قیمت هم تفاوت دارن. به عنوان مثال، یک شرکت در فلان کشور می تونه 5 درصد قیمت تمام شده محصولاتش رو کاهش بده! یا یک شرکت دیگه برای رقابت با کمپانی های بزرگ، 5 درصد محصولش رو ارزون تر وارد بازار می کنه! این ها مربوط به بازاریابی می شه!
درسته که کلاس شرکت هائی مثل MSI و ASUS و GIGABYTE خیـــلی بالاتره، اما شما خیال نکن تولید کننده ای به اسم palit یک کارگاه زیرزمینی تولید کارت گرافیکه و کارگراش با زیر پیرهن و پیژامه پشت خط تولیدن!!!! :|:|:| این شرکت فعالیتش محدودتره و مثل MSI و ASUS و GIGABYTE هرچی دم دستش رسید تولید نمی کنه!!! :D
دوستانی که می گن من palit داشتم سوخت، یعنی MSI و ASUS و GIGABYTE سوخته نداشته؟؟ در این سال ها خود من بچه هائی رو دیدم که همین سه برند معتبر رو داشتن و کارت هاشون آسیب دیده!!! چون اسم palit براتون جذاب نیست، بنده خدا رو بیشتر می کوبین! :))
شما هر قطعه ای که می خری، پشتش باید یه منبع تغذیه خوب باش! اکثرا سوختگی ها به دلیل نداشتن منبع تغذیه مناسبه. پشت کیس هم، حتما محافظ ولتاژ قرار بدید. سیستم خنک کننده خوب داشته باشید و همیشه کیس رو از گرد و غبار دور کنید تا فَن ها درست کار کنن. شما این کارها رو انجام بده، قطعه سوخت بیا پیش من! :D:Rose:

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
من giga توصیه نمیکنم 3 تا کارت ازش خریدم
با فاصله زمانی خیلی زیاد
هر 3 تا سوختن ، همه هم گارانتی آواژنگ بودن
برا تعمیر هم آواژنگ منو به خاک سیاه نشوند

👈 یعنی گرافیک sis نامناسب عتیقه که داشتم خیلی شرف داشت به giga
از برند گیگا یه 9800GT دارم که بعد از 12 13 سال هنوزم داره کار میکنه ، فقط یکبار خمیر سیلیکون روی چیپست رو عوض کردم ! :|

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
پس در مجموع palit رو نخریم بهتره
خودم تا حالا غیر asus برند دیگه ای نخریدم
ممنون بابت راهنمایی دوستان
خوب اشتباهت اینجاست
چرا نخریدی؟
گیگا و msi و ایسوس همرو تجربه کردم
حتی سافایر و xfx
اکثر اینا در خنک کنندگی گرافیک بیشتر باهمدیگه فرق میکنن والا چیپست همون چیپست مادر انویدیا و amd هستش
پالیت هم برند خوبیه چون زیاد جا نیفتاده برا همین نسبت به برندهای مطرح یکم ارزونتره
الان پالیت 3070 رو میتونی 30 31 بخری و باهاش حال کنی
فقط موقع فروشش یکم اذیت میشی و خواهانش کمتره اما فکر نکنم در فریم ریت و خراب شدگی با برندهای مطرح فرقی داشته باشه فقط بحص خنک کنندگیه که شما اورکلاک نکن بازیتو بکن

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
خوب اشتباهت اینجاست
چرا نخریدی؟
گیگا و msi و ایسوس همرو تجربه کردم
حتی سافایر و xfx
اکثر اینا در خنک کنندگی گرافیک بیشتر باهمدیگه فرق میکنن والا چیپست همون چیپست مادر انویدیا و amd هستش
پالیت هم برند خوبیه چون زیاد جا نیفتاده برا همین نسبت به برندهای مطرح یکم ارزونتره
الان پالیت 3070 رو میتونی 30 31 بخری و باهاش حال کنی
فقط موقع فروشش یکم اذیت میشی و خواهانش کمتره اما فکر نکنم در فریم ریت و خراب شدگی با برندهای مطرح فرقی داشته باشه فقط بحص خنک کنندگیه که شما اورکلاک نکن بازیتو بکن
تو همین تاپیک، یک دوستی گفت گیگا بخرید برای من ده سال کار کرده! یک دوستی گفت گیگا نخرید، توی سه سال سه تا گیگا عوض کردم!!!
همین گفتگو حرف های بنده رو ثابت می کنه! 😃 یعنی سوختگی و خرابی کارت گرافیک، ارتباطی با برند نداره! خرابی کارت گرافیک ممکنه برای هر شرکتی اتفاق بیوفته! اما شما اگر همون موارد که بالا گفتم رو رعایت کنید، هیچ اتفاقی برای قطعات کامپیوتری نمیوفته!
و مجددا عرض می کنم، palit یک شرکت قدیمی و معتبره و سال هاست کارش تولید کارت گرافیکه.

خلاصه مطلب:
دوستان، شما هـــــر کارت گرافیکی که قیمتش مناسبه، بخرید! 😀 هیــــچ تفاوت آنــچـــنـــانـــی در مقاومت و موندگاری ندارن! تفاوت فقط در قیمت نهایی، فرکانس، طراحی، نورپردازی و موارد حاشیه ای دیگه ـست.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
تو همین تاپیک، یک دوستی گفت گیگا بخرید برای من ده سال کار کرده! یک دوستی گفت گیگا نخرید، توی سه سال سه تا گیگا عوض کردم!!!
همین گفتگو حرف های بنده رو ثابت می کنه! 😃 یعنی سوختگی و خرابی کارت گرافیک، ارتباطی با برند نداره! خرابی کارت گرافیک ممکنه برای هر شرکتی اتفاق بیوفته! اما شما اگر همون موارد که بالا گفتم رو رعایت کنید، هیچ اتفاقی برای قطعات کامپیوتری نمیوفته!
و مجددا عرض می کنم، palit یک شرکت قدیمی و معتبره و سال هاست کارش تولید کارت گرافیکه.

خلاصه مطلب:
دوستان، شما هـــــر کارت گرافیکی که قیمتش مناسبه، بخرید! 😀 هیــــچ تفاوت آنــچـــنـــانـــی در مقاومت و موندگاری ندارن! تفاوت فقط در قیمت نهایی، فرکانس، طراحی، نورپردازی و موارد حاشیه ای دیگه ـست.

یعنی SAPPHIER چند سال بدون مشکل کار کردم باهاش 😁
ارزونترین کارت کل جهان هستی حساب میشد 😁

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من کلا ارادت خاصی به Asus دارم ولی:
کولری که این نسل روی GameRock OC اه Palit سواره از بهترین کولر های ممکنست به نسبت قیمتش.
Review هاشم نگاه کنید می بینید در اکثر مواقع خنک ترین کارت در بین کارت های همرده اش هست چه از لحاظ دمای GPU چه از لحاظ دمای Memory حتی وقتی به صورت دستی Overclock اش می کنید.

از اون ور هم فاجعه کولر سوار بر روی Aorus از Gigabyte رو می بینی که فقط گندست و روش LCD چسبوندن. در عمل کلا تعطیله ولی ملت می خرنش چون اسم Gigabyte روشه.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
من کلا ارادت خاصی به Asus دارم ولی:
کولری که این نسل روی GameRock OC اه Palit سواره از بهترین کولر های ممکنست به نسبت قیمتش.
Review هاشم نگاه کنید می بینید در اکثر مواقع خنک ترین کارت در بین کارت های همرده اش هست چه از لحاظ دمای GPU چه از لحاظ دمای Memory حتی وقتی به صورت دستی Overclock اش می کنید.

از اون ور هم فاجعه کولر سوار بر روی Aorus از Gigabyte رو می بینی که فقط گندست و روش LCD چسبوندن. در عمل کلا تعطیله ولی ملت می خرنش چون اسم Gigabyte روشه.
از ایسوس که بهتر نیست هم دمای کور هم برد
برد ایسوس که هم تاف هم استریکس از خنک ترین هاست الباقی هم بالای 80 درجه هستن اما بازم بدک نیست
در زمینه صدای فن هم ایسوس باز بهترینه پلیت صداش زیاده توی گیم
گیگابایت که کلا این نسل گند زده کلا هم هیچ وقت با این برند حال نکردم
evga msi هم بد عمل نکردن با اختلاف از ایسوس البته الباقی هم کلا پیشنهاد نمی کنم مخصوصا برای 3080 به بالا

• Like
Reactions: Sega_genesis

bazibaz

کاربر سایت
Aug 8, 2006
407
من امروز کارتمو رد کردم رفت 1070ti استریکس به قیمت ۱۷ تومن فروختم قیمت درسته؟
و اینکه الان سرچ کردم ۶۹۰۰ بسیار خوش قیمت و جالبه با حدود ۴۵ تومن میشه مدل خود ای ام دی گرفت.ارزش خرید داره؟علت ارزونتر بودن نسبت به هم رده ها چیه؟مشکلی که نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر