مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
نمیتونم پیش بینی و یا نظری بدم ولی موجودی سایت های خارجی خیلی زیاد بوده از اول این هفته. یه لینک یوتیوب گذاشتم صفحه قبل. دیشب چک میکردم مثلا 3080ti که تو آمازون میفروختن 3200 دلار موجود شده بود به 1999 و برای ساعت ها موجود بود. و یا چندین بار ایسوس 6800xt tuf به قیمت 889 دلار موجود شد. همین استریم 24 ساعته رو که الان نزدیک 6 ماهه داره موجودی ها رو نشون میده رو دو هفته قبل نگاه میکردی در روز شاید دوبار کلا موجودی رندوم داشت. ولی دیشب هر 5 دقیقه یکی از سری 3000 و یا سری های amd 5 6 موجود می‌شد.
خدا کنه اینطوری باشه و قیمتها کاهشی بشه خیلیا واقعا تو ارتقا گرافیکی موندن من خودم واقعا دلم میخاست امسال حداقل ۳۰۸۰ یا ۶۹۰۰xt بخرم دیگه نهایت بودجه ۳۰ تومن هزینه کنم ولی قیمتهای فضایی اجازه ندادن ۳۰۷۰ti و 3080ti هشریت پایینی دارن قیمتشون هم بخاطر علاقه کمتر ماینرها هستش
ولی کلا تو ایران فعلا قیمتهای کارت های سری ۶ هزار amd مناسبه و این باعث پایین اومدن قیمتهای ۳۰۷۰ ti و 3080ti شده الان ۳۰۷۰ti تحویل ۴۵ روزه ۳۳ میدن البته با اینکه من خودم به این خریدهای مدت دار اعتقادی ندارم ولی این باعث کاهش قیمتها میشه

gallant

کاربر سایت
May 1, 2009
215
نام
gallant
دوستان در خرید کارت گرافیک اصلا عجله نکنید انویدیا میخواد سری 3060 رو افززایش بده تا به قیمت 329 دلار برسه فعلا اختلاف قیمت زیاد هست ولی با محدودیت ماین در چین انویدیا میخواد ی حالی به گیمر ها بده فعلا فقط صبر میکنیم
منبع خبر
انویدیا عرضه کارت گرافیک RTX 3060 را افزایش می‌دهد - زومجی
اگ کامنت های مردم در امازون رو بخونید میبیند چه قد مردم بابت ایین قیمت ها شاکی هستن
در کل امیدوارم از شر این بلا ماین ارزهای دیجیتال راحت بشیم و کشور ها قانون گذاری های سختی در مورد این مزخرفات بکنن هم باعث کاهش اشتغال کارافرینی و ایجاد تورم پول شویی مصرف بیش از حد برق کلا برا ادمهای تنبل خوبه(ی جمع بندی کلی از بعضی کامنت ها در سایت هاست نظر اکثر گیمر ها)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: blak and ALI_BABA

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
دوستان در خرید کارت گرافیک اصلا عجله نکنید انویدیا میخواد سری 3060 رو افززایش بده تا به قیمت 329 دلار برسه فعلا اختلاف قیمت زیاد هست ولی با محدودیت ماین در چین انویدیا میخواد ی حالی به گیمر ها بده فعلا فقط صبر میکنیم
منبع خبر
اگ کامنت های مردم در امازون رو بخونید میبیند چه قد مردم بابت ایین قیمت ها شاکی هستن
در کل امیدوارم از شر این بلا ماین ارزهای دیجیتال راحت بشیم و کشور ها قانون گذاری های سختی در مورد این مزخرفات بکنن هم باعث کاهش اشتغال کارافرینی و ایجاد تورم پول شویی مصرف بیش از حد برق کلا برا ادمهای تنبل خوبه(ی جمع بندی کلی از بعضی کامنت ها در سایت هاست نظر اکثر گیمر ها)
چیزی که من شنیدم یه سری کار های گرافیکی میخواد عرضه بشه که محدود به کارهای گرافیکی و بازیه برا جلو گیری از ماین کردن این وسط به نفع نمایندگی ها هم میشه دیگه چپ راست برای گارانتی نمیفرستن
خدا لعنت کنه این ماینو اخ یکی نیست بگه باو اسکلا همون هزینه کارتو بدید چندتا دستگاه ماینر بخری بیشتر در میاری
خار گرافیک میدی دستش میرینی تو قیمت بازار فکر میکنی خیلی زرنگم هستی
من خودم pc گیمر نیستم ولی قیمتارو میبینم خندم میگیره یکی از دوستام رفته کارت خریده (۳۰۹۰ ) ۱۲۰ میل پیاده شده هدفشم فقط بازیه
چون وضعش توپه ولی واقعا ۱۲۰ کار ت گرافیکی ???

• Like
Reactions: gallant

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
منبع خبر

امیدواریم که وضعیت درست شه.
من خودم قطعات دیگه ی سیستمم رو متناسب با 3060 ارتقا دادم، حالا هم میخوام نزدیک ۵۰۰،۶۰۰ دلار بگیرم و امیدوار به ۲۰۲۲ باشم.
بیت کوین یکی دوسال همینطوری داغون باشه وضع درست میشه.

• Like
Reactions: gallant

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
امیدواریم که وضعیت درست شه.
من خودم قطعات دیگه ی سیستمم رو متناسب با 3060 ارتقا دادم، حالا هم میخوام نزدیک ۵۰۰،۶۰۰ دلار بگیرم و امیدوار به ۲۰۲۲ باشم.
بیت کوین یکی دوسال همینطوری داغون باشه وضع درست میشه.
500-600 دلار برای 3060 خیلی زیاده! شما پول 3070 رو می خوای بدی برای 3060
از جولای هم تولید 3060 افزایش پیدا می کنه. روند قیمت کارت ها همه نزولی هست و این سری LHR که اومده رسما قیمت شکنه

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
500-600 دلار برای 3060 خیلی زیاده! شما پول 3070 رو می خوای بدی برای 3060
از جولای هم تولید 3060 افزایش پیدا می کنه. روند کارت ها همه نزولی هست و این سری LHR که اومده رسما قیمت شکنه
با این قیمت هزار دلاریش دیگه تصور قیمت ۳۵۰ دلار سخت شده واسم، امیدوارم این چیزی که شما میگین اتفاق بیافته.

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
سلام یه سوال
قابلیت HDR فشار بیشتری رو کارت گرافیک میاره؟

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk
اگه منظورت از فشار به کارت گرافیک افت فریم ریته که جواب دقیقی نمیشه به این سوال داد چون هر گیمی یه مدل HDR رو پیاده سازی میکنه اما چیزی که به تجربه دیدم شاید در حد یکی دو درصد فریم پایین تر بیاد (در مجموع میشه گقت تاثیرش خیلی ناچیزه)
اما Input Lag که شدیدا بالا میره چون نمایشگر باید کار خیلی بیشتری روی تصویر انجام بده

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
اگه منظورت از فشار به کارت گرافیک افت فریم ریته که جواب دقیقی نمیشه به این سوال داد چون هر گیمی یه مدل HDR رو پیاده سازی میکنه اما چیزی که به تجربه دیدم شاید در حد یکی دو درصد فریم پایین تر بیاد (در مجموع میشه گقت تاثیرش خیلی ناچیزه)
اما Input Lag که شدیدا بالا میره چون نمایشگر باید کار خیلی بیشتری روی تصویر انجام بده
قابلیت HDR از تنظیمات مانیتور یا بازی میشه خاموش و روشن کرد؟

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
با این قیمت هزار دلاریش دیگه تصور قیمت ۳۵۰ دلار سخت شده واسم، امیدوارم این چیزی که شما میگین اتفاق بیافته.
کاملا حق با شماست و دیگه اون قیمت های قدیم حالا حالاها نه فقط برای گرافیک برای خیلی چیزهای دیگه شدنی نیست کلا بخشی از هدف کرونا به نظرم همین مسئله بوده

اما در کل الان در ایران اکبند مدل های خوب 3 فنه این مدل حدود 25 می تونید بخرید
به نظرم مناسب هم هست و زمان تقریبا خوبی برای خریده احتمالا پایین ترم میاد فکر کنم حدود 20 بتونید بخرید مناسبه

البته سری قبل هم گفتن 1 2 ماه دیگه عرضه زیاد می شه و فلان دیدیم چی شد این بازار اصولا غیر قابل پیشبینی هست

• Like
Reactions: mamadha

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
قابلیت HDR از تنظیمات مانیتور یا بازی میشه خاموش و روشن کرد؟

همه بازیایی که HDR دارن خودشون توی تنظیمات گزینه روشن خاموششو دارن
توی بعضی موارد باید HDR خود ویندوزم روشن کرد تا بازی تشخیص بده شما نمایشگر HDR داری!

• Like
Reactions: SleepyTurtel

gallant

کاربر سایت
May 1, 2009
215
نام
gallant
کاملا حق با شماست و دیگه اون قیمت های قدیم حالا حالاها نه فقط برای گرافیک برای خیلی چیزهای دیگه شدنی نیست کلا بخشی از هدف کرونا به نظرم همین مسئله بوده

اما در کل الان در ایران اکبند مدل های خوب 3 فنه این مدل حدود 25 می تونید بخرید
به نظرم مناسب هم هست و زمان تقریبا خوبی برای خریده احتمالا پایین ترم میاد فکر کنم حدود 20 بتونید بخرید مناسبه

البته سری قبل هم گفتن 1 2 ماه دیگه عرضه زیاد می شه و فلان دیدیم چی شد این بازار اصولا غیر قابل پیشبینی هست
ی بحث دگ ام ک هست تو ایران ما افزایش نرخ دلار هم باید در نظر بگیر و این ک کلا شاخص دلار با انجام افزایش نرخ بهره در امریکا ممکنه قوی بشه و خوب تاثیرش تو بازار ایران هم بگذاره ی جورایی نگران اینم ک صبر بکنم در نهایت همین قیمت مجبور باشیم بخریم مشکل یکی دوتا نیس اگ دگ قیمت کارت ها خیلی بشکنه

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دوستان الان نگاه میکردم نسبت به 2-3 هفته پیش قیمتا تو اروپا خیلی اومده پایین. مثلا 2060 اونموقع 800 یورو اینا به زور پیدا میشد الان 500 یورو شده. تو ایرانم به 18-19 رسیده.
من یه دوستی دارم هفته دیگه میخواد از آلمان بیاد ایران. به نظرتون بهش بگم یه 2060 بیاره (تو گمرک گیر نمیدن؟) یا صبر کنم قیمتا تو ایران بیاد پایین و خودم از داخل بگیرم؟
اگه گمرک چیزی نگیره واسم در میاد 14 میلیون اینا

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
دوستان الان نگاه میکردم نسبت به 2-3 هفته پیش قیمتا تو اروپا خیلی اومده پایین. مثلا 2060 اونموقع 800 یورو اینا به زور پیدا میشد الان 500 یورو شده. تو ایرانم به 18-19 رسیده.
من یه دوستی دارم هفته دیگه میخواد از آلمان بیاد ایران. به نظرتون بهش بگم یه 2060 بیاره (تو گمرک گیر نمیدن؟) یا صبر کنم قیمتا تو ایران بیاد پایین و خودم از داخل بگیرم؟
اگه گمرک چیزی نگیره واسم در میاد 14 میلیون اینا
اگه گارانتی برات مهم نیست عجله داری بگو برات بیاره
فکر کنم باید جعبشو در بیاره تا بهش گیر ندن
شایدم یکی باشه مشکلی نداشته باشه

• Like
Reactions: Albis

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
اگه گارانتی برات مهم نیست عجله داری بگو برات بیاره
فکر کنم باید جعبشو در بیاره تا بهش گیر ندن
شایدم یکی باشه مشکلی نداشته باشه
تا حالا هیچوقت از گارانتی قطعات کامپیوتری استفاده نکردم :D
ولی خب آره ریسکش هست که قطعه از کارخونه مشکل داشته باشه هر چند خیلی پایین.
از لحاظ قیمتی چی؟ به نظرتون حتی اگه به 400 دلارم برسه مثل گوشی یهو میاد پایین یا باز یه حاشیه سودی حساب میکنن واسه خودشون؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر