مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
کلا بحث کردن تو این تاپیک بی فایدست آدم یه کامنتهایی رو میبینه میگه ای کاش کلا از اول وارد بحث نمیشدم
کسی که به dlss 2 بازی cyberpunk و marvel avrngers و control بگه کیفیت گرافیکو بالا میبره اصلا وارد بحث شدن اشتباهه نه اینکه یه ماه پیش کارت انویدیا خودمو فروختم که گزینه dlss رو اصلا روشن نمیکردم بخاطر افت کیفیت و حالت تاریش
والا من خودم dlss 2 رو دیدم ۱ سال داشتم امتحان کردن تمام ورژنشو بعد اینجا میگم بدردم نخورد یارو fsr نیومده میگه dlss از fsr جلوتره :)) پس به این نتیجه میرسیم ناظم عزیز بیاد کامنتارو یکی یکی پاک کنه تا بیشتر از این کامنتهای خنده دار و مسخره ندیدیم ( البته همه کامنتارو نمیگم یه سری مخالفهای amd واقعا محترمانه و بصورت علمی نه از رو باد معده حرف میزنن)

مثله این ؟

بببین تو درایور amd گزینه virtual super resolution رو که فعال میکنی در داخل بازیها که مثلا رزولیشن 4k رو روی مانیتور 1080p اجرا میکنی دقیقا همون رزولیشنی رو میده که مانیتور 4k میده

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
حتما شما که چند تا کامنت بالاتر میگی AMD بهت رزولوشن 4K رو روی مانیتور 1080 تحویل داده علمیه و باد معده نیست نه!؟ 8 میلیون پیکسل 4k رو به طور معجزه آسایی در قالب 2 میلیون پیکسل 1080 بهت تحویل میده!!!
دیگه همین Dr trax هم که پای پستات لایک میزنه بهت تذکر داد
اصلا کیفیت 4k که تو منیتور 4k داده میشه با کیفیت 4k که تو منیتور 1080p داده میشه خیلی تفاوته . حتی رنگ بندیشون هم تفاوتش زمین تا آسمونه

مثله این ؟

حالا همه ـتون 4K رو نیزه کردید هِی فُرو می کنید تو تن این بنده خدا :D منظورش همون شفافیت تصویر بوده! :D (چون واقعا تصاویر واضح تر می شه با سوپررزولوشن)
اینکه بگیم مانیتور 1080 تبدیل می شه به 4K، خب این دیگه درست نیست. :D یعنی در واقع امکان پذیر نیست و غیر علمیه! :D انگار از کارت گرافیک 3070 توقع داشته باشیم بشه 3090. :D
افزایش قدرت مانیتور فقط اورکلاک برای بالا بُردن فرکانسه. یه مانیتور ایسوس داشتم 60 هرتز بود، اورکلاک می کردم رو 67. :D همین 7 تا فریم کُلی بهم می چسبید!!! :D (به طرز عجیبی رنگ و لعاب تصاویر هم بهتر می شد:D)

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
کلا بحث کردن تو این تاپیک بی فایدست آدم یه کامنتهایی رو میبینه میگه ای کاش کلا از اول وارد بحث نمیشدم
کسی که به dlss 2 بازی cyberpunk و marvel avrngers و control بگه کیفیت گرافیکو بالا میبره اصلا وارد بحث شدن اشتباهه نه اینکه یه ماه پیش کارت انویدیا خودمو فروختم که گزینه dlss رو اصلا روشن نمیکردم بخاطر افت کیفیت و حالت تاریش
والا من خودم dlss 2 رو دیدم ۱ سال داشتم امتحان کردن تمام ورژنشو بعد اینجا میگم بدردم نخورد یارو fsr نیومده میگه dlss از fsr جلوتره :)) پس به این نتیجه میرسیم ناظم عزیز بیاد کامنتارو یکی یکی پاک کنه تا بیشتر از این کامنتهای خنده دار و مسخره ندیدیم ( البته همه کامنتارو نمیگم یه سری مخالفهای amd واقعا محترمانه و بصورت علمی نه از رو باد معده حرف میزنن)
دوست عزیز والا براتون اسکرین شات هم قرار دادیم!
همون کنترل نمی‌گم کیفیت از این رو به اون رو میشه، ولی دیگه مثلا تو یک تابلو گوشه عکس معلوم بود که فونت نوشته ها به مقدار کمی خوانا تر بودن نسبت به Native. مشکل اصلی DLSS هم برای اجسام متحرک هست و کمی Ghosting داره، مثلا تو Warzone به خصوص پرنده های تو آسمون این مسئله مشهود هست.

در مورد FSR همین الان هم با توجه به نمایشی که داده شده، حتی تو حالت Quality ما کاهش وضوح تصویر رو شاهد هستیم! دیگه شمایی که DLSS رو قبول نداری و براتون راضی کننده نیست، خوب چطوری انقدر برای FSR هایپ دارید، درسته افزایش پرفورمنس داره ولی دیگه با استاندارد های شما یک تکنولوژی ناکارمد حساب میشه دیگه با توجه به نمایش هاش.

بازی صحبت Dr. Tax چیز دیگه‌ای هست که میگه DSR یا Super Resolution تو سیستم AMD کیفیت بهتری از Nvidia داره که حالا قضیه‌ای هست که سلیقه ایشون هست، گرچه با صحبت هایی که کردن DSR خود Nvidia هم من تست کردم تصویر رو شارپتر می‌کرد ولی خوب سیستم AMD ندارم ببینم کدوم بهتره و این تفاوت چقدر هست. ولی مگه یک گرافیک مثل RX580 چقدر اصلا قدرت داره که بخواد Warzone رو براتون بیشتر از 1080p هم اجرا کنه که یک نفر برای این تکنولوژی قید 2060 رو بزنه بره سمت 580! حالا باز 6800XT که مورد نظرشون اکی این قدرت رو داره و با توجه به قیمتش و این تکنولوژی که AMD بهتر عمل کرده درش یک نفر میره سمت AMD. این الان اکی. ولی دیگه نفی برتری DLSS و تجلیل از FSR به نظر من فن بازی هست.​

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
من شاید لابلای حرفام به جای کلمه تقریبا کلمه دقیقا بنویسم و اشتباه کنم خوب هر آدم عاقلی میدونه مانیتور 1080p هیچ موقع پیکسلای رزولیشن واقعی 4k رو نمیده
ولی هیچ آدم عاقلی نمیاد بگه dlss کیفیت بازیو بالا میبره چیز شاخی نیست که رزولیشنو بیار پایین آپ اسکیل کن به رزولیشن بالا حالا اینو انویدیا به صورت هوش مصنوعی کرده
به درد کسی میخوره که خودشو گول بزنه که بله فریم بالا تو اون رزولیشن دریافت میکنم
خوب اگه چیز درستو حسابی بود تو همون رزولیشن بصورت پیش فرض اعمال میشد
برا من فرقی نمیکنه قبلا هم گفتم fsr هم بیاد همون کارایی dlss رو داشته باشه کیفیت رو پایین بیاره اصلا اون گزینه رو فعال نمیکنم
حالا شما برو فعال کن حالشو ببر
البته هر از گاهی یکی میاد نوشته منو پایخ میده مجبور بشم بیام جواب بدم خواهشا این بحثو تموم کنین اگرم میخایین کش بدین نوشتمو نقل قول نکنین
والا من اعصاب درستو حسابی ندارم :-s

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,974
نام
احمد
خوشا به سعادتتون که حرفو حدیثاتون و البته جیباتون در حد پلی دادن بازی ها تو 4K و نمیدونم RT و DLSS , غیره هست... ما چیکار کنیم همش تو 1080 بازی میکنیم و نصفی از AA و سایه ها رو میزنیم و بازم راضی هستیم بخدا xD
دوستان تا 8 تومن بهترین کارت گرافیکی که میشه خرید چی میتونه باشه؟ تو انویدیا خودم GTX 1650 رو میدونم میشه، تو AMD هیچی خبر ندارم، بنظرتون تو این بودجه AMD رقیبی داره؟ میخوام کم کم 970 رو بازنشسته کنم و یک چیزی در حد قدرت همون باشه برای 1080 واسم کافیه.

• Like
Reactions: XMohsen and Erebor

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
بازی صحبت Dr. Tax چیز دیگه‌ای هست که میگه DSR یا Super Resolution تو سیستم AMD کیفیت بهتری از Nvidia داره که حالا قضیه‌ای هست که سلیقه ایشون هست، گرچه با صحبت هایی که کردن DSR خود Nvidia هم من تست کردم تصویر رو شارپتر می‌کرد ولی خوب سیستم AMD ندارم ببینم کدوم بهتره و این تفاوت چقدر هست. ولی مگه یک گرافیک مثل RX580 چقدر اصلا قدرت داره که بخواد Warzone رو براتون بیشتر از 1080p هم اجرا کنه که یک نفر برای این تکنولوژی قید 2060 رو بزنه بره سمت 580! حالا باز 6800XT که مورد نظرشون اکی این قدرت رو داره و با توجه به قیمتش و این تکنولوژی که AMD بهتر عمل کرده درش یک نفر میره سمت AMD. این الان اکی. ولی دیگه نفی برتری DLSS و تجلیل از FSR به نظر من فن بازی هست.​
دوست عزیز، ماهیت "سوپر رزولوشن" اینه که، بدون ایجاد افت فریم، وضوح تصویر رو بالا ببره. به لطف درایور AMD و قابلیت VSR، می تونیم با کارت گرافیک قدیمی RX580 وضوح تصویر رو بدون افت فریم بالا ببریم. حالا فرقی نمی کنه RX580 باشه یا RX5700. این قابلیت برای تمام کارت گرافیک های AMD ـه.
بنده در بازی COD WZ حالت VSR کارت AMD رو با قابلیت DSR کارت Nvidia مقایسه کردم و به طرز باورنکردنی، AMD بهتر بود. قابلیت DLSS کارت 2060 رو هم فعال کردم و هیچ تاثیری نداشت. این خلاصه تمام چیزهائی بود که در این تاپیک بیان کردم. تمام. :D
حالا هرکی دوست داره بیاد نفری یه مشت بکوبه تو صورت من. :D

خوشا به سعادتتون که حرفو حدیثاتون و البته جیباتون در حد پلی دادن بازی ها تو 4K و نمیدونم RT و DLSS , غیره هست... ما چیکار کنیم همش تو 1080 بازی میکنیم و نصفی از AA و سایه ها رو میزنیم و بازم راضی هستیم بخدا xD
دوستان تا 8 تومن بهترین کارت گرافیکی که میشه خرید چی میتونه باشه؟ تو انویدیا خودم GTX 1650 رو میدونم میشه، تو AMD هیچی خبر ندارم، بنظرتون تو این بودجه AMD رقیبی داره؟ میخوام کم کم 970 رو بازنشسته کنم و یک چیزی در حد قدرت همون باشه برای 1080 واسم کافیه.

والا منم دارم رو 1080 بازی می کنم. :D من اصولا FPS رو به رزولوشن ترجیح می دم. :D

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,475
dlss رو برید تو death stranding چک‌کنید می تونید ویدیو df ببینید تو بعضی جاها از نیتیو واضح تره تصویر سال ۲۰۲۱ هست لازم نیست حتما چیزی رو بخری تا تست کنی. دیگه df رو قبول دارید که ؟

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
580 چهارگیگ چهار تومنم پیدا میشه کارکردش از 1650 خیلی بصرفه تره

• Like
Reactions: Paradise Lost

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
580 چهارگیگ چهار تومنم پیدا میشه کارکردش از 1650 خیلی بصرفه تره
حیف پول که برای کارت هایی که 99% احتمال ماین شدنشون هست بدید...همون 1650 رو بگیر تا 3 سال شبا راحت سرتو بزار رو بالشت
تو خرید گرافیک و پاور خیلی حساس باشید بخاطر 2 میلیون ارزونتر سیستم رو به چوخ ندید

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
یک چیزی در حد قدرت همون باشه
1650 از 970 ضعیفتره . تو 1650 مدل سوپرش خوب دراومد از 970 هم قویتر ولی خب قیمت... دیر جنبیدی اوایل که مدل سوپرش اومد قیمتش حدودای 6-7 تومن بود . اگه بتونی 1650s بگیری بازنشسته کردن 970 منطقیه ولی اگه نه بهتره همون 970 رو داشته باشی .

• Like

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,974
نام
احمد
1650 از 970 ضعیفتره . تو 1650 مدل سوپرش خوب دراومد از 970 هم قویتر ولی خب قیمت... دیر جنبیدی اوایل که مدل سوپرش اومد قیمتش حدودای 6-7 تومن بود . اگه بتونی 1650s بگیری بازنشسته کردن 970 منطقیه ولی اگه نه بهتره همون 970 رو داشته باشی .
من کلا کل زندگیم رو باختم، تو زندگیم موقعیت های داشتم که اگر ریسک میکردم الان میلیونر شده بودم...
یک زمانی 1080 2 میلیون بود نخریدم ! با خودم میگفتم نیاز ندارم تازه خیلی هم پول داشتم اون موقعه، یک زمانی 1070 TI یک و پانصد بود بازم نخریدم... اصلا چرا جایی دوری بریم همین 97/98 کارتی مثل RX 580 8 'GB نزدیک 1800 بود
یک زمانی پی اس 4 خریدم فروختمش 2800 ماه بعدش شد 6 میلیون، اصلا کلا شانس ندارم
لعنت به این کرونا و ماینر ها که چه بلایی گند تاریخی بر سر جماعت گیمر اوردن...
اصلا قرار نبود پی سی رو ارتقا بدم در نظر دارم دیگه جفت کنسول های نسل بعدی رو بخرم و پولشم امادست منتها یک چون الان قیمتشون غیر منطقی هست دوست ندارم پول اضافی بدم، و رو کنسول ها هم چون اشتراک انلاین میخوان حتما باید یک سیستم متوسط داشته باشم که بتونم بازی های انلاین رو مثل رینبو و اورواچ و بتل بازی کنم....
این 1650 هم نسخه GR6 کلا 7 فریم فرق داره با 970 من، تعداد بسیار زیادی فیلم از رد دد 2 و بقیه بازی ها دیدم، اگر شما و بقیه دوستان هم تایید میکن تا 970 رو بفروشم و 1650 بخرم... 7 تا 10- فریم کمتر برای من زیاد مهم نیست.

• Like
Reactions: tokio_hotel

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
من کلا کل زندگیم رو باختم، تو زندگیم موقعیت های داشتم که اگر ریسک میکردم الان میلیونر شده بودم...
یک زمانی 1080 2 میلیون بود نخریدم ! با خودم میگفتم نیاز ندارم تازه خیلی هم پول داشتم اون موقعه، یک زمانی 1070 TI یک و پانصد بود بازم نخریدم... اصلا چرا جایی دوری بریم همین 97/98 کارتی مثل RX 580 8 'GB نزدیک 1800 بود
یک زمانی پی اس 4 خریدم فروختمش 2800 ماه بعدش شد 6 میلیون، اصلا کلا شانس ندارم
لعنت به این کرونا و ماینر ها که چه بلایی گند تاریخی بر سر جماعت گیمر اوردن...
اصلا قرار نبود پی سی رو ارتقا بدم در نظر دارم دیگه جفت کنسول های نسل بعدی رو بخرم و پولشم امادست منتها یک چون الان قیمتشون غیر منطقی هست دوست ندارم پول اضافی بدم، و رو کنسول ها هم چون اشتراک انلاین میخوان حتما باید یک سیستم متوسط داشته باشم که بتونم بازی های انلاین رو مثل رینبو و اورواچ و بتل بازی کنم....
این 1650 هم نسخه GR6 کلا 7 فریم فرق داره با 970 من، تعداد بسیار زیادی فیلم از رد دد 2 و بقیه بازی ها دیدم، اگر شما و بقیه دوستان هم تایید میکن تا 970 رو بفروشم و 1650 بخرم... 7 تا 10- فریم کمتر برای من زیاد مهم نیست.
970 با GR6 به اندازه اختلاف قیمت اختلاف فریم نداره ! یعنی کلا ارزش خریدن نداره با توجه به قیمتش . قیمتی که دیدم براش حدود 15-16 تومنه که واقعا تو کشور ما نمیصرفه . من 4-5 ماهه دنباله گرافیکم آخرش نتیجه گرفتم که با این قیمت سرسام آور باید به فکر گرافیک دست دوم باشم . با 16 تومن میتونم 1060 6 گیگ و حتی با کلی چونه زدن و غیره 1070 بگیرم . یک نتیجه دیگه ای هم که گرفتم الان مهم ترین فاکتور اینه که گرافیک به صورت سخت افزاری از دایرکت اکس 12 پشتیبانی کنه . خیلی زوره 1030 بیاد AC vallhala رو اجرا کنه اونوقت gtx690 با اون هیبتش که دوال GPU هم هست نتونه والهالا رو اجرا کنه ! بزار یه چیز عجیب بهت بگم شاخ در بیاریم :D GTX TITAN نمیتونه والهالا رو اجرا بکنه :|
1650 از RX570 ضعیفتر ، چیزی در حد RX560 باید باشه . گرافیکای ماینینگ شده به صورتی که دوستان فکر میکنند سرطان هم نیستند . ماینری که از گرافیکش مراقبت میکنه و همیشه ولتاژاشونو چک میکنه گرافکیش با قیمت 4 تومنش هم بازهم تا چند سال قابل استفاده اس . اما خب در خرید مهم اعتماده ، برای اینکار به نظرم از فروشنده مهلت تست بگیریم و با برنامه های furmark و 3dmark دهن کارت گرافیک رو آسفالت کنیم که اگه ثبات و پایداری خوبی نداشت برگردونیم به صاحبش .

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,974
نام
احمد
970 با GR6 به اندازه اختلاف قیمت اختلاف فریم نداره ! یعنی کلا ارزش خریدن نداره با توجه به قیمتش . قیمتی که دیدم براش حدود 15-16 تومنه که واقعا تو کشور ما نمیصرفه . من 4-5 ماهه دنباله گرافیکم آخرش نتیجه گرفتم که با این قیمت سرسام آور باید به فکر گرافیک دست دوم باشم . با 16 تومن میتونم 1060 6 گیگ و حتی با کلی چونه زدن و غیره 1070 بگیرم . یک نتیجه دیگه ای هم که گرفتم الان مهم ترین فاکتور اینه که گرافیک به صورت سخت افزاری از دایرکت اکس 12 پشتیبانی کنه . خیلی زوره 1030 بیاد AC vallhala رو اجرا کنه اونوقت gtx690 با اون هیبتش که دوال GPU هم هست نتونه والهالا رو اجرا کنه ! بزار یه چیز عجیب بهت بگم شاخ در بیاریم :D GTX TITAN نمیتونه والهالا رو اجرا بکنه :|
1650 از RX570 ضعیفتر ، چیزی در حد RX560 باید باشه . گرافیکای ماینینگ شده به صورتی که دوستان فکر میکنند سرطان هم نیستند . ماینری که از گرافیکش مراقبت میکنه و همیشه ولتاژاشونو چک میکنه گرافکیش با قیمت 4 تومنش هم بازهم تا چند سال قابل استفاده اس . اما خب در خرید مهم اعتماده ، برای اینکار به نظرم از فروشنده مهلت تست بگیریم و با برنامه های furmark و 3dmark دهن کارت گرافیک رو آسفالت کنیم که اگه ثبات و پایداری خوبی نداشت برگردونیم به صاحبش .
اصلا با گرافیک ماین شده موافق نیستم، برای امثال ما در حال حاضر تا وقتی قیمت ها درست و حسابی درست نشه، بهترین کار خرید یک گرافیک معمولی اکبند مثل 1650 برای بازی های انلاین محور و خرید یک عدد کنسول نسل بعدی برای بازی های داستانی هست، اصلا خدایی چطوری دلت میاد 16 میلیون بدی دست دوم 1060 یا 1070؟

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
اصلا با گرافیک ماین شده موافق نیستم، برای امثال ما در حال حاضر تا وقتی قیمت ها درست و حسابی درست نشه، بهترین کار خرید یک گرافیک معمولی اکبند مثل 1650 برای بازی های انلاین محور و خرید یک عدد کنسول نسل بعدی برای بازی های داستانی هست، اصلا خدایی چطوری دلت میاد 16 میلیون بدی دست دوم 1060 یا 1070؟
گرافیک آکبند خوب در حد معمولی من اگه باشم همون 1650 سوپر میگیرم چون از rx470 قویتر ظاهر شده .خرید گرافیک ماین شده واقعا ریسکه ولی خب قیمتش وسواس کنندس . در مورد 1070 هم خود gtx1080 معمولی قیمتش بالای 23 تومنه . 16 تومن واسه 1070 زیاد نیست . البته 1070 گرافیک قویه تو تست ها و بنچمارک ها و حتی تو رزلوشین 2k و 4k از 1660TI قویتر ظاهر شده . قیمت 1660 تایتان آکبند هم حدود 25 - 26 تومنه . 1660ti گرافیک قدرتمندیه با اینکه در اصل برای 1080p توصیه اش کرده انویدیا ، تو بازی No Mans Sky با کیفیت 4k به صورت خام با دستکاری تنظیمات بالای 30 فریم بهت میده جدا از dlss . گرافیک 1650 گرافیک متوسط و ضعیف تر از 970 ، با تکنولوژی پیشرفته تر و لیتوگرافی کمتر هست .

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر