مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
حالا فکر کن من اشتباه میکنم بزار پاییز بهت میگم 2060 قویتره یا 1080ti اونموقع که کارت 1080ti اندازه 1660 هم فریم نمیده متوجه میشی چه اشتباهی کردی اصلا کاری به اون ray ندارم ولی بازم میگم خریدن 2060 نو بهتر از کارت قدیمی قویتر هست بارها ثابت شد بازم بعضی ها این اشتباه را تکرار میکنن الان 980ti را هیچکس نگاه نمیکنه تکنولوژی قانونش اینه شما با 2060 تو بازی red dead 2 برو ببین 1080ti کم میاره یا نه ولی 2060 که کارت ضعیف سری 2000 هست بازی را میخوره الان بعضی ها میگن بازی بد پورت شده نه به خاطر قدرت بیشتر کارت جدید هست سرعت حافظه 14000 معماری جدیدتر این بازی یه هشدار بود که کارتهای قدیمی مرخصن
اگه rtx on باشه تازه میشه قدرتش عین ۱۰۸۰ti ولی تو بازیهایی که rtx خاموشه بالای ۲۰ فریم عقبه
میتونی تو یوتیوب کلیپاشو ببینی
بعدشم گفتم عزیز من دست دوم خریدم اگه میخاستم صفر بخزم قطعا ۲۰۸۰ میخریدم و پولمو صرف کارت میان رده ۲۰۶۰ نمیکردم چون از اول فکرم این بود rtx رو غیر فعال کنم چون برام مهم نیست تازه 2080ti هم تو همین rtx مونده و خیلیا تو یوتیوب با مدیوم rtx بازی میکنن درضمن بالای ۷ تومن صفر ۲۰۶۰ هستش اما من این کارتو ۶.۳۵۰ خریدم در حد صفر
در ضمن 980ti بخاطر اینکه اوایل دایرکت ۱۲ اومد ضعیف بود بعد سری ۱۰۰۰ رو دادن که دایرکت ۱۲ رو خوب اجرا کرد الان هم سری ۲۰۰۰ در rtx موندند
الانم میگم ۱۰۸۰ti قدرتی بین ۲۰۷۰ تا ۲۰۸۰ داره میتونی بری تو یوتیوب ببینیش

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ممنون از راهنماییت
خودمم از آرمور یکم میترسیدم
کارت خودمو که asus rog 1080 بود رو 5.300 فروختم این یارو آرمور رو بهم 5.700 میداد حدود 400 بایذ روش میزاشتم اما دیدم بک پلیت هم نداره و شدیدا هم داغ میکنه منصرف شدم
الان هم Msi 1080ti gaming x رو خریدم از یه شرکت مهندسی فقط اتوکد کار کرده 6.350 خریدم انصافا هم مشکلی نداره دماش تو بازیها با اورکلاک بالای 69 هم نمیره
آخه واقعا کارت صفر خریدن مشکل شده الان صفر این کارت حدود 13 تومنه
البته 1080ti حدود 30 درصد از 1080 قدرتش بیشتره اما خواستم یه آپگریدی کرده باشم با اومدن ps5 برا سری نسل 9 خودمو آماده کنم
کار عاقلانه ای کردی باسه 1 ملیون بی ارزش اپگرید خوبی کردی الان قیمتا توی ایران خیلی مسخره هست
عجیبه که یکی 5300 کارت شما رو حاضره بخره اما 6300 نده 1080TI این کارت زمان دلار 3000 تومنی اختلافشون اینقدر بود.
من با اورکلاک بدون ولتاژ تا 78 درجه مکسش می رفت باید با MSI AFTER BURNER مکسش رو بعد از چنتا گیم سنگین ببینی.

حالا فکر کن من اشتباه میکنم بزار پاییز بهت میگم 2060 قویتره یا 1080ti اونموقع که کارت 1080ti اندازه 1660 هم فریم نمیده متوجه میشی چه اشتباهی کردی اصلا کاری به اون ray ندارم ولی بازم میگم خریدن 2060 نو بهتر از کارت قدیمی قویتر هست بارها ثابت شد بازم بعضی ها این اشتباه را تکرار میکنن الان 980ti را هیچکس نگاه نمیکنه تکنولوژی قانونش اینه شما با 2060 تو بازی red dead 2 برو ببین 1080ti کم میاره یا نه ولی 2060 که کارت ضعیف سری 2000 هست بازی را میخوره الان بعضی ها میگن بازی بد پورت شده نه به خاطر قدرت بیشتر کارت جدید هست سرعت حافظه 14000 معماری جدیدتر این بازی یه هشدار بود که کارتهای قدیمی مرخصن

عزیز دلم کارت 1080TI قدرتش 11.34 ترافلاپس هست 2060 SUPER شده 7.5 نسل بعد که بیاد انویدیا بیخیال سری 2000 بشه تازه اختلافشون بیشترم می شه 1080 TI یک کارت عجیب غریب قوی هست که به خاطر سری 2000 محدودش کردن در عمل قدرتش از 2080S هم بیشتره که 11.1 ترافلاپس هست. همین الانشم حتی با اختلاف خیلی کمی در حد 3 4 فریم از 2080 کمتره
شما بذار نسل بعد بیاد بعد می بینی حتی کارت های 8 گیگ رم نابود می شن 6 گیگی ها که بماند همین الان در WOLF RTX کلا 2060 به خاطر کمبود رم 10 فریم هم نمی ده.

اگه rtx on باشه تازه میشه قدرتش عین ۱۰۸۰ti ولی تو بازیهایی که rtx خاموشه بالای ۲۰ فریم عقبه
میتونی تو یوتیوب کلیپاشو ببینی
بعدشم گفتم عزیز من دست دوم خریدم اگه میخاستم صفر بخزم قطعا ۲۰۸۰ میخریدم و پولمو صرف کارت میان رده ۲۰۶۰ نمیکردم چون از اول فکرم این بود rtx رو غیر فعال کنم چون برام مهم نیست تازه 2080ti هم تو همین rtx مونده و خیلیا تو یوتیوب با مدیوم rtx بازی میکنن درضمن بالای ۷ تومن صفر ۲۰۶۰ هستش اما من این کارتو ۶.۳۵۰ خریدم در حد صفر
در ضمن 980ti بخاطر اینکه اوایل دایرکت ۱۲ اومد ضعیف بود بعد سری ۱۰۰۰ رو دادن که دایرکت ۱۲ رو خوب اجرا کرد الان هم سری ۲۰۰۰ در rtx موندند
الانم میگم ۱۰۸۰ti قدرتی بین ۲۰۷۰ تا ۲۰۸۰ داره میتونی بری تو یوتیوب ببینیش
قدرتش توی همه بازی ها از 2070S هم بیشتره GAMEGPU هست.
980TI هم 6 ترافلاپس هست 1070 هم 6.4 هست که ابتدای نسلش 1070 ضعیف تر بود یکم تا 980 ها فروش بره کامل اما الان همه جا 1070 بهتره چون قوی ترم هست 2 گیم تازه رم بیشتری داره.

اینم گزارش کل سال GAMEGPU هست که در همه بازی ها فریم ها رو جمع زده میانگین گرفته خیلی کار جالبی کرده
Подведение итогов по игровым решениям 2019 года | Test Video Cards | Спонсоры

شما قبل که msi 1080ti داشتی تا چه حد اور کرده بودی ؟
تو msi afterburner کلاک رو تا +75 بردی بالا؟
بوست کلاک که برا کم بیشتر از 2060 تو بازیها کم میاره

من +40 با +400 گذاشته بودم اما +60 با +500 هم جواب می داد اما برای SAFTY من این شکلی گذاشتم ولتاژم نده هیچ وقت
چرا فک میکنی هر چی تو بازار هست ماین شده هست :D موقعی که ماین خیلی طرفدار داشت همون زمانم منطقی نبود با 1080ti ماین کردن، اکثرا با 1060 و 1070 ماین میکردن چون قیمت بهتری داشت خیلی طرف میخواست تحویل بگیره 1080 میزاشت بعد چند ماه هم که Rx570 و 580 اومد کلا انویدیا ناصرف شد چون Rx580 با اینکه تقریبا قیمتی برابر با 1060 داشت عملکردش در حد 1080 بود واسه ماین.
الان دیگه 1060 ماین شده هم مثل قدیم پیدا نمیشه چه برسه 1080Ti تنها کارتی که میتونم این حرفارو واسش بزنم Rx580 هست چون هنوز اگه دیوارو نگاه کنی هزار تا ریگ ماینینگ که با این کارت پر شده رو دارن میفروشن.
در آخر در بدترین حالت هر کارتی ماین هم شده باشه اگه طرف ناشیانه ازش کار نکشیده باشه و با دما و سرعت فن بالا ماین نکرده باشه مشکلی نداره و تو پرفورمنس گیمینگ تاثیری نداره.

اتفاقا اکثرش ماین شده دلال ها 4 تا 4 تا می گرفتن SLI می کردنش کجای کاری
اصلا به اینا ربطی نداره کارت گیم استفاده ی مکسش 8 ساعت در روز هست کارت 7 24 نیستن اینا به همین خاطر چیزیشم نمی شه اما عمرش به شدت کم می شه کارتی الان بخری باید 7 سال دیگه راحت کار کنه ممکنه ظرف 1 سال بسوزه یا اسیب ببینه یا همین الانشم اسیب هایی که اولش مشاهده نمی شه دیده باشه

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
قدرتش توی همه بازی ها از 2070S هم بیشتره GAMEGPU هست.
980TI هم 6 ترافلاپس هست 1070 هم 6.4 هست که ابتدای نسلش 1070 ضعیف تر بود یکم تا 980 ها فروش بره کامل اما الان همه جا 1070 بهتره چون قوی ترم هست 2 گیم تازه رم بیشتری داره.

اینم گزارش کل سال GAMEGPU هست که در همه بازی ها فریم ها رو جمع زده میانگین گرفته خیلی کار جالبی کرده
Подведение итогов по игровым решениям 2019 года | Test Video Cards | Спонсоры

دقیقا همینی که شما میفریمایین
980ti با قدرت 6.1 ترافلاپسی و حافظه 6 گیگی در مقابل سری 1000 که 1070 هم 8 گیگ بود کم آورد
اما الان 1080ti تقریبا دومین کارت قدرتمند جهانه بعد از 2080ti
اولش میخاستم 5700xt صفر بخرم دیدم برام سخته برم سمت amd چون میگن مصرف برقش شدیدا بالاست

• Like
Reactions: s.1

Amirhosein77

کاربر سایت
Apr 8, 2018
10
سلام دوستان
میخوام یه سیستم جمع کنم من خودم خواستم یه gtx 1060 6g بگیرم اما یکی از دوستانم میگه یکی دو تومن دیگ بزار رو بودجت یه asus rx 5700xt بگیر که جوابگو بازی های کنسول نسل بعدی ps5 هم باشه
من خودم یه تحقیق کوچیک کردم (البته هنوز ps5 معرفی نشده) تو یکی دوتا سایت خوندم که همین کارت این قدرتو داره و تو‌ پنجمارک ها یه کوچولو از rtx 2070 سرتره
حالا دوستان شما چی پیشنهاد میدین

• Like
Reactions: che-jaleb

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
سلام دوستان
میخوام یه سیستم جمع کنم من خودم خواستم یه gtx 1060 6g بگیرم اما یکی از دوستانم میگه یکی دو تومن دیگ بزار رو بودجت یه asus rx 5700xt بگیر که جوابگو بازی های کنسول نسل بعدی ps5 هم باشه
من خودم یه تحقیق کوچیک کردم (البته هنوز ps5 معرفی نشده) تو یکی دوتا سایت خوندم که همین کارت این قدرتو داره و تو‌ پنجمارک ها یه کوچولو از rtx 2070 سرتره
حالا دوستان شما چی پیشنهاد میدین
1060 پیشنهاد ننمیشه.چون دلالان گرامی بلایی سر قیمتش آوردن که سر زده به فضا

5700xt کارت خوبیه. اگه کشور ثبات داشت میگفتم برا سری بعد ناوی و امپر صبر کنولی ریسک هست و معلوم نیست چه اتفاقی بیوفته

الان حدود 7 تومن قیمت میخوره.
کنسول و pc فرق دارن. تو آغاز نسل برابرند وولی اواسط نسل با تکنیکهای جدید جلو میزنن و باید تنظیماتتو بکشی پایین،که بستگی رزولوشن داره
همین الان میتونی با کارت نسل قبلی مثل 750ti بازیهای الان رو ران کنی ولی تنظیماتو باید بکشی پایین.در اصل کارت high end الان در اواسط و اواخر نسل به یه کارت رنج متوسط تبدیل میشه.
ولی این یه کارت مناسب برای 1080 و 2k با 60 فریم تا آخر نسل هست.

Amirhosein77

کاربر سایت
Apr 8, 2018
10

5700xt کارت خوبیه. اگه کشور ثبات داشت میگفتم برا سری بعد ناوی و امپر صبر کنولی ریسک هست و معلوم نیست چه اتفاقی بیوفته

کنسول و pc فرق دارن. تو آغاز نسل برابرند وولی اواسط نسل با تکنیکهای جدید جلو میزنن و باید تنظیماتتو بکشی پایین،که بستگی رزولوشن داره
همین الان میتونی با کارت نسل قبلی مثل 750ti بازیهای الان رو ران کنی ولی تنظیماتو باید بکشی پایین.در اصل کارت high end الان در اواسط و اواخر نسل به یه کارت رنج متوسط تبدیل میشه.
ولی این یه کارت مناسب برای 1080 و 2k با 60 فریم تا آخر

ولی این یه کارت مناسب برای 1080 و 2k با 60 فریم تا آخر نسل هست.
دوست عزیز
از نظر کیفیت ینی بعضیا میگن ای ام دی یکی دوسال بیشتر دووم نمیاره
به نظر من rx 5700xt کارت جدیدی هستش و ای ام دی سری های جدیدشو با کیفیت میزنه
اگه این اوکیه همینو بگیرم دیگه ؟؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
دوست عزیز
کارتهای amd مصرف برق و دمای بالاتری نسبت به انویدیا دارن و اینکه انویدیا توسری 20 و 10 از ray tracing پشتیبانی میکنه که این نمیکنه و اینکه برای یکسری از کارهای مهندسی و ... با انویدیا سازگارترن.
منظور از کیفیت رو نمیدونم دقیقا منظورت چیه.اگه منظورت به خراب شدن خود کارته .قطعات کامپیوتری رو اذیت نکنی و تو دمای مناسب نگهشون داری و به مدت طولانی زیر بار استرس طولانی تو برنامه هایی نظیر furmark و ... نبری،چیزیشون نمیشه.
کارت خوبیه.بهتره یه پاوره 600 وات براش داشته باشی.
2070 super هم از رنج 8.5 شروع میشه که اگه ray tracing بخوای میتونی رو اونم حساب کنی. کلا بودجتو مشخص بکنی و مشخصات سیستمتو . بهتر میشه کمک کرد.تو قسمت سخت افزار هم farshidstar هم هست که میتونه کمکت کنه

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
سلام خسته نباشید دوستان فرق این دو تا کارت 600 تومان هست میخواستم ببینم فرقش فقط تو یک فن بیشتر هست یا بیشتر؟
TUF GTX1660TI-O6G
ROG-STRIX-GTX1660TI

و دیگر اینکه یکی از این بالایی ها را انتخاب کنم یا این کارت پایین تفاوت دومیلیون هست با توجه که مانیتورم فول اچ دی 60 هرتز معمولی هست ایا ارزش داره بیشتر هزینه کرد یا اینکه چند فریم کارت پایینی بیشتر بهم مبده همین هست یا تفاوت بسیار هست
DUAL-RTX2060S-A8G-EVO
پیشاپیش ممنون

• Like

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دوست عزیز
اون بعضیا نمیدونم کیا بودن اما از نظر کیفیت مشکلی نداره، البته یک بخشش برمیگرده به مارکش، یک سری مارکای داغون چینی هستن که قیمتای پایینی دارن اونا ریسکیه که اونا هم کمن و مارکای خوب بیشتر تو بازار هست (منظور Sapphire، MSI، Asus، گیگابایت و اینا) که اینا هم مشکل ندارن.
الان حداقل 3 ساله ملت دارن با کارتای سری 400 و 500 ای ام دی 24 ساعته ماین میکنن هنوز مثل اسب کار میکنه همین سندیه بر کیفیتش :D
5700xt هم بسیار کارت خوبیه فقط میمونه همون بحث Ray tracing که اونم بنظر من واسه نسل حاظر زیاد اهمیتی نداره چون شدیدا بازیارو سنگین میکنه و از آخر مجبور میشی بیخیالش شی واسه فریم بالاتر، در نتیجه خیلی بنظرم اهمیتی نداره مگه تا یکی دو نسل دیگه که یکم بهینه بشه.
سلام خسته نباشید دوستان فرق این دو تا کارت 600 تومان هست میخواستم ببینم فرقش فقط تو یک فن بیشتر هست یا بیشتر؟
TUF GTX1660TI-O6G
ROG-STRIX-GTX1660TI

و دیگر اینکه یکی از این بالایی ها را انتخاب کنم یا این کارت پایین تفاوت دومیلیون هست با توجه که مانیتورم فول اچ دی 60 هرتز معمولی هست ایا ارزش داره بیشتر هزینه کرد یا اینکه چند فریم کارت پایینی بیشتر بهم مبده همین هست یا تفاوت بسیار هست
DUAL-RTX2060S-A8G-EVO
پیشاپیش ممنون
2060super قطعا به همون اندازه پولش بهتره، 1660ti همین الانم جوابگو هست اما اگه میدونی قصد آپگرید دوباره نداری تا چند سال بنظرم 2060s انتخاب بهتریه.
اختلافش هم کم نیست، تو بعضی بازیا از 10 فریم تا 20-25 فریمم تو بنچمارکا اختلاف وجود داره که این اختلافا دو سال بعد خیلی بیشتر به چشم میاد، با توجه به وضع کشور بنظرم تا جایی که بودجت میرسه خرج کنی بهتره چون خدا میدونه تا نسل بعد کارتا بیاد وضعیت دلار چی باشه.

آخرین ویرایش:

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
TUF GTX1660TI-O6G
ROG-STRIX-GTX1660TI

DUAL-RTX2060S-A8G-EVO
پیشاپیش ممنون
سلام
این مدل ROG-STRIX-GTX1660TI غیر از فن تفاوت های دیگری هم داره ، همچون فرکانس های کاری در حالت Boost ، اتصالات IO در دو مدل فرق میکنه ، و همون بخش کولینگ که اشاره کردید، به نظر این مدل رو انتخاب کنید بهتره برای گیم خیلی مناسبتره ،

همین مدل تهیه کنید اختلاف ناچیز که نه ، ولی خوب ارزش صرفه جویی 2 میلیونی رو داره ، جاش سرمایه جمع کنید و مانیتورتون رو به گیمینگ تغییر بدید

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
سلام دوستان. نظرتون در مورد کارت 1660 چیه؟
برای کسی مثل من که با رزولیشن ۱۰۸۰ بازی میکنه! خرید مناسبی هست؟ یا اگر پیشنهاد مناسبی تو این رنج قیمت دارین بفرمایین! ممنون

مشخصات سیستم من:
i7 8700
Z 370
Power 600w
GTX 770

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
سلام دوستان. نظرتون در مورد کارت 1660 چیه؟
برای کسی مثل من که با رزولیشن ۱۰۸۰ بازی میکنه! خرید مناسبی هست؟ یا اگر پیشنهاد مناسبی تو این رنج قیمت دارین بفرمایین! ممنون

مشخصات سیستم من:
i7 8700
Z 370
Power 600w
GTX 770
با توجه به اختلاف کم با مدلهای سوپر همین 1660 و تفاوت 15-20 درصدی ،برا همین رنج مدل سوپرش رو پیشنهاد میدم و مدل ti اون از سوپرش 2-5 درصد قویتره.
تو این رنج قیمتی از amd کارتی نداریم و 580 و 590 ضعیفترند و 5700 هم قیمتش خیلی بالا میره.
5600xt هم هست ولی معلوم نیست کی و با چه قیمتی بیاد ایران.280 دلاره ولی قدرتی در حد 2060 داره.

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
دوستان بهتون پیشنهاد میکنم سراغ هر کارتی میرید اصلا سراغ 5700xt نرید.
من یه غلطی کردم این کارت رو خریدم . . .
تو اون رنج 2060s بگیرید ضعیف تر هست ولی حداقل خیالتون راحته!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دوستان بهتون پیشنهاد میکنم سراغ هر کارتی میرید اصلا سراغ 5700xt نرید.
من یه غلطی کردم این کارت رو خریدم . . .
تو اون رنج 2060s بگیرید ضعیف تر هست ولی حداقل خیالتون راحته!
چه مشکلی داره مگه؟ چه برندی؟

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر