مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
سلام به دوستان متخصص بنظر شما خرید rx 580 8gb در سال 2020 مورد قبوله و ارزش داره؟؟؟
بستگی به توقعت داره، اگه مانیتور 1080 ـه 60 هرتز داری فعلا اکثر بازیا روی High کاملا جوابگو هست خودم دارم و راضیم، اما خب اینم باید مد نظرت باشه که نسل دیگه تا آخر سال شروع میشه از اینجا به بعد ضعیف شدنش سریع تر میشه چون بازیا سنگین تر میشن اما در کل برای همین الان کارت خوبیه.
1660 و Rx590 ـم هستن اما نسبت به قیمت بالاتری که دارن اونقد فرقی تو پرفورمنس با 580 ندارن و اگه میخوای چیز بهتر بگیری دیگه باید بری رو 1660 ti که گزینه بهتریه.

و در آخر اگه میخوای 580 بگیری دست دوم نگیر چون بیشترشون ماین شدس (از جمله کارت خودم :D) با اینکه تاثیری رو پرفورمنس نمیزاره اما ممکنه طرف بد ماین کرده باشه و خیلی زور بالا کارت آورده باشه باعث میشه طول عمر فنا پایین اومده باشه، قیمت کارتای نوشم خیلی خوب شده چون دیگه ماین مثل قدیم سود آور نیست پس میصرفه نو خرید.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
Basemark GPU v1.2 benchmarks with 22 GPUs

index.php

این بنچمارک هم بنچمارک جالبی هست قدرت واقعی کارت ها رو نشون می ده جالبه بین بعضی ها اختلاف کاملا مشخصه که انویدیا دستکاری های خوبی انجام می ده.

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
منم درمورد دمای rx 580 بگم که کلا این کارت دمای بالایی داره
من خودم asus oc 4gb دارم که نو خریدمش دماش توی این آپدیت تا 84 حتی 85 :) هم میره ( قبلش تا 90 هم میرفت که این دما برای کارتای amd خیلی بالا نیست)البته سری جدید رو نمیدونم.
ولی میتونین با یسری تنظیمات ببریدش زیر 80
در کل به نظر من قبلش یکم توی گوگل سرچ کنید در مورد دمای ( هر مارک جدا)
بستگی به بازی هم داره من توی اورواچ 74 دما دارم، دوتا۲ کم تره، apex تا 84 میره

• Like
Reactions: che-jaleb

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,633
نام
milad
با این قیمتایی که تو ایران زدن هر روز داره ارزش خرید قطعات کامپیوتر کم و کم تر میشه
باید منتظر موند موقعی سیستم گرفت که حد اقل مطمعن باشی بازی های 4 5 سال بعد رو هم اجرا کنه
سیستمی که مد نظر منه سیستمی هست که بتونه حداقل تو رزولیشن 1080 توی تنظیمات اولترا بازی هایی مثل دایینگ لایت 2 ، الدر اسکرولز 6 ، سایپر پانک ، جی تی ای 6 ، رزیدنت اویل 8 و.....رو فریم بالای 70 80 بگیره

H.K.Z05

کاربر سایت
Sep 7, 2018
579
نام
Curtis Jackson
بستگی به توقعت داره، اگه مانیتور 1080 ـه 60 هرتز داری فعلا اکثر بازیا روی High کاملا جوابگو هست خودم دارم و راضیم، اما خب اینم باید مد نظرت باشه که نسل دیگه تا آخر سال شروع میشه از اینجا به بعد ضعیف شدنش سریع تر میشه چون بازیا سنگین تر میشن اما در کل برای همین الان کارت خوبیه.
1660 و Rx590 ـم هستن اما نسبت به قیمت بالاتری که دارن اونقد فرقی تو پرفورمنس با 580 ندارن و اگه میخوای چیز بهتر بگیری دیگه باید بری رو 1660 ti که گزینه بهتریه.

و در آخر اگه میخوای 580 بگیری دست دوم نگیر چون بیشترشون ماین شدس (از جمله کارت خودم :D) با اینکه تاثیری رو پرفورمنس نمیزاره اما ممکنه طرف بد ماین کرده باشه و خیلی زور بالا کارت آورده باشه باعث میشه طول عمر فنا پایین اومده باشه، قیمت کارتای نوشم خیلی خوب شده چون دیگه ماین مثل قدیم سود آور نیست پس میصرفه نو خرید.
بسیار ممنون :)
بنظر شما اگه cpu از amd باشه کارت گرافیک از nvidia باشه پرفورمنسش میاد پایین

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
هنوز کارت گرافیک ها sis تولید میشن؟

کارت گرافیکم سوخته
فعلا دارم از گرافیک آنبورد مادربورد استفاده میکنم اصلا جالب نیست
حتی درایو ویندوز ۸ نداره

کارت گرافیک ۱ یا ۲ گیگ ارزون چی هست فعلا تو این اوضاع بی پولی موقت کارمو راه بندازه؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
بسیار ممنون :)
بنظر شما اگه cpu از amd باشه کارت گرافیک از nvidia باشه پرفورمنسش میاد پایین
زیاد اطلاعاتی ندارم صبر کردم کس دیگه جواب بده که ندادن، در کل چیز مهمی نیست که بخوای فک کنی بهش، سی پی یوتو که انتخاب کردی ببین کدوم گرافیک به بودجت میخوره بگیر و بزن بره زیاد حساس نشو :D
هنوز کارت گرافیک ها sis تولید میشن؟

کارت گرافیکم سوخته
فعلا دارم از گرافیک آنبورد مادربورد استفاده میکنم اصلا جالب نیست
حتی درایو ویندوز ۸ نداره

کارت گرافیک ۱ یا ۲ گیگ ارزون چی هست فعلا تو این اوضاع بی پولی موقت کارمو راه بندازه؟
درایورو از Device Manager هم زدی ببینی پیدا نمیکنه چیزی؟
کارت هم میخواستم بگم یک دست دوم قدیمی تر بگیری بهتره تا ارزون قیمت نو اما با این وضع کرونا نمیصرفه آدم دنبال چیزی باشه :D کارت ساده ارزون قیمت یک گیگ G210 هست 360 تومن دو گیگ هم Gt610 هست حدود 540 اینا بالاتر gt710 هست که میره بالا 630 تومن.

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
زیاد اطلاعاتی ندارم صبر کردم کس دیگه جواب بده که ندادن، در کل چیز مهمی نیست که بخوای فک کنی بهش، سی پی یوتو که انتخاب کردی ببین کدوم گرافیک به بودجت میخوره بگیر و بزن بره زیاد حساس نشو :D

درایورو از Device Manager هم زدی ببینی پیدا نمیکنه چیزی؟
کارت هم میخواستم بگم یک دست دوم قدیمی تر بگیری بهتره تا ارزون قیمت نو اما با این وضع کرونا نمیصرفه آدم دنبال چیزی باشه :D کارت ساده ارزون قیمت یک گیگ G210 هست 360 تومن دو گیگ هم Gt610 هست حدود 540 اینا بالاتر gt710 هست که میره بالا 630 تومن.

زدم پیدا نکرد
مادربوردم الایت گروپه . و کامپیوترم قدیمیه
درایور خود مادربورد تا ویندوز ۷ ه
ویندوز من ۸.۱ ه
سی پیوم ۶۴ بیته

ویندوز ۸.۱ نسخه ۶۴ بیت میریزنم داغونه
اما نسخه ۳۲ بیت میریزم نرماله گرافیک آنبردش

....

چه گرون شده
خودم ۵ ماه پیش یه ۱ گیگ داشتم تو خونه افتاده بود استفاده نمی‌کردم . نو نو بود دادم ۷۰ هزار تومن :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام میشه بگید برا کارت گرافیک rx580 چه مدل پاوری بندازم ممنون

پاور 600 برنز کفایت می کنه

گرین نگیر هر چی می گیری از برندهای معتبر بخر ارزشش هم به نسبت عمر بالاتر و حفاظت از قطعات خیلی داره

• Like
Reactions: IMANOKA

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
اساتید با اومدن نسل ۹ کنسولها بنظرتون ترافلاپس کنسول با کارت گرافیک یکیه؟ آخه یه سیستم بخاییم جمع کنیم برا ۱۲ ترافلاپس و اس اس دی بالای ۲۰ تومن میشه حالا اومدن کنسول رو البته با شایعه ۵۰۰ دلار میخان عرضه کنن شدنیه؟

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
اساتید با اومدن نسل ۹ کنسولها بنظرتون ترافلاپس کنسول با کارت گرافیک یکیه؟ آخه یه سیستم بخاییم جمع کنیم برا ۱۲ ترافلاپس و اس اس دی بالای ۲۰ تومن میشه حالا اومدن کنسول رو البته با شایعه ۵۰۰ دلار میخان عرضه کنن شدنیه؟
کارت های کنسول هارو Amd تولید میکنه و صدردصد با قیمت کمتری باهاشون حساب میکنه وقتی میلیونی تولید میکنه
شاید همون کارت ما تو بازار بگیریم 500 دلار ولی همون کارتو به سونی و مایکرو بده 250 300 دلار

• Like
Reactions: Jack cooper

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
NVIDIA DLSS 2.0 Revealed – 2x Faster AI Model, Quicker Game Integration, Unreal Engine 4 Support

همچنین 15 ملیون از سری rtx تا الان فروخته سری 2000 از directx ultimate هم به طور کامل پشتیبانی می کنه.

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
آقا ااین dlss خیلی خفنه..تحت هیچ شرایطی کارتهای سری ۱۰ ساپورتش نمیکنن؟و direct x ultimate هم روی کارتهای پایین تر سری ۲۰ ساپورت نمیشه؟
NVIDIA DLSS 2.0 Revealed – 2x Faster AI Model, Quicker Game Integration, Unreal Engine 4 Support

همچنین 15 ملیون از سری rtx تا الان فروخته سری 2000 از directx ultimate هم به طور کامل پشتیبانی می کنه.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر