مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
دوستان یه کارت 750 ti درحد نو گیرم اومده3ماه کارکرده به نظرتون تفاوت محسوسی با 460se داره؟ در اخر قیمتش چقد خوبه برش دارم

تفاوت که دارن اما بستگی داره کجا مقایسه بشن
توی DX9 هنوز کارت خودتون سریعتر هست اما توی DX10/DX11 کارت 750Ti خدود 50 تا 70 درصد قویتر هست.

کارت رو هم 450 تا 500 بردارید خوبه.

سلام
مصرف برق gtx 750 ti پقدره؟ دسته که کم مصرفه و ورودی پینی هم نداره؟ و اینکه یه پاور 500 وات cirrus ساپورتش می کنه؟

پاور 400 وات براش کافیه و نیاز به کابل جدا هم نداره
برند اون پاور رو نمی شناسم، اگه تقلبی هست استفاده ازش توصیه نمیشه.

بنچمارک های Inno 3D Ichill gtx 970 Hybrid S هستش؟
توی کیس X3 + Viper میشه خنک کنندش رو نصب کرد؟ قیمتش چنده؟ :d یک جا دیدم 1800

چه خبره 1800؟! با 400 تومن پایینتر میشه 970 خرید با همون راندمان و اورکلاک دستی کرد.
به نظر طلبش شدی و دوس داری بخریش، انتقادی وارد نیست

کارت 27 سانت طول داره و توی کیس شما راحت جا میشه،

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
دوستان کارتی در حد و اندازه ی GTX 660 یا با پرفورمنسی بالاتر در محدوده ی قیمت 550-600 در بازار موجود هست ؟ اگر پاسخ مثبته چه کارتی رو پیشنهاد میدین ؟
ترجیحا دارای 2 گیگابایت حافظه . البته مطمئن نیستم حافظه چقدر تاثیر میذاره در پرفرمنس وگرنه کارت 750 توی این محدوده قیمت هست که حافظش 1 هست .
ممنون میشم در رابطه با تاثیر حافظه هم یک توضیحی بدین .

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
دوستان کارتی در حد و اندازه ی GTX 660 یا با پرفورمنسی بالاتر در محدوده ی قیمت 550-600 در بازار موجود هست ؟ اگر پاسخ مثبته چه کارتی رو پیشنهاد میدین ؟
ترجیحا دارای 2 گیگابایت حافظه . البته مطمئن نیستم حافظه چقدر تاثیر میذاره در پرفرمنس وگرنه کارت 750 توی این محدوده قیمت هست که حافظش 1 هست .
ممنون میشم در رابطه با تاثیر حافظه هم یک توضیحی بدین .

کارت GTX 750 Ti با قیمت حدود 600 تومن و تقریبا با 660 یکسانه. برای کارایی بالاتر در بازیها کارت GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5 رو با قیمت 780 تومن بهتون پیشنهاد می کنم .
یکی از کارایی های حافظه در لود تکسچرهاست. هر چه مقدار رزولوشن و کیفیت تکسچر در بازی بالاتر انتخاب بشه، مقدار حافظه درگیر کارت گرافیک هم بیشتر میشه. برای بازیهای روز حداقل به 2 گیگ حافظه نیازه. برخی بازیها برای اجرا در رزولوشن FHD وبالاتر و همینطورو بالاترین کیفیت تکسچر و اعمال ف-ی-ل-ت-ر های سنگین به 4 گیگ حافظه نیاز دارند

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
کارت GTX 750 Ti با قیمت حدود 600 تومن و تقریبا با 660 یکسانه. برای کارایی بالاتر در بازیها کارت GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5 رو با قیمت 780 تومن بهتون پیشنهاد می کنم .
یکی از کارایی های حافظه در لود تکسچرهاست. هر چه مقدار رزولوشن و کیفیت تکسچر در بازی بالاتر انتخاب بشه، مقدار حافظه درگیر کارت گرافیک هم بیشتر میشه. برای بازیهای روز حداقل به 2 گیگ حافظه نیازه. برخی بازیها برای اجرا در رزولوشن FHD وبالاتر و همینطورو بالاترین کیفیت تکسچر و اعمال ف-ی-ل-ت-ر های سنگین به 4 گیگ حافظه نیاز دارند
ممنون . خوب من بودجم در همین حد هست و برای GTA V میخوام هزینه کنم . کارت پیشنهادی برای اجرای روان 660 که حافظش 2 گیگ هست . درصورتی که 750 فقط 1 گیگ حافظه داره .
توی سری Radeon در این محدوده کارت مناسبی پیدا نمیشه ؟!

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
ممنون . خوب من بودجم در همین حد هست و برای GTA V میخوام هزینه کنم . کارت پیشنهادی برای اجرای روان 660 که حافظش 2 گیگ هست . درصورتی که 750 فقط 1 گیگ حافظه داره .
توی سری Radeon در این محدوده کارت مناسبی پیدا نمیشه ؟!

اگه دقت کنید نوشتم 750Ti که دو گیگ حافظه داره. تو این رنج قیمت بهترین همین کارته و در واقع حداقل کارت پیشنهادی برای گیم.
کارت Sapphire R9 270X OC DUAL-X 2GB GDDR5 with BOOST هم هست با قیمت حدود 700 تومن در بازی GTA از 660 و 750Ti عملکرد بهتری داره.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دوستان میخواستم بدونم که کارت ﮔﺮﺍﻓﯿﮏ Giga R9 270X 2GB DDR5 256 Bit Wind Force 3X OC، در چه حدی هست؟ مدل رقیبش در انویدیا کدومه؟ و اینکه قیمت این مدلی که گفتم الان چنده!؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
دوستان میخواستم بدونم که کارت ﮔﺮﺍﻓﯿﮏ Giga R9 270X 2GB DDR5 256 Bit Wind Force 3X OC، در چه حدی هست؟ مدل رقیبش در انویدیا کدومه؟ و اینکه قیمت این مدلی که گفتم الان چنده!؟

یه کارت متوسط. حدود 800 تومن قیمتشه. در حال حاضر در این محدوده قیمتی کارت GTX 960 پیشنهاد میشه که پرفورمنس بالاتری در بازیها داره.

Abdul Saboor

کاربر سایت
Nov 21, 2014
10
سلام من یک سیستم گرفتم و کارت گرافیک msi gtx 970 نصب کردم و از طریق HDMI به LCD وصل کردم روزلیشن صفحه از 1380x768 به بالا نمیره و تصویرش خیای کیفیت پاین دارد بنظر شما مشکل از چه است؟؟؟؟ از lcd باشد
لطفاً من را در این امر یاری کنید
ممنون

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام من یک سیستم گرفتم و کارت گرافیک msi gtx 970 نصب کردم و از طریق HDMI به LCD وصل کردم روزلیشن صفحه از 1380x768 به بالا نمیره و تصویرش خیای کیفیت پاین دارد بنظر شما مشکل از چه است؟؟؟؟ از lcd باشد
لطفاً من را در این امر یاری کنید
ممنون

مدل مانیتورتون چیه ؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
Galaxy است مودل دقیقش رو نمیدونم 24 انچ هست

نشنیدم این مدل رو؟ احتمالا دارید اشتباه میگید. به هر حال چون 24 اینچه به احتمال زیاد از رزولوشن FHD پشتیبانی میکنه.
داخل درایور کارت گرافیک بشید و از اونجا تنظیمات Screen رو روی 1920 * 1080 قرار بدید.

Abdul Saboor

کاربر سایت
Nov 21, 2014
10
نشنیدم این مدل رو؟ احتمالا دارید اشتباه میگید. به هر حال چون 24 اینچه به احتمال زیاد از رزولوشن FHD پشتیبانی میکنه.
داخل درایور کارت گرافیک بشید و از اونجا تنظیمات Screen رو روی 1920 * 1080 قرار بدید.

کردم ولی کیفیت تصویر خیلی پایین میاد اصلاً نمیشه چیزی را خواند!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر