مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

دمت گرم.

بعد نگفتی این 7600 رو چند میخرن ازم؟ 25 میخرن؟

کارتونش هم سالمه!
عزیز اگه می خوای پول بیخود نداده باشی فقط کارت 9600GT DDR3 به بالا بگیر،وگرنه کارتای پایینتر خیلی با کارت خودت تفاوت نداره که بخوای بفروشیش
این مدلی که می گم حداقل دو برابر کارت خودت سرعت داره،پس ارزش داره تعویضش کنی،اگر نه اگه کارتت DDR3 هست که اونم کارت قویی بوده .

پاور رو هم حتما 430 وات از گرین بردار.

این مدل از 4670 هم حداقل 3برابر کارت خودت سرعت داره دادا
و تفاوتش محسوسه

میتونی تستها رو ببینی(کارت شما تقریبا هم رده 3450 هست)
crysis_1680_1050.gif

سلام !
این کارت 460 768MB چه طوریهاست ؟ مقایسش نسبت به 1GB خودش و HD5830 هم رده هاش کلا !
این کارت اگه با Monitor 22باشه مشکلی نداره ؟
برند PowerColor چرا قینتش نسبت به بقیه تو همه کارتاش پایین تره ؟ چون فکر نکنم فرق زیادی داشته باشن ! تو کیفیت حالت غیر OC شون برندا تفاوتی دارن ؟! :>

دوستان یه سوالی داشتم در مورد GTS 450
تو بعضی سایتا اونو رقیب جدی 5770 دونستن ولی بعضی جاها گفتن که از gts 250 هم ضعیفتره !
حالا به نظر شما با توجه به رقیباش ( 5770 و 5750 ) ارزش خرید داره این کارت ؟

سلام !
این کارت 460 768MB چه طوریهاست ؟ مقایسش نسبت به 1GB خودش و HD5830 هم رده هاش کلا !
این کارت اگه با Monitor 22باشه مشکلی نداره ؟
برند PowerColor چرا قینتش نسبت به بقیه تو همه کارتاش پایین تره ؟ چون فکر نکنم فرق زیادی داشته باشن ! تو کیفیت حالت غیر OC شون برندا تفاوتی دارن ؟! :>
اونم کارت خوبیه،ولی تا 15 درصد از مدل 1 گیگ ضعیفتره و بنسبت قیمت هم ارزش خریدش یکم کمتره
نسبت به 5830 که میشه گفت در حد اونه
توی این رده که سازنده ها وبرندای مختلف می تونن برد خودشون رو درس کنن،بله،کیفیتا ممکنه تفاوت کنه،اما اون کارتایی که مدلای دستکاری نشدن و برد NVIDIA هستن در یه سطحن تقریبا

تو بعضی سایتا اونو رقیب جدی 5770 دونستن ولی بعضی جاها گفتن که از gts 250 هم ضعیفتره !

رقیب 5770 قرار بود باشه،ولی قطعا نیست و ضعیفتره،اما میشه اونو همرده ی GTS 450 فرض کرد

اگه نسبت Price/Performance رو بخوایم واسه 450 بدست بیاریم شاید نصف GTX 460 باشه،یعنی ارزش خریدش خیلی کمتره،
اولویت حتما با 5770 هست،بعد با 450

اولویت کاملا با GTS450 هست

5770 فقط در دایرکس 10 میتونه با 450 رقابت کنه وگرنه در دایرکس 11 برتری کاملا با 450 هست

به خاطر اینکه خیلی ها این روزا بین 5770 و 450 گیر هستن من یه توضیحات کامل بدم در مورد این دو کارت که دوستان سر دو راهی نمونن!

تست ها رو میتونی مشاهده کنی از این پایین:

(از X-Bit معتبر تر نداریم:d)!
lp2.png

avp-perf.png
اینم از جای دیگه/:)
uni.png

fc2.png

اینم تست ها از دوست خوبم حامد که با سیستم خودش انجام داده و از بچه های خوب هاتیه:d + توضیحات

خوب اقا من تست ها رو اماده کردم میزارم تا دیگه این بحث ها تموم شه!

3 کارت 460 و 450 و 5770 رو با بازی کرایسیس با بالا ترین جزئیات و 1080*1920 تست کردم نتایج به صورت زیر در امد:

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 824x407.
56235573746140391729.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 860x580.
17368301161667599877.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 883x525.
43345716581816450326.jpg

حالا یکم توضیحات:

دوستان یک نکته خیلی خیلی مهم رو باید بگم که در کارت های Nvidia رد قسمت AA به من تا 16X رو میداد ولی تو Ati بیشتر از 8 نرفت!

اول تست Ati فریم تا 26 میرفت ...گفتم یجای کار میلنگه! رفتم دیدم AA خاموشه!روشن که کردم فریم رسید به 15 !...حالا این تا 8 بوده ببینید اگر 16 میشد دیگه فریم به کجا میرسید...البته من اشتباه کردم که Nvidia رو با 16 گرفتم باید با 8 میگرفتم ولی خوب چون اول از 450 گرفتم و بعد فهمیدم که 5770 تا 8 بیشتر نداره...الان دیگه کارت ها دستم نیست.

ولی میشه تصور کرد که اگر AA دو برابر شه 5770 کم کم 5 فریم افت میکنه!

نتیجه گیری من اینکه Nvidia کارت کامل تری تولید کرده که تونسته از AA به طور کامل استفاده کنه نه اینکه نصفه کار کنه!

5770 یکم نوسان زیاد داشت مخصوصا تو انفجارت و زمانی که سریع ماوس رو میچرخوندم!

اینم بگم که 5770 SAPPHIRE بود و با درایور 10.11 تست شد و در ویندوز جداگانه و تمام قطعات یکسان بود.اون کارت هم نزدیک 200 تومان خریداری شده بود ...یکم گرون خریده بود!

به نظر من برای کسی که میخواد با حداقل هزینه بهترین کارت رو بخره 450 بهترین گزینه هست.

ضن اینکه قیمت 450 در ایران حدود 160 و قیمت 577 حدود 190 هست

سلام
من قصد خرید لب تاپ دارم و بین 2 تا کارت گرافیکشون موندم !
یکی از لبتاپ ها ati 5470 1gb داره و اون یکی هم nvidia gt 310 1gb کدوم مناسبتره از نظره شما .هم می خوام گاهی اوقات گیم بزنم باهاش هم با فتوشاپ cs5 کار می کنم به صورت مدام ! :d

اولویت کاملا با GTS450 هست

5770 فقط در دایرکس 10 میتونه با 450 رقابت کنه وگرنه در دایرکس 11 برتری کاملا با 450 هست

به خاطر اینکه خیلی ها این روزا بین 5770 و 450 گیر هستن من یه توضیحات کامل بدم در مورد این دو کارت که دوستان سر دو راهی نمونن!

تست ها رو میتونی مشاهده کنی از این پایین:

(از X-Bit معتبر تر نداریم:d)!
lp2.png

avp-perf.png
اینم از جای دیگه/:)
uni.png

fc2.png

اینم تست ها از دوست خوبم حامد که با سیستم خودش انجام داده و از بچه های خوب هاتیه:d + توضیحات

خوب اقا من تست ها رو اماده کردم میزارم تا دیگه این بحث ها تموم شه!

3 کارت 460 و 450 و 5770 رو با بازی کرایسیس با بالا ترین جزئیات و 1080*1920 تست کردم نتایج به صورت زیر در امد:

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 824x407.
56235573746140391729.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 860x580.
17368301161667599877.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 883x525.
43345716581816450326.jpg

حالا یکم توضیحات:

دوستان یک نکته خیلی خیلی مهم رو باید بگم که در کارت های Nvidia رد قسمت AA به من تا 16X رو میداد ولی تو Ati بیشتر از 8 نرفت!

اول تست Ati فریم تا 26 میرفت ...گفتم یجای کار میلنگه! رفتم دیدم AA خاموشه!روشن که کردم فریم رسید به 15 !...حالا این تا 8 بوده ببینید اگر 16 میشد دیگه فریم به کجا میرسید...البته من اشتباه کردم که Nvidia رو با 16 گرفتم باید با 8 میگرفتم ولی خوب چون اول از 450 گرفتم و بعد فهمیدم که 5770 تا 8 بیشتر نداره...الان دیگه کارت ها دستم نیست.

ولی میشه تصور کرد که اگر AA دو برابر شه 5770 کم کم 5 فریم افت میکنه!

نتیجه گیری من اینکه Nvidia کارت کامل تری تولید کرده که تونسته از AA به طور کامل استفاده کنه نه اینکه نصفه کار کنه!

5770 یکم نوسان زیاد داشت مخصوصا تو انفجارت و زمانی که سریع ماوس رو میچرخوندم!

اینم بگم که 5770 SAPPHIRE بود و با درایور 10.11 تست شد و در ویندوز جداگانه و تمام قطعات یکسان بود.اون کارت هم نزدیک 200 تومان خریداری شده بود ...یکم گرون خریده بود!

به نظر من برای کسی که میخواد با حداقل هزینه بهترین کارت رو بخره 450 بهترین گزینه هست.

ضن اینکه قیمت 450 در ایران حدود 160 و قیمت 577 حدود 190 هست

بتازگی مشکلی پیش اومده که شما سعی می کنی با پستای من مخالفت کنی؟

دوست محترم،کارت GTS 450 به بطور مطلق در حد کارت 5770 نیست.چه شما خود خودت تست کرده باشی و چه دوستاتون زحمتش رو کشیده باشن،آزمایش کردن هم شرایط داره و باید جامع باشه ،قرار نیست که هر جا که نموداری زده میشه ملاک قرار بگیره.در این مورد حتی بعضی تسای Xbit هم -که البته معتبر هست- با سایتای دیگه همخوانی نداره و نمیشه گفت همه ی اونای دیگه اشتباه کردن.

شما اون نمودارهایی رو فقط از یه سایت رو که کارتای ATI توش ضعیفترن رو گلچین می کنی و بعد اینجا می زاری می گی که کارت 450 قویتره!!!!!
اون بازی Lost Planet از همون ابتدا یه یه موتور گرافیکی با لوگوی NMTBP مربوط به NVIDIA داشت و هیچ ربطی هم به DX10 و DX11 نداره!
همه می دونیم که کارتای سری 5000 از ATI توی محاسبات مربوط به DX11 حتی نصف کارتای NVIDIA هم قدرت نداشتن،پس نمیشه تنها با ملاک قرار دادن تست دو سه تا بازی معدود DX11 نتیجه گرفت که کارت 450 قویتره،هنوز هم بازی های DX9 تعدادشون اکثریت هست.

برای راحتی من نتیجه گیری چن تا سایت معتبر رو هم اینجا اضافه می کنم که دیگه برای کاربرای دیگه اطمینان حاصل بشه:
[LTR]
Tomshardware:

So here’s the deal. For the most part, Nvidia’s GeForce GTS 450 does what the company says it’s supposed to. It generally lands in between the Radeon HD 5770 and 5750 performance-wise. And, if Nvidia is correct with its pre-launch pricing projections, it’ll cost somewhere around $129.

GURU3D:

Scaling wise things can not get any better, now there was a good reason for including the R5770 setup in Crossfire in this article, in the end price wise it really is/will become the direct competitor to the GeForce GTS 450. And if we look purely at performance, the Radeon HD 5770 is the overall performance winner. ATI trumped pretty much any scenario when we look at pure and raw unadulterated performance scaling.

Anandtech:

Had AMD kept the price of the Radeon HD 5770 at $140+, there would have been a well-defined place – however small – for the GTS 450. But instead for the time being AMD dropped the price of the 5770 to $130 and brought it in to direct competition with the GTS 450. The GTS 450 isn’t competition for the 5770; at best it’s as fast, at the worst it’s as slow as a 5750

bit-tech.net:

Stock models of the GTS 450 are set to launch at £110, with overclocked cards costing upwards of £135. This pitches the GTS 450 against the HD 5770 and while there’s very little between the two, at stock speeds the HD 5770 was slightly faster in most of our games and test resolutions. Only in a few cases (Bad Company 2 at 1,680 x 1,050 with 4x AA, for example) was the GTS 450 a better option[/LTR]

بهتر می بینم که وقتمون رو برای راهنمایی کاربرها صرف کنیم تا پستای ناسازگار زدن ،

سلام
من قصد خرید لب تاپ دارم و بین 2 تا کارت گرافیکشون موندم !
یکی از لبتاپ ها ati 5470 1gb داره و اون یکی هم nvidia gt 310 1gb کدوم مناسبتره از نظره شما .هم می خوام گاهی اوقات گیم بزنم باهاش هم با فتوشاپ cs5 کار می کنم به صورت مدام ! :d
متاسفانه هر دوتا در یه سطحن و برای بازی کردن هم مناسب نیستن زیاد،واسه فتوشاپ هم CPU ی قویتر بهتره.

بتازگی مشکلی پیش اومده که شما سعی می کنی با پستای من مخالفت کنی؟

فرشید جون من واسه انتخاب های خودم گاهی از تو مشاوره میگیرم اونوقت چرا ساز مخالف بزنم!

خودت میدونی که انتخاب سایتها با ما خیلی فرق داره
قیمتی که یک کارت واسه ما اینجا در میاد تا جاهای دیگه خیلی متفاوته!
اونوقت نتیجه گیری یه سایت رو ملاک قرار میدی!
اگه اینجوری بود که خب همه میرفتن به سایتهای خارجی مراجعه میکردن و خودشون انتخاب میکردن چه نیازی بود به مشاوره؟!

در کل به نظر من با توجه به اینکه قیمت کارت 450 از ارزونترین برند 162 تومن و 5770 از ارزونترین برند 190 تومنه خرید 5770 کاملا اشتباهه!

اونم فقط واسه 2-3 فریم توی بازیهای dx9 یا 10 !

-------------
اون ساز مخالف دفعه قبل هم به خاطر قیمت پرتی بود که دادی!
منظورم اینه:

هر دو تا موجودن،
کارت 6850 از 300 تا 350 تومن داره،اما کارت 6870 از 400 تومن به بالاست.

اخه کجای کارت 6870 بالای 400 تومنه؟

یا کجای کارت 6850 300 تا 350 تومنه؟
--------------------------
وقتی کاربری میاد اینجا و میگه تا 200 تومن می تونه هزینه کنه،طبیعیه که می تونه کارت 5770 رو هم بخره و من اونو پیشنهاد میدم،اما اگر یکی بودجش محدودتر باشه و قبلا هم با کارتای قدیمی و ضعیف 8400 بازی کرده باشه ،خب ممکنه اولویت بیاد روی کارت ارزونتر،چون باهاش می تونه پرواز کنه
.

ایشون هم گفتن که 5770 ارش خریدش بیشتره یا 450 و حرفی از بودجه نزد!
به همین خاطر به نظرم من با وجود 450 دیگه 5770 ارزش خرید نداره!
------------------------

منم باهات موافقم بهتره هر کسی نظر خودش رو بگه دوستان خودشون نتیجه گیری کنن!;)

آخرین ویرایش:
فرشید جون من واسه انتخاب های خودم گاهی از تو مشاوره میگیرم اونوقت چرا ساز مخالف بزنم!

خودت میدونی که انتخاب سایتها با ما خیلی فرق داره
قیمتی که یک کارت واسه ما اینجا در میاد تا جاهای دیگه خیلی متفاوته!
اونوقت نتیجه گیری یه سایت رو ملاک قرار میدی!
اگه اینجوری بود که خب همه میرفتن به سایتهای خارجی مراجعه میکردن و خودشون انتخاب میکردن چه نیازی بود به مشاوره؟!

در کل به نظر من با توجه به اینکه قیمت کارت 450 از ارزونترین برند 162 تومن و 5770 از ارزونترین برند 190 تومنه خرید 5770 کاملا اشتباهه!

اونم فقط واسه 2-3 فریم توی بازیهای dx9 یا 10 !

-------------
اون ساز مخالف دفعه قبل هم به خاطر قیمت پرتی بود که دادی!
منظورم اینه:

اخه کجای کارت 6870 بالای 400 تومنه؟

یا کجای کارت 6850 300 تا 350 تومنه؟
--------------------------

منم باهات موافقم بهتره هر کسی نظر خودش رو بگه دوستان خودشون نتیجه گیری کنن!;)
خب پس از اول صحبت قیمت رو می کردی،نه صحبت راندمان!
فاکتور اول در مقایسه اول راندمان هست،راندمان هم اینجا و اونجا نداره،توی سایتای خارجی هم همینیه که ما اینجا بدستمون میرسه،خیلیها هم که یا توان مطالعه ی اون سایتا رو ندارن یا وقتش رو،وگرنه نیازی نبود اینجا بپرسن.
از لحاظ سرعت که مشخصه برتری کجاست،قیمت رو هم وقتی ملاک قرار می دن که دو تا کارت همرده یا هم سرعت قیمتای متفاوتی داشته باشن،اونوقت طبیعیه که کارت ارزونتر ارزش خریدش بیشتره،وگرنه مقایسه ی دوتا کارت غیر همرده سر قیمت مقایسه ی منطقی نیست.

وقتی کاربری میاد اینجا و میگه تا 200 تومن می تونه هزینه کنه،طبیعیه که می تونه کارت 5770 رو هم بخره و من اونو پیشنهاد میدم،اما اگر یکی بودجش محدودتر باشه و قبلا هم با کارتای قدیمی و ضعیف 8400 بازی کرده باشه ،خب ممکنه اولویت بیاد روی کارت ارزونتر،چون باهاش می تونه پرواز کنه

اگه پستای قبلیمو دیده باشی خودم چن جا 450 رو هم پیشنهاد دادم،

تعیین قیمتا هم دست من نیست که شما می گی پرته،بعضی برندا رو اول که میاد خیلی بالا قیمت می دن و قیمت User هم میدن که دیگه دست همکارا از خرید کوتاه میشه،

شما مستقیم قیمت خودت رو اعلام میکردی بهتر بود تا بیای اونجوری پست بزنی،این روش در محیط فروم درست نیست.یادمون باشه اینجا بازار نیست که سر فروختن رقابت کنیم.

دوستان قبلا راجب این موضوع بارها بحث کردیم ، هر کسی میتونه مشاوره بده (تو چارچوب خودش) حق تحمیل ، بزور قبولوندن یا چیز دیگه ای رو نداره طرف خودش عقل داره میتونه انتخاب کنه.
بعد خواهشا تو پستاتون یه لحن خاص و تاکیدی رو بکار نبرید که باعث تحریک بشه.

دقیقا همین بحثایی که اینجا پیش اومد ، توی چند فروم دیگه هم من شاهدش بودم .
فکر کنم این اختلاف نظری که وجود داره بیشترش به خاطر راندمان متفاوت این دو کارت در دایرکس 9 و 10 و 11 باشه .
و نکته ی دیگه اینه که تو ایران خیلیها هنوز میگن فقط geforce و ati رو قبول ندارن که به نظرم دیگه دوره ی این حرفا گذشته .
من خودم بنچمارکای زیادی از این کارت دیدم که تو بعضی هاش همونطور که گفتم از gts 250 ضعیفتر بود و تو بعضی از 5770 قویتر ! همین موضوع علاوه بر قیمت پایین تر gts 450 انتخابو بین این دو تا کارت مشکل میکنه .
ولی چیزی که مشخصه اینه که این دو کارت به نسبت قیمتی که دارن ، هر دو از ارزش خرید خوبی برخوردارن و انتخاب برمیگرده به سلیقه ی خریدار.
از دوستان به خاطر جوابهای خوبشون تشکر میکنم.

سلام دوستان ضمن تشکر از جناب فرشید به خاطر مشاوره ای که دادند برای خرید GTS 450
خوب این عکسی از مشخصات گرافیکی من
81511124957169738790.jpg

یه چیزی دیدم که زد به سرم گرافیک رو عوض کنم چون در مقایسه بازی در مقیاس های اندازه گیری در بازی Batman arkham 1 و hawx 2 خیلی ضعیف عمل کرده بود

اخه جدیدا من مشکل در چند تا بازی دارم که وقتی میرم جلود اشیا و درختان و ساختمان ها کم کم ظاهر میشدند مثل بازی Crysis 1 و Assassins creed II و GTA IV و چند تای دیگه حالا من نمیدونم مشکل از کجاست اگه از گرافیک هست که یه مشاوره دیگه بدبد تا یه گرافیک دیگه بخرم
به خدا گرافیکم رو 1 ماه نیست که خریدم :((

حالا به نظر شما اساتید های بزگ چه کنم :-s
بعضی ها میگن مشکل از ستاپ همون دکمه ی ( Del و تنظیماتش ) بعضی ها هم میگن مشکل درایور حالا من نمیدونم مشکل کجاست
و حتی سیستمم هم تازه ارتقا دادم سی پی یو هم کره I3 هست و رم هم 4 گیگ زل است
حالا یه کمکی بکنید در راه خدا ممنونتون میشم :d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or