مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

فک نمیکنم از مقایسه بین این دو تا بنچ پیدا بشه در کل حتما که نباید topش رو بگیری همون plus رو بگیر اورش کن.
gtx260 در کمترین حالت 400 در میاد و تا 480 هم داره 4870 هم از 340 345 تومن داره تا 380 تومن.
4870 کاراییش بیشتر نزدیک به gtx280 هست یا دقیقتر بگیم بین 260 و 280 که با توجه به قیمت و کاراییش میتونه انتخاب بهتری نسبت به 260 باشه.
club هم برند خوب و معتبریه ولی بهتر از اون هم هست با سیستم شما هم مشکلی نداره ولی خوب بعدا اگه به فکر ارتقاء کلی باشی بهتره.

مبخشيد ميشه بگيد چه برندي بهتره (اگه لاتينشو بگيد بهتره)

مدل 9800GTX Plus نسبت به مدل معمولی بین 5 تا 10 درصد سریعتره در کل، اگر بتونی Plus بگیری که خوبه، اگر نه همون معمولیشو بگیر، خودت اور کلاک کن!

من بحثم بين مدل معمولي با پلاس نبود من بحثم بين مدل پلاس معمولي با پلاس تاپ بود.

فک نمیکنم از مقایسه بین این دو تا بنچ پیدا بشه در کل حتما که نباید topش رو بگیری همون plus رو بگیر اورش کن.

خب خودم يعني يه بار اوركلاك كنم ميشه همون TOP ؟ :biggrin1: يعني يك بار براي هميشه؟؟؟ :biggrin1: يا اينكه هر وقت ميخوام بازي كنم اور كنم؟ :biggrin1: سخته؟ :biggrin1: يه وقت نتركونم! :-"

آخرین ویرایش:
مبخشيد ميشه بگيد چه برندي بهتره (اگه لاتينشو بگيد بهتره)
مثل HIS یا SAPPHIRE و.....
خب خودم يعني يه بار اوركلاك كنم ميشه همون TOP ؟ :biggrin1: يعني يك بار براي هميشه؟؟؟ :biggrin1: يا اينكه هر وقت ميخوام بازي كنم اور كنم؟ :biggrin1: سخته؟ :biggrin1: يه وقت نتركونم!
آره دیگه مرگ یه بار شیون یه بار:biggrin1:
برنامه هست که میتونی اور رو بصورت ثابت و تو بایوسش انجام بدی یعنی با هر بار روشن شدن سیستم کارت به حالتی که فرکانساشو تنظیم کردی میره.

مثل HIS یا SAPPHIRE و.....
آره دیگه مرگ یه بار شیون یه بار:biggrin1:
برنامه هست که میتونی اور رو بصورت ثابت و تو بایوسش انجام بدی یعنی با هر بار روشن شدن سیستم کارت به حالتی که فرکانساشو تنظیم کردی میره.

يعني پس مدل EN9800GTX+ top با +EN9800GTX فرق سخت افزاري نداره كه انجين كلاكش و مموري كلاكش و... بيشتره. فرق نرم افزاري داره... درسته؟
ديگه فقط يه سؤال كوچيك ديگه... :biggrin1: خب اوركلاك عمرش رو كم نميكنه؟ :biggrin1:
اسم برنامش هم بگي ممنون ميشم.

ديگه قول ميدم كچلت نكنم سوپرا جون! :biggrin1:

پس ديگه همون +GTX معمولي رو ميگيرم اور ميكنم فقط آموزش اون رو هم هر وقت خريدم مي گم لطف كني برام بذاري. :biggrin1:

بابت همه ي اطلاعات ممنون.

آخرین ویرایش:
من تصميم گرفتم بين اين کارت ها يکيش رو بگيرم :

ati hd 4850 512 Mb

geforce 9800 gtx

منتها تو بازار اصلاً نتونستم geforce رو گير بيارم ، از ati هم فقط club 3d به قيمت 250 تومان و gigabyte به قيمت 275 تومان گير آوردم

حالا 2 تا سؤال دارم :
1- تو پاساژ ايران يا بازار رضا يا پايتخت ، جايی هست که بتونم براند های بهتری از اين انتخاب هام گير بيارم ؟ ( اگه هست آدرس بديد ، چون من ترجيحم اينه که his iceq4 بگيرم )
2- در کنار اين مدل هايی که گفتم geforce 9800 gt هم قيمت کردم 196 تومان بود ، طرف قيمت خوبی داده بود ؟ و آيا با اين قيمت ميصرفه که صرفه جويی کنم و اين رو بگيرم ؟

يعني پس مدل EN9800GTX+ top با +EN9800GTX فرق سخت افزاري نداره كه انجين كلاكش و مموري كلاكش و... بيشتره. فرق نرم افزاري داره... درسته؟
ديگه فقط يه سؤال كوچيك ديگه... :biggrin1: خب اوركلاك عمرش رو كم نميكنه؟ :biggrin1:
اسم برنامش هم بگي ممنون ميشم.

ديگه قول ميدم كچلت نكنم سوپرا جون! :biggrin1:

پس ديگه همون +GTX معمولي رو ميگيرم اور ميكنم فقط آموزش اون رو هم هر وقت خريدم مي گم لطف كني برام بذاري. :biggrin1:

بابت همه ي اطلاعات ممنون.
نه دیگه خود سازنده یعنی asus تا یه حدی بالا برده و اسمشو گذاشته top و دیگه اورش نسبت به مدل رفرنس محدود شده.(جا نداره)
افزایش گرما تو هر قطعه ای باعث کاهش طول عمرش میشه و اور هم مستقیم تو گرمای قطعه نقش داره و هرجور که بخوایم حساب کنیم عمر قطعه کم میشه.
والا اسم برنامه رو دقیق یادم نیست از فرشید بپرس اون میدونه.:cheesygri
خواهش.;)
من تصميم گرفتم بين اين کارت ها يکيش رو بگيرم :

ati hd 4850 512 Mb

geforce 9800 gtx

منتها تو بازار اصلاً نتونستم geforce رو گير بيارم ، از ati هم فقط club 3d به قيمت 250 تومان و gigabyte به قيمت 275 تومان گير آوردم

حالا 2 تا سؤال دارم :
1- تو پاساژ ايران يا بازار رضا يا پايتخت ، جايی هست که بتونم براند های بهتری از اين انتخاب هام گير بيارم ؟ ( اگه هست آدرس بديد ، چون من ترجيحم اينه که his iceq4 بگيرم )
2- در کنار اين مدل هايی که گفتم geforce 9800 gt هم قيمت کردم 196 تومان بود ، طرف قيمت خوبی داده بود ؟ و آيا با اين قيمت ميصرفه که صرفه جويی کنم و اين رو بگيرم ؟
1-جای خاصی نیست چون هر سه بورس قطعات هستن مخصوصا ایران که اکثر نمایندگی ها هم توش هست ولی الان بهتر یا بدتر نداریم همه ی برندها معتبر و کیفیت خوبی دارن.
2-9800gt الان از 205 داره تا 225 230 تومن طرف هم قیمت خوبی داده (برندش چی بود؟)
در مورد اون his هم زنگ بزن لیون به احتمال زیاد داره شما اگه میخوای تا 260 265 تومن خرج کنی میتونی zotac 9800gtx پلاس رو هم در نظر بگیری فک کنم 265 تومن باشه حالا خودت زنگ بزن لیون بپرس.

نه دیگه خود سازنده یعنی asus تا یه حدی بالا برده و اسمشو گذاشته top و دیگه اورش نسبت به مدل رفرنس محدود شده.(جا نداره)
افزایش گرما تو هر قطعه ای باعث کاهش طول عمرش میشه و اور هم مستقیم تو گرمای قطعه نقش داره و هرجور که بخوایم حساب کنیم عمر قطعه کم میشه.
والا اسم برنامه رو دقیق یادم نیست از فرشید بپرس اون میدونه.:cheesygri
خواهش.;)

باز برام سؤال پيش اومد :-" :-" :-"

خب يعني دماي Top از معمولي بيشتره و دماي معموليِ اور شده در حد Top هست؟ يا نه دماي Top و معمولي يكي هست و فقط معموليِ اور شده دماش زياده اين وسط؟
جواب اين سؤال چون تجربي هست شايد ندونين ولي باز ميپرسم: دماي كارت در شرايط اور كلاك مثلاً بيش از 10-15 درجه بيشتر ميشه يا تو همين حدود دما افزايش پيدا ميكنه؟
با خودتون نگين انگار مي خواد فضاپيما بخره انقدر سؤال ميكنه! :biggrin1: خيلي هاش از رو كنجكاوي هست! :biggrin1: (فقط سؤال ها رو حال ميكني:biggrin1:)
:love:

باز برام سؤال پيش اومد :-" :-" :-"

خب يعني دماي Top از معمولي بيشتره و دماي معموليِ اور شده در حد Top هست؟ يا نه دماي Top و معمولي يكي هست و فقط معموليِ اور شده دماش زياده اين وسط؟
جواب اين سؤال چون تجربي هست شايد ندونين ولي باز ميپرسم: دماي كارت در شرايط اور كلاك مثلاً بيش از 10-15 درجه بيشتر ميشه يا تو همين حدود دما افزايش پيدا ميكنه؟
با خودتون نگين انگار مي خواد فضاپيما بخره انقدر سؤال ميكنه! :biggrin1: خيلي هاش از رو كنجكاوي هست! :biggrin1: (فقط سؤال ها رو حال ميكني:biggrin1:)
:love:
سوالات خيلي تخصصي و ريزبينانه است.:biggrin1:
سوال اولتو نميدونم.:-" چون تا حالا با كارتهاي top كار نكردم.
سوا دومتو ميدونم.:biggrin1:
بستگي داره كه چقدر اورش كني. بستگي به نوع كارت هم داره. مثلا من 4850 iceq4 رو اور كردم دماش از 64 اومد 76 ولي 8800GT رو اور كردم از 55 اومد 82.:eek: هر دوشم تا آخر اور كردم.:biggrin1: (9800GTX رو يكي از دوستام اور كرده بود ميگفت حدود 10 درجه دماش بيشتر شده بود.:cool:)
حالا فرشيد بهتر ميدونه. خداي اوره!:biggrin1:

خب خودم يعني يه بار اوركلاك كنم ميشه همون TOP ؟ :biggrin1: يعني يك بار براي هميشه؟؟؟ :biggrin1: يا اينكه هر وقت ميخوام بازي كنم اور كنم؟ :biggrin1: سخته؟ :biggrin1: يه وقت نتركونم! :-"

اگه فرکانسا رو درست انتخاب کنی بله، میشه TOP! ،اگر بخوای توی ویندوز باشه فقط و قابل تغییر، با Riva Tuner میشه،اگرم بخوای همیشگی بشه میشه بایوس کارت رو با فرکانسای جدید بنویسی که البته یه تست دقیق و کامل می خواد و یه کم سخت تره و اگر اشتباه کنی کارتت مرخص میشه.
در کل اگر وارد باشی کارتو میتونی از Top هم بیشتر اور کنی.

بستگي داره كه چقدر اورش كني. بستگي به نوع كارت هم داره.
بله،
در کل کارتای 2 اسلاته مثل 9800GTX چون سیستم خنک کنندگی قوی دارن ، حتی در صورت اور کلاک هم حرارتشون خیلی زیاد نمیشه و همیشه زیر خط زرد یا Warning قرار میگیره، حالا چه فرکانس معمولی باشه، چه مدل اور شده مثل TOP، از این بابت مشکلی نیست

سوالات خيلي تخصصي و ريزبينانه است.:biggrin1:
سوال اولتو نميدونم.:-" چون تا حالا با كارتهاي top كار نكردم.
سوا دومتو ميدونم.:biggrin1:
بستگي داره كه چقدر اورش كني. بستگي به نوع كارت هم داره. مثلا من 4850 iceq4 رو اور كردم دماش از 64 اومد 76 ولي 8800GT رو اور كردم از 55 اومد 82.:eek: هر دوشم تا آخر اور كردم.:biggrin1: (9800GTX رو يكي از دوستام اور كرده بود ميگفت حدود 10 درجه دماش بيشتر شده بود.:cool:)
حالا فرشيد بهتر ميدونه. خداي اوره!:biggrin1:

مرسي :love:
شايد اون 8800GT كه دماش 27 درجه بيشتر شده نسبت به iceq4 4850 كه 12 درجه بيشتر شده خيلي بيشتر اوركلاك شده. مثلاً اگر 4850 iceq4 كاراييش %10 زياد شده 8800GT كاراييش %20 زياد شده باشه :biggrin1: اين برداشت من بود :biggrin1: اصلاً هم كارشناسي نيست فقط حدس زدم :biggrin1: اگه كسي دليل اصليش رو ميدونه لطف كنه :love:

اگه فرکانسا رو درست انتخاب کنی بله، میشه TOP! ،اگر بخوای توی ویندوز باشه فقط و قابل تغییر، با Riva Tuner میشه،اگرم بخوای همیشگی بشه میشه بایوس کارت رو با فرکانسای جدید بنویسی که البته یه تست دقیق و کامل می خواد و یه کم سخت تره و اگر اشتباه کنی کارتت مرخص میشه.
در کل اگر وارد باشی کارتو میتونی از Top هم بیشتر اور کنی.

بله،
در کل کارتای 2 اسلاته مثل 9800GTX چون سیستم خنک کنندگی قوی دارن ، حتی در صورت اور کلاک هم حرارتشون خیلی زیاد نمیشه و همیشه زیر خط زرد یا Warning قرار میگیره، حالا چه فرکانس معمولی باشه، چه مدل اور شده مثل TOP، از این بابت مشکلی نیست

ترجيح ميدم هر دفعه كه خواستم بازي كنم و كارت توي اون بازي كم مياورد فركانس رو زياد كنم. اينطوري براي سلامت كارت هم بهتره! :biggrin1:

در کل قیمت خیلی خوبیه پیشنهاد میکنم همون 9800gtx پلاس رو بگیری.

مرسي حتماً ميگيرم فقط خدا كنه يكي دوستاش زودتر بياد ايران :love: (البته دقيق نفهميدم با من بودي يا prelude2love !!!)

شايد اون 8800GT كه دماش 27 درجه بيشتر شده نسبت به iceq4 4850 كه 12 درجه بيشتر شده خيلي بيشتر اوركلاك شده. مثلاً اگر 4850 iceq4 كاراييش %10 زياد شده 8800GT كاراييش %20 زياد شده باشه :biggrin1: اين برداشت من بود :biggrin1: اصلاً هم كارشناسي نيست فقط حدس زدم :biggrin1: اگه كسي دليل اصليش رو ميدونه لطف كنه :love:

اتفاقا یطورایی برداشتت درسته،حالا 8800GT که فن تک اسلاته و کوچیکی داره ، طبیعیه که حرارتش بالا باشه و لزوما به معنی اور بیشتر نیست.
اما داستان اینه که همه ی کارتا هم به درد اورکلاک کردن نمی خورن و برای همهشون حتی افزایش فرکانس با درصد مشخص و برابر به افزایش راندمان یکسان و یه اندازه منجر نمیشه.یعنی نتیجه یه نمودار خطی نیست.

مثلا کارتای سری ATI 4800 با اینکه یه مقداری اورکلاک میشن، اما با نهایت اور، تنها حدود 5 درصد راندمانشون بیشتر میشه، اما کارتای سری Nvidia 9/GTX 200 با همون مقدار افزایش فرکانس افزایش سرعتی حدود 8 تا 10 درصد پیدا میکنن و با نهایت سقف اور تا 15 درصد هم میره که بدلیل تفاوت ساختار تراشه هاشون هست.
نکته دیگه اینه که بعضی کارتا رو چون به سقف حرارتی بالایی میرسن نمیشه دیگه بیشتر اور کرد، بعضی کارتا هم با اینکه حرارتشون در سطح نرماله دیگه بیشتر از توان تراشه گرافیکیشون نمیشه کار کشید، مثل CPU.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or