مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

با سلام خدمت دوستان

به نظر شما 4870 بهتره یا 9800 gtx ؟ میشه قیمت بدین و بگین کدوم برند بهتره و آیا 1 گیگ بگیرم یا 512؟

ممنون

راستی جایی هست واسه شهرستان بفرسته؟
اون دوتا كارت اصلا همرده ي هم نيستند كه بخوان مقايسه بشن.
4850 همرده ي 9800GTX هستش.
4870 512 ش از 350 داره تا 380 تومن.
1 گيگشم فكر كنم از 370 داره به بالا.
تفاوت زيادي ندارن ولي 1 گيگ تو بعضي بازيها ممكنه يه مقدار بهتر عمل كنه.

چطور همرده نیستن همه این 2 کارت رو مقایسه میکنن.

یعنی 4850 بهتر از 4870 هست؟

ممنون
سلام،

هر کی این دو تا کارتو مقایسه می کنه ،اشتباه کرده، اینی که شما میگی مثله اینه که یکی بپرسه 7300 سریعتره یا 9800؟؟!! ، چون جواب مشخصه دیگه.

کارت 4850 همقیمت و همرده ی 9800GTX و کارت 4870 همقیمت و همرده ی GTX260 هست

4870 هم مشخصه که از 4850 سریعتره ، مدل 1 گیگش هم پیشنهاد میشه،اگر Geforce بخوای هم همون GTX 260 پیشنهاد میشه.

چند درصد قوی تر از 8600gt هست ؟
و 8600gt از چند تا stream processor بهره می بره ؟
به درصد نمیرسه حدودا 3 یا 4 فریم. (gddr3)
سلام.
اینجا چه خبره همه از کارتای بالای 300 تومن حرف میزنن.
ببخشید که وارد بحث شما میشم ولی با 180 تومن چه کارتی میشه خرید که بشه بازی ها رو اجرا کنه مثلاً کرایسس رو .
ممنون
با 180 میشه 9600gt رو در نظر گرفت که اکثر بازیها رو میتونه خوب و روون اجرا کنه.

با سلام خدمت دوستان

به نظر شما 4870 بهتره یا 9800 gtx ؟ میشه قیمت بدین و بگین کدوم برند بهتره و آیا 1 گیگ بگیرم یا 512؟

ممنون

راستی جایی هست واسه شهرستان بفرسته؟
خوب کاملا مشخصه 4870 سریعتره ، 4870 حدودا از 330 داره تا 380 تومن gtx هم به غیر لز مدل zotac که 280 285 تومنه بقیه مدلا بین 310 315 تا 350 تومن مایشه.
چطور همرده نیستن همه این 2 کارت رو مقایسه میکنن.

یعنی 4850 بهتر از 4870 هست؟

ممنون
مقایسه میکنن ولی اختلافشون زیاده.
یعنی چی میخوای بگی 9800gtx سریعتر از 4870ـه ؟
نه دیگه اینطور نیست شما باید همرده ها رو باهم مقایسه کنی حالا چون 4870 هم قیمت 9800gtxـه دلیل نمیشه که از نظر کارایی هم در یه حد باشن.
دوستان تصمیم گرفتم 9800GT یا 9800GTX بگیرم حالا سوالم اینه که پاورم کم نمیاره؟ GP430A
ممنون
خوب هر دو کارت حداقل یه 450w میخوان که با توجه به پاور شما ممکنه سیستم با این پاور ران بشه ولی تو یه بازیه سنگین احتمالا کم میاره حالا یا افت فریم یا ری استارت یا....

سلام مادر بورد کامپیوترم EP45-DS3Rهستش
الان هم کارت گرافیک هم8500GT هستش
میگن مینم فقط کراس فایر میشه یعنی فقط ATI
منم می خوام 4870 بگیرم
نیازی هست که الان این کارت گرافیک رو بخرم؟ چون 8500 هم تغریبا خوبه:confused:
کراس فایر با SLIچه فرقی دارن؟
بعد میگن ATIبا بعضی از بازی ها مشکل داره مثل CRYSIS که افت فریم شدیدی پیدا میکنه یا برای بعضی از بازی ها حتما باید یه پچ ATIروش نصب بکنی
این چیزا واقعیت داره؟

منم می خوام 4870 بگیرم
بعد میگن ATIبا بعضی از بازی ها مشکل داره مثل CRYSIS که افت فریم شدیدی پیدا میکنه یا برای بعضی از بازی ها حتما باید یه پچ ATIروش نصب بکنی
این چیزا واقعیت داره؟
بله مین شما فقط CrossFire رو ساپورت میکنه CrossFire هم تقریبا مثل همون SLi هست فقط در CF میشه کارتهای مختلف رو باهم CF کرد اما در SLi اینگونه نیست !

بعد شما از کجا فهمیدی 8500GT تقریبا خوبه ؟:) 8500 بدرد بازی کردن نمیخوره ؛ البته بستگی داره بازی چی باشه ها ! مثلا قارچ خور میشه بازی کرد:biggrin1:

در مورد مشکل کارت های ATi با بعضی بازی ها بر میگرده به درایور کارت که معمولا با یه Hot Fix یا درایور جدید بر طرف میشه

در بازی Crysis هم کارت های ATi بدلیل اینکه بازی برای کارتهای GeForce بهینه شده معمولا 3-4 فریم کمتر میدن

این چیزا واقعیت داره؟
شما اگه میخوای 4870 بگیری اصلا به این چیزا فکر نکن ;)
چون 8500 هم تغریبا خوبه
منظورت از خوبه همون مزخرف دیگه :biggrin1:

دوستان من یک سوال دارم
من یک cpu دو هسته ای 2.7 amd دارم
راسته می گن کارتهای گرافیکی nvidea روی این نوع cpu و مادربرد خوب جواب نمی ده و باید حتماً کارت گرافیکی ati بگیریم تا خوب جواب بده

دوستان تصمیم گرفتم 9800GT یا 9800GTX بگیرم حالا سوالم اینه که پاورم کم نمیاره؟ GP430A
ممنون
اگر خروجی 430 واقعی داشته باشه و عمرشم زیاد نباشه- که از Green بر نمیاد -مشکلی نداری،مهمتر از توان خروجی ،آمپر خروجی 12 ولت پاور هست. ولی بهتره بعدن عوض کنی پاورت رو
منم می خوام 4870 بگیرم
این چیزا واقعیت داره؟

خوب شما اگر 4870 مد نظرت هست دیگه چرا به فکر Crossfire هستی؟ ، SLI و CF هر دو برای استفاده از 2 یا چند کارت با هم برای افزایش راندمان هستن، فرقشونم توی اینه که CF رو مادربردای Intel مثل مادربرد خودت ساپورت دارن، اما SLI رو فقط مادربردای چیپ Nvidia و چیپ جدید X58 از Intel پشتیبانی میکنن.
SLI از نظر ساپورت بازیها و راندمان بالاتر بهتر از CF هست و دردسر کمتری داره،مشکلات درایورهای ATI هم چیز جدیدی نیست.
دوستان من یک سوال دارم
من یک cpu دو هسته ای 2.7 amd دارم
راسته می گن کارتهای گرافیکی nvidea روی این نوع cpu و مادربرد خوب جواب نمی ده و باید حتماً کارت گرافیکی ati بگیریم تا خوب جواب بده
نه دوست عزیز، مطلقا ربطی نداره، هر کارتی بندازی فرقی نمیکنه .
حالا مدل CPU ی شما نمیدونم چه Athlon یی هست و 2.7 فرکانسه یا مدل، و شاید سرعتش برای ارتقای کارت گرافیکت کفایت نکنه

آخرین ویرایش:
اگر خروجی 430 واقعی داشته باشه و عمرشم زیاد نباشه- که از Green بر نمیاد -مشکلی نداری،مهمتر از توان خروجی ،آمپر خروجی 12 ولت پاور هست. ولی بهتره بعدن عوض کنی پاورت رو
ممنون از راهنمایی دوستان.
مسلما بهتره که عوض کنم ولی شرایط فعلی رو فعلا میخوام بودنم. من که از پاور سر در نمیارم .روش نوشته +12v البته دو تا. زیر هرکدوم نوشته 16A ربطی داره به قضیه؟
ضمنا cpu هم 3.2 intel ـه. مشکلی نداره با 9800GTX ؟

ممنون از راهنمایی دوستان.
مسلما بهتره که عوض کنم ولی شرایط فعلی رو فعلا میخوام بودنم. من که از پاور سر در نمیارم .روش نوشته +12v البته دو تا. زیر هرکدوم نوشته 16A ربطی داره به قضیه؟
ضمنا cpu هم 3.2 intel ـه. مشکلی نداره با 9800GTX ؟
بله،با این آمپر خروجی پاورت باید جوابگو باشه، CPU ی شما هم اگر تک هسته ای باشه که خیلی ضعیفه و باید عوضش کنی،چون راندمان خوبی توی بازیها-مخصوصا بازیهای Multi thread -نمیگیری اگر دو هسته ای قدیمی یعنی Pentium D باشه باز هم ضعیفه، اما تا حدی جوابگو هست.

با تشکر از همه دوستان عزیزم که جواب دادن.

با این تفاسیر 4870 رو با چه کارتی از Nvidia میشه مقایسه کرد؟

من الان XFX 8600gt Fatality دارم میخوام عوض کنم.به نظر شما الان 4870 بهترین انتخابه تا 400 تومان؟

ممنون

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or