مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

ممنونم. همیشه میگن گرون بیحکمت نیست و ارزون بی علت. جالبه که 2 سال گارانتی تعویض هم داره!
من دلم HIS HD 4850 IceQ4 TurboX 512 MB میخاد ولی هیس تو مشهد پیداش نیس! اگه باشه هم خیلی گرونتره.
نه بحث گرون یا ارزون بودن نیست همین 4850 ، hisش الان حدودا 240 هستش ولی asusش 285 تومن هیچ فرقی هم با ندارن.
turboxش رو من تو اینجا (تهران) ندیدم فک نمیکنم که تو بازار هم پیدا بشه.
فرق 9800gtx و 9800gtx+ فقط اینه که مدل پلاس اور شده ؟
نمیشه گفت فقط اور ولی مهمترین تفاوتشون تو فرکانسا هستش.
قیمت کمتر اورکلاک بیشتر و مصرف برق کمتر و.... .
مصرف انرژیشون حدودا یکیه.

نخیر دوست عزیز .

9800GTX+ با معمولی تو پروسه ی ساخت تفاوت داره و قیمت کمتر اورکلاک بیشتر و مصرف برق کمتر و.... .

معمولیش 65 نانو متر هست ولی مدل پلاس 55 نانو متر هست .

اتفاقا 9800 GTX + از اون کارت هایی هستش که رنج اورکلاک کمتری به نسبت 9800 GTX داره و تو این ضمینه محدود تر هستش.

دوستان جدیدا یک فروند 4870 اورکلاکد ادیشن خریداری شده میخواستم ببینم مین و پاور و سی پی یو مناسب براش چی هست؟
مین p5ld2e/se مشکلی نداره اگر قرار باشه فعلا موقتا باهاش سرکنه؟یا...
lousyputer.gif

پاور 480 وات ریل(با همون مین و سی پی یو ا پنتیوم دی 3)آیا کافی هست براش؟
البته میدونم سیستم مناسبی برای این کارت نیست ولی موقتا سیستم هاست! همین هست. :beta:

دوستان جدیدا یک فروند 4870 اورکلاکد ادیشن خریداری شده میخواستم ببینم مین و پاور و سی پی یو مناسب براش چی هست؟
lousyputer.gif

البته میدونم سیستم مناسبی برای این کارت نیست ولی موقتا سیستم هاست! همین هست. :beta:
پاورت احتمال زياد مشكل ايجاد ميكنه. 4870 حداقل يه 500 وات ميخواد.
CPUت هم يه مقدار ضعيفه. ولي حالا به قول خودت موقتيه ديگه.:biggrin1:

بله دوست خوبم منظورم همين بود ، به خاطر مشاوره ممنونم . از دوستان ديگه کسی نظری نداره ؟ ( راستی دستم تا 300 تومان هم بازه )

لطفاً يه اشاره اي هم به brand بکنيد ، که مثلاً بهتره gigabyte باشه يا club یا ...باشه يا اصلاً فرقی نداره !

بهترین انتخابت GTX9800 Plus هست که حدو 280 تومن هم قیمت داره بعضی برنداش،برندای اصلی Nvidia باشن خوبن مثل XFX ، Zotac,Inno3D,BFG ،هر کدوم که ارزونترن.

سلام. دوستان با توجه به اینکه برای خرید نظرم قطعی شده بود، یه مطلب تو یه فروم دیگه راجع به 4850 مارک force3d خوندم نگرانم کرد. یکی از کاربرا گویا این کارت رو خریده و رو سیستمش بعد چند دقیقه که میره تو بازی مربعهای سبز میاد و... ایشون میگه چون رو رمهای کارت گرافیک هیت سینک نداره داغ میشه و اینجوری میشه و ... ! بنظر منکه این مشکل میتونه دلایل زیادی داشته باشه از مشکلات نرم افزاری مثل درایور گرفته تا ... . نمی دونم اگه تخلف نیست آدرس این مطلب رو درج کنم، شماهم ببینین. بالاغیرتا برام تخلف ثبت نکنین ها!
این مشکلی که میگی دوستت داشته قطعا سخت افزاری بوده و باید میبرده گارانتی و تعویضش میکرده ، نمیشه به کیفیت برند تعمیمش داد
اما شما بهتره از مدلهایی بخری که از فن دو سلاته روی کارت استفاده کردن ، مثل HIS IceQ یا اصلا بجای 4850 ، همون 9800GTX Plus رو بخری که مشکل اینطوری هم نداره.

این قطعاتت که مشکلی ندارن با کارتت،بجز CPU که ضعیفه واسه این کارت، راندمان کارتتم میاره پایین، اما RAM رو هم 2 گیگ کمتر نذار.

M/B:ASUS P5K,P5Q
RAM:2GB DDR2 800
CPU:INTEL Core 2 Duo 4500 or 7300 Or Higher

lousyputer.gif

البته میدونم سیستم مناسبی برای این کارت نیست ولی موقتا سیستم هاست! همین هست.
فک نمیکنم با این پاور تو بالا اومدن سیستم مشکلی پیش بیاد ولی تو یه بازیه سنگین به احتمال زیاد کم میاره و به مشکل میخوره.
با اون مین هم هیچ مشکلی نداره.

فک نمیکنم با این پاور تو بالا اومدن سیستم مشکلی پیش بیاد ولی تو یه بازیه سنگین به احتمال زیاد کم میاره و به مشکل میخوره.
با اون مین هم هیچ مشکلی نداره.
رفيق بي زحمت بهم بگو پاور بهينه واسه اين سيستم زير بار معمولي و زير بار بازي به ترتيب حدوا چند خوبه باشه؟ :

Intel Core 2 Quad Processor Q6600
Ram DDR3 1G Bus 1333 x1
HDD Maxtor 1T x 5
HIS Radeon HD 4850 IceQ4 TurboX Video Card - 512MB GDDR3
MB ASUS P5K3E Delux
Pioneer DVD RW52X x2

تو خرید پاور کارت گرافیک نقش مهمی داره ، 4850 حداقل یه 450 میخواد واسه این سیستم یه 480 هم کافیه من green gp535a رو پیشنهاد میکنم حدودا 50t در میاد.

تو اون رنج بهتر از 9800gt پیدا نمیکنی.
4830 در حالت عادی حدودا 5 یا 6 درصد قویتر از 9800gt هستش و به احتمال زیاد برسه اینجا بالای 210 مایشه.

از دوستانی که نظراتشون را گفتند تشکر میکنم پس اینطور که به نظر میرسه و با در نظر گرفتن اینکه رم هم همون دو گیگ با باس 800 هست در نهایت مشکلی وجود نداره تا ارتقاء سیستم.

از اين كشوري كه من مي خوام +EN9800GTX اصلاً مدل TOP پيدا نميكنه. فقط EN9800GTX+/HTDP/512M پيدا ميشه. ميخوام ببينم كسي مقايسه نموداري بين EN9800GTX+/HTDP/512M و EN9800GTX+ TOP/HTDI/512M داره؟ (يه چيزي تو مايه هاي نمودارهاي بنچ مارك ها. همين طوري تو خود سايت ASUS بر حسب عدد نوشته ولي من نميدونم كدوم (Engine Clock ، Shader Clock ، Memory Clock...) چقدر سهم دارن و مثلاً فرق معمولي با تاپ در Engine Clock مثلاً 35 مگاهرتز هست چقدر توي بازي تأثير داره...

http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=6&l3=656&l4=0&model=2449&modelmenu=2
http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=6&l3=656&l4=0&model=2360&modelmenu=2

EN9800GTX+/HTDP/512M قيمت داده 230 دلار خوبه ديگه؟

آخرین ویرایش:
گرافيك

اين گرافيكا چه طورند قيمتشون چنده و براي 4870 كلوب مارك خوبيه يا چيزه ديگه اي بگيرم
اين سيستم اين گرافيكارو ساپورت ميكنه يا نه
main : GA-G1975X
pawer : GP680B
cpu : 3.4Dual-core
ram: 2gb GL
GIGABYTE - GeForce NVIDIA GTX 260 - 896MB

CLUB - ATI RADEON HD 4870 - 1GB

از اين كشوري كه من مي خوام +EN9800GTX اصلاً مدل TOP پيدا نميكنه. فقط EN9800GTX+/HTDP/512M پيدا ميشه. ميخوام ببينم كسي مقايسه نموداري بين EN9800GTX+/HTDP/512M و EN9800GTX+ TOP/HTDI/512M داره؟ (يه چيزي تو مايه هاي نمودارهاي بنچ مارك ها. همين طوري تو خود سايت ASUS بر حسب عدد نوشته ولي من نميدونم كدوم (Engine Clock ، Shader Clock ، Memory Clock...) چقدر سهم دارن و مثلاً فرق معمولي با تاپ در Engine Clock مثلاً 35 مگاهرتز هست چقدر توي بازي تأثير داره...

EN9800GTX+/HTDP/512M قيمت داده 230 دلار خوبه ديگه؟

مدل 9800GTX Plus نسبت به مدل معمولی بین 5 تا 10 درصد سریعتره در کل، اگر بتونی Plus بگیری که خوبه، اگر نه همون معمولیشو بگیر، خودت اور کلاک کن!

اين گرافيكا چه طورند قيمتشون چنده و براي 4870 كلوب مارك خوبيه يا چيزه ديگه اي بگيرم

هر دو جزء بهترین ها هستن، هر کدوم که ارزونتر هستن رو میتونی بگیری.4870 بین 340 تا 370 و کارت GTX 260 ارزونترینش حدود 390 تومن هست،حالا اون برند گیگابایت رو نمی دونم.
رو سیستمت هم جواب میدن، اما CPU ی شما یکم ضعیف هست، بهتره با یه Core 2 Duo Intel عوضش کنی تا راندمان بالاتری روی کارت جدیدت بگیری.

فک نمیکنم از مقایسه بین این دو تا بنچ پیدا بشه در کل حتما که نباید topش رو بگیری همون plus رو بگیر اورش کن.

gtx260 در کمترین حالت 400 در میاد و تا 480 هم داره 4870 هم از 340 345 تومن داره تا 380 تومن.
4870 کاراییش بیشتر نزدیک به gtx280 هست یا دقیقتر بگیم بین 260 و 280 که با توجه به قیمت و کاراییش میتونه انتخاب بهتری نسبت به 260 باشه.
club هم برند خوب و معتبریه ولی بهتر از اون هم هست با سیستم شما هم مشکلی نداره ولی خوب بعدا اگه به فکر ارتقاء کلی باشی بهتره.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or