مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,038
نام
احمد
آره کارت خودم نوش رو خریدم حدود 19 پول دادم.
پس با این حساب ارزش داره بفروشمش نگه می‌دارم و در کنارش یه 3080 چیزی میگیرم
همین که یه هفته گیمای سنگین بزنم برای تست کافیه ؟
کارت های ماین شده، بیشترین فشار رو ویرم هست تا تراشه اصلی خود کارت ، بنظرم تو بازی های سنگین تست کنی اگر موردی نباشه اکی هست، البته به شانس هم هست شاید الان اکی باشه یک ماه بعد خراب بشه، ولی هر کی رو دید م ماین شده خریده هیچ مشکلی نداشته تو طولانی مدت، بیشترین خرابی رو که دیدم مربوط به کارت 580 بوده...

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,038
نام
احمد
مقایسه کارت 6800XT با RTX 4070
هر دو کارت تو رزولوشن 1080/2K/4K بازی ها رو شخم میزنن تا میرسه به سایبرپانک و استاروارز که رو تنظمیات الترا هر دو حدود 30 فریم میدن
بیشتر بازی ها رو رزولوشن 2K الترا 100 + فریم، واقعا قدرت انکار ناپذیری هست:D وفتشه دیگه کم کم حتی با مانیتور های 2K هم خداحافظی کنید ، چون حتی رو رزولوشن 4K و کیفیت الترا غیر اون دو بازی که گفتم بازم بازی های روز +60 فریم دارن
تو پنچمارک ها هم مشخصه کارت 4070 تو Ray Traycing خیلی بهتر عمل میکنه ولی به چه قیمتی به قیمت خرید یک تلویزیون OLED +6800XT XD

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,038
نام
احمد
دوستان من کارت رسید دستم فقط
نسخه معملوی XFX هست، مدل مرک یا بلک نیست، این مدل من قابلیت کنترل فن نداره؟! با برنامه AMD اصلا گزینه ای نداره با MSI هم نمیشه
وقتی کارت رو با دیسپلی پورت به مانیتور وصل میکنم چرا گرافیک اون نور سفید داءم روشنه رو مادربرد! در صورتی که با HDMI وصل میکنم فقط تست سلامت میزنه و خاموش میشه..
بعد این مدل من چراغ بالای برق پاور رو نداره درسته؟ یا داره و روشن نمیشن؟ :|

Attachments

• IMG_20231224_133241.jpg
    IMG_20231224_133241.jpg
    2.4 MB · مشاهده: 55
  • IMG_20231224_123502.jpg
    IMG_20231224_123502.jpg
    3.1 MB · مشاهده: 54
  • Like
Reactions: Rohshen

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
688
نسخه معملوی XFX هست، مدل مرک یا بلک نیست، این مدل من قابلیت کنترل فن نداره؟! با برنامه AMD اصلا گزینه ای نداره با MSI هم نمیشه
وقتی کارت رو با دیسپلی پورت به مانیتور وصل میکنم چرا گرافیک اون نور سفید داءم روشنه رو مادربرد! در صورتی که با HDMI وصل میکنم فقط تست سلامت میزنه و خاموش میشه..
منم همین مدل رو دارم منتها ۶۹۰۰
کولینگش خیلی خوبه
دور فنش هم با برنامه amd میشه کنترل کرد
دو تا بایوس داره
یکی سایلنت هست که پیشنهاد میکنم از همین استفاده کنی
یکی هم دور فن رو خیلی می بره بالا که صدای زیادی ایجاد میکنه
بایوس رو بزار رو سایلنت صداش کمه کارت هم کولینگش خوبه دمای gpu زیر ۸۰ می مونه.
من از hdmi استفاده می کنم

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,038
نام
احمد
منم همین مدل رو دارم منتها ۶۹۰۰
کولینگش خیلی خوبه
دور فنش هم با برنامه amd میشه کنترل کرد
دو تا بایوس داره
یکی سایلنت هست که پیشنهاد میکنم از همین استفاده کنی
یکی هم دور فن رو خیلی می بره بالا که صدای زیادی ایجاد میکنه
بایوس رو بزار رو سایلنت صداش کمه کارت هم کولینگش خوبه دمای gpu زیر ۸۰ می مونه.
من از hdmi استفاده می کنم
درود اقا، کارت شما هم بالای کابل های برقش چراغ هاش روشن میشه یا نه؟

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,416
این کارتت مدل swft هست
رنگ این کارت نسبت به مرک خیلی خوبه یکرنگ مات مشکی هست
قابلیت کنترل فن هم بخوبی داره میتونی از msi afterburner و هم درایور amd میتونی کنترل کنی
اون چراغ بالای پاور کابل هم وقتی وصل نیست به رنگ سیاهه وقتی هم وصل میشه چراغ خاموشه
اتفاقا یکی از بچه ها تو این تاپیک گفته بود درایور amd نسیت به nvidia بهتره باورم نمیشد تا اینکه از nvidia به amd کوچ کردم واقعا رابط کاربری درایور amd خیلی جامع تر و کاملتره
اینم عکس از قسمت کنترل فن درایور amd

Attachments

• Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    233.3 KB · مشاهده: 26

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,038
نام
احمد
این کارتت مدل swft هست
رنگ این کارت نسبت به مرک خیلی خوبه یکرنگ مات مشکی هست
قابلیت کنترل فن هم بخوبی داره میتونی از msi afterburner و هم درایور amd میتونی کنترل کنی
اون چراغ بالای پاور کابل هم وقتی وصل نیست به رنگ سیاهه وقتی هم وصل میشه چراغ خاموشه
اتفاقا یکی از بچه ها تو این تاپیک گفته بود درایور amd نسیت به nvidia بهتره باورم نمیشد تا اینکه از nvidia به amd کوچ کردم واقعا رابط کاربری درایور amd خیلی جامع تر و کاملتره
اینم عکس از قسمت کنترل فن درایور amd
اقا مشکل سرعت فن حل شد، الان مشکلم اینه با پورت های DP که سه تا هستن وقتی که به مانتیور وصل میکنم چراغ هشدار سفید رنگ مادربرد روشن میشه، درصورتی که با HDMI 2 نه...شما هم این طوری هستید؟

مشکل حل شد دوستان، مشکل مربوط به تنظیم بایوس بود که کامپیوتور رو فست بوت بود و کیس زود در از مانیتور روشن میشد و رو دیسپلی پورت 1/4 وقتی کیس خیلی سریع روشن بشه و تصویر از مانیتور نگیره بایوس خیال میکنه مانیتور به گرافیک وصل نیست...

در کل راضیم ازت زندگی:)) در کل دارم برای اولین احساس رضایت میکنم /70 وات توان گرافیک 164 اف پی اس انچارتد 4 گلوگاه با 9100 100% توان استفاده شده از گرافیک 45 درصد ....قدرت زیادی هست دارم ارضا میشم از زندگی کم کم :D

Attachments

• vga-light.jpg
    vga-light.jpg
    47.2 KB · مشاهده: 33
آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,416
اقا مشکل سرعت فن حل شد، الان مشکلم اینه با پورت های DP که سه تا هستن وقتی که به مانتیور وصل میکنم چراغ هشدار سفید رنگ مادربرد روشن میشه، درصورتی که با HDMI 2 نه...شما هم این طوری هستید؟

مشکل حل شد دوستان، مشکل مربوط به تنظیم بایوس بود که کامپیوتور رو فست بوت بود و کیس زود در از مانیتور روشن میشد و رو دیسپلی پورت 1/4 وقتی کیس خیلی سریع روشن بشه و تصویر از مانیتور نگیره بایوس خیال میکنه مانیتور به گرافیک وصل نیست...

در کل راضیم ازت زندگی:)) در کل دارم برای اولین احساس رضایت میکنم /70 وات توان گرافیک 164 اف پی اس انچارتد 4 گلوگاه با 9100 100% توان استفاده شده از گرافیک 45 درصد ....قدرت زیادی هست دارم ارضا میشم از زندگی کم کم :D
احساس لذت از زندگی رو موقعی میبری که بازی uncharted رو بزاری روی 4k اون وقت قدرت 6800xt رو میبینی 60 فریم بدون روشن کردن fsr

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,038
نام
احمد
دوستان پردازنده های که با 6900XT و 6800XT و غیره دارید استفاده میکنید بگید و درصد گلوگاه رو هم بگید تا من به یک جمع بندی درست برسم واسه ارتقا

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,416
دوستان پردازنده های که با 6900XT و 6800XT و غیره دارید استفاده میکنید بگید و درصد گلوگاه رو هم بگید تا من به یک جمع بندی درست برسم واسه ارتقا
من که 8600k استفاده میکنم تو بعضی بازیها cpu usage صددر صد میشه مخصوصا بازیهای پورت سونی
بنظر من بری سمت نسل 13 بهتره
منم میخام بعد عید 13600 بخرم

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
688
من i5 11500 دارم
تا حالا مشکلی خاصی نداشتم
درصد استفاده از cpu هم متغیره
بستگی به بازی داره بین ۵۰ درصد تا ۹۹ درصد
ولی شما اگر قصد ارتقا داری نسل جدید اینتل یا amd رو بگیر
حتما هم RESIZABLE BAR رو هم فعال کن از بایوس مادربرد جدید تاثیر فریم ریت تو بعضی بازیها کاملا احساس میشه.

• Like
Reactions: Paradise Lost

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
622

اگه gpu bottleneck بشید خیلی بهتره تا cpu برای همین اگه هزینه ش براتون مشکل نیست 13600k یا 13700k ویا همرده amd ش را بگیرید

• Like
Reactions: Paradise Lost

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر