مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

والا من هنوز بازی ندیدم که ارزش روشن کردن RT رو داشته باشه :D

فقط RT Reflections تو Cyberpunk رو دوست دارم بقیش سوسول بازیه :D

فقط چه 6900xt چه 3080 به بالا خواستی بخری به فکر پاور هم باش، با 700 وات هم ممکنه اوکی باشن ولی طولانی مدت ریسکیه

بنظرم حداقل 850w بخر

700 وات واقعه ای هم بسه ، من الان 6 ماه عه 3080 دارم با کلی هارد و اس اس دی و ... مشکلی پیش نمیاد ، ولی خوب 700 وات مثلا ریدمکس بگیری (به عنوان مثال) آره به مشکل میخوری.

• Like
Reactions: NHM
نمیدونم شماها چی دیدید تو MSI که اینقدر اصرار دارید روش موقع پیشنهاد دادن
یکی اینکه گارانتی msi معمولا آونگ میوفته واستون که همچین فرقی نداره با گارانتی نداشتن، گردن گیر آونگ به شدت ضعیفه و خیلی ایرادای بنی اسراعیلی میگیرن از قطعه و تو سیستم هم ثبتش میکنن کلا هر شهر دیگه ای ببرید حتی هیچکدوم از نمایندگیاش کردت نگیرن
دو اینکه از لحاظ سخت افزاری هم کارت گرافیکا و مادربردای msi واقعا VRM های ضعیفی دارن خدایی و من بعد 14-15 سال چرخیدن تو فوروم های اورکلاکینگ و مادینگ کارت گرافیک تاحالا ندیدم یکی بیاد بگه ایول حاجی فلان کارت گرافیک MSI خیلی استقامت و تحمل خوبی داره :))
تو hall of fame بنچمارک 3dmark یه دونه کارت msi پیدا نمیکنید بین 20-30تای اول
همه یا evga های سری 3000 خدابیامرزن یا galax یا founders edition خود انویدیا یا ایسوس
سلیقه ای و از روی معده صرفا نظر ندید ناموسا کارت گرافیک چیز ارزونی نیست که هرکی هرچی خودش حال میکنه رو پیشنهاد بده.

سلام.
یه کارت ارزون قیمت فقط برای دوتا 2 میخوام.
پاورم 650 وات
cpu i7 2600
مادربورد p8z68v pro

ممنون
بودجه ات چقدره؟
من همینطوری چشم بسته با توجه به قدیمی بودن سیستمت یه تعداد کارتو میگم که بعدا اگه خواستی بقیه قطعاتت رو عوض کنی کارتت بهشون بخوره از لحاظ تناسب و ... اگه بتونی یه RX 6500XT یا RX 6600XT دست دوم ماینینگ بگیری اینا خیلی قوی ان به نسبت برای کاربردت
میتونی GTX 1660 هم بگیری
کارت گرافیکای RX 580 8GB هم خیلی خیلی ارزونن به نسبت پولی که داری واسش میدی، حدودا با سه تومن میتونی یه ترو تمیزشو بگیری برند Sapphire

سلام دوستان
من به تازگی با سایت جهان بازار اشنا شدم و کارت گرافیک استوک با قیمت های خیلی مناسب می ذاره
میخواستم بپرسم ارزش خرید داره و واقعا استوک هستن یا نه.
اصلا ارزش داره ریسک بکنم

سلام دوستان
من به تازگی با سایت جهان بازار اشنا شدم و کارت گرافیک استوک با قیمت های خیلی مناسب می ذاره
میخواستم بپرسم ارزش خرید داره و واقعا استوک هستن یا نه.
اصلا ارزش داره ریسک بکنم
درود
اصلا از این سایت خرید نکنید! یه کارت ازشون گرفتم بعنوان استوک تمیز ولی وقتی رسید دستم متوجه شدم کارت باز شده س! و مشخص نبود تعمیری بود یا چه! خمیر و پد اشغال انداخته بودن روش! تو اینماد شکایت کردم آخرش کارتو پس نگرفتن، فقط ۲.۵ میلیون تونستم ازشون پس بگیرم! کلا کارت استوک از سایت نخرید! مشخص نیست کارت تو چه وضعیتیه! از شخص بخرید تا عکس و تست براتون بفرسته!

بین ۱۶۶۰ و ۲۰۶۰ سوپر قطعا ۲۰۶۰ سوپر انتخاب بهتری هست
گرافیکهای دست دوم بازار تقریبا همه ماین شده هستن بغیر از اینکه طرف رو بشناسید و بدونید گرافیک فقط برای گیم استفاده شده

پاور سیستم رو حتما آپگرید کن اگر قصد نصب کارت گرافیک رو دارین
۴۸۵ وات واقعا کم هست و یه چیزی هم در نظر بگیرید با گذشت زمان و فشار سنگین روی پاور توان پاور هم افت میکنه و این مسئله میشه برای کسایی که پاور ضعیف دارن روی سیستمشون .

اون سایت محاسبه گر خیلی فاکتورها رو در نظر نمیگیره و فقط برای پاور نو تقریبا میشه حدودی روش حساب باز کرد.
با سپاس از شما
همون کارت ۲۰۶۰ سوپر رو تهیه کردم و واقعا هم تمیزه. دما در حالت بیکاری سیستم بین ۳۵ تا ۳۷ هست.
پاور سیستم رو هم ۷۰۰ وات ged از برند گرین برداشتم که واقعا بی صدا و خوبه.

دوستان آیا این گرافیک GTX 1650 به سیستم زیر میخوره؟

Asus h61m-c
Ram 8 g ddr3
CPU i5 3470
از لحاظ مچ شدن که مشکل نداره و میخوره. ولی این cpu برای این گرافیک ممکنه قدری ضعیف باشه و گلوگاه ایجاد کنه. البته از طرفی اون بازی یا برنامه مورد نظر هم باید ببینید از کدوم بهره بیشتر می بره (گرافیک محوره یا پردازنده محور). اما در حالت کلی گرافیک ۱۶۵۰ با سیستم شما اوکی هست.

دوستانی که
کارتهای amd سری 6000 به بالا
انویدیا سری 3000 و بالاتر
دارن توصیه میکنم resizable bar رو از داخل bios مادربرد حتما فعال کنید
برای من افزایش فریم ریت کاملا مشخصه روی بازی dead space و چند تا بازی دیگه
1.jpg

پیش نیاز داشتن cpu
Amd رایزن سری 3000 و بالاتر
اینتل سری 10000و11000 به بالا
مادربرد هم bios ش آپدیت باشه

What is a resizable bar?

Resizable BAR (Base Address Register) is a PCIe capability. This is a mechanism that allows the PCIe device, such as a discrete graphics card, to negotiate the BAR size to optimize system resources. Enabling this functionality can result in a performance improvement.

Should I turn on resizable bar?

Conclusion. You should definitely enable Resizable Bar in your motherboard BIOS settings as it boosts performance. By removing restrictions on CPU-to-GPU memory access, ReBAR delivers tangible real-world performance improvements under supported workloads.

اطلاعات بیشتر
https://www.gigabyte.com/WebPage/785/NVIDIA_resizable_bar.html
What is Resizable Bar and Do You Need It?.
GeForce RTX 30 Series Performance Accelerates With Resizable BAR Support | GeForce News | NVIDIA
Faster gaming frame rates for free: Resizable BAR explained

آخرین ویرایش:
درود به همگی. ♥
یه موضوعی هست می خوام بدونم آیا شما دوستان هم تجربه ـش رو دارید یا نه... :-B

چند سالی کارت AMD داشتم و تا همین چند روز پیش با RX 6900 پلی می دادم. اما جدیدا یه RTX 4090 انداختم.
حقیتش، نمی دونم چرا... ولی رنگ و لعاب تصاویر AMD برام جذاب تر بود! :-?? یعنی روی همین مانیتور در تنظیمات یکسان با کارت AMD بازی ها چشم نوازتر به نظر میومدن! (مانیتور IPS 2K دارای G-SYNC و سی پی یو نسل 7 AMD. نمی دونم اهمیتی داره یا نه!)
حس می کنم بازی ها تو AMD واضح و شارپ تر بودن. :-?

با کنترل پنل NVIDIA هم وَر رفتم، اما گمون نکنم دیگه چیزی برای تغییر مونده باشه!
مثلا Output dynamic range رو گذاشتم روی Full که رنگ ها خیلی بهتر شد. (تو AMD خودکار روشنه)
یا مثلا تو بخش Adjust Video image setting گزینه ها رو روی 100 درصد تنظیم کردم و Super resolution روی 4 گذاشتم که تو پخش فیلم خیــــلی تاثیر داشت و واضح تر شد. (این هم AMD خودش اوکیه)
و برای شارپ تر شدن تصاویر، Adjust desktop size رو روی Integer scaling قرار دادم و از در بخش Mange 3D setting گزینه Image Sharpening رو بالا بُردم که باز هم تصاویر بهتر و واضح تر شد!
اما با این حال، این چش و چال من می گه AMD یه عطر و بوی دیگه داشت! :-??
قبل از تعویض کارت گرافیک، انتظارشو نداشتم تصاویر خروجی بین AMD و Nvidia متفاوت باشه! گفتم تهِ فرقشون تو اجرای بازی و فریمه دیگه! اما دیدم نه، بین این دو تا شرکت حتی در نوع نمایش تصاویر هم اختلافه! جدی می گم، فرق می کنه! حداقل از دید من که متفاوته!
به نظر میاد AMD و NVIDIA هر کدوم سبک خاص خودشون برای نمایش تصاویر رو دارن. ولی هرچی که هست، از نظر منی که جفتشون رو دارم و مقایسه کردم، انصافا AMD بهتره! بازم می گم، این نظر منه! شاید از روی عادت باشه، اما خب... :-??
در کارت های AMD یه Adrenalin رو اجرا می کنی و می ذاری رو حالت Game و تمام! خودش همه چیو در بهترین رنگ و حالت تنظیم می کنه! اگرم بخوای می تونی Image Sharpening رو از 80 بذاری رو 100 که واقعا بهتر می شه!
اما NVIDIA Control Panel دنیائی از آپشن های مختلفه که تهِش چیزی که باید می شد نشُد برام! :-??
قطعا به مرور زمان به NVIDIA عادت می کنم، اما دلم پیش AMD ـه :D

گفتم این تجربه و مقایسه رو با شما هم شریک بشم و نظرتونو بدونم.
سپاس ♥

درود به همگی. ♥
یه موضوعی هست می خوام بدونم آیا شما دوستان هم تجربه ـش رو دارید یا نه... :-B

چند سالی کارت AMD داشتم و تا همین چند روز پیش با RX 6900 پلی می دادم. اما جدیدا یه RTX 4090 انداختم.
حقیتش، نمی دونم چرا... ولی رنگ و لعاب تصاویر AMD برام جذاب تر بود! :-?? یعنی روی همین مانیتور در تنظیمات یکسان با کارت AMD بازی ها چشم نوازتر به نظر میومدن! (مانیتور IPS 2K دارای G-SYNC و سی پی یو نسل 7 AMD. نمی دونم اهمیتی داره یا نه!)
حس می کنم بازی ها تو AMD واضح و شارپ تر بودن. :-?

با کنترل پنل NVIDIA هم وَر رفتم، اما گمون نکنم دیگه چیزی برای تغییر مونده باشه!
مثلا Output dynamic range رو گذاشتم روی Full که رنگ ها خیلی بهتر شد. (تو AMD خودکار روشنه)
یا مثلا تو بخش Adjust Video image setting گزینه ها رو روی 100 درصد تنظیم کردم و Super resolution روی 4 گذاشتم که تو پخش فیلم خیــــلی تاثیر داشت و واضح تر شد. (این هم AMD خودش اوکیه)
و برای شارپ تر شدن تصاویر، Adjust desktop size رو روی Integer scaling قرار دادم و از در بخش Mange 3D setting گزینه Image Sharpening رو بالا بُردم که باز هم تصاویر بهتر و واضح تر شد!
اما با این حال، این چش و چال من می گه AMD یه عطر و بوی دیگه داشت! :-??
قبل از تعویض کارت گرافیک، انتظارشو نداشتم تصاویر خروجی بین AMD و Nvidia متفاوت باشه! گفتم تهِ فرقشون تو اجرای بازی و فریمه دیگه! اما دیدم نه، بین این دو تا شرکت حتی در نوع نمایش تصاویر هم اختلافه! جدی می گم، فرق می کنه! حداقل از دید من که متفاوته!
به نظر میاد AMD و NVIDIA هر کدوم سبک خاص خودشون برای نمایش تصاویر رو دارن. ولی هرچی که هست، از نظر منی که جفتشون رو دارم و مقایسه کردم، انصافا AMD بهتره! بازم می گم، این نظر منه! شاید از روی عادت باشه، اما خب... :-??
در کارت های AMD یه Adrenalin رو اجرا می کنی و می ذاری رو حالت Game و تمام! خودش همه چیو در بهترین رنگ و حالت تنظیم می کنه! اگرم بخوای می تونی Image Sharpening رو از 80 بذاری رو 100 که واقعا بهتر می شه!
اما NVIDIA Control Panel دنیائی از آپشن های مختلفه که تهِش چیزی که باید می شد نشُد برام! :-??
قطعا به مرور زمان به NVIDIA عادت می کنم، اما دلم پیش AMD ـه :D

گفتم این تجربه و مقایسه رو با شما هم شریک بشم و نظرتونو بدونم.
سپاس ♥
تا حدودی باهات موافقم
البته شاید ما خیلی حساس هستیم
من زیاد بین انویدیا و amd سوئیچ کردم

تصویر رو کارتهای انویدیا انگار یه هاله سفید رنگ کشیدن رو تصویر
Amd شارپ تر و رنگ بندی بهتری داره

تا حدودی باهات موافقم
البته شاید ما خیلی حساس هستیم
من زیاد بین انویدیا و amd سوئیچ کردم

تصویر رو کارتهای انویدیا انگار یه هاله سفید رنگ کشیدن رو تصویر
Amd شارپ تر و رنگ بندی بهتری داره
ممنونم! پس توهم نزدم! :D
بله، کاملا حرف شما درسته.
تو مقایسه هایی که انجام دادم پِی بُردم که Image Sharpening در AMD باهوش تر و بهتر از NVIDIA عمل می کنه. با اینکه در NVIDIA Control Panel می شه film grain رو کنترل کرد، اما باز هم AMD تصاویرش زلال تره. همین باعث می شه به قول شما هاله سفید یا چیزی شبیه به این نبینی و رنگ ها به چشمت بیاد.
در کل مهمترین نکته در یک کارت گرافیک تصویر خروجی و بصری اونه! حالا هرچقدر هم که کارتت پر قدرت باشه! :-??
البته فقط یوزرهایی مثل من و شما که AMD رو با NVIDIA مقایسه کردن می تونن این اختلاف رو متوجه بشن. اگر همیشه از NVIDIA یا AMD استفاده کرده باشید، نمی شه این موضوع رو درک کرد.
شاید AMD از کُد رنگ هایی در دل کارت گرافیک یا درایور ـش استفاده می کنه که می تونه تصاویر رو به سلیقه خودش نمایش بده. :-?? ممکنه بشه با تنظیمات دستی در NVIDIA رنگ و لعاب رو بهتر کرد، نمی دونم! :-?? شاید تمام این تفاوت ها به خاطر نوع پردازش گرافیکی باشه و همینه که هست! :-?? :-?? :-?? :-?? :-?? :-??

باز هم نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید دوستان! :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or