مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

آره خب ، بقیه قطعات هم قصد دارم ارتقا بدم اما مانیتورم فول اچ دی نیست ، حالا حیفه با این سیستم جدید مانیتور 1600*900 داشته باشم درسته؟D :
به نظر من با توجه به اینکه سرعت تغییر استاندارد رزولوشن برای گیمینگ خیلی کمتر از کارتگرافیک مناسب برای بازیهای روز هست بهتر اول یک مانیتور خوب بگیرید .
مانیتور fhd از 2006 تولید شدن و از آن تا به حال هنوز هم بیشترین استفاده رو بر اساس آمار استیم دارن . در صورتی که کارتی مثل 770 که برای 3 سال پیش هست اونقدر در بازیهای روز ضعیف شده که در کمتر تستی مورد استفاده قرار میگیره و عملکرد مناسبی نداره
به همین دلیل به نظر من شما به دنبال بیشترین عملکرد در برابر هزینه باشید و صبر کنید تا 1060 هم وارد بشه بعد تصمیم بگیرید

• Like
Reactions: .SamueL.
خب دارم این همه هزینه میکنم ، دیگه حیفه FHD گیمینگ راه نندازم D :
اولا از نظر من صبر کن 1060 بیاد
شما برا fhd لازم نیست بری 1070 بگیری 1070 کارتی هست برا 2k
کارتی در حد 480 هم جوابتونو رو fhd میده
درسته داری هزینه میکنی اما اختلاف قیمت 1070 رو در نظر بگیر
افت قیمت 1070 تا 1.5 بیشتر نیست در نظر بگیر کارت 260 دلاری 970 داره 1.2 در پایینترین قیمت فروش میره همین الان هم تناسب ببندی کارت 400 دلاری 1070 داره با 1.9 در قیمت مناسبی عرضه میشه
از دید من صبر کن 1060 بیاد و اونو بگیر قیمتی زیر 300 دلار داره (250-280) در دایرکت ایکس 12 عملکرد مناسبتری از 970 و 980 داره
و کم مصرفتره
آقا فکر میکنید 1080 برای corei7 2600k ایجاد گلوگاه کنه ؟ البته من بازی رو روی SSD میریزم فکر کنم بی تاثیر نباشه
@Natural Killer
از نظر من مشکل نداره
از نظر بچه های فروم geforce هم مشکلی نداره
https://forums.geforce.com/default/topic/937355/geforce-1000-series/gtx-1080-on-z68-amp-i7-2600k-/

آخرین ویرایش:
داداش با 970 میتونی حتی 2K هم بازی کنی.من الان Gta V بازی میکنم 2K و 60 فریم.تنظیمات هم اولترا هست بجز گرافیک چمن که بجای اولترا High هست

این سیستم توی امضاتونو الان با چقدر میشه بست؟

من موندم چرا انقدر اسرار دارید به ایشون 970 بدید

از هفته دیگه کارت های کاستوم 1070 وارد بازار می شن، یکمی صبر کنید قیمت ها متعادل می شن
1070 کارتی هست که 980 Ti رو هم گرفته و در اکثر تست ها از Titan X سریعتر، برابر و یا بسیار نزدیک بوده
در ضمن 970 مشکل دیگه ای که داره Vram اه 4 گیگی اشه که همین الان توی بازی هایی مثل GTA و Middle Earth با AA، کم میاره

به نظر من شما کمی صبر کنید، 1070 از برند های مختلف طی چند هفته اینده وارد بازار می شه و قیمت ها شکسته می شه

من تا شهریور ماه قصد خرید ندارم پس فک کنم تا اون موقع قیمت ها بهتر شن.
واسه این که از نهایت پتانسیل این کارت استفاده کنم باید مانیتور 2k بخرم ؟

آخرین ویرایش:
من توی بررسی مدل G1 روی این مورد که خیلی هم حساس هستم تمرکز داشتم، اصلا مشکلی نداشت در این مورد.

مدل Xtreme هم قاعدتا به جز کولینگ متفاوت نباید فرق خاصی داشته باشه،

اتفاقا این مدل صداش از بقیه بیشتره حرارتشم باز بهترین نیست اما در کل هر 3 برند asus giga msi عالی هستن هر 3 هم تایوانی xtreme هم فرکانس بالاتری داره 6 درجه خنک تره بسیار هم قشنگ تره 1 سری چیز میز اضافه هم داره.

حدود 5 تومنی فک کنم بشه

شما اول باید بودجه مورد نظرتون رو اعلام کنید و این که آیا کلا می خواید سیستم ببندید یا در صورتی که سیستم فعلی رو می خواید استفاده کنید مشخصاتش رو اعلام کنید بعد بشه گفت
1070 برای بازی در 2k@60 کارت خوبیه، برای بازی در FHD@60 هم کارت خیلی خوبیه، برای بازی در مانیتور های با رفرش ریت هایی مثل 120 و 144 کارت خوبی نیست، معمولا برای این رفرش ریت ها تک کارت چندان پاسخگو نیست و باید کارت SLI کنید
این نکته رو باید مدنظر داشت که عمر این کارت توی FHD بیشتر از 2K اه، چون با پیشرفت تکنیک های گرافیکی احتمال این که فریم دهی این کارت زیر 60 فریم توی 2K بیاد هست
البته حرف های گفته شده در مورد اجرای بازی با آخرین تنظیمات هست، بدیهیه که شما با کم گردن تنظیمات گرافیکی در طول زمان، به مدت قابل توجهی می تونید از این کارت لذت ببرید
در کل شما تا اطلاعات کامل ندید که هدفتون چی هست و آیا قصد ارتقا دارید و یا خرید سیستم، توصیه خوبی نمی شه به شما کرد

در مورد 1060:
Benchmark های لیک شده همش 8 تا 10 درصد پرفورمنس بیشتر رو نسبت به rx480 نشون می دن
خرید نسخه OC کارخونه ای RX480 با وجود 8 گیگ Vram و احتمالا قیمت مناسب تر، عقلانی تر به نظر میاد

اتفاقا این مدل صداش از بقیه بیشتره حرارتشم باز بهترین نیست اما در کل هر 3 برند asus giga msi عالی هستن هر 3 هم تایوانی xtreme هم فرکانس بالاتری داره 6 درجه خنک تره بسیار هم قشنگ تره 1 سری چیز میز اضافه هم داره.

نوشته ها رو نصفه می خونی همیشه؟
من گفتم بررسی کردم و صحبت سر نویز مدار تغذیه بود که مشکل Coil Whine رو ندیدم، مگه من گفتم صداش کمتره از بقیه یا خنکتره؟!
بله مدل گیگا G1 از نظر صدای تولیدی فن ها نسبت به مدل ASUS Strix و MSI Gaming نسبتا صدای بیشتری داره

• Like
Reactions: s.1
نوشته ها رو نصفه می خونی همیشه؟
من گفتم بررسی کردم و صحبت سر نویز مدار تغذیه بود که مشکل Coil Whine رو ندیدم، مگه من گفتم صداش کمتره از بقیه یا خنکتره؟!
بله مدل گیگا G1 از نظر صدای تولیدی فن ها نسبت به مدل ASUS Strix و MSI Gaming نسبتا صدای بیشتری داره

حرفی از coil whine نزدی

حقیقتش هه ی کارت ها در فریم های خیلی بالا 1000 فریم اینا این صدای coil whine دارن کلا این مشکل همیشه 1 جور ترول محسوب می شده البته حرارتشم گفتی که بسته به نقدهاش کم و زیاد داره اما به هر حال کمترین صدای فن هم داره که اگر کسی نیاز داشته باشه می تونه دورشم بیشتر کنه.

اگر کسی مدلغیر ریفرنس اصلا پیدا کرد یا قیمتش فضایی نبود بعد بشینه انتخاب کنه:D

• Like
Reactions: Farshidstar2012
شما اول باید بودجه مورد نظرتون رو اعلام کنید و این که آیا کلا می خواید سیستم ببندید یا در صورتی که سیستم فعلی رو می خواید استفاده کنید مشخصاتش رو اعلام کنید بعد بشه گفت
1070 برای بازی در 2k@60 کارت خوبیه، برای بازی در FHD@60 هم کارت خیلی خوبیه، برای بازی در مانیتور های با رفرش ریت هایی مثل 120 و 144 کارت خوبی نیست، معمولا برای این رفرش ریت ها تک کارت چندان پاسخگو نیست و باید کارت SLI کنید
این نکته رو باید مدنظر داشت که عمر این کارت توی FHD بیشتر از 2K اه، چون با پیشرفت تکنیک های گرافیکی احتمال این که فریم دهی این کارت زیر 60 فریم توی 2K بیاد هست
البته حرف های گفته شده در مورد اجرای بازی با آخرین تنظیمات هست، بدیهیه که شما با کم گردن تنظیمات گرافیکی در طول زمان، به مدت قابل توجهی می تونید از این کارت لذت ببرید
در کل شما تا اطلاعات کامل ندید که هدفتون چی هست و آیا قصد ارتقا دارید و یا خرید سیستم، توصیه خوبی نمی شه به شما کرد

در مورد 1060:
Benchmark های لیک شده همش 8 تا 10 درصد پرفورمنس بیشتر رو نسبت به rx480 نشون می دن
خرید نسخه OC کارخونه ای RX480 با وجود 8 گیگ Vram و احتمالا قیمت مناسب تر، عقلانی تر به نظر میاد

سیستم فعلی من اصلا به درد ارتقا نمیخوره هیچیش باید بکوبم از اول بسازم .
مادربرد: gigabyte ga-ma770t-ud3
رم: 2gb
گرافیک:9600gt
cpu: amd athlon 7750 dual core 2.7 ghz

اول میخواستم 3.5 بودجه بزارم اما الان مانیتور هم اضافه شده حدود 4 تا 5 بودجه میزارم البته تا 3 4 ماه آینده سیستم رو نمیبندم D : تا جور شه پولش.
من توی نت که میبینم تست هارو با یه دونه 1070 روی FHD بالای 90 فریم میگیرن .
اگر مانیتور 1440p 144hz بگیرم ، میتونم 1080p ـش کنم دیگه درسته؟ FHD روی 2k هم کیفیتش مناسبه؟

حرفی از coil whine نزدی

حقیقتش هه ی کارت ها در فریم های خیلی بالا 1000 فریم اینا این صدای coil whine دارن کلا این مشکل همیشه 1 جور ترول محسوب می شده البته حرارتشم گفتی که بسته به نقدهاش کم و زیاد داره اما به هر حال کمترین صدای فن هم داره که اگر کسی نیاز داشته باشه می تونه دورشم بیشتر کنه.

اگر کسی مدلغیر ریفرنس اصلا پیدا کرد یا قیمتش فضایی نبود بعد بشینه انتخاب کنه:D

بله، اعتقاد من هم همینه دقیقا، تمام کارتها فارغ از مدل و رده ی قطعات استفاده شده روی برد میزانی از نویز رو در مصرف و فریم های خیلی بالا دارن، اما زمانی مشکل Coil Whine گفته میشه که صدا خارج از حد متعارف و آزار دهنده باشه، نه اینکه مثل این کاربران میکروفون رو توی دل کارت گرافیکی بگیرن، صداش رو روی ویدیو ضبط کنن و بعد هم به اسم مشکل Coil Whine منتشرش کنن! خیر مشکل فقط وقتی وجود داره که صدا از یه حدی بالاتر ، قابل تشخیص و اذیت کننده باشه.
بازم تاکید می کنم که در گیگابایت GTX 1080 G1 حتی در محیط اتاقم هم صدای آزار دهنده ای در هنگام اجرای تستهای مشخص شنیده نشد. البته در این نسل انتخاب من این مدل نخواهد بود، نمی گم چون باید تست کنم و بعدا در راهنما قرار بدم.

اول میخواستم 3.5 بودجه بزارم اما الان مانیتور هم اضافه شده حدود 4 تا 5 بودجه میزارم البته تا 3 4 ماه آینده سیستم رو نمیبندم D : تا جور شه پولش.
اگر مانیتور 1440p 144hz بگیرم ، میتونم 1080p ـش کنم دیگه درسته؟ FHD روی 2k هم کیفیتش مناسبه؟

خیر، رزولوشن هر نمایشگری فقط در حالت Native قابل قبول هست، رزولوشن 1080p روی 2K کیفیتی در حد رزولوشن 1080p روی مانیتور FHD نخواهد داشت.

• Like
Reactions: NO ps3 and s.1

شما تا پس صبر کن اون موقع مشاوره بگیر، پیشرفت تکنولوژی انقدر سریعه و بازار انقدر آشفته که معلوم نیست 3-4 ماه دیگه چه خبره، تا اون موقع هم Lineup کارت های گرافیک بسیار کاملتر شده
می تونی رزولوشن بازی رو بیاری پایین مشکلی نداره، کیفیت FHD روی 2k بستگی به مانیتور ات داره اما عمدتا خوبه

دوستان نظرتون در مورد سی پی یو ای که برای 480 و 1060 لازمه چیه؟ 6100 جواب میده؟

من توصیم Core i5 6500/6600 هست، برای فریم بالای این کارتها مناسبترن.

ارزون ترین کارت گرافیک دایرکست 12 چیه؟؟؟و چنده؟؟؟

ارزونترین کارت DX12 نمی تونه بازیهای دایرکت ایکس 12 رو با فریم مناسب اجرا کنه!
کارتی مثل GT 740 هم شاید بتونه در این حالت اجرا کنه ولی اصلا مناسب بازی نیست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or