مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
ممنونم فرشید جان
اون اور کردن منظورم با riva tuner بود :cheesygri
این قضیه ارزون بودن و کم بودن و ضغیف بودن هم که مرتب اشاره میکنی هم جالب شده ها
هر سری به کل داغون میکنی میری ما رو :biggrin1:
البته خوب حقیقت رو هم میگی در قبال سیستم های شما ... :biggrin1:
نداریه دیگه اگه مایه تیله بود که خیلی خوب میدونستم چی ببندم :biggrin1::smile:
اما فقر و گرسنگیه و 1000 مشکل :biggrin1:
خب بهرحال از هر طریقی بخوای اور کنی احتمال بروز مشکل هست،بعدم من دلیلی نداره بخوام نا امیدت بکنم،ارزون بودن یا ضعیف بودن هم بیشتر از نظر راندمان میگم نه از نظر کیفیت، بهر حال قطعات هم کلاس بندی دارن دیگه،وقتی یه مادربرد ارزون خریداری بشه به همون نسبت باید انتظار کمتری ازش داشت و طول عمر مفیدش(از نظر جوابگو بودن) کمتر میشه.
داستان کمبود مایه هم عمومیت داره،جدیدن میگن یه چیزی اومده به اسم کیک زرد که باش میشه مشکل ارزاق عمومی رو حل کرد،پس نگران نباش زیاد!

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
دوستان براي سيستم زير چه پاوري مناسبه؟
MB Giga X58-exe
Core i7 920
Ram Gskill 3x1GB
HD4890
HDD 320GB 7200rpm seagate

كارت گرافيكي 4890 كه به تنهايي به 225 وات توان نياز داره .
و اينكه يك پاور 700 وات به راحتي جوابگوي نيازهاي شما حتي در حين اوركلاك خواهد بود.

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
ممنون از جوابتون رامین و فرشید و max_oc

مشکل کمتر شد ولی حل...
یه مقایسه ای بین biostar i45 & asus p5q-se & asus p5q-pro میخوام بکنین برتری هر کدوم بگید.البته از نظر کیفیت که فکر میکنم یکسان باشن حالا asus یکم بالا تر.
بعدشم میخوام ببینم تو بازی و بدون اور Q8200 بهتره یا E8400؟
مرسی

max_oc

عضو جدید
Mar 7, 2009
88

مشکل کمتر شد ولی حل...
یه مقایسه ای بین biostar i45 & asus p5q-se & asus p5q-pro میخوام بکنین برتری هر کدوم بگید.البته از نظر کیفیت که فکر میکنم یکسان باشن حالا asus یکم بالا تر.
مرسی

برتری هر یک از این مینها به استفاده ی شما بر میگرده.اگه اهل اورکلاک نیستید لزومی نداره هزینه برای i45 و یا P5Q-Pro بکنید.ولی اگه اهل اورکلاک هستید 100% مین i45 از نظر اورکلاک CPU بهتره.از نظر کیفیت هم اصلا دلیلی وجود نداره که ASUS رو حتما برتر بدونیم.

تو بازی E8400 بهتر هستش.حتی اگه اورکلاک رو هم در نظر بگیریم به دلیل ضعف Q8200 تو OC باز E8400 گزینه ی بهتری هستش.

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
برتری هر یک از این مینها به استفاده ی شما بر میگرده.اگه اهل اورکلاک نیستید لزومی نداره هزینه برای i45 و یا P5Q-Pro بکنید.ولی اگه اهل اورکلاک هستید 100% مین i45 از نظر اورکلاک CPU بهتره.از نظر کیفیت هم اصلا دلیلی وجود نداره که ASUS رو حتما برتر بدونیم.

تو بازی E8400 بهتر هستش.حتی اگه اورکلاک رو هم در نظر بگیریم به دلیل ضعف Q8200 تو OC باز E8400 گزینه ی بهتری هستش.
میشه یکم بیشتر در مورد ویژگی هاشون بگین؟_مین ها_
مثلا چقدر رم ساپورت دارن و ......
چون میخوام یه مین درست و حسابی بگیرم که بعدش تو ارتقا مشکلی برام پیش نیاد.
--------------------------
خب پس q8200 پر.!!!!!!!
میدونم سوال تکراری ها لطفا بگید q6600 تو بازی بهتر جواب میده یا e8400.

max_oc

عضو جدید
Mar 7, 2009
88
خب پس q8200 پر.!!!!!!!

ببینید ساپورت این مینها نسبتا شبیه هم هستش و فرق خاصی بینشون وجود نداره.مطمئن باشید برای ارتقا مشکلی پیش نخواهد آمد یعنی دیگه LGA 775 پیشرفت زیادی نخواهد کرد.

در حال حاضر میشه گفت 80% بازیها رو E8400 بهتر اجرا میکنه.اما اگه قصد خرید Q6600 دارید به نظر من سراغ Q9400 برید.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس

اگه نظر منو بخواي Biostar Tpower I45 گزينه خوبي خواهد بود.
تنها مشكلي كه مي توان به اين مادربورد گرفت چامپرهاي كراس فاير و ديگري اينكه سيستم تغذيه چهار فاز(البته من در تصوير بيش از چهار فاز نمي بينم!)
مزاياها استفاده از خازنهاي جامد و FSB بالا.
همچنين به نظرم دو مادربورد biostar i45 & asus p5q-pro با هم برابر هستند و شايد هم مادربورد ايسوس بهتر باشد.
چون اينجا كارايي مطرح است و چيپها يكي مي باشد.

biostarTPI45_full.jpg

ولي من اگر جاي شما بودم مادربورد p5q-pro را انتخاب مي كردم!

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
یه مادربرد ارزون ولی عالی بر اورکلاک! باگارانتی طلایی سایبر حدودا 100 تومنه. تو سایت تامز هاردور TomsHardware بین این مادربردها بهترین شده:
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-p45-core,2110.html
15490.jpg

*ASRock P45XE*
Asus P5QL Pro
Biostar TP43D2-A7
ECS G45T-M2
Jetway BI-500
MSI P43 Neo3-F
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P45XE
Intel® P45 + ICH10 Chipsets
FSB 2000
Dual Channel DDR2 1200
2 x PCI Express 2.0 x16
6 x SATAII 3.0
2 x eSATAII 3.0
1 x WiFi/USB header
recommended.jpg

آخرین ویرایش:

max_oc

عضو جدید
Mar 7, 2009
88
یه مادربرد ارزون ولی عالی بر اورکلاک! باگارانتی طلایی سایبر حدودا 100 تومنه. تو سایت تامز هاردور TomsHardware بین این مادربردها بهترین شده:
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-p45-core,2110.html

15490.jpg

*ASRock P45XE*

Asus P5QL Pro

Biostar TP43D2-A7
ECS G45T-M2
Jetway BI-500
MSI P43 Neo3-F

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P45XE
Intel® P45 + ICH10 Chipsets
FSB 2000
Dual Channel DDR2 1200
2 x PCI Express 2.0 x16
6 x SATAII 3.0
2 x eSATAII 3.0
1 x WiFi/USB header

kj9yy4paqiyfl9yiktw.jpg

دوست من مینهای Asrock برای کاربران معمولی خوبه ولی متاسفانه بنده طی تستی که از این مینها داشتم یک سری مشکلات در اورکلاک دارن که خیلی دست و بال آدم رو میگیره.

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
دوست من مینهای Asrock برای کاربران معمولی خوبه ولی متاسفانه بنده طی تستی که از این مینها داشتم یک سری مشکلات در اورکلاک دارن که خیلی دست و بال آدم رو میگیره.

فک نکنم تجربیات، مهارت و دانش متخصصای سایت تامز هاردور از شما کمتر باشه تو اورکلاک کردن! بهرحال یکی از نقاط عطف این مادربرد توانایی بالای اورکلاکش هست. اون review رو بخونین. مهم این هست که کدوم مدل رو بررسی کردین؟ بهرحال این مدل حرف برای گفتن داره. اینطور کلی گویی کردن چندان علمی نیست. مثل اینکه بگیم تمام مادربردهای مثلا ایسوز مخصوص اورکلاک هستن.
Good performance and excellent overclocking capability make ASRock’s motherboard look like a good performance value, but added features are where the P45XE really shines.

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
مادربورد ASRock P45XE هم پيشنهاد خوبيه و امكانات خوبي هم داره.
ولي بايد در نظر داشت كه اين برند برند چندان جاافتاده اي نيست و از طرفي هم در ايران كميابه.
همچنين آيا قيمت اين مادربورد در ايران صدهزار تومان است يا در جهان؟

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
مادربورد ASRock P45XE هم پيشنهاد خوبيه و امكانات خوبي هم داره.
ولي بايد در نظر داشت كه اين برند برند چندان جاافتاده اي نيست و از طرفي هم در ايران كميابه.
همچنين آيا قيمت اين مادربورد در ايران صدهزار تومان است يا در جهان؟

شرکت سایبر گارانتی میکنتش و قیمتش تو ایران 100 تومنه ( تهران ). قدیما سازگار ارقام یه مدت مادربردهای ازراک رو آورد، یه مدت هم فاره میاورد. الان دیگه پراکنده شده. نمیدونم چرا. مادربردهاش معمولا تو بررسی ها نتایج خوبی میارن
چی بگم والا...
www.101cyber.com
این عکس با کیفیت مادربرده هستش. خازن جامد هم هست.
دوست دارم!
http://media.bestofmicro.com/P/O/173292/original/asrock_p45xe-profile.jpg

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان براي سيستم زير چه پاوري مناسبه؟
MB Giga X58-exe
Core i7 920
Ram Gskill 3x1GB
HD4890
HDD 320GB 7200rpm seagate
این سیستم با یه 600 هم بخوبی ران میشه دیگه بستگی به بودجت داره تا یه پاور با این توان (یا همین حدودا) در نظر بگیری.

مشکل کمتر شد ولی حل...
مرسی
خوب از نظر امکانات و کلا مشخصات فرق چندانی با هم ندارن (چون هر سه p45 هستن) فقط بحث کیفیت و اینکه شما بخوای اور رو در نظر بگیری فرقشون مشخص میشه دیگه بستگی به خودت داره که چه چیزی مد نظرت باشه.;)
در حالت عادی 8400 سریعتره.
خب پس q8200 پر.!!!!!!!
بارها گفته شده 8400 در اکثر موارد سریعتر عمل میکنه.

max_oc

عضو جدید
Mar 7, 2009
88
فک نکنم تجربیات، مهارت و دانش متخصصای سایت تامز هاردور از شما کمتر باشه تو اورکلاک کردن! بهرحال یکی از نقاط عطف این مادربرد توانایی بالای اورکلاکش هست. اون review رو بخونین. مهم این هست که کدوم مدل رو بررسی کردین؟ بهرحال این مدل حرف برای گفتن داره. اینطور کلی گویی کردن چندان علمی نیست. مثل اینکه بگیم تمام مادربردهای مثلا ایسوز مخصوص اورکلاک هستن.
Good performance and excellent overclocking capability make ASRock’s motherboard look like a good performance value, but added features are where the P45XE really shines.

دوست عزیز اون تستهای Toms رو بنده خیلی وقت پیش دیدم.این تست بین مینهای ارزان قیمت(زیر 100$)هستش و به خاطر همین هست که این مین نسبتا تو OC بهتر بوده البته قبل از Jetway.از طرفی سایت Toms خودش با یک میزان مشخص شده OC رو انجام میده نه به صورت حرفه ای.
در ضمن بنده همین مین رو هم تست کردم.اگه خیلی مشتاق هستید ایرادات اورکلاکش رو هم مطرح کنم.
تو رنج 100-120 تومن بهترین مین تو OC برد TP45 HP هستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر