مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
خب خیلی خوبه که به کمتر از 4850 راضی نمیشی، چون پایینتر از اون دیگه کارت قوی محسوب نمیشه واسه بازیبازا ، واسه یه اور معمولی هم باید به 3.0 گیگاهرتز فک کنی ، 100 مگاهرتز که چیزی نیست.

منم 2 نسل قبلتر از این سیستمم، AMD Athlon 64 داشتم، اونموقع سرتر از P4 بود، رقابته دیگه هر دفه یه کدوم سبقت میگیرن، فعلا که مدتهاس Intel سرتره.
بله من حرفت رو کاملا قبول دارم Q6600 واقعا در زمینه اور اعجوبست یعنی واقعا تا 3.0 گیگ اور میشه یا ابلفضل اقا من دیگه اون یه ذره شکمم بر طرف شد و حتمن میگیرمش ولی اگه یه مادربورد MID_END و یه سیستم کولینگ معمولی(فابریک) باشه چطور؟تنها مشکل اینه که من از اورکلاک چیز زیادی نمیدونم ایا تو همین سایت تاپیک یا فروم مخصوصی برای اور کردن داریم؟در صورت وجود نداشتن یه سایت خوب ایرانی و یه خارجی برای اورکلاک معرفی کنید خیلی ممنون میشم:love:
در مورد AMD هم درست میگی چون در زمینه CPU های 64بیتی و دوهسته ای از اینتل جلوتر بود.

shafie

کاربر سایت
Jul 24, 2007
232
نام
ID
سلام من دوباره پس از چند ماهی مزاحم شدم اما این بار سیستم برا خودم نمیخوام.
اگه میشه یه کیس برا گیم با بودجه 800 خورده ای پیشنهاد بدید.
ضمنا من از سیستمی که شما دوستان بهم پیشنهاد دادید بسیار راضیم و کمال تشکر را از شما دارم:love:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
اگه فقط کیسه میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel q6600 or e8400
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800
MAIN : asus p5q-e or p5q-c
VGA : zotac 9800gtx+ or his hd4850 iceq4
HDD : samsung or maxtor 500gb 32mb
ODD : liteon or pioneer or samsung (dvd rw & dvd rom)
POWER : green gp535a

حدودا 815 820 تومن در میاد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بله من حرفت رو کاملا قبول دارم Q6600 واقعا در زمینه اور اعجوبست یعنی واقعا تا 3.0 گیگ اور میشه یا ابلفضل اقا من دیگه اون یه ذره شکمم بر طرف شد و حتمن میگیرمش ولی اگه یه مادربورد MID_END و یه سیستم کولینگ معمولی(فابریک) باشه چطور؟تنها مشکل اینه که من از اورکلاک چیز زیادی نمیدونم ایا تو همین سایت تاپیک یا فروم مخصوصی برای اور کردن داریم؟در صورت وجود نداشتن یه سایت خوب ایرانی و یه خارجی برای اورکلاک معرفی کنید خیلی ممنون میشم:love:
در مورد AMD هم درست میگی چون در زمینه CPU های 64بیتی و دوهسته ای از اینتل جلوتر بود.
من اون اور تا 3.0 گیگ رو با یه مادربرد معمولی گفتم، مثل P5K یا P5Q، این فرکانس رو با فن Stock هم میشه بدست آورد ولی خوب حرارتش بالا میره و ترجیحا یه فن خوب پیشنهاد میشه.
تو این فروم هم تاپیکی مخصوص این کار ندیدم ، جاهای دیگه هم کمه، دلیلشم اینه که این کار یه کار تخصصیه و مورد نیاز عموم کاربرا هم نیس، حداقل فرومای ایرانی رو پیشنهاد نمیدم.میتونی به این سایت سر بزنی، مرجع خوبیه.
در ضمن شیوه ی اورکلاک برای هر سری از پردازنده ها فرق میکنه و به فاکتورهای مختلفی بستگی داره.

آخرین ویرایش:

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
خوب پس من 650 در نظر میگیرم.:cheesygri
main رو میتونی p5q و odd هم یدونه dvd rw برداری حدودا 42 تومن کم میشه ، یا اگه میخوای بازم کمتر در بیاد vga رو hd4850 بردار یه 40 تومن هم اینجا کم میشه
رامین جان اینطوری که 780- 42 میشه 738 تومن من گفتم همون حدود که خودت گفتی 600 و حالا یه کم بالاتر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نه دیگه درست حساب نکردی جمعا 80 تومن.:cheesygri
آخه دقیق که در نمیاد ولی خوب اگه باز میخوای کمتر بشه main رو p5q-se هم میتونی در نظر بگیری اینجا هم یه 17 18 تومن کم میشه ، بازم کمترش کنم ؟ :biggrin1:

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
نه دیگه درست حساب نکردی جمعا 80 تومن.:cheesygri
آخه دقیق که در نمیاد ولی خوب اگه باز میخوای کمتر بشه main رو p5q-se هم میتونی در نظر بگیری اینجا هم یه 17 18 تومن کم میشه ، بازم کمترش کنم ؟ :biggrin1:
والا رامین جان این سیستم برا خودم نیست مگرنه بهت زحمت نمیدادم
یه کاریش کن زیر 620-630 بشه:biggrin1:
ممنون

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
کیس رو میشه گفت در مرحله ی اول سلیقه ای هستش و شما تا بچشت نیاد عمرا کولینگش مطرح نمیشه ولی خوب اون nzxt هم قشنگه هم کولینگ خوبی داره مطمئن باش.(البته به نظر من)
احتمالا منظورت پاور بود دیگه ؟ :confused:
هر سه خوبن نه فقط ocz نیست بهتر از اون هم هست ولی خوب من با توجه به بودجت اونارو پیشنهاد دادم واسه اون سیستم هم یه 580 کافیه که میتونی رو همین خروجی یا بالاترش مانور بدی.
در مورد هارد هم من هیتاچی کار نکردم و اطلاع چندانی از کیفیتش ندارم ولی خوب اگه تونستی western پیدا کنی اول برو سراغ این ، اکثر hddها هم الان sata2 ساپورت هستن.
شما مثکه بنچای gtx280 رو ندیدی درسته ؟
نه بحت تموم شدن نیست ولی خوب تو یجاهایی خوب کار نکرده یا بهتر بگم ارزش خرید نداره بطور مثال تو سریه p45 شما یه مین از asus مثل p5q-pro رو در نظر بگیر اگه بخوای با همین امکانات از giga برداری کم کم باید 30 40 تومن بالاتر از مدل asus پیاده بشی (البته همه ی اینا زیر سر آواژنگه :biggrin1:) اون مینا هم ddr3 ساپورت نیستن.
برند خوب زیاد داریم که فقط بودجه میتونه مشخص کنه ، نه دیگه وقتی مین ddr3 ساپورت نیست خوب رمم ddr3 ساپورت نیست دیگه.:cheesygri
cpuها هم از سریه c2q هستن یا همون چهار هسته ای.
مد نظر قرار دادیم.:biggrin1:
سایت هم تا دلت بخواد هست مثل tomshardware ، guru3d ، anandtech ، techpowerup و......

دوست عزيز كيس رو تصميم گرفتم آخرين گزينه انتخاب كنم پس اين فعلا رفت كنار.

هارد رو تصميم گرفتم western digital 500 G بردارم (32 بافره ديگه؟)

آره منظورم Power بود :p اما شما اينارو rating نكردي! لطفا بين همين 3 تا كه با بودجم سازگار بود اينكارو انجام بديد :blushing:

نه بنچهاي zotac gtx280 رو نديدم ميشه يه لينك مستقيم بديد براي بقيه قطعات هم همچنين :blushing: (اين كارت چيپستش Nvidia و بردش Zotac!! آيا برد بهتري هست؟ )

ميشه يه مادربرد ddr3 از Gigabyte و يكي از Asus معرفي كني؟

رم ddr 3 هم ميشه معرفي كني كه فكر كنم همون برندهاي corssair يا ocz از سرم هم زياد باشه ;)

تو ضمينه cpu هم شما intel q9450 رو پيشنهاد ميكنيد يا Q6600 و چرا؟توهمين رنج چيز بهتري پيدا ميشه؟

آيا در آخر ميشه اينايي كه معرفي ميكني رو جدا جدا قيمتاش هم بگيد,چون اينطوري بهتر ميتونم تصميم بگيرم از چي بزنم يا نه :p

آقا شرمنده تا آخره هفته ميخام بخرم speed سئوالم و حضورم تو سايت ميره بالا (دمت گرم خدايي كلي حال ميدي به بچه ها تو اين تاپيك :love: )

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
والا رامین جان این سیستم برا خودم نیست مگرنه بهت زحمت نمیدادم
یه کاریش کن زیر 620-630 بشه:biggrin1:
ممنون
خوب پس با این حساب بگو میتونه اینو در نظر بگیره :

CPU : intel e8400 or e8200
RAM : patriot 2gb 2*1gb 800
MAIN : ecs p45t-a
VGA : connect3d hd4850 512mb
ODD : liteon or pioneer (dvdrw)

حدودا 640 در میاد ، فقط این سیستم واسه بازیه ، اگه اهل بازی نباشه میشه یه کارایی کرد.:biggrin1:
دوست عزيز كيس رو تصميم گرفتم آخرين گزينه انتخاب كنم پس اين فعلا رفت كنار.

هارد رو تصميم گرفتم western digital 500 G بردارم (32 بافره ديگه؟)

آره منظورم Power بود :p اما شما اينارو rating نكردي! لطفا بين همين 3 تا كه با بودجم سازگار بود اينكارو انجام بديد :blushing:

نه بنچهاي zotac gtx280 رو نديدم ميشه يه لينك مستقيم بديد براي بقيه قطعات هم همچنين :blushing: (اين كارت چيپستش Nvidia و بردش Zotac!! آيا برد بهتري هست؟ )

ميشه يه مادربرد ddr3 از Gigabyte و يكي از Asus معرفي كني؟

رم ddr 3 هم ميشه معرفي كني كه فكر كنم همون برندهاي corssair يا ocz از سرم هم زياد باشه ;)

تو ضمينه cpu هم شما intel q9450 رو پيشنهاد ميكنيد يا Q6600 و چرا؟توهمين رنج چيز بهتري پيدا ميشه؟

آيا در آخر ميشه اينايي كه معرفي ميكني رو جدا جدا قيمتاش هم بگيد,چون اينطوري بهتر ميتونم تصميم بگيرم از چي بزنم يا نه :p

آقا شرمنده تا آخره هفته ميخام بخرم speed سئوالم و حضورم تو سايت ميره بالا (دمت گرم خدايي كلي حال ميدي به بچه ها تو اين تاپيك :love: )
خوب پس دیگه خود دانی.
32mb هم داره 16mb هم داره بستگی به مدلش داره.
خوب بین اون سه تا اینجوری میشه از چپ به راست : coooler master , ocz , green ، من cooler master 600w رو پیشنهاد میکنم.
اینم چنتا review از anandtech ، overclockersclub ، techpowerup : gtx280
خوب تو چه رنجی باشه ؟ سوکت 1366 باشه یا 775 ؟ بگو تا بشه نظر داد.
اینم بستگی به بودجه داره ولی خوب میتونی g.skill یا crucial رو در نظر بگیری.
در مورد cpu هم الان دیگه خرید 9450 و 9550 اشتباهه (به نظر من البته یه مین درست و حسابی رو هم باید در نظر گرفت) چون i7 920 رو میشه با 365 370 ردیف کرد ولی تو مقایسه با 6600 خوب مشخصه 9450 سریعتره ، کش بالاتر ، تکنولوژی ساخت 45nm و.....
قیمت چیارو بگم ؟ :biggrin1:
خواهش

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
با سلام به اهالی فن استاد supra و رفقا:biggrin1:
غرض از مزاحمت یک سیستم برای کارای روزمره میخواستم متناسب با همین هم بودجه پایینی رو اختصاص میدم ولی تو این بودجه سعیتون رو بکنید دیگه بهترین پیشنهاد بشه.
بودجه برای این سیستم 350 تا 450 هزار تومن در نظر گرفتیم (البته فقط برای کیس و محتویات درونش) فقط دیگه از 450 بالا نزنه دیگه خودکشی کنم 470 بتونم به این سیستم اختصاص بدم همون طور که گفتم برای کارای روزمره میخوام حالا یه بازی فوتبالی هم بشه روش نصب بشه بد نیست

اگه میشه قیمت تک تک قطعات رو هم تقریبی بدید که رفتم بازار کلاه سرم نزارن.

سر زنده و پاینده:love:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
با سلام به اهالی فن استاد supra و رفقا:biggrin1:
غرض از مزاحمت یک سیستم برای کارای روزمره میخواستم متناسب با همین هم بودجه پایینی رو اختصاص میدم ولی تو این بودجه سعیتون رو بکنید دیگه بهترین پیشنهاد بشه.
بودجه برای این سیستم 350 تا 450 هزار تومن در نظر گرفتیم (البته فقط برای کیس و محتویات درونش) فقط دیگه از 450 بالا نزنه دیگه خودکشی کنم 470 بتونم به این سیستم اختصاص بدم همون طور که گفتم برای کارای روزمره میخوام حالا یه بازی فوتبالی هم بشه روش نصب بشه بد نیست

اگه میشه قیمت تک تک قطعات رو هم تقریبی بدید که رفتم بازار کلاه سرم نزارن.

سر زنده و پاینده:love:
Main : Asus P5Q = 130 T
CPU : Intel E7300 = 120 T
Ram : Patriot 2*2GB 800 = 50 T
VGA : Connect3D HD 4670 = 105 T
H.D.D : Samsung or Hitachi 500 GB 32mb = 65 T
قيمتها حدوديه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
استاد :laughing:
خوب میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel e7300 or e7200(e7300=118-120_e7200=110-112)
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800(50-52)
MAIN : asus p5q-se(110-115)
VGA : connect3d hd4670 or xfx 9600gso(connect3d=98-100_xfx=105-110)
HDD : samsung or maxtor 500gb 32mb(59-62)
ODD : pioneer or samsung or nec(20-24)
POWER : green gp485a(41-43

اینا رو هم حدودا 490 495 تومن در میاد میتونی ram رو 2gbش کنی (فقط 2gb ـی که برمیداری 2 تا 1gb باشه) یه 20 تومنی کم میشه.
در مورد قیمتا هم چون هروز تغییر میکنه نمیشه بطور قطع نظر داد ولی خوب حدودش همینه که نوشتم.
شما موقع خرید خوب پرسجو کن که کلا سرت نره.:cheesygri

آخرین ویرایش:

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
فرشید جان رامین جان ما رفت تا یه ماه دیگه مزاحمتون بشیم چون اون موقع سیستمم رو جمع میکنم شاید تا اون موقع هم قیمتا کمتر شد و هم بودجه من بالاتر رفت.از همتون ممنونم ببخشید که سرتونو درد اوردم حلالم کنید:biggrin1:.یاعلی.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
خوب پس با این حساب بگو میتونه اینو در نظر بگیره :

CPU : intel e8400 or e8200
RAM : patriot 2gb 2*1gb 800
MAIN : ecs p45t-a
VGA : connect3d hd4850 512mb
ODD : liteon or pioneer (dvdrw)

حدودا 640 در میاد ، فقط این سیستم واسه بازیه ، اگه اهل بازی نباشه میشه یه کارایی کرد.:biggrin1:
ممنون رامین جان به احتمال 100 درصدبرای گیم میخواد مگرنه اینقدر هزینه نمیکرد
فقط یه چیزی این ecs به گوشم نخورده چیه این؟ برنده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر