مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
سلام دوستان نظرتون راجب به بستن همچین سیستمی برای گیمینگ چیه؟ (مابقی قطعات رو ننوشتم فعلا درحد باندل)
قیمتمدلنام قطعه
1,599,000Intel Xeon E5-2680 V4 (استوک)CPU
970,000,000Intel Xeon E5-2670 V3 (استوک)CPU (Alternative)
قیمت همراه با مادربرد ۱ درج شده*Intel Xeon E5-2696 V2 (استوک)CPU (Alternative 1)
5,990,000Oubasikii x99 (آکبند)MotherBoard
5,900,000Jucoo x79 (آکبند) +Xeon E5-2696 V2MotherBoard (Alternative 1)
9,500,000XFX RX 6800 QICK 319 (دست دوم)VGA
8,500,000RX 6700 XT Sapphire Pulse (دست دوم)
XFX RX 6700 XT MERC/SWFT/QICK (دست دوم)
VGA (Alternative 1)
2,500,000مدل های متنوعی دیدم، یکی برای مثال:
MWE GOLD 750 FULL
Power

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان نظرتون راجب به بستن همچین سیستمی برای گیمینگ چیه؟ (مابقی قطعات رو ننوشتم فعلا درحد باندل)
قیمتمدلنام قطعه
1,599,000Intel Xeon E5-2680 V4 (استوک)CPU
970,000,000Intel Xeon E5-2670 V3 (استوک)CPU (Alternative)
قیمت همراه با مادربرد ۱ درج شده*Intel Xeon E5-2696 V2 (استوک)CPU (Alternative 1)
5,990,000Oubasikii x99 (آکبند)MotherBoard
5,900,000Jucoo x79 (آکبند) +Xeon E5-2696 V2MotherBoard (Alternative 1)
9,500,000XFX RX 6800 QICK 319 (دست دوم)VGA
8,500,000RX 6700 XT Sapphire Pulse (دست دوم)
XFX RX 6700 XT MERC/SWFT/QICK (دست دوم)
VGA (Alternative 1)
2,500,000مدل های متنوعی دیدم، یکی برای مثال:
MWE GOLD 750 FULL
Power

بجز انتخاب های گرافیک بقیه گزینه ها برای بازی فاجعه هستن!
پردازنده های قدرتمند زئون نسل قدیمی و حتی جدید برای هر کار پردازشی و سرور مناسب هستند بجز بازی. این پیشنهادهای ابتکاری رو فقط فروشنده هایی میدن که از اصول کار و مبانی کامپیوتر اطلاعی ندارن.

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
بجز انتخاب های گرافیک بقیه گزینه ها برای بازی فاجعه هستن!
پردازنده های قدرتمند زئون نسل قدیمی و حتی جدید برای هر کار پردازشی و سرور مناسب هستند بجز بازی. این پیشنهادهای ابتکاری رو فقط فروشنده هایی میدن که از اصول کار و مبانی کامپیوتر اطلاعی ندارن.
سپاس، آخه قیمتش خیلی مناسبه، با این مبلغ یه باندل i5 9400f هم فکر نکنم بشه تهیه کرد، ضمن اینکه این سیپیو ها از AVX2 و پیشنیاز های لازم برای اجرای بازی های روز بهره میبرن ولی بازم میترسم اذیت کنن چون هم سیپیو استوک هست هم مادربرد برندی ناشناخته!
بنچمارک هارو مقایسه میکردم بنظر عملکردش از I7 9700K بهتر بود، و عملکردش تقریبا مشابه Ryzen 5 5600g بود، لینک چند تا ویدیو رو برای مثال قرار میدم ممنون میشم ملاحظه کنید و نظرتون رو بفرمایید 🙏
لینک
لینک 2
لینک 3

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سپاس، آخه قیمتش خیلی مناسبه، با این مبلغ یه باندل i5 9400f هم فکر نکنم بشه تهیه کرد، ضمن اینکه این سیپیو ها از AVX2 و پیشنیاز های لازم برای اجرای بازی های روز بهره میبرن ولی بازم میترسم اذیت کنن چون هم سیپیو استوک هست هم مادربرد برندی ناشناخته!
بنچمارک هارو مقایسه میکردم بنظر عملکردش از I7 9700K بهتر بود، و عملکردش تقریبا مشابه Ryzen 5 5600g بود، لینک چند تا ویدیو رو برای مثال قرار میدم ممنون میشم ملاحظه کنید و نظرتون رو بفرمایید 🙏
لینک
لینک 2
لینک 3

حتی اگر Core i5 9400f هم میشد تهیه کرد، من پیشنهاد نمیدادم. پردازنده های رده میانی چند نسل قبل، از کمترین راندمان لازم برای سخت افزارهای امروزی هم برخوردار نیستند. خرید پردازنده رده پایین نسل اخیر مثل Core i3 12100f هم راندمان خیلی بهتری نسبت به 9400f ارائه خواهد کرد. قاعدتا قیمت این پردازنده از اون پردازنده های پر مصرف بیشتر نباید باشه، اما قطعا ارزش خریدش بیشتره برای استفاده در بازی و حتی کارهای جانبی دیگه.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
در خصوص لپ تاپ های سری مک کسی اطلاعاتی داره؟ میشه روش راحت نرم افزار نصب کرد؟ یا نه؟ چون از معماری آرم استفاده میکنه شنیدم نرم افزار اینتل روش نصب نمیشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
در خصوص لپ تاپ های سری مک کسی اطلاعاتی داره؟ میشه روش راحت نرم افزار نصب کرد؟ یا نه؟ چون از معماری آرم استفاده میکنه شنیدم نرم افزار اینتل روش نصب نمیشه؟

خیر، نباید هم نصب بشه. مک بوک ها پلتفرم و سیستم عامل متفاوتی نسبت به ویندوز و برنامه های ویندوزی x86 دارند و قرار هم نیست که برنامه های اینتل دیگه روی مک نصب بشن. اون موقع هم که میشد چندین سال قبل و قبل از مهاجرت اپل به پردازنده های قدرتمند آرم M1 بود و خوشبختانه دیگه نیست. در کل فقط نرم افزارهای خود مک و بهینه شده با معماری ARM روی مک بوک ها قابل استفاده هستند که همگی حرفه ای و اختصاصی هستند.
راحت نصب شدن یا نشدن مهم نیست، مهم اینه که نیاز شما رو چه پلتفرمی بهتر جوابگو خواهد بود.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
خیر، نباید هم نصب بشه. مک بوک ها پلتفرم و سیستم عامل متفاوتی نسبت به ویندوز و برنامه های ویندوزی x86 دارند و قرار هم نیست که برنامه های اینتل دیگه روی مک نصب بشن. اون موقع هم که میشد چندین سال قبل و قبل از مهاجرت اپل به پردازنده های قدرتمند آرم M1 بود و خوشبختانه دیگه نیست. در کل فقط نرم افزارهای خود مک و بهینه شده با معماری ARM روی مک بوک ها قابل استفاده هستند که همگی حرفه ای و اختصاصی هستند.
راحت نصب شدن یا نشدن مهم نیست، مهم اینه که نیاز شما رو چه پلتفرمی بهتر جوابگو خواهد بود.
منظورم این بود که نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و ایلاستریتور رو باید از استور به صورت قانونی دانلود و نصب کرد؟ یا نصب نرم افزار به صورت ارزان (مثل نرم افزارهای کرک شده ویندوز) امکان پذیره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
منظورم این بود که نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و ایلاستریتور رو باید از استور به صورت قانونی دانلود و نصب کرد؟ یا نصب نرم افزار به صورت ارزان (مثل نرم افزارهای کرک شده ویندوز) امکان پذیره؟

بیشتر برنامه های پرکاربرد و معروف مثل فتوشاپ به صورت کرک شده برای مک هم موجود هستن.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
درود دوستان .
یه اسپیکیر استریو ازین قدیمیا که یه جفت اسپیکره و خود باسش که مانیتور وصل میشه . از قدیم دست خودم بوده ولی بیشتر با هدفون بازی میکنم و این سالهای اخیر کم استفاده می‌شده .
متوجه شدم که دکمه باسش گیر کرده و کم زیاد نمیشه . نمی‌دونم چرا اونقدر باسشو برده بودم تا آخر که الان بعد چند سال خشک شده و حرکت نمیکنه . خلاصه میخواستم بدونم قابل تعمیر هست یا یه سیستم صوتی جدید بگیرم ؟

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
درود دوستان .
یه اسپیکیر استریو ازین قدیمیا که یه جفت اسپیکره و خود باسش که مانیتور وصل میشه . از قدیم دست خودم بوده ولی بیشتر با هدفون بازی میکنم و این سالهای اخیر کم استفاده می‌شده .
متوجه شدم که دکمه باسش گیر کرده و کم زیاد نمیشه . نمی‌دونم چرا اونقدر باسشو برده بودم تا آخر که الان بعد چند سال خشک شده و حرکت نمیکنه . خلاصه میخواستم بدونم قابل تعمیر هست یا یه سیستم صوتی جدید بگیرم ؟
اسپری خشک ناهید بزن بلکه درست بشه.

• Like
Reactions: king of north

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
لطفا یه لپتاپ معرفی کنید برای کارهای افیس/فتوشاپ وب گردی. بودجه 25 الی 30.
ممنون

مدل دستگاهAsus VivoBook R1502Z
پردازندهIntel Core i5 1255U
ظرفیت حافظه اصلی (رم)16GB
ظرفیت ذخیره‌ساز (هارددیسک - SSD)512GB SSD
مدل گرافیکIntel® Iris® Xe
ظرفیت حافظه گرافیکی8GB Share
اندازه صفحه نمایش15.6inch
نوع و دقت صفحه نمایشFULL HD|1920×1080 IPS-Level
وزن1.7Kg
باتری2Cell 37WHr
قیمتبیست و نه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

درود دوستان .

همونطور که دوستمون گفت با یک سرویس ساده و باز و بسته کردن و تمیز کردن ممکنه مشکل برطرف بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر