مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
یه سیستم تا 25 تومن بدون کارت گرافیک برای استفاده گیم تو رزولیشن 1080 پیشنهاد بدید .با تشکر

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومانIntel Core i3 12100FCPU
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 400 XTCooler
چهار میلیون و ۶۲۰ هزار تومانASUS PRIME H610M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz RAM
--VGA
یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200RpmHDD
یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومانWD Green SN570 500GBSSD
دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGREEN GP600A-GEDPower
سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
تا حالا که صبر کردید، یه کم دیگه هم صبر کنید وارد بشه بخرید، ارزشش رو داره که یک نسل جدیدتر بخرید، ممکنه موعد بازنشستگی کارت در آینده عقبتر باشه، مدت طولانی تری آپدیت درایور AMD رو بگیره.
بدون گرافیکم فعلا همین ضدحاله ، نمیدونید حدودا کی وارد ایران میشه ؟! ۲ ماهه الان منتظرم از زمان معرفی ... قیمت چی ؟ خیلی بیشتر میشه از نسل قبلیش .

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
969
تا حالا که صبر کردید، یه کم دیگه هم صبر کنید وارد بشه بخرید، ارزشش رو داره که یک نسل جدیدتر بخرید، ممکنه موعد بازنشستگی کارت در آینده عقبتر باشه، مدت طولانی تری آپدیت درایور AMD رو بگیره.

مودم TP-Link Archer VR300 بهترین گزینه تا 2تومن هست.
برای رم هم Corsair Vengeance LPX یا VENGEANCE RGB موجوده و قیمتشون هم تقریبا یکیه.

درود
اول تشکر کنم
دوم کامنهتای رو تو سایت دی جی مید یدم میگفتن خیلی داغ میکنه
مدل دیگه ای مد نظرتئن هستت با قیمت پائینتر یا بالاتر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
بدون گرافیکم فعلا همین ضدحاله ، نمیدونید حدودا کی وارد ایران میشه ؟! ۲ ماهه الان منتظرم از زمان معرفی ... قیمت چی ؟ خیلی بیشتر میشه از نسل قبلیش .
بله درک میکنم، ولی بهرحال منطقیش همینه که صبر کنید. حداکثر تا یک ماه دیگه باید موجودیش در بازار روئیت بشه.
قیمتش باید همطراز با نسل قبلی باشه، مگر این که بخاطر جدید رسیدن و موجودی کم ابتدای کار گرونتر اعلام بشه.

درود
اول تشکر کنم
دوم کامنهتای رو تو سایت دی جی مید یدم میگفتن خیلی داغ میکنه
مدل دیگه ای مد نظرتئن هستت با قیمت پائینتر یا بالاتر

داغ کردن برای تمام مدلهای رده میانی و بالا کم و بیش وجود داره، مهم اینه که راندمانش رو مختل نکنه.
از همون سری Archer مدلهای بالاتر هم هستن که میشه خرید، اما همشون VDSL نیستن.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
بله درک میکنم، ولی بهرحال منطقیش همینه که صبر کنید. حداکثر تا یک ماه دیگه باید موجودیش در بازار روئیت بشه.
قیمتش باید همطراز با نسل قبلی باشه، مگر این که بخاطر جدید رسیدن و موجودی کم ابتدای کار گرونتر اعلام بشه.
ممنون ، باشه این یه ماهم روش : دی با فیلم نگاه کردن خودمو سرگرم میکنم .

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
الان خرید ۳۰۶۰ منطقی هست یا میشه با همین قیمت حدود نوزده بیست میلیون کارت گرافیکی قوی تر از برند ATI انتخاب کرد؟

برای پردازنده Rayzen Thread Ripper 1920 هم اگه خنک کننده بادی براش هست لطفا معرفی کنید خنک کننده قبلیش آبی بود که رو کیس جدیدش جا نمیشه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
الان خرید ۳۰۶۰ منطقی هست یا میشه با همین قیمت حدود نوزده بیست میلیون کارت گرافیکی قوی تر از برند ATI انتخاب کرد؟

برای پردازنده Rayzen Thread Ripper 1920 هم اگه خنک کننده بادی براش هست لطفا معرفی کنید خنک کننده قبلیش آبی بود که رو کیس جدیدش جا نمیشه.

بله منطقی هست به این دلیل که:
1- سری RTX 3060 افت قیمتش رو کرده و دیگه نوسان نداره.
2- راندمان RTX 4060 تفاوت محسوس و معنی داری با 3060 نداشته، مگر اضافه شدن چند قابلیت مثل Frame Generation یا path tracing برای نسل 4000 که البته روی این رده کارتها فقط بعضی مواقع کاربردی هستن.

برای پردازندتون هم بهتره همون واترکولر رو استفاده کنید، با توجه به ابعادی که پردازنده سوکت TR4 داره اگر بخواید از ایرکولر استفاده کنید باید ابعاد بزرگی داشته باشه که اونم ممکنه داخل کیس شما جا نشه. البته که نگفتید کیستون چه مدلی هست.

.ZAR

عضو جدید
Sep 9, 2009
5
سلام اقا میخواستم یه سیستم در حد 130-140 بگیرم واسه گیم یه سرچی زدم تا حالا به اینا رسیدم اگه قطعه ها بهتر یا مشکلی میبینین لطفا راهنمایی کنید و بین 13700/14700K و همین 7800X3D شک دارم کدوم پیشنهاد میشه؟
CPU--------------Ryzen 7 7800X3D
Motherboard------TUF GAMING X670E PLUS WIFI DDR5
VGA--------------GAMING GeForce RTX 4070 Ti AMP Extreme AIRO 12GB
RAM-------------VENGEANCE RGB 64GB 32GBx2 5600MHz CL40 DDR5 AMD EXPO
CASE------------lian li lancool 3 argb
Cooler------DeepCool LT720
SSD-------------Samsung 990 Pro SSD M.2 2TB
Power-----------FSP HYDRO PTM PRO 1000W
اقا پاور رو با ASUS TUF ATX 3,0 1000 عوض کردم و ssd با 2تا 1 ترا 990pro و MP700 1TB (gen5) به جای قبلی ایا ارزش داره و معقوله؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
اقا پاور رو با ASUS TUF ATX 3,0 1000 عوض کردم و ssd با 2تا 1 ترا 990pro و MP700 1TB (gen5) به جای قبلی ایا ارزش داره و معقوله؟

این تغییرات بهبود کیفی محسوب میشن، اما تاثیر بالقوه ای در راندمان نخواهند داشت.
خرید NVMe PCIe 5.0 تاثیر ملموسی در راندمان نداره، اما مزیتش اینه که یکی رو فقط به سیستم عامل اختصاص میدید و یکی رو فقط نصب بازی و برنامه.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
سلام بر متخصصان عزیز
مادربرد بنده PRIME H370-PLUS است و پردازنده i5-8400 میخوام فن کارخونه ای پردازنده رو با حداقل بودجه عوض کنم. کدام مورد رو پیشنهاد میدید؟

https://www.digikala.com/product/dkp-11428393/سیستم-خنک-کننده-بادی-گرین-مدل-notus-400-argb/

https://www.digikala.com/product/dkp-9214866/سیستم-خنک-کننده-بادی-کولر-مستر-مدل-blizzard-t400i-rgb-1700/

https://www.digikala.com/product/dkp-10823950/سیستم-خنک-کننده-بادی-دیپ-کول-مدل-gammaxx-ag400-led-lga1700/

از نظر کیفی گزینه های دوم و سوم مناسب هستن و هر کدوم رو که خواستید قابل استفاده خواهد بود.

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
397
نام
کامبیز
این گفته یه خبر قطعی هست یا یجورایی پیش بینی تجربی شماست؟ و اگر عرضه بشه همچنان مثل 7900XT و 7900XTX تنها برند ایسوس وارد میشه یا برندهای دیگه مثل ASRock , PowerColor , Sapphire و غیرو هم وارد خواهند شد؟

ایضا درحال جمع آوری یه سیستم AMD هستم ، رم های DDR5 موجود تقریبا اکثرا فاقد AMD EXPO هستن. میخواستم بپرسم همچنان امکان اورکلاکشون وجود داره؟ (با XMP , AMP یا DOCP؟)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
این گفته یه خبر قطعی هست یا یجورایی پیش بینی تجربی شماست؟ و اگر عرضه بشه همچنان مثل 7900XT و 7900XTX تنها برند ایسوس وارد میشه یا برندهای دیگه مثل ASRock , PowerColor , Sapphire و غیرو هم وارد خواهند شد؟

ایضا درحال جمع آوری یه سیستم AMD هستم ، رم های DDR5 موجود تقریبا اکثرا فاقد AMD EXPO هستن. میخواستم بپرسم همچنان امکان اورکلاکشون وجود داره؟ (با XMP , AMP یا DOCP؟)

نه دلیلی نداره که فقط ایسوز باشه، هر برندی تولید کرده باشه رو میتونن وارد کنن، اما تولید ایسوز از کارتهای مرجع AMD کمترین مشکلات رو در نسل جدید داشته (مشکل رسیدن Hop Spot به دمای 110 درجه مثلا)
برای رم هم ضروری نیست که حتما EXPO باشن، میتونید مدل رم کاملا سازگار با مادربردتون رو از لیست QVL سازنده یا حتی ویدیوهای معتبری که قبلا با همون پردازنده و مادربرد تست کردن بدست بیارید.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,675
نام
iMAN
با سلام.
اقا فرشید قیمت سی پی یو threadripper یا epyc مادربوردی که ساپورتش کنه رو میخوام . منتها میخوام مادربورد و سی پی یو و رم و اینا بیشتر از 100 تومن نشه . الان مدلای جدیدشو دیدم 450 ملیون ایناس. من برای یه کاری میخوام تعداد هسته و کش برام مهمه. میشه راهنمایی کنید؟ فک کنم اپیک خیلی گرون بشه . اونم یه مینیمم قیمت بدید ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
با سلام.
اقا فرشید قیمت سی پی یو threadripper یا epyc مادربوردی که ساپورتش کنه رو میخوام . منتها میخوام مادربورد و سی پی یو و رم و اینا بیشتر از 100 تومن نشه . الان مدلای جدیدشو دیدم 450 ملیون ایناس. من برای یه کاری میخوام تعداد هسته و کش برام مهمه. میشه راهنمایی کنید؟ فک کنم اپیک خیلی گرون بشه . اونم یه مینیمم قیمت بدید ممنون

صرفا با تعداد هسته و کش بیشتر دنبال خرید پردازنده نباشید! راندمان هر نسل و هر معماری متفاوت از نسل پردازنده و معماری شرکت دیگه هست و فقط باید بر اساس راندمان نهایی تصمیم بگیرید.
مثلا راندمان یه Ryzen Threadripper قدیمی میتونه از راندمان یه پردازنده دسکتاپی نسل جدید هم پایینتر باشه.
این پردازنده ها و پردازنده های سری زئون رو فقط سرور فروشها دارن و قیمتهاشون هم معمولا چندصد میلیونی هست که من اطلاع دقیقی ندارم. برخی مدلهای رده پایینتر قیمت 50 یا 60 میلیونی هم دارن. اگر باشه هم حتما پک CPU، مادربرد و رم ECC خودش رو همراه با هم میفروشن.
اگر اطلاعات قطعی برای خرید نیاز بود پیام خصوصی بدید که استعلام کنم.

• Like
Reactions: pedram_sad

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر