مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
سلام خدمت دوستان
ببخشید سیستم فعلی من اینه و سال 98 خریدمش (از نظر مدت کارکرد پاور):
MB: MSI MPG Z390 GAMING PLUS
CPU: Inter Core-i7 9700F
CPU Cooler: Enermax Ets-t40 Fit White Cluster
RAM: 2X 8GB Corsair 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz
VGA: Zotac Gaming GeForce RTX 2060 Super AMP
HDD: 4TB 7200RPM & 2TB 7200RPM
SSD: Sata 3 256 & M2 256
Power: Cooler Master MWE 750 Bronze
میخواستم کارت گرافیکم رو ارتقا بدم، و بدونم کارت گرافیک فعلیمم رو حدودی چند میبرن؟
توی سایت گرین مشخصات رو با کارت گرافیک 3080 زدم عدد 680W رو بهم داد، اما دوستان چی پیشنهاد میدن؟
عزیز 3080 کمتر از ۸۰۰ وات نزار من ۳۰۶۰ داشتم یه هارد اضافه کردم سیستم برق کم آورد مجبور شدم ۷۰۰ وات بزارم

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
ممنون از شما. پس میشه گفت 3070 Ti انتخاب معقولانه تری باید باشه
اگر میتونی پاور عوض کنی ۳۰۸۰ خیلی کار رویایی هست و خیالت تا حداقل ۶ سال راحت میشه مخصوصا نسخه ۱۲ گیگ ولی پاور ۷۵۰ واتت برا ۳۰۷۰ کفایت میکنه ولی خیلی روی سیستم هارد داری به نظرم اگر میتونی هزینه کونی ۸۰۰ وات بخر اگر هم که نه همون ۳۰۷۰ هم خوبه فعلا

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
ممنون از شما. پس میشه گفت 3070 Ti انتخاب معقولانه تری باید باشه
سلام ، خارجی ها میگن بین خرید 3070 و 3070ti همیشه 3070 رو انتخاب کنید ، چون هیچ فرقی با هم ندارن و در ازای 5 درصد پروفرمنس ، ارزش نداره این همه پول بدی!

البته خارجیا میگن ..

• Like
Reactions: bezad

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,164
نام
بهزاد
هاردها بیشتر برای آرشیو فیلم و سریال و انیمه و است، یه 4 ترا اکسترنال هم برای دیتاهای بازی دارم :D
کارت گرافیک رو میخوام یه دست دوم تمیز پیدا کنم و خیلی هم نمیخوام خرج کنم. میخوام فقط تا یک سال آینده یکم راحت باشم برای اجرای بازی ها. اینجوری هم که بوش میاد فکر کنم همون 3070 رو باید بگیرم
والا فکر نکنم خرید پاور جدید خیلی کار درستی باشه، چون الان پاورهای atx 3 اومدن و قاعدتا در آینده بهتر و مطمئن تر هستن. فعلا نظرم اینه یه ارتقا جزئی بدم سال دیگه که نسل بعدی اینتل اومد اگر بتونم کلا سوییچ کنم روی نسل 14 خوبیش هم اینه تا نسل 15 نیاز به تعویض مادربورد نیست و خیالم راحته. پاورها هم اگر مشکلی دارن (سر سوکت 12 پین و آب شدنشون روی گرافیک 4090) کاملا درست میشن، قیمت کارت گرافیک سری 40 هم تا اون موقع یکم بهتر شده

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,160
نام
سالار
دوستان میخوام این سیستم رو جمع کنم . به نظرتون‌ تو بازی های معمولی (اهل بازی کردن بازی های جدید نیستم همین wow classic رو فقط بازی میکنم)
مادر برد : ASUS Prime Z690-P DDR5
Cpu : Intel Core i5-12400
RAM=Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) 3200MHz
VGA=PALiT GeForce RTX 2060 SUPER
DUAL 8GB
SSD=ADATA LEGEND 740 500GB NVMe
Power=ANTEC NEG750 M NeoECO
----------------
دلیلی که مادربرد به مراتب سطح بالاتر از بقیه قطعات هست اینه که اینده بتونم سیستم رو اپگرید کنم
----------------
کسی از دوستان با هواپیما کیس جا به جا کرده؟
گیر میدن بهش؟

• Like
Reactions: Arash-S212

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
دوستان میخوام این سیستم رو جمع کنم . به نظرتون‌ تو بازی های معمولی (اهل بازی کردن بازی های جدید نیستم همین wow classic رو فقط بازی میکنم)
DUAL 8GB
----------------
دلیلی که مادربرد به مراتب سطح بالاتر از بقیه قطعات هست اینه که اینده بتونم سیستم رو اپگرید کنم
----------------
گیر میدن بهش؟
والا من یه بار یا کار گرافیک خواستم ببرم تو هواپیما پلیس فرودگاه فکر کرد بمبه 😂 دو ساعت داشت نگاهش میکردن منم هی توضیح اونام هرچی میگی اصلا نمیدونن کارت گرافیک چیه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,108
DUAL 8GB
----------------
----------------
گیر میدن بهش؟
الان رو نمیدونم ولی قبل کرونا من کیسمو با خودم چندتا کشور بردم برگردوندم گیر ندادن البته داخل خود هواپیما بخواید ببرید با خودتون احتمالا گیر بدن باید بدید قسمت بار که اونم ریسک ضربه خوردن رو داره من با اینکه خیلی محکم میبستم که چیزی نشه ولی بازم یبار ضربه خورد هرچند چیزی تشد ولی ریسکشو باید بپذیرید

• Like
Reactions: sendo

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
هاردها بیشتر برای آرشیو فیلم و سریال و انیمه و است، یه 4 ترا اکسترنال هم برای دیتاهای بازی دارم :D
کارت گرافیک رو میخوام یه دست دوم تمیز پیدا کنم و خیلی هم نمیخوام خرج کنم. میخوام فقط تا یک سال آینده یکم راحت باشم برای اجرای بازی ها. اینجوری هم که بوش میاد فکر کنم همون 3070 رو باید بگیرم
والا فکر نکنم خرید پاور جدید خیلی کار درستی باشه، چون الان پاورهای atx 3 اومدن و قاعدتا در آینده بهتر و مطمئن تر هستن. فعلا نظرم اینه یه ارتقا جزئی بدم سال دیگه که نسل بعدی اینتل اومد اگر بتونم کلا سوییچ کنم روی نسل 14 خوبیش هم اینه تا نسل 15 نیاز به تعویض مادربورد نیست و خیالم راحته. پاورها هم اگر مشکلی دارن (سر سوکت 12 پین و آب شدنشون روی گرافیک 4090) کاملا درست میشن، قیمت کارت گرافیک سری 40 هم تا اون موقع یکم بهتر شده
این پلن شما مشکل داره و مشکلشم اینجا اه:
نسل 14 خوبیش هم اینه تا نسل 15 نیاز به تعویض مادربورد نیست و خیالم راحته.
بر طبق گزارش ها اینتل نسل 14 اه Desktop رو Raptor Lake Refresh معرفی می کنه و روی سوکت فعلی عرضه اش می کنه.
نسل 15 می ره سوکت جدید.
البته هنوز رسما تایید نشده اما اینتل سابقه طولانی در عقب موندن از برنامه هاش داره و نرسیدن Meteor Lake به Desktop چیز عجیبی نیست.

• Like
Reactions: bezad

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,164
نام
بهزاد
من فکر میکردم نسل 14 و 15 با هم میشن، پس در اصل نسل 14 روی سوکت های نسل 13 میاد
پس فکرکنم بعد از کارت گرافیک باید برم برای ارتقای مادربورد و cpu

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من فکر میکردم نسل 14 و 15 با هم میشن، پس در اصل نسل 14 روی سوکت های نسل 13 میاد
پس فکرکنم بعد از کارت گرافیک باید برم برای ارتقای مادربورد و cpu
هنوز تایید رسمی نشده اما اینطور به نظر میاد.
اگر ارتقاء برای شما مهمه AMD هم یک نگاهی بکن. احتمالا X3D مثل تانک از رو اینتل رد می شه :D

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,164
نام
بهزاد
هنوز تایید رسمی نشده اما اینطور به نظر میاد.
اگر ارتقاء برای شما مهمه AMD هم یک نگاهی بکن. احتمالا X3D مثل تانک از رو اینتل رد می شه :D
AMD سری X3D رو خیلی منتظر بنچمارکاش هستم ببینم چیکار میکنه. نسخه معمولیش که چندان به درد گیم نمیخورد و اینتل در این زمینه بهتر بود

• Like
Reactions: Arash-S212

Sepehr47

کاربر سایت
Aug 23, 2010
252
نام
سپهر
سلام دوستان،
من میخواستم برای کارم یه سیستم جمع کنم. هدف اصلیم گیم نیست، ولی دوست دارم بعدا یه کارت میان رده رو به پایین (مثلا RTX 4050) به سیستم اضافه کنم.
با توجه به قیمت های موجود، پردازنده ی 13700 برام مناسبه. میزان رم مورد نیازم هم ۶۴ گیگابایته، یک ترابایت هارد اس اس دی هم کارمو راه میندازه. ممنون میشم اگر کسی از دوستان با توجه به این شرایط پیشنهادی برام داشته باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر